טיול פרמיום מאורגן לגיאורגיה | 8 ימים | כשר

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

טביליסי:
סיור בעיר, מצודת נריקאלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מחוז מרחצאות הגופרית , התאטרון הלאומי, מופע פולקלור ועוד.
גודאורי והרי הקווקז:
רכס הרי הקווקז הגבוה אל הגבול עם רוסיה, סיור ברכב שטח ייעודי לכיוון הקזבגי.
מצ'חטה:
תצפית על העיר מכנסיית הצלב ג'ווארי, כנסיית "העמוד החי" – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
גורי:
ביקור במוזיאון סטאלין
כותאיסי:
ביקור באתרי העיר, סיור באקדמיית גלאטי, טיול ברחובות המרוצפים אל קתדרלת Bagrati, מערת פרומתיאוס.
בטומי:
סיור בעיר הנופש השוכנת לחוף הים השחור - מגדל אלפבית, המזרקות המרקדות, הגן הבוטני של בטומי, כיכר מידאה וכיכר פיאצה, עלייה ברכבל לתצפית פנורמית.

למה דיסקברי?

טיול לגיאורגיה עם דיסקברי טיול עולמי מציע חוויה ייחודי למטייל המנוסה, טיול הכולל נסיעה ברכבי 4X4 בהרי הקווקז, ערב פולקלור אותנטי, חצי פנסיון, הדרכה מקצועית ונופים מרהיבים. טיול מאורגן לפרטי פרטים אשר מוביל אתכם דרך האתרים החשובים בגיאורגיה, בערים הגדולות טביליסי, גורי, מצ'חטה, כותאיסי, גודאורי, ובטומי - "לאס וגאס שבים השחור".

טיול מאורגן לגיאורגיה כולל:

  • סיור ברכב שטח ייעודי להרי הקווקז
  • כנסיית "העמוד החי" – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
  • כרטיס כניסה למופע פולקלור
  • ביקור במערת פרומתיאוס
  • עלייה ברכבל לתצפית פנורמית על העיר בטומי
  • סיור בעיר הבירה טביליסי 
  • חצי פנסיון ואפשרוץ להכנת כריכים לצהריים

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

מעודכן לתאריך 09.06.21

יום 1 | יום א' תל אביב - טביליסי

נפגש בשדה התעופה ונטוס אל טביליסי בירת גיאורגיה. נסע אל מלוננו בעיר, לינה בטיביליסי.

יום 2| יום ב' טביליסי

לאחר תפילה וארוחת הבוקר נתחיל סיור בבירה הגאורגית. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה, שיירות מערביות מן המזרח נהגו להתאסף כאן, והביאו תרבויות מזרחיות ומערביות. ומאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל בסיור באנדרטה העתיקה של טביליסי, כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות הוא החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. לאחר מכן, נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, נריקלה ששמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 אשר משקיפה על העיר לנוף המדהים.
 
נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה, התאטרון הלאומי. נסיים את היום באחד ממרכזי הקניות בעיר.

 


 


 

יום 3 | יום ג' טביליסי - קזבגי - גודאורי

לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לכיוון האזור ההררי, קזבגי. בדרך נעבור בעיר הבירה העתיקה מצחטה, שהיא אתר אונסק"ו עם שתי הכנסיות היפות שלה הנמצאת במפגש הנהרות מטקווארי ואראגבי. נגיע לנקודת תצפית המשקיפה אל העיר לכאן הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום העשוי מקנוקנות גפן במאה הרביעית לספירה. נמשיך אל כנסיית סווטיצחובלי המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. כאן גם נספר את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה הקשורה גם לקהילה היהודית העתיקה, שהייתה קיימת במקום. נמשיך את מסענו לגודאורי ושם נצא לסיור ברכבי דליקה רכב שטח מקומי לכיוון הקזבגי. נהנה מנוף ההרים ( בהתאם לעונה  ייתכן ונראה שלג בהרים), נבצע תצפית - למעשה, נקבל את התחושה של להיות על גג העולם. 

לאחר מכן נחזור לטיביליסי לארוחת ערב ולינה

יום 4| יום ד' גורי- כותאיסי- צאקלטובו

לאחר תפילה וארוחת בוקר, נסע פעמינו לגורי. גורי היא  עיר היסטורית המוקפת ביער עבות ירוק. גורי מפורסמת בשל היותה מקום הולדתו של ג'וזף סטאלין, במהלך סיורנו בגורי נבקר בין השאר במוזיאון על שמו של המנהיג השנוי במחלוקת אשר שלט בברית המועצות. במוזיאון המורשת של סטאלין נסייר בבית מגוריו, נלמד על ההיסטוריה שלו החל מימיו כנער ועד לעלייתו לשלטון, ונצפה גם בפסל סטאלין העצום אשר נמצא בכיכר המרכזית של העיר . 

נגיע  לכותאיסי , השוכנת על גדותיו של נהר 'ריוני' והיא שופעת באתרים היסטוריים, חלקם אף הוכרו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. כשנגיע לכותאיסי נבקר במתחם היהודי המכיל שני בתי כנסת, נבקר בקניון מרטווילי, אזור מרהיב ביופיו שבו ניתן לראות סירות שטות על הנהר הסמוך. לאחר מכן ניסע אל העיר צקאלטובו, עיירת נופש ובה מעיינות מינרליים חמים, עשירים ברדון וקרבונט אשר מתפקדים כמרחצאות מרפא. חרף ההרכב המגוון שלהם, המים עצמם זכים וחסרי ריח. בצקאלטובו קיים גם אגם מלאכותי אשר נוצר בשנות ה-30 בעקבות סכירתו של הנהר צקאלטובוסצקאלי.

