טיול מאורגן לגאורגיה לשומרי מסורת (כשר), 10 ימים | 8.10

טיול מאורגן לגאורגיה לשומרי מסורת (כשר), 8 ימים

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  טיול מאורגן לגיאורגיה:

 • טביליסי:
 • סיור בעיר ובנהר המטקוורי החוצה אותה: מצודת נריקלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מרחצאות הגופרית, בית הפרלמנט, התאטרון הלאומי, שוק הפשפשים

 • ערב פולקלור
 • מצחטה:
 • מנזר הצלב ג'ווארי, כנסיית "העמוד החי", סווטיצחובלי - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

 • מסטייה
 • עיר המערות אופלציחה
 • כותאיסי
 • מערות פרומתיאוס
 • שמורת הטבע מטירלה
 • מפלי מקחונצטי
 • בטומי:
 • סיור בעיר: הגנים הבוטניים, מגדל אלפבית, צפייה במופע של המזרקות הרוקדות, כיכר פיאצה

למה דיסקברי?

 • טיסות ישירות במסגרת הטיול המאורגן לגיאורגיה
בתי מלון בדרגת תיירות טובה - ראשונה
 • חצי פנסיון - ארוחות בוקר + ערב- ארוחות כשרות
 • ביקור בערים והעיירות החשובות כגון: טביליסי, מצחטה, בטומי - עיירת הנופש של גיאורגיה ועוד!
 • מדריך מקצועי ומנוסה מטעם חברת דיסקברי
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 17/06/2024
חזרה: 26/06/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,690 $
מחיר לאדם יחיד 2,090 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,650 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,990 $
תוקף המבצע 31.03.2024 0 $
יציאה: 01/07/2024
חזרה: 09/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,690 $
מחיר לאדם יחיד 2,090 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,690 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,790 $
תוקף המבצע 31.03.2024 0 $
יציאה: 08/07/2024
חזרה: 16/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,690 $
מחיר לאדם יחיד 2,090 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,690 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,790 $
תוקף המבצע 31.03.2024 0 $
יציאה: 19/08/2024
חזרה: 27/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,690 $
מחיר לאדם יחיד 2,090 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,650 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,790 $
תוקף המבצע 31.03.2024 0 $

המסלול

 1. יום 1 | ת"א – טביליסי

  נפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה אל טביליסי בירת גיאורגיה. בהתאם לשעת הנחיתה, נערוך סיור פנורמי ראשוני להיכרות עם העיר ואז ניסע אל מלונינו , לקבלת החדרים ולארוחת ערב.

 2. יום 2 | טביליסי

  בוקר טוב טביליסי! יום זה יוקדש לסיור בבירת המדינה- טביליסי. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה, שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נערוך סיור רגלי בעיר שאותו נתחיל בביקור בכנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה והם דוגמא לאדריכלות האסלאמית המפוארת. היתרון הגדול שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש", כלומר מעיינות גופרית ללא בערה. לאחר מכן, נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים. נמשיך את ביקורנו בקתדרלת סיוני אחת הכנסיות העתיקות ביותר בטביליסי, אשר נהרסה שוב ושוב ונבנתה מחדש, ואימצה את הופעתה הסופית ב-1657, היא נקראת על שם הבתולה מרי, אחת הכנסיות היפות ביותר שתראו בטיול. בפנים, אין אזור אחד ללא קישוט של צבעי פסטל מרהיבים בצבעי זהב. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התאטרון הלאומי. נמשיך לביקור בקתדרלת השילוש הקדוש (סאמבה) היופי והגדלים של הקתדרלה אכן עוצר נשימה. סמבה היא הכנסייה הגבוהה ביותר בגיאורגיה. גובהה 101 מטר. קתדרלת סאמבה נבנתה בהיקף גרנדיוזי וכיפת הזהב שלה נראית כמעט מכל נקודה בטביליסי. לא נסיים את הסיור בטביליסי ללא ביקור בבית הכנסת הגדול של העיר., בית כנסת זה, הנקרא גם בית הכנסת של האחלציחלים, הוא אחד מחמישה עשר בתי כנסת שהיו בעיר והוא הגדול, המרכזי והמפואר שבהם. יום טיול זה לא יסתיים ללא הכרות עם המחול הגאורגי המפורסם. המחול הגאורגי הוא חלק חשוב בתרבות הגאורגית והוא מפורסם בכל העולם בשל סגנונו הייחודי, המלהיב והסוחף. בשעות הערב ניסע למסעדה גיאורגית מקומית ונהנה ממופע פולקלור של ריקודים גיאורגים אוטנטיים ומלהיבים.

