טיול מאורגן לגיאורגיה ואזרבייג'ן | 10 ימים

טיול מאורגן לגיאורגיה ואזרבייג'ן | 10 ימים

10 ימים
/
9 לילות

אתרים ואטרקציות

 • טביליסי:
 • כנסיית הבתולה מרי מטחי, מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מחוז מרחצאות הגופרית, התאטרון הלאומי,

  שדרת רוסתוולי, כנסיית סאמבה, מופע פולקלור

 • גודאורי:
 • טיול ג'יפים להרי קזבגי ולעיירת הסקי גודאורי

 • גורי:
 • ביקור בעיר הולדתו של סטאלין

 • אופליסציחה:
 • סיור בעיר המערות הקדומה.

 • קחאתי:
 • ביקור בחבל היין והכרמים, מנזר בודבה

 • באקו:
 • סיור במתחם ארמון שירוואן, מגדל הבתולה המרשים, מוזיאון השטיחים, השוק המרכזי, מתחם התרבות המיוחד הקרוי על שמו של היידר אלייב, מופע פולקלור

 • שמורת גובוסטאן:
 • ציורי הקיר המופלאים ("פטרוגליפים") שנותרו מתקופת האבן. הרי הגעש הבוציים מתוכם נובע שילוב מעניין של בוץ וגז

 • הר האש:
 • מתופעת טבע גיאולוגית מרתקת בדמות אש הבוערת באופן תמידי כתוצאה מפליטת גז, היוצא מבטן האדמה ונדלק בבואו במגע עם האוויר

 • שאקי:
 • סיור בעיר העתיקה, ארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18, סיור בכפר הציורי קיש

למה דיסקברי?

בטיול המאורגן של דיסקברי לגיאורגיה ואזרבייג׳ן חשבנו על הכל עבורכם. אין ימים חופשיים, הטיול בתנאי חצי פנסיון. במיוחד למטיילי דיסקברי, תוכלו לבקר גם בטביליסי, גורי, גודאורי וגם בבאקו, שאקי ועוד. במהלך הטיול תיהנו מ-2 ערבי פולקלור טיפוסי. בנוסף, תסיירו בחבל קחאתי העשיר בכרמים וביקבים. בקיצור, למעט הוצאות על קניות ומעט הוצאות נוספות הכסף ששילמתם עבור הטיול מכסה כמעט הכל - הטיול מהנה וההנאה מובטחת!

הטיול המאורגן של 'דיסקברי' לגיאורגיה כולל:

·        טיסות ישירות

·        חצי פנסיון

·        בתי מלון בדרגת תיירות טובה

·       2 ערבי פולקלור 

·        מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי

 כל האטרקציות כלולות במחיר!

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב - טביליסי

  נפגש בנמל התעופה על שם דוד בן גוריון ונטוס לטביליסי, בירת גיאורגיה. טביליסי, בירתה של גאורגיה, היא עיר מודרנית ותוססת, שמהווה את המרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של גאורגיה. העיר הזו מציעה חוויה שונה בתכלית מזו שתזכו לה בשאר גאורגיה. לאחר הנחיתה, העברה למלוננו בעיר, לינה בטביליסי.

 2. יום 2 | טיביליסי סיור

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של גיאורגיה. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה לצד כביש המשי. שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל בסיור באנדרטה העתיקה של טביליסי, כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. נבקר בבית הכנסת היהודי שנמצא בחלק הישן של טביליסי. נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדרלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. ניסע בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התיאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדרלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדרלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדרלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. בשעות הערב נצא למופע פולקלור במסעדה מקומית בליווי עשרות נגנים ורקדנים בלבוש מסורתי. לינה בטביליסי.

 3. יום 3 | קזבגי - גודאורי - טיביליסי

  לאחר ארוחת הבוקר בטיול המאורגן לגאורגיה ניסע לכיוון האזור ההררי, קזבגי. אזור זה הוא בגדר חגיגה מושלגת של נופים, רכסי הרים, עמקים, אגמים וטבע פראי. בדרך נעבור בעיר הבירה העתיקה מצחטה שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נבקר בכנסיית הצלב ג'ווארי, מבנה ארכיטקטוני מרהיב השוכן על מפגש הנהרות מטקקווארי ואראגבי, ממנו נשקף נוף לא פחות מרהיב על העיר. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי" - סווטיצחובלי המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לאחר ששטפנו את עינינו בנוף פתוח יפהפה, נמשיך את מסענו לגודאורי, עיירת הסקי של גיאורגיה הממוקמת למרגלות הר הקזבגי המושלג המתנשא לגובה של כ-5027 מטרים. נצא לסיור ברכבי דליקה רכב שטח מקומי לכיוון הקזבגי. נהנה מהנוף המושלג בהרים ונגיע עד להר העליון, שם למעלה הכפר כולו נראה שונה - תחושה מלהיבה של להיות על גג העולם. לאחר מכן, נחזור לטביליסי, לינה בטביליסי.

