image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן לבהוטן

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  במהלך טיולנו נבקר בין השאר במקומות הבאים:

  העיר פארו- המוזיאון הלאומי של בהוטן, בטא דזונג, "מבצר ערימת התכשיטים", עמק האה כולל טיול בעמק וביקור במקדש הלבן והמקדש השחור, מעבר צ'ללה, מנזר קן הנמר, מקדש דרוגייל דזונג, ביקור בבית בבית חווה בהוטני מסורתי

  העיר טימפו- חצר הזיכרון הלאומי, האנדרטאות, הרחוב הראשי, השוק, המקדש הבודהיסטי Buddha Dordenma, מוזיאון הדואר, מוזיאון הטקסטיל, המכון הלאומי של זוריג חוסום, המוזיאון למורשת העממית, שוק האיכרים של Centenary, "ומבצר הרפאים"

  מעבר דוצ'ו-לה

  העיר פונקה- "ארמון האושר הגדול", צ'ימי להקהאנג, הישוב הקטן פאנה, מקדש Khamsum Yuelley Namgel Chorten, הכפר טאלו, מקדש Sangchhen Dorji Lhuendrup Lhakhang, מקדש דורג'י לואנדרופ,

  העיירה ואנגי פודרנג

למה דיסקברי?

בהוטן ידועה בעולם כיום ובצדק כשנגרי-לה האחרונה. הרי ההימלאיה האדירים הגנו על בהוטן משאר העולם והשאירו את תכשיט ההימלאיה הזה באושר וללא נגיעה על ידי תרבויות שונות. כת דרוקפה קאג'ופה של הבודהיזם סיפקה לבהוטן תרבות והיסטוריה מרתקת ומעשירה. העם הבהוטני הגן על המורשת הקדושה והייחודית הזו במשך מאות שנים על ידי בחירה להישאר בבידוד שמור בקנאות.

בטיולנו נפגוש מקדשים עתיקים רבים, מנזרים וסטופות המנקדים את האזור הכפרי, דגלי תפילה אשר מרפרפים לאורך הרכסים הגבוהים, חיות בר, יערות אדירים ועבותים, מפלים לבנים מוקצפים שהן המקלחות הסודיות, והחיוך החם של האנשים הידידותיים שלה. טיול לבהוטן יפגיש אותכם עם אנשים מקומיים חביבים, סביבה ונופים בתוליים, חי וצומח עשירים, ותרבות בודהיסטית התוססת. ניקח אתכם אל לב לביה של המדינה המסקרנת הזו, נגיע למקומות ונראה נופים שלא חלמתם שתראו!! רק בדיסקברי ניקח אותכם לכל הנקודות והאטרקציות הכי שוות ומעניינות, שלא תגיעו אליהן עם שום חברה אחרת. הטיול מעניין ומרתק וההנאה מובטחת!!!!  

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 הגעה לפארו (בהוטן), העברה למלון בטימפו וסיור פנורמי בעיר

  ניפגש בבן גוריון לקראת טיולנו המרגש לבהוטן. לאחר הנחיתה, הסדרי ההגירה ואיסוף המזוודות נתקבל בברכה בהוטנית על ידי נציגנו עם 'טאשי ח'דר' (צעיף לבן לאורח שהוא דרך טובה לקבל את פניו אורח) מהשדה ניסע לטימפו, עיר הבירה של בהוטן. עם ההגעה לטימפו ניסע למלוננו לצ'ק אין והתארגנות. טימפו היא עיר הבירה של בהוטן ומרכזה של הממשלה, מוסדות הדת והמסחר, טימפו היא עיר ייחודית עם שילוב יוצא דופן של מודרניזציה והתפתחות לצד מסורות עתיקות. עם אוכלוסייה של כ-130,000 זאת אולי עדיין עיר הבירה היחידה בעולם ללא רמזור. לאחר מנוחה נבקר בחצר הזיכרון הלאומי. מבנה זה הוא מבנה לבן, גדול ועטור עם צריח זהב, שממוקם קרוב למרכז העיר טימפו, והוא אחד הסמלים הבולטים ביותר שלה. לאחר מכן נחקור את האנדרטאות של טימפו. האנדרטאות הן המקום האידיאלי ביותר לקיים אינטראקציה עם מקומיים שמגיעים אליהן בכמויות גדולות. נקיף את הצ'ורטן (מקדש), נסובב את גלגלי התפילה האדומים הגדולים ונתפלל ליד מקדש קטן בפנים השער, ונסתכל על ציורים ופסלים בתוך האנדרטה המספקים תובנה עמוקה לבודהיסטית. לאחר מכן נמשיך לסיור סביב הרחוב הראשי ואזור השוק. משם ניסע למלוננו בעיר