 3. יום 3 | יום טיול להרי הקווקז הגבוה ולהר קזבגי

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע ליום סיור בנופים מרהיבים של הרי הקווקז הגבוה. תחילה נסע באחת הדרכים המפורסמות בחבל הקווקז – "הדרך הצבאית", שמגיעה עד רוסיה. נסע אל האזור ההררי, קזבגי. אזור זה הוא בגדר חגיגה מושלגת של נופים, רכסי הרים, עמקים, אגמים וטבע פראי. נעצור בתחילה במצודת אנאנאורי (Ananuri) שנבנתה במאה ה-17 על חוף אגם ז'נואלי. המצודה הוקמה ע"י הדוכסים לבית ארגווי, שושלת מפורסמת שאיש מגבריה לא מת מוות טבעי. המצודה נשמרה היטב וממנה נשקף נוף מרהיב אל האגם. לאחר ששטפנו את עינינו בנוף פתוח יפהפה, נמשיך את הסיור ברכבי דליקה- רכב שטח מקומי לכיוון הר קזבגי נטפס מעלה בנסיעה לצד נהר תרגי אשר תביא אותנו אל קזבגי – העיירה המרכזית באזור דרך עמקים יפהפיים ואזורים מיוערים אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגטי הממוקמת בגובה 2,170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נוכל לצפות באחד הקרחונים הגבוהים ביותר באזור הקווקז – הר קזבגי (5,047 מטר). מכאן ניסע דרך ערוץ דאריאלי (באם עמק זה יהיה סגור לתנועה נבקר בעמק אחר במקום), ובתוך עמקים מופלאים ונהנה מטבע טהור ויפהפה של הרי הקווקז הגבוה. נהנה מהנוף המושלג בהרים ונגיע עד להר העליון, שם למעלה הכפר כולו נראה שונה - תחושה מלהיבה של להיות על גג העולם. לאחר מכן, נחזור למלוננו בטביליסי.

 4. יום 4 | מצ'חתה – גורי - כותאיסי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה מצחטה, בירתה הראשונה ומרכזה הרוחני של גאורגיה. העיר אשר שימשה כבירה בין המאה השלישית לפני הספירה ועד המאה החמישית אחרי הספירה, היוותה את ערש הנצרות המוקדמת בגאורגיה בדרך להתנצרותה המלאה של המדינה. נבקר בקתדרלת סווטיצחובלי, כנסיה אורתודוקסית גאורגית מהמאה ה-11, אתר מורשת עולמי ומקום מושבו של הארכיבישוף של מצחטה שהוא גם הפטריארך הקתולי של גאורגיה. לאחר מכן, נמשיך אל העיר גורי (Gori), עיר ילדותו של סטאלין. נבקר במוזיאון המוקדש לאחד האנשים החשובים ובעלי ההשפעה במאה ה-20. נספר אודות חייו הסודיים של סטאלין, מהולדתו ועד מותו. לאחר הביקור בגורי נמשיך בנסיעה אל העיר כותאיסי (Kutaisi), בירת מחוז אימרטי (Imerti) היא העיר השלישית בגודלה בגאורגיה. העיר שימשה עד לפני מספר שנים כמקום מושבו של הפרלמנט הגאורגי עבורו נבנה מבנה מיוחד במינו וביופיו. מיד עם הגיענו נערוך סיור בעיר שבמהלכו נבקר במתחם היהודי בכותאיסי אשר מכיל שני בתי כנסת (בית הכנסת הגדול ובית הכנסת הקטן) ומבנה קהילה ארוך ששימושיו בעבר היו מגוונים ושימש בין השאר ללימוד תורה, כמקווה, כמאפיית מצות ועוד. נבקר גם במתחם המנזרים העתיק בגבעת גלאטי (Gelati), מהחשובים במדינה שהוכרז כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. ארוחת ערב ולינה בכותאיסי.

