דיסקברי טיול עולמי מוציאה טיולים מאורגנים לאסיה, טיולי משפחות לאסיה, טיולים לשומרי מסורת, כשרים לאסיה, טיולי תרבות לאסיה, חבילות ספורט כדורגל לאסיה, טיולי שייט לאסיה, טיולי ג'יפים לאסיה.

"דיסקברי טיול עולמי" 03-5627248 מוציאה טיולים מאורגנים ליעדים רבים בהודו.
בדיסקברי תמצאו טיולים מאורגנים בהודו, טיולים מאורגנים לשומרי מסורת/כשר בהודו, טיולים מאורגנים עם ג'יפים בהודו, טיולים אישיים למשפחות ויחידים בהודו. את הטיולים תארגן דיסקברי כולל : טיסות, מלונות, מדריכים, רכב וכרטיס כניסה לאתרים ואטרקציות. הטיולים מקיפים ביותר, ללא ימים חופשיים, בדרך כלל בתנאי חצי פנסיון וללא סיורי בחירה בתשלום, מדריכים מנוסים ואיכותיים.
אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים מלאים לגבי הטיול המאורגן שמעניין אתכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דיסקברי טיול להודו 

טיול להודו. הודו היא מדינה השוכנת על רוב תת היבשת ההודית. היא המדינה השביעית בגודלה בעולם, והשנייה בגודל אוכלוסייתה בעולם. מאחר שגודלה כה רב ישנו שוני גאוגרפי ואקלימי בחלקיה השונים המרכיבים את המדינה. זוהי מדינה עם מגוון עשיר של צבעים, טעמים מיוחדים, ריחות זרים, נופים קסומים, דתות, תרבויות עתיקות (התרבות ההינדית היא אחת מהעתיקות בעולם ואמנות מרתקת.
שם רשמי – הרפובליקה של הודו
שפה רשמית – הינדית, אנגלית.
עיר בירה – ניו דלהי
שטח כולל – 3,287,263 קילומטר מרובע.
הקמת המדינה – 15 באוגוסט 1947
מטבע – רופי הודי.

טיול מאורגן להודו. דתות בהודוההינדואיזם היא הדת הרווחת במדינה (80.4%), ישנו מיעוט מוסלמי גדול (13.4%), נצרות (2.3%), סיקיזם (1.9%), בודהיזם (1.5%), ג’ייניזם (0.5%),  זורואסטרים, בהאהים ובעלי דתות שבטיות שמאניות ואנימיסטיות. בנוסף, יש מספר אלפים של יהודיםמידע נוסף אודות דתות ומנהגים בהודו במאמר הבא.

ויזה להודו

ישראלים נדרשים לאשרת כניסה (ויזה) על מנת להיכנס להודו. ניתן לעשות ויזה אלקטרונית דרך האינטרנט, או דרך משרדי ויזות בעלויות נוספות.

איזה מסמכים צריך לטיול בהודו

אנא ודאו כי ברשותכם המסמכים הבאים:

כרטיס טיסה – יש לוודא כי שמכם מודפס ע”ג הכרטיס כפי שהוא מופיע בדרכון.

דרכון בר תוקף –  לפחות לחצי שנה מיום החזרה מהטיול ובו לפחות 2 עמודים ריקים.

אשרת כניסה (ויזה) להודו. עותק דיגיטלי (בטלפון) + צילום פיזי (מודפס). רצוי לצלם את העמודים הראשונים של הדרכון והאשרה להודו, ולשמור את הצילומים בנפרד.

תעודת מתחסן מעודכנת (לבדוק לפני היציאה האם יש בזה צורך).

ביטוח – חובה לעשות פוליסת ביטוח (רפואי ומטען) הכוללת חילוץ והטסה רפואית. אנא הדפיסו את ההעתק הפוליסה באנגלית ושמרו אצלכם.