 2. יום 2 העיר טימפו

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לצפון העיר ונבקר ב Buddha Dordenma, שהוא מקדש בודהיסטי הממוקם על ראש גבעה בפארק הטבע קואנסלפודראנג. בעת ביקורנו במתחם הפסל, נשמע את הנבואה העתיקה שהפסל מגשים שראשיתה במאה ה-8 לספירה ובה נאמר שהוא מפיץ הילה של שלום ואושר לכל העולם. במתחמו של הפסל, תהיה אפשרות לבצע מדיטציה באזור ייעודי מיוחד המותאם לכך. לאחר מכן נמשיך למוזיאון הדואר. מוזיאון הדואר מציג את התקדמות שירותי הדואר, וגם את מערכת התקשורת של המדינה. בביקורנו במקום נצפה בבולים נדירים וייחודיים שהונפקו במהלך השנים וייחודיים רק לבהוטן, נבקר במשרד הדואר הממוקם בסמוך ונוכל לעצב בולי דואר מותאמים אישית ולרכוש מזכרות שונות. משם ניסע אל מוזיאון הטקסטיל. הטקסטיל בבהוטאן הגיע לשיאים חדשים ונחשב לאחת מצורות האמנות המובהקות ביותר. מוזיאון הטקסטיל פתח את התערוכה שלו בשישה מרכזיים: אריגת דפוס עיוות, אריגת דפוס ערב, תפקיד הטקסטיל בדת, הישגים באמנויות טקסטיל, טקסטיל מסיבים מקומיים והאוסף המלכותי. בעת ביקורינו במוזיאון נצפה בסוגים השונים של טקסטיל שבו משתמשים המקומיים, נשמע על ההיסטוריה של הבד וסוגיו השונים, ונבין את מקומו וחשיבותו בתרבות המקומית. לאחר ארוחת הצהריים נבקר במכון הלאומי של זוריג חוסום, שם נלמד על מלאכת היד המסורתית של בהוטן. המכון שהוקם בשנת 1971, הוא המכון המוביל לשימור ולקידום אומנות מסורתית של בהוטן. ננסה להבין מהן בדיוק סוגי האומנות המשומשים במדינה, ונוכל להתנסות במלאכת יד ויצירה בבדים. לאחר מכן, נבקר במוזיאון למורשת העממית, בעת ביקור במוזיאון נצפה בחיבורם של התושבים אל כפרי בהוטן. נתרשם מהחיבור המרשים הזה באמצעות תערוכות, הפגנות, תוכניות חינוכיות ותיעוד של החיים הכפריים. משם נמשיך אל שוק האיכרים של Centenary המכונה שוק סוף השבוע. שוק הומה זה, הוא השוק הצבעוני הגדול ביותר באזור שבו מתאספים חקלאים מחלקים שונים של המדינה כדי למכור את מוצריהם, נסתובב ברחבי השוק, נבין את תרבות המסחר המקומית, נקשיב לצבעים, לקולות ולצלילים הייחודים של המקום וכמובן שנוכל לרכוש מזכרות מיוחדות ומעניינות למיניהן. נסיים את יומינו בביקור "במבצר המפוארים". מבצר זה הוא מרכז השלטון והדת, אתר כס המלכות ומקום מושבו של המלך ג'ה קנפו או אב המנזר הראשי. המקדש נבנה בשנת 1641 על ידי המאחד הפוליטי והדתי של בהוטן. הוא שוחזר בשנות ה-60 בצורה בהוטנית מסורתית, ללא מסמרים או תוכניות אדריכליות. בעת הביקור במקדש המרשים, נצפה ונלמד על ההיסטוריה המרתקת שלו, נצפה בחפצים עתיקים הנמצאים במקום ונחשבים עתיקים וקדושים, וננסה להבין את כל תפקדיו המשמעותיים של המקדש בהיסטוריה של בהוטן. לאחר מכן נחזור למלוננו ונהנה מערב חופשי בטימפו.