 4. יום 4 | אופליסציחה – גורי – באקו

  לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל "עיר המערות" אופליסציחה - אתר היסטורי שבו מצויים שרידים מעיר המערות אשר נחצבו בסלעי גיר. העיר הקדומה אופליסציחה שוכנת על גדת נהר מטקווארי. על פי הערכות, בשיא פריחתה, הכילה העיר לא פחות מ-700 מערות שונות. כיום ניתן למצוא שרידים של 150 מערות, זאת לאחר ההרס הרב שהותירו אחריהם הכוחות הערבים והמונגולים. בתוך שרידי המערות נמצא ציורי קיר קדומים, מזבחי קורבנות ומבנים אשר שימשו למגורים ולגידול בעלי חיים. אופליסציחה הייתה בעברה מרכז פולחן פוליתאסיטי, טרם הגיעה בשורת הנצרות לגיאורגיה. לאחר שהתרשמנו משרידי המערות, נמשיך לעבר העיר גורי – עיר הולדתו של סטאלין, נראה את קרון הרכבת המיוחד והבית בו גדל. לאחר מכן, נעשה דרכנו בחזרה לטביליסי, ובשעות הערב ניסע לשדה התעופה משם נטוס לבאקו - בירת אזרבייג'ן. לינה בבאקו.

 5. יום 5 | באקו – סיור מקיף בעיר

  הבוקר נתחיל את היום בבאקו, נצא לסיור בחלקה העתיק של באקו המוקפת חומה ואשר הוכרזה בשנת 2000 כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נראה את מתחם העיר הפנימית ובו ארמון שירוואן. שושלת שירוואנשה, שריד לממלכה האזארית מימי הביניים טרם הפכה אזרבייג'ן לכלי משחק בין המעצמות רוסיה ופרס. המתחם כולל את מבנה דיוואן האנה המעוטר בקשתות וקישוטיים אוריינטליים, המאוזולאום מהמאה ה 15. במידת האפשר נציץ אל מוזיאון הספרים מיניאטורים ובו אלפי עותקים של ספרות קודש ואפילו ספרים בעברית בגדלים קטנים במיוחד. נראה את מגדל הבתולה המרשים, סמלה של העיר. מדובר ביצירה אדריכלית ייחודית בעולם, שבנוי בצורה מעוגלת, ומתנשא לגובה של 30 מטרים. נבקר במוזיאון השטיחים בבאקו, מוזיאון המוקדש לאמנות אריגת השטיחים- גאוות אזרבייג'ן. מבנה ייחודי בצורתו, שנראה כמו שטיח חצי מגולגל. מלבד צורתו, בתוך המוזיאון מצפות לנו שלוש קומות מרהיבות של תצוגות שטיחים מכל התקופות ובכל הצבעים. נוכל ללמוד מן הנשים המקומיות על אריגת שטיחים בשיטה המסורתית, החל מעבודות יד מצמר נקי, שטיחים פרסיים וקילים ועד תצוגת השטיח הגדול בעולם. אחר הצהריים, נבקר במתחם התרבות המיוחד הקרוי על שמו של היידר אלייב. שמו של הנשיא המנוח, אשר נחנך בשנת 2012 על ידי בנו אילהאם אלייב שירש את הסמכות הכוח והתואר מאביו. מרכז התרבות המודרני מתנשא לגובה 80 מ' ומשתרע על פני 5700 מ"ר, אשר תוכנן ועוצב על ידי האדריכלית זאהה חדיד והוא הוכתר "כמבנה המעוות ביותר בעולם". לינה בבאקו.

