מה נאכל בגיאורגיה?

מלבד הנופים המדהימים מציעה גיאורגיה חוויות קולינריות ערבות לחיך שיגרמו לכם ללקק את הצלחת

מלבד נופים מדהימים מציעה גיאורגיה חוויות קולינריות ערבות לחיך שמבוססת על היותה של המדינה עשירה בתוצרת חקלאית עשירה ומגוונת. המטבח הגיאורגי מבוסס על שיטות עיבוד מורכבות וטכניקות בישול ייחודיות של מגוון מצומצם יחסית של חומרי הגלם (בעיקר: בצקים , בשרים, גבינות,  אגוזים, שעועית ושזיפים), כאשר בכל ארוחה מוגש תמיד לחם גיאורגי, לוואשי (Lavashi) -  לחם עגול ודק הנאפה על צד אחד בלבד – והרבה יין מתוק או חצי מתוק מתוצרת מקומית.

בין המאכלים האהובים והנפוצים בגיאורגיה:

1.     החינקילי - כיסון במגוון מילויים, בדרך כלל בבשר אך לעיתים גם  בגבינה או שמנת חמוצה. המילוי מעורבב עם תבלינים (מלח בישול, פלפל, שום, בצל ולעיתים גם כוסברה, פטרוזיליה או קימל). החינקלי מוגש חם לאחר שהורתח במים רותחים.

 הגאורגים נוהגים לאכול את החינקילי באופן הבא: נוגסים בחלק העליון, שואבים את המילוי ואז אוכלים את הבצק העסיסי שנשאר.

 ישנן וריאציות שונות לפי אזורים שונים בגאורגיה. ההבדלים הם בגודל, במילוי, ובאופן הקיפול. הערים פסנורי ומצחתה מפורסמות בחינקלי שלהן.

2.     חצ'פורי – מאפה בצק בתנור בצורת סירה במילוי של תערובת גבינות כאשר מספר דקות לפני סיום האפיה שופכים ביצה על חרטום הספינה.

 3.     צ'וּרצ'חֶלָה הוא ממתק גיאורגי מסורתי שעשוי מאגוזי מלך (ולעיתים גם משקדים או צימוקים), שטבולים במיץ ענבים מתוק, ונתלים לייבוש. מראה הצ'ורצ'חלה שנוצר דומה מאוד לנקניקיה. 

 

לטיולים מאורגנים לגיאורגיה עם דיסקברי טיול עולמי לחצו כאן