 3. יום 3 טימפו-פונקה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע למעבר דוצ'ו-לה (הממוקם בגובה 3088 מטרים). בדרך נעצור לעצירה קצרה כאן כדי לצפות ולהתפעל מהצ'ורטן (פסל מקומי הנחשב לקדוש בתרבות הבהוטנית) חומת המאני ודגלי התפילה המקשטים את הנקודה הגבוהה ביותר על הכְּבִישׁ. אם תנאי הראות יאפשרו נוכל לראות מהמעבר את הפסגות של הרי ההמילאייה בבהוטן. בעת ביקורינו במעבר דוצ'ו-לה נוכל לצפות ולחקור 108 צ'ורטנים (צ'ורטנים הם פסלים אשר נחשבים קדושים בתרבות הבהוטנית) אשר נבנו במעבר על ידי אשי דורג'י וואנגמו וואנגצ'וק, המלכה והאם הבכורה, פסלים אלו מקשטים את המעבר ונותנים לו מראה קדוש, מלכותי ומסתורי על רקע נוף הררי עוצר נשימה. לאחר מכן נמשיך אל פונקה פונקה שימשה כבירת בהוטן, מושב הממשל ומקום מושבו של Je Khenpo (אב המנזר הראשי). עד שנת 1955. בפונקה נהנה מאקלים ממוזג בזכותו של העמק הפורה, המייצר שפע של יבולים ופירות. העמק ממוקם בגובה של 1300 מ' מעל פני הים, וניתן להנות בו ממזג אוויר מתון לאורך כל השנה. לאחר ארוחת הצהריים, נבקר "בארמון האושר הגדול', שנבנה בצומת של הנהרות פוצ'ו ומוצ'ו בשנת 1637 על ידי הדזונג המלכותי ושימש הן כמרכז דתי והן כמרכז מנהלי של בהוטן בעבר. נטייל ברחבי הארמון, נשמע על אודותיו, נבין מדוע הוא נקרא "ארמון האושר הגדול", נצפה בחפצים עתיקים הנמצאים בארמון עד היום, נצפה בקישוטים המרהיבים של הארמון ובנוף המרהיב שהוא מספק. לאחר מכן נמשיך לצ'ימי להקהאנג שנקרא גם מקדש הפוריות. מקום זה ממוקם על גבעה במרכז העמק. בעת ביקורינו נשמע על הדעה הרווחת שאומרת שזוגות שאין להם ילדים ורוצים אחד, יזכו לילד בקרוב אם יתפללו במקדש. משם נלך בשביל המוביל על פני שדות אורז ונופים מרהיבים אל היישוב הזעיר פאנה, שפירושו 'שדה' ונצא לטיול דרך הכפר. הטיול יעבור ליד מקדש שייתן לנו הצצות נדירות אל חיי היומיום ואורח החיים של תושבי הכפר. לאחר מכן ניסע אל מלוננו למנוחה ובערב נהנה מטיול בעיר פונאקה ובסביבתה. לינה במלון בפונקה (גובה 1,300 מ').

 4. יום 4 פונקה ווואנגדו

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטיול יפהפה בין נופים מרהיבים שייקח אותנו אל מקדש אשר נבנה על ידי המלכה והאם של בהוטן כדי להסיר כוחות שליליים, קידום שלום, יציבות והרמוניה בעולם המשתנה נמשיך לטיול אחר הצהריים לכפר טאלו. הכפר טאלו (גובה 2,800 מ') ידוע ברמת הניקיון וההיגיינה שלו ונחשב לנקי והמטופח ביותר בין כל כפרי האזור. נצא לטיול בכפר ברחבי הכפר המקסים הזה, ונעבור בין גבעותיו, שדותיו ונזכה לראות אורח חיים בהוטני כפרי ומסורתי. בדרך חזרה לעיר, נבקר במנזר שנמצא על רכס של עצי אורן ומשקיף על העמקים באזור. משם נמשיך לביקור במקדש דורג'י לואנדרופ, המכיל פסל ברונזה ראשי בגובה 14 רגל של אוולוקיטשוורה ושל גורו. נבקר במתחם המקדש ונצפה בבית ספר ומרכז מדיטציה לנזירות שבו מלבד הכשרה דתית, הוא מספק הכשרה למיומנויות חיים כגון חייטות, רקמה, יצירת פסלים וציור תנגקה, ואולי אפילו נוכל להתנסות בכמה מיומנויות כאלה בעצמנו. לאחר מכן ניסע ללינה במלון בפונקה (גובה 1,300 מ').

