טיול מאורגן לגאורגיה (כולל בטומי), 10 ימים | 8.10
image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן לגאורגיה (כולל בטומי), 9 ימים - בקיץ

9 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  טיול מאורגן לגיאורגיה:

 • טביליסי:
 • סיור בעיר ובנהר המטקוורי החוצה אותה: מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מרחצאות הגופרית, בית הפרלמנט, התאטרון הלאומי, שוק הפשפשים

 • ערב פולקלור
 • מצחטה:
 • מנזר הצלב ג'ווארי, כנסיית "העמוד החי", סווטיצחובלי - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

 • מסטייה
 • עיר המערות אופלציחה
 • כותאיסי
 • מערות פרומתיאוס
 • שמורת הטבע מטירלה
 • מפלי מקחונצטי
 • בטומי:
 • סיור בעיר: מגדל אלפבית, צפייה במופע של המזרקות הרוקדות, הגנים הבוטניים, כיכר פיאצה

למה דיסקברי?

 • טיסות ישירות במסגרת הטיול המאורגן לגיאורגיה
בתי מלון בדרגת תיירות טובה - ראשונה
 • חצי פנסיון - ארוחות בוקר + ערב
 • ביקור בערים והעיירות החשובות כגון: טביליסי, מצחטה, בטומי - עיירת הנופש של גיאורגיה ועוד!
 • מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 29/07/2024
חזרה: 06/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,390 $
מחיר לאדם יחיד 1,890 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,340 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,590 $
תוקף המבצע 15.07.2024 0 $
יציאה: 19/08/2024
חזרה: 28/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,390 $
מחיר לאדם יחיד 1,890 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,340 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,590 $
תוקף המבצע 01.08.24 0 $

המסלול

 1. יום 1 | ת"א – טביליסי

  נפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה אל טביליסי בירת גיאורגיה. בהתאם לשעת הנחיתה, נערוך סיור פנורמי ראשוני להיכרות עם העיר ואז ניסע אל מלונינו ,לקבלת החדרים ולארוחת ערב.

 2. יום 2 | טביליסי

  בוקר טוב טביליסי! יום זה יוקדש לסיור בבירת המדינה- טביליסי. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה, שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נערוך סיור רגלי בעיר שאותו נתחיל בביקור בכנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה והם דוגמא לאדריכלות האסלאמית המפוארת. היתרון הגדול שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש", כלומר מעיינות גופרית ללא בערה. לאחר מכן, נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדרלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדרלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדרלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדרלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. לא נסיים את הסיור בטביליסי ללא ביקור בבית הכנסת הגדול של העיר., בית כנסת זה, הנקרא גם בית הכנסת של האחלציחלים, הוא אחד מחמישה עשר בתי כנסת שהיו בעיר והוא הגדול, המרכזי והמפואר שבהם. יום טיול זה לא יסתיים ללא הכרות עם המחול הגאורגי המפורסם. המחול הגאורגי הוא חלק חשוב בתרבות הגאורגית והוא מפורסם בכל העולם בשל סגנונו הייחודי, המלהיב והסוחף. בשעות הערב ניסע למסעדה גיאורגית מקומית לארוחת ערב חגיגית ולמופע פולקלור של ריקודים גיאורגים אוטנטיים ומלהיבים.

 3. יום 3 | מצ'חתה מצודת אנאורי והר קזבגי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה מצחתה, בירתה הראשונה ומרכזה הרוחני של גאורגיה. העיר אשר שימשה כבירה בין המאה השלישית לפני הספירה ועד המאה החמישית אחרי הספירה, היוותה את ערש הנצרות המוקדמת בגאורגיה בדרך להתנצרותה המלאה של המדינה. נבקר בקתדרלת סווטיצחובלי, כנסיה אורתודוקסית גאורגית מהמאה ה-11, אתר מורשת עולמי ומקום מושבו של הארכיבישוף של מצחטה שהוא גם הפטריארך הקתולי של גאורגיה. משם נמשיך אל מצודת אנאורי שנבנתה במאה ה-17 על חוף אגם ז'נואלי. המצודה הוקמה על ידי הדוכסים לבית ארגווי, שושלת מפורסת שאיש מבניה לא מת מוות טבעי. המצודה נשמרה היטב וממנה נשקף נוף מרהיב אל האגם. נמשיך את הסיור ברכבי דליקה- רכב שטח מקומי לכיוון הר קזבגי נטפס מעלה בנסיעה לצד נהר תרגי אשר תביא אותנו אל קזבגי – העיירה המרכזית באזור דרך עמקים יפהפיים ואזורים מיוערים אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגטי הממוקמת בגובה 2,170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נוכל לצפות באחד הקרחונים הגבוהים ביותר באזור הקווקז – הר קזבגי (5,047 מטר). מכאן ניסע דרך ערוץ דאריאלי (באם עמק זה יהיה סגור לתנועה נבקר בעמק אחר במקום), ובתוך עמקים מופלאים ונהנה מטבע טהור ויפהפה של הרי הקווקז הגבוה. נהנה מהנוף המושלג בהרים ונגיע עד להר העליון, שם למעלה הכפר כולו נראה שונה - תחושה מלהיבה של להיות על גג העולם. לאחר מכן, נחזור למלוננו בטביליסי.