 5. יום 5 | סיור בבטומי

  לאחר הגעה לבטומי נבקר בבית הכנסת בעיר נבנה בשנים 1904-1900 בהסכמתו האישית של הצאר הרוסי ניקולאי השני ועל פי תוכניותיו של האדריכל סיימון וולקוביץ' (Simon Volkovich), ששאב השראה מבתי הכנסת של אמסטרדם והאג. בית הכנסת, השוכן בבניין לבן יפהיפה, שימש את הקהילה היהודית בעיר עד שנת 1923. בתקופה הסובייטית שימש כאולם ספורט, לפני שנמסר שוב לקהילה היהודית בשנת 1993 ונפתח מחדש בשנת 1998. בשנת 2011 הוכרז בית הכנסת כאתר מורשת תרבותי. \סיורנו מתחיל בכיכר אירופה (Evropis Moedani), הממוקמת בשדרת Memed Abashidze, מוקפת בארכיטקטורה קסומה מהמאות ה-19 וה-20. בשטח הכיכר נוכל לצפות בפסל מדיאה המרהיב עם גיזת הזהב. דמותה של מדיאה אוחזת בגיזת הזהב, שעל פי האגדה עזרה לאהובה יאסון, מנהיג מסע הארגונאוטים, להשיג. הפסל, המצופה זהב, מסמל עבור התושבים עושר, שגשוג ואת חיבורה של גאורגיה לאירופה. נמשיך לביקור במזרקות ובשעון האסטרונומי ומסביבה ממוקמים שפע מסעדות ובתי קפה,. נסייר גם בטיילת היפה והנוצצת של בטומי ובה מספר מבנים מרשימים. נראה את מגדל האלף-בית – מגדל-פסל, המתנשא לגובה 130 מטרים, ועליו מתנוססות כל 33 האותיות הגיאורגיות ומעליהן כדור כסוף גדול וגם את מגדל בטומי – הבניין הגבוה ביותר בעיר, ניצב בגובה 200 מטרים וצורתו המשונה תגרום לכם להסתכל עליו עוד ועוד, בעיקר בגלל גלגל הענק שנראה כמו נדבק לחזית הבניין. בתום הסיור נסע אל מלוננו בעיר ונתכונן לשבת.

 6. יום 6 | שבת מנוחה

  נבלה את השבת במנוחה, תפילות, ארוחות וטיולים רגליים ביחד עם המדריך.

 7. יום 7| מערת הנטיפים פרומתאוס, טביליסי

  לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את בטומי ונסע לבקר במערת הנטיפים של פרומתיאוס מהמיתולוגיה היוונית. זו המערה הגדולה ביותר בגאורגיה ואחת המערות הארוכות בעולם. בתוך המערה יש עולם תת קרקעי מרתק של נטיפים וזקיפים, אגמים ונהרות. לאחר סיורנו נמשיך בנסיעה עד לטביליסי. בדרך נעצור גם לתצפית ונתרשם מהנוף הפנורמי של אגן הנהר Mtkvari . נגיע אל מלוננו בעיר לארוחת ערב ולינה.

 8. יום 8| יום טיול לשמורת צאלקה וגשר היהלום – חזרה לת"א

  לאחר ארוחת הבוקר נסע ליום טיול לאחת משמורות הטבע היפות והמיוחדות בגאורגיה- שמורת צאלקה. השמורה שוכנת בגובה של כ1500 מטרים מעל פני הים ובליבה שוכן קניון דשבשי ובו זורם נחל חארמי. נערוך טיול בשמורה ונגיע אל האטרקציה החדשה בשמורה שנחנכה בשנת 2022 , גשר זכוכית שקוף שבאמצעו תלוי בר מרשים בצורת יהלום. אורכו של הגשר 240 מטר והוא מתנשא לגובה 280 מטר מעל הקניון הענק, מפלי המים והנחל השוצף. בר היהלום הוא המבנה השקוף התלוי הגבוה בעולם (נמצא בבחינת שיא גינס לתואר זה) וניתן לשבת בו, לשתות משהו וליהנות מהחוויה. את הגשר ובר היהלום עיצב ותכנן הישראלי תומר מור יוסף, על ידי שימוש בפלדה עדינה וזכוכית שאינה מסנוורת, כך שהגשר ישתלב בשמורת הטבע המיוחדת הזו. גם הגשר וגם הריזורט הסמוך אליו הוקמו עי חברה ישראלית. בתום הסיור נסע לשדה התעופה של טביליסי. בדרכינו לשם נעצור באחד האוטלטים/קניון ונהנה מזמן חופשי לקניות במחירים ידידותיים.... מכאן נסע אל שדה התעופה ונטוס ישירות לת"א.

 9. יום 9 תל אביב

  לפנות בוקר ננחת בתל אביב .תם ונשלם טיולינו מלא החוויות .

טיול מאורגן לגאורגיה לשומרי מסורת (כשר), 8 ימים

המחיר כולל

• אירוח בתנאי חצי פנסיון

• כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול.

• טיסה ישירה לטביליסי.

• מדריך ישראלי מצוות דיסקברי ומדריך מקומי.

• אוטובוס תיירים ממוזג.

• תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי).

המחיר אינו כולל

• ביטוח רפואי ומטען – יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה.

• הוצאות אישיות.

• תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת $5 לנוסע ליום טיול).

• שינויים במיסי נמל ודלק שייקבעו ע"י חברות התעופה לאחר 1.5.24.

• כל מה שאינו מצוי בסעיף "הטיול כולל".

מלונות

מלונות מדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות ישירות

הערות

חשוב לציין: רמת השירותים והתשתיות בגאורגיה אינן מפותחות דיין ואינן ברמה מערבית מוכרת.

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.