 6. יום 6 | קובה - הרי הקווקז - באקו

  הבוקר נצא מבאקו וניסע צפונה. עד הגיענו לעיר קובה המצויה למרגלות הקווקז הגבוה. עיקר הכנסתה של עיר זו מבוסס על תעשיית ייצור שטיחים, נמשיך לביקור מעניין בכפר קרסנייה סלובודה המשמש במשך מאות שנים כמקום מושבה של אחת מקהילות "יהודי ההרים" המפורסמת . נבקר בבית הכנסת המקומי. יישוב זה הינו כולו יהודים אשר מנהלים אותו ברשות המדינה כיישות עצמאית, בזמנו היו עיירות יהודיות במקומות שונים במזרח אירופה, אולם כיום זהו היישוב היהודי היחידי בעולם מחוץ לגבולות ישראל. בשיאה, הקהילה היהודית המקומית מנתה 18 אלף יהודים, אבל לאחר התפרקות ברית המועצות רבים עלו לארץ וכיום נותרו בעיירה רק כ-3,500 תושבים, כולם יהודים. בתום הסיור נעלה על רכבים מיוחדים וניסע להרי הקווקז הגבוהים ולמפלים הזורמים כל השנה . לאחר מכן, נשוב לבירה באקו לארוחת ערב באחת המסעדות. לינה בבאקו.

 7. יום 7 | שמורת גבוסטאן - מקדש האש - הר האש

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא היום לסיור בשמורת גובוסטאן השוכנת באזור סלעי המאופיין באקלים מדברי למחצה. שמורה זו נודעה בציורי הקיר המופלאים ("פטרוגליפים") שנותרו בה מתקופת האבן. ציורים אלו מתארים את חיי האדם הקדמון שחי באזור ומוצגות באמצעות סצנות של סיפורי ציידים ופולחנים. בשנת 1966 הוכרז המקום כשמורת טבע לאומית ומאוחר יותר בשנת 2007 קיבל את ההכרה כאתר מורשת עולמית תרבותית של אונסק"ו. בהמשך נראה את אחד מהרי הגעש הבוציים השוכן לא רחוק מאזור השמורה. מדובר בהרי געש מתוכם נובע שילוב מעניין של בוץ וגז. אזרביג'אן מהווה מקום ראשון בעולם במספר הרי הגעש מסוג זה. נבקר ב"מקדש האש של באקו " בסוראקאני, פרבר של באקו. מדובר במקדש עתיק דמוי טירה שהיווה מקום פולחן ובית תפילה של סיקים, הינדים וכת הזוראסטרים שהאש היוותה עבורם מקור אמונה דתי. זהו אחד המונומנטים הידועים של אזרבייג'ן ועד למאה ה-19 היווה מקום מקודש. בהמשך נראה ונתרשם מתופעת טבע גיאולוגית מרתקת ב"יאנאר דאג", בדמות אש הבוערת באופן תמידי כתוצאה מפליטת גז היוצא מבטן האדמה ונדלק בבואו במגע עם האויר. אחר הצהריים, נחזור לבאקו ונבקר בשוק המרכזי בעיר, הגדוש בדוכני מזכרות ומלאכות יד אופייניות. באקו ידועה במתחמי קניות המפנקים שלה, ולא רק קניונים מפוארים היא מנת חלקה, גם שווקים מקומיים מלאי כל טוב. השוק הצבעוני מציע הכל מהכל, פירות וירקות, שלל תבלינים, ריבות ביתיות, פירות יבשים וכלה בביגוד וכלי בית מקומיים. בשעות הערב, נצא למופע פולקלור במסעדה מקומית בליווי עשרות נגנים ורקדנים בלבוש מסורתי. לינה בבאקו.

 8. יום 8 | שאמחי - גבאלה - שאקי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא מבאקו וניסע לכיוון העיר גבאלה. בדרך, נעבור בעיר שמאחי הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר במדינה ובעלת מורשת תרבותית עשירה ובעלת עבר יהודי מפואר אשר לא נשאר ממנה זכר. העיר בת האלפיים שנה, היתה בירת אזור שירוואן ואחת הערים החשובות על דרך המשי. משם, נמשיך לביקור במוזוליאום דיר באבא, ולביקור במסגד ג'ומע אשר נבנה במאה העשירית, שרד את רעידות האדמה הרבות שפקדו את העיר ונשתמר באופן מופלא. משם, נמשיך אל האזור התיירותי גבאלה, המוכרת כבירתה הקדומה של "אלבניה הקווקזית". משמשת היום כעיירת סקי וקייט בה הוקם מרכז נופש ותיירות לאוליגרכים הרוסים, הכולל וילות ובתי מלון מפוארים, מתקני נופש ומרכזי בידור. עם ההגעה נעפיל ברכבל לתצפית נוף מגובה של כ-1,600 מ'. בתום הסיור, נמשיך בדרך כפרית לעיר העתיקה שאקי, לינה בשאקי.