 תרופות וחיסונים

טיול משפחות להודו. חיסונים: משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות, מרפאות המטיילים או לרופא המשפחה להתייעצות ולקבלת המידע הנחוץ לגבי חיסונים טרם היציאה לטיול להודו.
תרופות: תרופות אישיות שבשימוש קבוע, מומלץ להביא בכמות מספקת לכל ימי הטיול. בנוסף, צילום של עלוני התרופות – עם השם הגנרי של התרופה. תרופות אישיות חשובות יש לשאת בתיק היד ולא במזוודת המטוס (במגבלות הוראות הביטחון). בעיות בריאות אחרות הידועות מראש – נא להתייעץ עם הרופא המטפל, ולהודיע לנו במידה והדבר דורש היערכות מיוחדת.

עזרה ראשונה לטיול בהודו

מומלץ להצטייד בערכת עזרה ראשונה מינימלית הכוללת:

חומרי חבישה, אגדים, צמר גפן.

חומר חיטוי (יוד / פולידין / אלכוהול).

כדורי אנטיביוטיקה להם אינך רגיש/ה (בהמלצת רופא בלבד).

כדורים לטיפול בקלקול קיבה, בכאבים וכאבי ראש, ולהורדת חום.

טבליות מציצה לטיפול בכאב גרון.

חומר דוחה יתושים וג’ל מרגיע (אחרי עקיצות).

רשת החשמל בהודו

המתח החשמלי בהודו הוא V220-230, 50 הרץ (שקעים מסוג ב-C, D ו-M). אנו ממליצים להצטייד במתאם אוניברסלי לשקעים (אדפטור). לתשומת לבכם- הפסקות חשמל הן עניין שבשגרה בהודו, אנא קבלו זאת בסבלנות והבנה + כדאי להצטייד בפנסי כיס.

 

אמצעי תקשורת בהודו

טיול לשומרי מסורת להודו. הקידומת הבינלאומית של הודו: 00-91, בחלק מהאזורים בהם נטייל יש קליטה (בעיקר בערים) של טלפונים סלולאריים. אנו ממליצים לכם לפנות לחברות הסלולריות על-מנת לקבל מידע מקיף אודות חבילות תקשורת לשהות בהודו.

שגרירויות – שגרירות ישראל בהודו (ניו דלהי):

כתובת: Aurngzeb Rd 3, New Delhi
טלפון: 91-11-3041450000
פקס: 91-11-3041455500

שעון הודו

הודו ממוקמת באזור זמן 5.5 + UTC. כלומר, שעון הודו מקדים את שעון ישראל ב-3 וחצי שעות (בזמן שעון חורף).

מטבע וקניות

המטבע המקומי בהודו הוא הרופי (Indian Rupee).
המטבע הנוח ביותר להחלפה הוא דולר אמריקאי. אנו ממליצים להצטייד בדולרים מזומנים (שטרות גדולים וקטנים, חדשים מסדרות מגוונות ולא מקושקשים, (שנת 2003 ואילך).
ניתן להחליף כספים בבתי המלון או בחנויות המיועדות לכך (Exchange).כמו כן, מומלץ להחזיק את הכסף בחגורת כסף צמודה לגוף במהלך הטיול או בגרב אלסטית, שכן עדיף שלא לשאת את כל הסכום יחד בכיס במהלך ימי הטיול. בערים הגדולות ניתן למשוך כסף בכספומטים. השימוש בכרטיסי אשראי נפוץ ברוב בתי המלון, במסעדות בחנויות הגדולות. הקניות בשווקים יהיו בדרך כלל במזומן.

מזון ושתיה בהודו

דיסקברי טיולים מאורגנים להודו. מי הברז בהודו אינם טובים לשתייה! יש לשתות אך ורק מים מינרליםשתייה קלה תוססת מצויה במגוון די גדול בכל בתי המלון.
המטבח ההודי הוא חוויה בפניה עצמה! הטעמים שונים ומיוחדים ואנו ממליצים לכם להתנסות ולטעום! אוכלים הרבה אורז, קטניות, ירקות מבושלים ומתובלים ובשר, בעיקר עוף או כבש.
למשתמשים בממתיק מלאכותי, כדאי להצטייד מראש מהארץ. הקפה הזמין בהודו הוא ה”נס קפה” המקומי. למי ששותה קפה או תה מסוים, מומלץ להביא מהבית
 

ציוד מומלץ לטיול בהודו

לטיול להודו רצוי להביא בגדים קלים ונעליים קלות ונוחות. לנשים לא מומלץ לטייל במכנס קצר או בגופיה. שימו לב כי למקדשים לא ניתן להיכנס בלבוש חשוף.