בהמשך נבקר בפארק הנופש המקסים של צקאלטובו ( עיירת ספא , שבעה קילומטרים מכותאיסי) שם נשתלו לא פחות מ-150 זנים שונים של עצים ושיחים. לאחר מכן נסע  למלונינו לארוחת ערב ולינה במלון מפנק בצאקלטובו. 

יום 5 | יום ה' כותאיסי - במערת פרומתיאוס - בטומי

לאחר תפילה וארוחת בוקר, נשלים ביקורינו בכותאיסי. משם, ניסע לבקר במערת פרומתיאוס, מערה מרתקת שהתגלתה בשנת 1984 והיא אחת מפלאי הטבע שלנו בטיול לגיאורגיה. במערה נזכה לראות דוגמאות מדהימות של נטיפים, מפלים מאובקים, פניני מערה, נהרות תת קרקעיים ואגמים. 

בהמשך נסע לבטומי, ארוחת ערב ולינה בעיר בטומי.


יום 6 | יום ו' בטומי - יום סיור מלא

 

לאחר תפילה וארוחת הבוקר, נערוך סיור בעיר בטומי , עיר הנופש של גיאורגיה המכונה "לאס וגאס שבים השחור". בטומי מתקשטת ברצועת חופים בתוליים ואוסף של מצודות היסטוריות. בעיר גם פועל נמל שוקק חיים ובו אניות נופש רבות, לצד טיילת נפלאה ובה בתי קפה, מסעדות, מועדוני לילה ובתי קזינו מפוארים. במרכז העיר ניצבים בניינים מתקופת האימפריה הרומאית לצד בניינים מודרניים, בתמהיל ניגודיות ארכיטקטוני שמעניק נופך יוצא דופן לעיר.

סיורנו בעיר הנופש בטומי יחל עם ביקור בכיכר מדיאה העתיקה ובכיכר פיאצה, שהיא אחת הכיכרות היפות ביותר בגיאורגיה. כיכר פיאצה משתרעת על פני 5700 מ"ר ועליה ניצב מגדל השעון האייקוני העומד גבוה מעל הכיכר, מה שהופך אותה למרכז טבעי של תשומת לב הודות לארכיטקטורה של פסיפסים ואומנות ויטראז' המעטרת אותה. לקראת סוף היום, נעלה על רכבל 'ארגו' המפורסם של בטומי, שייקח אותנו גבוה לעמדת תצפית מרהיבה ביופייה אל עבר עיר הנמל. גבוה למעלה בפסגת ההר, ישנה מסעדה אותנטית ובית קפה חמים, זאת כמובן לצד עמדת התצפית הפנורמית ממנה נשקף נוף עוצר נשימה אל עבר בטומי והים השחור. בסיום יום הסיור שלנו בבטומי, נעשה דרכנו למלוננו בעיר. נתכונן לתפילה וארוחת שישי.

  

יום 7 | יום ש' שבת מנוחה, במוצ"ש ערב פולקלור מקומי

לאחר תפילה וארוחה, נצא לסיור רגלי באזור המלון בבטומי, לאחר מכן נחזור למנוחה, בצאת השבת נצא לסיור לילי בעיר ונשתתף בערב פולקלור מקומי.

יום 8 | יום א' גנים בוטנים בבטומי- טביליסי

לאחר תפילה וארוחת הבוקר נשלים את ביקורנו בבטומי. נטייל לאורך החוף שם נמצאת טיילת יפה, בתי קפה, בארים ואפילו גלגל ענק. נחזה במגדל אלפבית שגובהו 145 מ', לאחר מכן נהנה מהמראה המקסים של המזרקות הגבוהות אשר "מרקדות" לצלילי מוזיקה של שנות ה-80. נמשיך לביקור בגן הבוטני של בטומי, הנחשב לאחד מהגנים הבוטניים הגדולים באירופה. בגן המטופח והשמור להפליא, ישנם מאות סוגי עצים וזני צמחים אקזוטיים מכל רחבי העולם ומקשת נרחבת של סוגי אקלים. 

משם, ניקח רכבת ונסע פעמינו אל טביליסי , זמן לקניות יינתן ככל שהזמן יאפשר. נסע אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

יום 9 | יום ב' טיבליסי ת"א

נחיתה בארץ

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון . בנוסף תהיה אפשרות להכנת כריכים לצהריים הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה תשר לנותני שירותים בחו"ל – מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 290 $ סבלות בבתי המלון ובתי הארחה ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

Tbilisi- hotel Astoria 4*

Kutaisi - Tskaltubo spa resort 4*

Batumi -Radisson Batumi 5*

הערות

קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול, לרבות אפשרות כי תמנע הגעה או כניסה לאתרים. לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה. מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב. קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל. רמת השירותים והתשתיות בגיאורגיה אינן מפותחות דיין, בייחוד מחוץ לטביליסי. אופי הטיול הנו היסטורי ואנתרופולוגי מרתק ("טיול גאוגרפי"). מיסי נמל ודלק נכונים ליום ה- 1.10.19 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

***הבהרות: חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגיאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות. חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות.

 

להלן מידע שימושי ועדכני אודות הליך נסיעה לחו"ל וקורונה, כדאי לקרוא לפני שנוסעים (קישור לאתר משרד הבריאות):

לחצו כאן 


הערות חשובות:

* יש לבצע בדיקות קורונה לפני היציאה לחו"ל- 72 שעות.

*המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים 72 שעות לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה תשולם בנפרד במקום.

* יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים.

* הטיול הינו למחזיקי תו ירוק בלבד.


 

טיסות

טיסות ישירות מנתב"ג
 
הלוך LY : 
17:20-20:55
 
חזרה LY:
22:30-00:05
 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.