 9. יום 9 | שאקי – חבל קחאתי – טביליסי

  נצא לסיור בעיר העתיקה שקי(Sheki) אשר הוקמה במאה השמינית לפני הספירה, הייתה בעבר תחנת מעבר חשובה לסוחרים על דרך המשי ולאחר מכן שמשה כעיר מחוז באימפריה הרוסית. נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18 ונתרשם מעיצוב ציורי הפרסקו שבמקום. נמשיך את סיורנו בעיר ונבקר באחד מאורחני הדרכים המכונה "קאראוואןסאראי". נגיע לסיור בכפר הציורי קיש, שם נבקר בקתדרלת הכפר המרשימה המכונה הכנסיה האלבנית מהמאות הראשונות לספירה בה התגלו שלדים עתיקים . וכן נתרשם ממבני אבן נוספים. לאחר ארוחת צהריים נצא למעבר הגבול לגאורגיה , ובהמשך נגלה מדוע גיאורגיה, ארץ הולדתו של היין, מחזיקה במוניטין כה מכובד של תרבות שתייה. כדי לעשות זאת, ננוע אל עבר חבל קאחתי. חבל זה הינו אזור שופע כרמים, יקבים ושלל כדי חרס עצומים - "הגן הגדול" כפי שכינה אותו הסופר הדגול אלכסנדר דיומא. נסייר בשדות היקב הרבים ובמנזר בודבה, שבו קבורה הקדושה נינו אשר הכירה את הנצרות לגיאורגיה. בהמשך נגיע לסיגנאגי, עיר עתיקה מוקפת חומה ובה 23 מגדלים. נמשיך ונסייר במקום ונהנה מחוויית אירוח בביתה של משפחה גיאורגית מקומית. כשנסיים להתבשם בניחוחות הגפנים המתוקים, נעשה דרכנו חזרה טביליסי. לינה טביליסי.

 10. יום 10 | טביליסי - ת"א

  לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את ביקורנו בעיר הבירה הגאורגית, הידועה גם במרכזי הקניות המודרניים, יש בה קניונים גדולים עם חנויות מעצבים, שדרת קניות מפורסמת עם חנויות של מותגים בינלאומיים ומעצבים מקומיים ומבחר גלריות לאמנות. ניכנס לקניון טביליסי, המוכר ביותר ובו 3 קומות של חנויות מותגים כגון זארה, מנגו, נייק ועוד. כמו כן, הקניון מציע מסעדות ובתי קפה, הפעלות לילדים וקונדיטוריות טובות. יינתן זמן חופשי לקניות ככל שיתיר הזמן, ומשם נמשיך לשדה התעופה חזרה לישראל. תם ונשלם טיולנו לגיאורגיה - כעת חוזרים ארצה עמוסים במתנות ובחוויות בלתי נשכחות.

טיול מאורגן לגיאורגיה ואזרבייג'ן | 10 ימים

המחיר כולל

טיסות ישירות - ת"א - טיביליסי - ת"א

מיסי נמל ובטחון.

לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות.

בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון.

הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה).

חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות.

סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.

מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה.

תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים.

המחיר אינו כולל

סבלות בבתי המלון ובתי הארחה

ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל

תשר למדריך הקבוצה, נהוג לתת למדריך 4 דולר ליום לאדם, בהתאם לשביעות רצונכם

כל שאינו מופיע בתכנית הטיול

הערה: יתכנו שינויים בתכנית הטיול עכב תנאי מזג אוויר

מלונות

מלונות מדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות

הערות

 • קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול, לרבות אפשרות כי תמנע הגעה או כניסה לאתרים.
 • לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה.
 • מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב.
 • קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל.
 • רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין, בייחוד מחוץ לטביליסי.
 • אופי הטיול הנו היסטורי ואנתרופולוגי מרתק ("טיול גיאוגרפי").
 • מיסי נמל ודלק נכונים ליום ה- 1.1.23 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
 • סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ויזה ודרכון

 • יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.

  ויזות מקבלים עם הכניסה למדינה תמורת תשלום.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי , כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה - אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה... יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.