 מזוודה אחת למטייל, במשקל 23 ק”ג לכל היותר.

תיק יד או תרמיל קטן לטיסות ולשימוש במהלך היום (לכובע, מצלמה, מים וכדומה) – עד 8 ק”ג.

נעליים נוחות להליכה וקלות לחליצה.

סנדלי הליכה קלים לחליצה.

גרביים כהות לכניסה למקדשים.

לבוש קל ונוח ולבוש חם לערב (ז’קט דק/פליז קל) שניתן לשלב ביניהם.

מעיל גשם קל-משקל / מטרייה קומפקטית.

כובע, משקפי שמש, שפתון וקרם הגנה מהשמש.

פנס כיס

בגד ים

אטמי אוזניים למניעת רעש

אלכוג’ל לניקוי ידיים.

תכשיר נגד יתושים.

שעון מעורר.

מצלמה, כרטיסי זיכרון וסוללות רזרביות (ראה/י הרחבה בהמשך).

זוג משקפיים רזרבי (למרכיבי משקפיים).

כלי רחצה, עזרה ראשונה ושניה.

פירות יבשים ושאר צ’ופרים קולינריים לנסיעות (קפה שחור, חטיפים).

אין לקחת בתיקי היד חפצים חדים ממתכת, פלסטיק או חומר אחר; תרסיסים או חומרים דליקים; נוזלים, קרמים וכו’ במכלים שגודלם יותר מ-100 מ”ל.

מומלץ שלא להביא תכשיטים ודברי ערך לטיול מאורגן להודו.

ארגון הציוד לטיול נוח

לזוג הנוסע יחדיו – מומלץ לחלק את הציוד בין המזוודות, במקרה של אובדן התיק / מזוודה.
מומלץ להכין תיק גב לכל מקרה שהתיקים מתעכבים (ראה/י למעלה ב’ציוד’).
במקרה של נטילת תרופות קבועות, מומלץ לחלקן לכמה תיקים, לכל מקרה של אובדן התיק / מזוודה, ובמקביל לשמור אתכם את פרטי התרופה (שם גנרי).
מצלמות – הודו היא "תפאורה” מושלמת לצילום! מבנים ארכיטקטוניים, נופים מרהיבים ומגוונים, ומעל לכל – האנשים. כדאי להצטייד במצלמה טובה ואיכותית.
מומלץ להצטייד בסוללות נוספות / מטען וכרטיסי זיכרון נוספים עוד מהארץ, למקרה הצורך. כדאי להיערך עם פתרון לבעיית אחסון התמונות והורדתן מהמצלמה למדיה דיגיטלית.
בעת צילום האנשים, מומלץ לנהוג בסבלנות, רגישות וכבוד.

עוד דברים שכדאי לדעת לפני הטיול

על מנת להימנע עד כמה שניתן מאבידות וגניבות יש לאמץ התנהגות מונעת:
לאחסן את הכסף בחגורת כסף צמודה לגוף במהלך הטיול.
במידת האפשר מומלץ לאחסן את חגורת הכסף בכספת בחדר המלון.

איך להתכונן לטיול בהודו?

כדאי להתכונן לשינוי תרבותי לקראת הטיול להודו. החיים מתנהלים שם לאט, עמוסי ביורוקרטיה ושיטות עבודה וחשיבה שונות לחלוטין מכל מה שאנו מכירים בתרבות המערבית! יש להצטייד בהמון סבלנות!
רשימת ספרות מומלצת:
הודו- אמונות ודעות: חיים שפילברג. (ספר עיוני על דתות, אמונות ומיתוסים בהודו)
עיר האושר (השמחה) -דומיניק לאפייר. (סיפור חייו של נהג ריקשה)
הודו- דודו דיין. (חוויות אישיות)
מסע בהודו- עזריאל קרליבך. (חוויות אישיות)
הטיגריס הלבן – הודו המודרנית ושיטת הקאסטות הנהוגה בה (Aravind Adiga).
אלוהי הדברים הקטנים – ספרה עטור השבחים של הסופרת ההודית ארונדהטי רוי.
סידהרתא – מסעו הרוחני של הנער סידהרתא, שמחליט ללכת בעקבות ליבו ולחפש אחר ההארה. הרמן הסה.
בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול – רופרט גתין
דברי הבודהה – תרגום מפאלי- קרן ארבל

