טיול מאורגן כשר לגיאורגיה | 23.10 | 8 ימים | טביליסי ובטומי (T.T)

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

טביליסי:
סיור בעיר, מצודת נריקאלה, הרובע העתיק של העיר, בית הכנסת, גשר השלום, מרחצאות הגופרית , התאטרון הלאומי ועוד.
גודאורי והרי הקווקז:
רכס הרי הקווקז הגבוה אל הגבול עם רוסיה, סיור ברכב שטח ייעודי לכיוון הקזבגי.
מצ'חטה:
תצפית על העיר מכנסיית הצלב ג'ווארי, כנסיית "העמוד החי" – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
גורי:
ביקור במוזיאון סטאלין.
כותאיסי:
ביקור באתרי העיר, סיור באקדמיית גלאטי, טיול ברחובות המרוצפים אל קתדרלת בגארטי, מערת פרומתיאוס.

למה דיסקברי?

טיול לגיאורגיה עם דיסקברי טיול עולמי מציע חוויה ייחודי למטייל המנוסה, טיול הכולל נסיעה ברכבי 4X4 בהרי הקווקז, ערב פולקלור אותנטי, חצי פנסיון, הדרכה מקצועית ונופים מרהיבים. טיול מאורגן לפרטי פרטים אשר מוביל אתכם דרך האתרים החשובים בגיאורגיה.

טיול מאורגן לגיאורגיה כולל:

  • סיור ברכב שטח ייעודי עד למעבר הגבול בין גיאורגיה לרוסיה
  • כנסיית "העמוד החי" – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו
  • מערת פרומתיאוס בכותאיסי
  • מופע פולקלור בטביליסי 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 23/10/2019
חזרה: 30/10/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,290
תוקף המבצע: 15.9.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1490
הנחות לילדים: 100$ הנחה לילד עד גיל 12
הערות:

המסלול

מעודכן נכון ל - 03.09.2019

יום 1 | 23.10 | יום ד' תל אביב - טביליסי

לאחר שנתאסף בנתב"ג נמריא בטיסה ישירה לעיר הבירה של גיאורגיה, טביליסי. טביליסי, בירתה של גאורגיה, היא עיר מודרנית ותוססת, שמהווה את המרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של גאורגיה. העיר הזו מציעה חוויה שונה בתכלית מזו שתזכו לה בשאר גאורגיה. לאחר שננחת נצא לסיור פנוראמי בעיר, ולאחר מכן נעבור למלוננו בעיר. בשעות הערב יוכלו המעוניינים לצאת עם המדריך בתחבורה ציבורית לסיור במדרחוב שבעיר העתיקה, שבו שפע של בתי קפה, מסעדות, ברים, גלריות, חנויות ספרים ומזכרות, ובעיקר אווירה מיוחדת ותוססת. לינה בטביליסי.

יום 2 | 24.10 | יום ה' טביליסי - לקזבגי - גודאורי

לאחר ארוחת הבוקר בטיול המאורגן לגאורגיה ניסע לכיוון האזור ההררי קזבגי. בדרך נעבור בעיר הבירה העתיקה מצחטה, שהיא אתר אונסק"ו עם שתי הכנסיות היפות שלה הנמצאת במפגש הנהרות מטקווארי ואראגבי. נשקיף בנוף המרהיב על העיר מכנסיית הצלב ג'ווארי. לכאן הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום העשוי מקנוקנות גפן במאה הרביעית לספירה. נמשיך אל כנסיית "העמוד החי" - סווטיצחובלי המרשימה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. כאן גם נספר את סיפור הנצרות הגיאורגית הקדומה הקשורה גם לקהילה היהודית העתיקה, שהייתה קיימת במקום. נמשיך את מסענו לגודאורי ושם נצא לסיור ברכבי דליקה רכב שטח מקומי לכיוון הקזבגי. נהנה מהנוף המושלג בהרים, בהר העליון, הכפר כולו נראה שונה - למעשה, אתה מקבל את התחושה של להיות על גג העולם, עד שאתה רואה את השלג בהרים. לקראת ערב נחזור לטביליסי. לינה בטביליסי.

