טיול מאורגן לבטומי 5 ימים| 4 לילות

5 ימים
/
4 לילות

אתרים ואטרקציות

  סיור פנורמי בעיר

  הגנים הבוטנים

  רכבל ארגו

  המוזיאון האתנוגרפי

  פיאצה בטומי

  כיכר אירופה

  גן הנס

  שמורת הטבע מטירלה

  מפלי וגשר מקחונצטי

למה דיסקברי?

בטומי היא עיירת נופש מדהימה ביופיה על גדות הים השחור, עם חוף ים בין היפים באסיה, מזג אוויר נוח, פארקים רחבי ידיים נופים פראיים, מסעדות אותנטיות ואווירה שלא תגרום לכם לרצות לעזוב, אין פלא שבטומי הפכה ליעד פופולרי ביותר בשנים האחרונות. בטיול של חברת דיסקברי ניקח אותכם אל כל הנקודות והאטרקציות המדהימות בעיר הזו, שישאירו לכם טעם של עוד!! רק בחברת דיסקברי נגיע למקומות שלא תגיעו דרכם עם שום חברה אחרת וההנאה מובטחת!!

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | נחיתה בבטומי, וסיור פנורמי בעיר

  ניפגש נרגשים בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה אל בטומי. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בעיר ובו נראה את אתריה הבולטים של העיר. לאחר מכן ניסע אל מלוננו לארוחת ערב ולינה

 2. יום 2| הגנים הבוטנים, רכבל ארגו והמוזיאון האתנוגרפי

  לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגנים הבוטנים של בטומי, מיקומו של הגן הוא על צוק הצופה אל הים השחור. במהלך סיורינו בגן נוכל לראות מגוון תשעה זנים שונים שמקורם באזורי האקלים הסאב-טרופי. בהמשך הביקור בפארק נבקר גם בקברו של פטר קרסנוב, שיזם את הקמת הגן והחל לעבוד בו בשנת 1880 משם נמשיך אל המוזיאון האתנוגרפי. הייחודיות במוזיאון זה הוא הפריטים המרשימים שניתן למצוא בו ולא בשום מקום אחר בעיר. בסיורינו במוזיאון ניחשף למגוון פריטים כגון: כלי מלאכה קדומים ששימשו את הגיאורגים בעבר, מדי לחימה מסורתיים, כלי נגינה ואפילו עריסה גיאורגית בעלת מבנה ייחודי, אותה גילף מנהל המוזיאון עבור בתו. במוזיאון עצמו ישנם כ4300 פריטים!!! את יומנו נסיים שנבקר ברכבל ארגו. רכבל זה נוסע לאורך 2.6 ק"מ לפסגת שבה מצוי מתחם אשר יש בו מסעדות, בתי קפה וקניות. לפסגה זו נגיע לעת השקיעה שנחווה אותה ואת הנוף המצטייר ממנה שיספק לנו תמונה פנורמית לסיום יומינו. לאחר מכן נחזור אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