 5. יום 5 פונקה - פארו

  לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בואנגי פודרנג שהיא עיירה בבהוטן שנוסדה על ידי זהבדרונג נגאוואנג נמגיאל בשנת 1638, וממקומת על ראש הרכס הגבוה בין נהרות Punak Tsang Chhu ו-Dang Chhu, המציע תצפית פנטסטית של העמק מתחת. בעת ביקורינו בעיירה נצפה בנופים פראיים ובתוליים, ונשמע על ההיסטוריה המרתקת של העיירה לאחר מכן ניסע לפארו לאורך הכביש המהיר והיפה. נעבור בעמק היפה של פארו ונשמע על התרבות העשירה החבוייה בו, נראה את היופי שלו, נצפה בנופים מרהיבים ונקשיב למאות המיתוסים והאגדות המיוחסות לו. העיר פארו היא ביתם של רבים מהמקדשים והמנזרים העתיקים ביותר של בהוטן, ביתו של המוזיאון הלאומי, ושדה התעופה הבינלאומי היחיד במדינה. בפארו נמצא אחד העמקים הפוריים ביותר בממלכה, נהר מרשים ובנוסף לכך ניתן למצוא בו את האורז האדום המפורסם מהשדות המדורגים שלו. לאחר ארוחת הצהריים, נבקר במוזיאון הלאומי של בהוטן שנבנה במקור כמגדל השמירה. במוזיאון הלאומי נצפה באוסף נרחב של פריטים הכוללים: ציורי thangkha עתיקים, טקסטיל, כלי נשק, שריון, חפצי בית ומבחר עשיר של חפצים טבעיים והיסטוריים. משם נמשיך לבטא דזונג ומיד ואחריו לביקור "במבצר ערימת התכשיטים", שהוא בעל היסטוריה ארוכה ומרתקת נקשיב לסיפור המקוצר על ההיסטוריה של המקום ונתרשם מהיופי שלו, נטייל לְאורֶך גלריות העץ המרפדות גם את החצר הפנימית וגם את ציורי הקיר המשובחים הממחישים את הידע הבודהיסטי. לאחר מכן ניסע למלוננו בפארו.

 6. יום 6 טיול לעמק האה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק האה האקזוטי ששוכן בגובה 2670 מטרים מעל פני הקרקע עמק האה נפתח לראשונה לתיירים זרים בשנת 2002. כמו כן עמק האה, הידוע בשם 'עמק האורז הנסתר', הוא עמק עשיר מבחינה תרבותית ומציג כמה מהאתרים המפורסמים באזור. עמק זה הוא אחד מ-20 המחוזות או הדזונגקאגים של בהוטן ופחות מאוכלס משמעותית מהמחוזות האחרים, נטייל ברחבי העמק ונצפה בנופים שעד עכשיו חשבנו שהם קיימים רק באגדות. אחר הצהריים נבקר ב-Lhakhang Karpo (מקדש לבן), שהוקם במאה ה-7 על ידי המלך הטיבטי סונגצן ג'מפו. לפי האגדות, שוחררו שתי יונים, יונה לבנה ויונה שחורה. היונה הלבנה נחתה למרגלות שלושת ההרים ושם נבנה המקדש הלבן. לאחר מכן נבקר, Lhakhang Nagpo (המקדש שחור), שגם הוא נבנה במאה ה-7 על ידי המלך הטיבטי סונגצן ג'מפו וממוקם לכיוון צפון, כפי שציינו קודם האגדה מספרת ששוחררו שתי יונים יונה לבנה ויונה שחורה, ובדומה למקום בנייתו של המקדש הלבן גם המקדש השחור נבנה במקום שבו היונה השחורה נחתה. המקדש השחור משמש כמקום מושבו של אלוהות שומר 'דה דו צ'ן', והשריד העיקרי של המנזר הוא סכום צ'ו-ריאה-טרול. בעת ביקור במקדשים נלמד על אודותיהם של המקדשים, על תפקידם בחברה הבהוטנית ובדת הבודהיסטית, על נקודות השוני והדימיון ביניהם וכן על חיבור לטבע ועל היין והיאנג. לאחר מכן נחזור לפארו ובדרך נעצור במעבר צ'ללה, הממוקם בגובה של 3,988 מטר, מעבר זה נחשב לאחד מהמעברים הניידים הגבוהים ביותר בבהוטן!! נראה את מגוון הצמחים המרשימים הנמצאים במעבר שבזכותם הוא נחשב לגן עדן בוטני ונצפה בנופים מדהימים ומרהיבים של ההר הקדוש ג'מולהארי (7,314 מ') וג'יצ'ו דרייק (6,714 מ'). לאחר מכן נשוב למנוחה במלוננו בפארו ובערב נוכל לחקור את מרכז העיר. לאחר מכן נחזור למלוננו בפארו לינה במלון בפארו (גובה 2,280 מ').