יום 3 | 25.10 | יום ו' טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בטביליסי - עיר הבירה של גיאורגיה. על פי האגדה, טביליסי הייתה עיר חשובה מאין כמוה, כאן נהגו בעבר להתאסף שיירות מערביות מן המזרח והביאו עמן את תרבויות מזרחיות ומערביות. מאז הקמתה, טביליסי הייתה מעין אסופה של תרבויות אירופיות ואסיאתיות. נתחיל את סיורנו בעיר הבירה כשנבקר באנדרטה העתיקה של טביליסי, נמשיך אל כנסיית הבתולה מרי מטחי (המאה ה-12) ונחזה במבנה הלבנים הגבוה - שרידי המבצר העתיק של הטירה, המנזר והמקדש. נראה את גשר השלום ונבקר במחוז המרחצאות, החלק העתיק ביותר של טביליסי. המרחצאות שנבנו במאות ה-17 וה-18 השתמרו שם עד עצם היום הזה. היתרון שלהם הוא מה שנקרא "חם ללא אש" מעיינות גופרית. אמבטיות טביליסי מייצגות דוגמה לאדריכלות האסלאמית. נבקר בבית הכנסת היהודי שנמצא בחלק הישן של טביליסי. נעלה ברכבל לראות את המצודה העתיקה של העיר, מצודת נריקלה אשר שמרה על העיר במשך מאות בשנים מאז סוף המאה ה-18 וממנה נשקף על נוף מדהים. נטייל בשדרת רוסתוולי הממוקמת במרכז טביליסי ובנייתה החלה בתחילת המאה ה-19. נתרשם ממשרד ראש העיר, הפרלמנט, האופרה והתאטרון הלאומי. בשעות הערב נתכנס לארוחת שישי וקבלת השבת. לינה בטביליסי.

יום 4 | 26.10 | יום ש' טביליסי - שבת מנוחה

שבת מנוחה בטביליסי - המעוניינים יוכלו לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. בשעות הערב, נצא לבלות במופע פולקלור גיאורגי מסורתי. לינה בטביליסי.

יום 5 | 27.10 | יום א' גורי - קניון מרטווילי - כותאיסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון העיר גורי, עיר היסטורית המוקפת ביער עבות ירוק ומקום הולדתו של ג'וזף סטאלין. בעיר זו נמצא המוזיאון על שמו של המנהיג השנוי במחלוקת אשר שלט בברית המועצות. נבקר במוזיאון המורשת של סטאלין שם נתרשם מבית מגוריו ונלמד על ההיסטוריה שלו, החל מימיו כנער ועד לעלייתו לשלטון. בהמשך גם נצפה בפסל סטאלין העצום אשר נמצא בכיכר המרכזית של העיר. בהמשך היום ניסע במסלול "דרך המשי" ההיסטורי שייקח אותנו אל העיר כותאיסי, בירתה הקדומה של גיאורגיה והעיר השנייה בגודלה במדינה. כותאיסי שוכנת על גדותיו של נהר 'ריוני' והיא שופעת באתרי מורשת היסטוריים, חלקם אף הוכרו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. כשנגיע לעיר נבקר במתחם היהודי המכיל שני בתי כנסת. לאחר מכן, נבקר בקניון מרטווילי, אזור מרהיב ביופיו שבו ניתן לראות סירות שטות על הנהר הסמוך. לאחר מכן ניסע אל העיר צקאלטובו, עיירת נופש המפורסמת בעיקר בזכות מעיינותיה המינרליים החמים, מעיינות עשירים ברדון וקרבונט אשר מתפקדים כמרחצאות מרפא. חרף ההרכב המגוון שלהם, המים עצם זכים וחסרי ריח. בצקאלטובו קיים גם אגם מלאכותי אשר נוצר בשנות ה-30 בעקבות סכירתו של הנהר צקאלטובוסצקאלי. בפארק הנופש המקסים של צקאלטובו, נשתלו לא פחות מ-150 זנים שונים של עצים ושיחים. נסייר ברחבי העיירה והאגם ולקראת הערב נחזור לכותאיסי. לינה בכותאיסי.