מזג אויר בהודו:

ההימלאיה ההודית:
התקופה המומלצת ביותר לביקור באזור צפון הודו וההימלאיה בפרט היא בחודשים אפריל – מאי ואוקטובר – נובמבר.
חבל לדאק:
התקופה המומלצת לביקור היא מסוף יוני ועד אמצע ספטמבר וזאת בשל הטיול בגבהים של מעל 3000 מ’ ומזג האויר השורר בלדאק.  
ראג’סטן:
התקופה המומלצת ביותר לביקור באזור ראג’סטן – היא בחודשים אוקטובר ועד חודש מרץ. במהלך היום מזג האויר מתאים ונוח לטיולים והלילות קרירים יחסית.
דרום הודו:
התקופה המומלצת ביותר לביקור באזור דרום הודו היא מחודש דצמבר ועד חודש מרץ.
מזרח הודו (כלכותה ואזור אוריסה):
התקופה המומלצת ביותר לביקור באזור מזרח הודו היא מחודש דצמבר ועד חודש פברואר

 

הודו היא עולם ומלואו ונדמה שאפילו שנה לא תספיק כדי לראות את כל מה שנמצא בה,  טיול להודו, טיול מאורגן להודו טיול משפחות להודו, טיול לשומרי מסורת להודו של דיסקברי טיולים מאורגנים להודו ולשאר העולם הוא הטיול המקיף ביותר שייקח אתכם לכל המקומות הכי שווים. אז קדימה למה אתם מחכים

 

 

שאלות ומידע נוסף

 

מתי כדי לטייל בהודו?

היות ומדובר במדינה ענקית ועצומה עם שטח של יותר מ-3 מיליון קמ”ר נהוג לחלק את הודו ל3 חלקים שבכל חלק מומלץ לבקר בזמן אחר למשל בצפון הודו התקופה המומלצת לטיול היא בין אפריל לאוקטובר, במרכז הודו התקופה המומלצת לביקור במרכז הודו היא מאמצע אוקטובר ועד סוף מרץ, תקופה שנחשבת אמנם לחורף במדינה, אך מזג האוויר הוא נוח והעונה אינה נחשבת לגשומה מדי, ואילו בדרום הודו מומלץ לבקר בעיקר בין החודשים אוקטובר למרץ.

 

מה המטבע בהודו?

רופי הודי הוא המטבע הרשמי של הודו. סימון המטבע לפי תקן ISO 4217הואINR. מאז שנת 1957 הרופי מחולק ל-100 פייסה(אנ'). מטבעות הרופי נטבעים בהודו בערכים של 1, 2, 5 ו-10. על המטבעות במקום מספרים מצוירים אצבעות כדי שגם מי שלא יודע לקרוא יוכלו להבין את ערכם. נכון להיום שקל אחד שווה כ22.06 רופי

 

כמה זמן טיסה מישראל להודו

▪ מכיוון שהודו עצומה זמן הטיסה יכול להשתנות בהתאם ליעד, אך בדרך כלל טיסה ישירה מישראל לניו דלהי הבירה לוקחת כ-6 שעות ו-45 דקות. כמובן שבטיסה עם עצירות ביניים זמן הטיסה ישתנה בהתאם

 

מה העיר בירה בהודו?

דלהי (או ניו דלהי) היא עיר הבירה של הודו, ומהווה ישות מוניציפלית נבדלת, אחת מתוך שלוש בטריטוריית הבירה הלאומית דלהי. בעיר ממוקמים מוסדות ממשלת הודו - מושב ומשרדי הממשלה המרכזית, משרד ראש הממשלה ומגוריהם של כל אנשי הממשל והצבא. בניו דלהי אוכלוסיית קבע של כ-20 מיליון תושבים אך האוכלוסייה הדינמית - המתחלפת תדירות בקומפלקסים הממשלתיים המשמשים כאכסניות לעובדי מדינה מבקרים - מוערכת בפי שלושה מכך בכל זמן נתון.