 7. יום 7 העיר פארו

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטיול רגלי ומרתק אל מנזר טקטשאנג או קן הנמר (כ-5 שעות הליכה הלוך ושוב). זהו אחד המנזרים המפורסמים ביותר של בהוטן, השוכן בצד של צוק בגובה של 900 מ' מעל רצפת עמק פארו ונראה "כמרחף" בין שמיים לארץ. כיום הוא נחשב כאתר ביקור חובה לכל אזרח במדינה, יש האומרים שכל הבהוטנים ביקרו בו לפחות פעם אחת בחייהם. נשוטט ברחבי המקדש ונלמד על אודתיו ונתרשם מהנוף המרהיב שהוא מספק לאחר מכן אחר ניסע מקצה העמק לדרוגייל דזונג (מקדש) ששוחזר לאחרונה, שנבנה על ידי זהבדרונג בשנת 1646 כדי להנציח ניצחון צבאי מוקדם על פולשים טיבטים, ואכן פירוש שמו של דזונג הוא 'דרוק המנצח'. נשוטט ברחבי המקדש, נראה את העיטורים הצבאיים ואת נפלאות התרבות הבודהיסטית, נלמד על תפקידו של המקדש בהיסטוריה של בהוטן, אם יתמזל מזלנו ונזכה ליום בהיר, נוכל לראות מהמקדש נוף מרהיב של הר Chomolhari (7,314 מ') שישאיר אותנו פעורי פה. נמשיך לביקור בבית חווה טיפוסי הנמצא ליד. בתי החווה צבעוניים מאוד, מקושטים באופן מרהיב וססגוני ובנויים באופן מסורתי ללא שימוש במסמר בודד!!! לאחר מכן נחזור למלוננו בפארו ללינה. (גובה 2,280 מ').

 8. יום 8 חזרה לארץ

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל שדה התעופה ונמריא בחזרה לישראל.

טיול מאורגן לבהוטן

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות

מסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון * נכון ל-1.1.2024

מלונות מדרגת תיירות טובה

ארוחות הטיול בתנאי חצי פנסיון

מדריך ישראלי מנוסה ובכיר צמוד לקבוצה

כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית

מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמתחייב בחוק המקומי

אוטובוס תיירים, שיט, רכבת מהירה

טיפים לנותני השירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל

במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של $100 ללילה

כל תוספת למסי נמל ודלק שתיקבע על ידי חברות התעופה לאחר 1.1.24

ביטוח נסיעות רפואי ומטען (הנוסעים חייבים לבטח את עצמם לפני היציאה לטיול-מומלץ לעשות את הביטוח 60 ימים לפחות לפני היציאה)

הערה: ניתן לקבל הצעת מחיר לביטוח מדיסקברי

הוצאות אישיות

כל מה שלא כלול בתוכנית הטיול

תשר למדריך הישראלי

דמי סבלות

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

טיסות דרך יעד ביניים 

מידע כללי

  הבהרות

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים .

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים - הכל בהתאם ללוח הזמנים .

  דמי הרשמה ותנאי ביטול

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט, בפרק תנאים כלליים באתר.

  ויזה ואישורי כניסה

  כמעט כל המבקרים בבהוטן, לרבות אזרחים ישראלים, נדרשים להצטייד בוויזת תייר. על מנת לקבל את הוויזה יש להזמין ולשלם על טיול מאורגן דרך דיסקברי טיול עולמי או חברה זרה דרכה תוגש הבקשה. לא ניתן להגיש בקשה לוויזה באופן אישי. הוויזה מתקבלת לאחר כ 72 שעות ויש להדפיסה ולשמור את העותק.

  ביטוח

  חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

  בריאות וחיסונים

  חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה( במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול .

  הבהרה

  ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה - אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.