 4. יום 4| אופליסציחה- גורי- בטומי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר המערות אופליסציחה זהו אתר היסטורי ובו שרידים של עיר מערות שנחצבו בסלעי גיר רכים. נמצאו כאן שרידים החל מהאלף הראשון לפני הספירה, והעיר הגיעה לשיא פריחתה בראשית ימי הביניים. האתרים המרכזיים הם המערה של תמריס דארבזי (Tamaris Darbazi), שבה התקרה חצובה באבן בצורת קורות עץ. לאחר מכן, נמשיך אל העיר גורי (Gori), עיר ילדותו של סטאלין. סטלין נחשב לאחד האנשים האיומים ובעלי ההשפעה במאה ה-20. נסייר ברחבי העיר ונספר על אודות חייו הסודיים של סטאלין, מהולדתו ועד מותו. משם נסע היישר אל עיר הנמל המפורסמת, בטומי. העיר שוכנת לחופו של הים השחור בחבל הארץ הקסום אג'רה והיא העיר השנייה בגודלה בגאורגיה. נגיע לביקור בגנים הבוטניים. הגנים הינם הגדולים ביותר בגיאורגיה ובכלל באזור ברה"מ לשעבר; מדובר על גנים ייחודים, שקיימים כבר למעלה ממאה שנים, ובו נוכל להתרשם מאינספור סוגים של צמחייה אקזוטית ומרהיבה. הגנים מתפרשים על פני למעלה מ-100 דונמים, על גבי פסגה שנקראת "הכיפה הירוקה" שמשקיפה על הים השחור. הגנים מציגים את הטבע המרהיב עם מגוון עצום של עצים וצמחים. הגנים מחולקים לתשעה אזורים שונים, כתלות באופן הצמחייה: צמחייה של מזרח אסיה, ניו זילנד, דרום אמריקה, הימלאיה, מקסיקו, אוסטרליה, אזור הים התיכון וצמחייה של אזורים סאב-טרופיים. בכל האזורים האלו ניתן למצוא אלפי זנים מיוחדים וצבעוניים של צמחייה, עצים ופרחים, פינות קוסמות שמשקיפות על נוף מרהיב, אינספור אפשרויות לתמונות מדהימות ואוויר צלול. לאחר מכן ניסע אל מלוננו בבטומי.

 5. יום 5 | שמורת הטבע מטירלה - מפלי וגשר מקחונצטי - בטומי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא מכותאיסי ונעשה את דרכנו אל הפארק הלאומי מטירלה. הוא משתרע על פני כ- 38,790 דונם, ברשויות קובולטי, חלוואצ'אורי וקדה (Kobuleti Khelvachauri and Keda) במערב הקווקז הקטן, וממוקם בין הים השחור להרי אדג'רה. אזור זה גם צמוד לאזורים המוגנים של קינטרישי. בשל יערות השרידים הבולטים שלו, ישנו מגוון של מערכות אקולוגיות וביולוגיות הכוללות ביצות. הפארק הלאומי נרשם ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו כחלק מיערות הגשם והביצות של קולכית ב-2021. שמורת מטירלה (Mtirala) נמצאת באזור הגשום ביותר בגאורגיה. פירוש השם: "בכי", לציון הגשם הרב. בשמורה מסלולים רגליים המובילים לבריכות ולמפלים, קרונית מכנית-ידנית נוסטלגית החוצה נהר וגם פארק אתגרי עם גשרים, אומגות וחבלים ברמות שונות. לאחר הליכה רגלית נגיע למפל ולאגם מדהימים, שם נוכל להיכנס ולהנות מהמים הקרירים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה קצרה אל מפל מחונטסטי (Makhuntseti). מפלי מקחונצטי ממוקמים מרחק קצר מהעיר בכפר מחונטסטי, ונחשבים למפלים הפופולריים ביותר בגיאורגיה. גובהו של המפל הוא 36 מטר, ואפשר ליהנות כאן משחייה בנהר אדג'ריסטסקאלי עם חוף חולי. במרחק הליכה תמצאו גם את הגשר המפורסם עטור אבנים טבעיות של המלכה תמרה. לאחר מכן נסע היישר אל עיר הנמל המפורסמת, בטומי. העיר שוכנת לחופו של הים השחור בחבל הארץ הקסום אג'רה והיא העיר השנייה בגודלה בגאורגיה. נגיע אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