יום 6 | 28.10 | יום ב' כותאיסי - בטומי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר במערת פרומתיאוס. מערה זו נתגלתה בשנת 1984 והיא אחת מאוצרות הטבע המדהימים ביותר שנראה בטיולנו לגיאורגיה. במערה זו נזכה לראות דוגמאות מדהימות של נטיפים, וילונות, מפלים מאובקים, פניני מערה, נהרות תת קרקעיים ואגמים. לאחר ביקורנו במערת פרומתיאוס ניסע אל בטומי , עיר הנופש של גיאורגיה המכונה גם "לאס וגאס שבים השחור". בטומי מתקשטת ברצועת חופים בתוליים ואוסף של מצודות היסטוריות. בעיר גם פועל נמל שוקק חיים ובו אניות נופש רבות, לצד טיילת נפלאה ובה בתי קפה, מסעדות, מועדוני לילה ובתי קזינו מפוארים. במרכז העיר ניצבים בניינים מתקופת האימפריה הרומאית לצד בניינים מודרניים, כשנגיע לבטומי נערוך סיור בעיר, תחילה נבקר בבכיכר מדיאה וכיכר פיאצה, שהיא אחת הכיכרות היפות ביותר בגיאורגיה. כיכר פיאצה משתרעת על פני 5700 מ"ר וכוללת את מגדל השעון האייקוני. בשעות הערב לאחר שנסיים את סיורנו בעיר הנופש הנהדרת, נגיע למלוננו בבטומי ונתכבד בארוחת ערב. לאחר מכן יוכלו המעוניינים לצאת בתחבורה ציבורית ולחוות את סצנת הלילה של העיר.

יום 7 | 29.10 | יום ג' בטומי

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורנו בעיר בטומי היפהפייה - נחזה במגדל אלפבית שגובהו 145 מ', נצפה במופע של המזרקות הרוקדות ובהמשך גם נבקר בגן הבוטני של בטומי, גן הנחשב לאחד מהגנים הבוטניים הגדולים באירופה. בגן המטופח והשמור להפליא ישנם מאות סוגי עצים וצמחים מכל רחבי העולם ומקשת נרחבת של סוגי אקלים. לאחר שספגנו מהטבע הקסום של הגנים הבוטניים, נעלה באמצעות רכבל אל עבר עמדת תצפית עוצרת נשימה על העיר כולה. נותיר זמן חופשי לקניות והנאה מחיי הלילה של עיר הנמל ולאחר מכן נעשה דרכנו חזרה למלוננו בעיר. לינה בבטומי.

יום 8 | 30.10 | יום ד' טביליסי - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נתארגן וניסע אל טביליסי, שם נשלים את סיורנו בעיר הבירה. לאחר מכן, ניסע אל נמל התעופה בטביליסי ונמריא חזרה לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה תשר לנותני שירותים בחו"ל – מדריך מקומי, נהגים, מלצרים

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 390 $ סבלות בבתי המלון ובתי הארחה ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

Tbilisi   - CITADINES

Kutaisi - EMPIRE

Batumi AUPHORIA

הערות

קיימת אפשרות כי עקב אילוצי מזג אוויר, יידרשו שינויים במסלול או מבנה הטיול, לרבות אפשרות כי תמנע הגעה או כניסה לאתרים. לוח הזמנים והביקורים עשויים להשתנות או במקביל להידחות ויש לקבל זאת בהבנה. מסלול הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכים וכבישים שרמתם הכללית נמוכה מהמקובל במערב. קיימת אפשרות כי מסלול הטיול יהיה בסדר הפוך מהמסלול המוצג לעיל. רמת השירותים והתשתיות בגיאורגיה אינן מפותחות דיין, בייחוד מחוץ לטביליסי. אופי הטיול הנו היסטורי ואנתרופולוגי מרתק ("טיול גאוגרפי"). מיסי נמל ודלק נכונים ליום ה- 1.10.19 במידה ותחול עלייה במיסים אלו, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

***הבהרות: חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בגיאורגיה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות. חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות.

טיסות

הלוך: 23.10 

המראה מנתב"ג בשעה 13:30, נחיתה בטביליסי בשעה 16:55

חזור: 30.10 

המראה מטביליסי בשעה 19:00, נחיתה בנתב"ג בשעה 19:45

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת דיסקברי.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה. חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.