 3. יום 3 | פיאצה בטומי, כיכר אירופה וגן הנס

  ניפגש נרגשים בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה אל בטומי. לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיאצה בטומי ונבקר במגדל השעון שמצלצל מידי חצי שעה, לאחר ביוקרנו במגדל נצעד לכיכר המרשימה שנמצאת בסמוך למגדל, שבמרכזה של הכיכר מוטבע פסיפס מרהיב של אומן איטלקי ובצידה נמצא אולם הקונצרטים של בטומי. נצפה במגדל הקונצרטים ובמגוון בתי הקפה הנמצאים בכיכר. לאחר מכן נצעד אל עבר כיכר אירופה הסמוכה, בכיכר זו נעבור ליד מגוון של בתי קפה, מסעדות מודרניות וכן כמה מהמזרקות המיוחדות של העיר. שנגיע לכיכר נוכל לראות את המבנים והפסלים המרהיבים ביותר שיש לבטומי להציע. הפסל הבולט והחשוב ביותר שנוכל לראות בכיכר אירופה הוא פיסלה של מדיאה. על פי המיתולוגיה היוונית, בעיר קולכיס, שלימים הפכה לגיאורגיה של ימינו, מדיאה בתו של המלך, שהתאהבה באויבו של אביה, עזרה לו לגבור עליו ולזכות בגיזת הזהב. משם נמשיך לגן הנס שגם הוא מקום מפגשם של מגוון מבנים מרשימים ואטרקציות ייחודיות. שנגיע לגן נצפה בפסל עלי ונינו שהפך לאחד מסמליה הבולטים של העיר אשר מתנשא לגובה של 7 מטרים, ונוצר על ידי הפסלת הגיאורגית תמרה קבסיטאדזה, שיצרה אותו בהשראת הרומן המפורסם של קורבן סעיד. נמשיך אל מגדל האלף-בית – מגדל-פסל, המתנשא לגובה 130 מטרים, ועליו מתנוססות כל 33 האותיות הגיאורגיות ומעליהן כדור כסוף גדול. ונסיים את יומינו מגדל בטומי – הבניין הגבוה ביותר בעיר, ניצב בגובה 200 מטרים וצורתו המשונה תגרום לכם להסתכל עליו עוד ועוד, בעיקר בגלל גלגל הענק שנראה כמו נדבק לחזית הבניין. לאחר מכן ניסע אל מלוננו לארוחת ערב ולינה

 4. יום 4| שמורת הטבע מטירלה - מפלי וגשר מקחונצטי – בטומי

  לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו אל הפארק הלאומי מטירלה. הוא משתרע על פני כ- 38,790 דונם, ברשויות קובולטי, חלוואצ'אורי וקדה (Kobuleti Khelvachauri and Keda) במערב הקווקז הקטן, וממוקם בין הים השחור להרי אדג'רה. אזור זה גם צמוד לאזורים המוגנים של קינטרישי. בשל יערות השרידים הבולטים שלו, ישנו מגוון של מערכות אקולוגיות וביולוגיות הכוללות ביצות. הפארק הלאומי נרשם ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו כחלק מיערות הגשם והביצות של קולכית ב-2021. שמורת מטירלה (Mtirala) נמצאת באזור הגשום ביותר בגאורגיה. פירוש השם: "בכי", לציון הגשם הרב. בשמורה מסלולים רגליים המובילים לבריכות ולמפלים, קרונית מכנית-ידנית נוסטלגית החוצה נהר וגם פארק אתגרי עם גשרים, אומגות וחבלים ברמות שונות. לאחר הליכה רגלית נגיע למפל ולאגם מדהימים, שם נוכל להיכנס ולהנות מהמים הקרירים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה קצרה אל מפל מחונטסטי (Makhuntseti). מפלי מקחונצטי ממוקמים מרחק קצר מהעיר בכפר מחונטסטי, ונחשבים למפלים הפופולריים ביותר בגיאורגיה. גובהו של המפל הוא 36 מטר, ואפשר ליהנות כאן משחייה בנהר אדג'ריסטסקאלי עם חוף חולי. במרחק הליכה תמצאו גם את הגשר המפורסם עטור אבנים טבעיות של המלכה תמרה.

 5. יום 5 | קניות וחזרה לישראל

  לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את היום לקניות. בבטומי יש מגוון עצום של קניונים וחנויות שבו נוכל לרכוש כמעט כל דבר העולה על רוחינו. לאחר יום הקניות ניסע אל שדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ. אנחנו מקווים שנהניתם ונשמח לראותכם באחד מטיולינו הבאים. שלכם חברת דיסקברי טיולים.

טיול מאורגן לבטומי 5 ימים| 4 לילות

המחיר כולל

טיסות

לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה

בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון . בנוסף תהיה אפשרות להכנת כריכים לצהריים

הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה)

סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה

תשר לנותני שירותים בחו"ל – מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

סבלות בבתי המלון ובתי הארחה

ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות מנתב"ג
 


הערות 

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.