 6. יום 6| העיר בטומי

  יום זה יוקדש לסיור רגלי עם המדריך בעיר העתיקה של בטומי, לזמן חופשי לקניות, לבילוי בקזינו או לרביצה על החוף הים השחור. בערב נצא כולנו לבילוי בטיילת הנוצצת של בטומי ולאחר מכן נחזור אל מלוננו

 7. יום 7 | מערת הנטיפים פרומתאוס, כותאיסי וטביליסי

  לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את בטומי ונסע לבקר במערת הנטיפים של פרומתיאוס מהמיתולוגיה היוונית. זו המערה הגדולה ביותר בגאורגיה ואחת המערות הארוכות בעולם. בתוך המערה יש עולם תת קרקעי מרתק של נטיפים וזקיפים, אגמים ונהרות. לאחר מכן נמשיך אל העיר כותאיסי (Kutaisi), בירת מחוז אימרטי (Imerti) היא העיר השלישית בגודלה בגאורגיה. העיר שימשה עד לפני מספר שנים כמקום מושבו של הפרלמנט הגאורגי עבורו נבנה מבנה מיוחד במינו וביופיו. מיד עם הגיענו נערוך סיור בעיר שבמהלכו נבקר במתחם היהודי בכותאיסי אשר מכיל שני בתי כנסת (בית הכנסת הגדול ובית הכנסת הקטן) ומבנה קהילה ארוך ששימושיו בעבר היו מגוונים ושימש בין השאר ללימוד תורה, כמקווה, כמאפיית מצות ועוד. נבקר גם במתחם המנזרים העתיק בגבעת גלאטי (Gelati), מהחשובים במדינה שהוכרז כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. משם נמשיך אל מלוננו בטביליסי

 8. יום 8 | יום טיול לשמורת צאלקה וגשר היהלום – חזרה לת"א

  לאחר ארוחת הבוקר נסע ליום טיול לאחת משמורות הטבע היפות והמיוחדות בגאורגיה- שמורת צאלקה. השמורה שוכנת בגובה של כ1500 מטרים מעל פני הים ובליבה שוכן קניון דשבשי ובו זורם נחל חארמי. נערוך טיול בשמורה ונגיע אל האטרקציה החדשה בשמורה שנחנכה בשנת 2022 , גשר זכוכית שקוף שבאמצעו תלוי בר מרשים בצורת יהלום. אורכו של הגשר 240 מטר והוא מתנשא לגובה 280 מטר מעל הקניון הענק, מפלי המים והנחל השוצף. בר היהלום הוא המבנה השקוף התלוי הגבוה בעולם (נמצא בבחינת שיא גינס לתואר זה) וניתן לשבת בו, לשתות משהו וליהנות מהחוויה. את הגשר ובר היהלום עיצב ותכנן הישראלי תומר מור יוסף, על ידי שימוש בפלדה עדינה וזכוכית שאינה מסנוורת, כך שהגשר ישתלב בשמורת הטבע המיוחדת הזו. גם הגשר וגם הריזורט הסמוך אליו הוקמו עי חברה ישראלית. בתום הסיור נסע לשדה התעופה של טביליסי. בדרכינו לשם נעצור באחד האוטלטים/קניון ונהנה מזמן חופשי לקניות במחירים ידידותיים.... מכאן נסע אל שדה התעופה ונטוס ישירות לת"א.

 9. יום 9 נחיתה בתל אביב

  לפנות בוקר ננחת בתל אביב. תם ונשלם טיולינו מלא החוויות .

טיול מאורגן לגאורגיה (כולל בטומי), 9 ימים - בקיץ

המחיר כולל

• אירוח בתנאי חצי פנסיון

• כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול.

• טיסה ישירה לטביליסי.

• מדריך ישראלי מצוות דיסקברי ומדריך מקומי.

• אוטובוס תיירים ממוזג.

• תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי).

המחיר אינו כולל

• ביטוח רפואי ומטען – יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה.

• הוצאות אישיות.

• תשר למדריך הישראלי.

• שינויים במיסי נמל ודלק שייקבעו ע"י חברות התעופה לאחר 1.5.24.

• כל מה שאינו מצוי בסעיף "הטיול כולל".

מלונות

מלונות מדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות

הערות

חשוב לציין: רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין ואינן ברמה מערבית מוכרת.

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.