image descriprion
image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן כשר לדרום ספרד | 8 ימים, 7 לילות |

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

 • מדריד:
 • כיכר "פלאזה מאיור", כיכר קולומבוס, מזרקת נפטון, אצטדיון מלחמת השוורים, השדרת המרכזית "גראן-וייה", תצפית ממגדל "פארו דה-מונקולה", צפייה על ארמון המלכה של מדריד, פארק רטירו.

 • מלגה:
 • הרובע הישן, כיכר 'החוקה', רחוב 'Calle Larios', צפייה על מצודת "גי'ברלפארו", הפארק המרכזי של מלגה, רובע "אלבייסין".

 • גיברלטר:
 • מושבה בריטית על אדמת ספרד, ביקור ב"סלע גיברלטר",תצפית מ"עמודי הרקולס".

 • סביליה:
 • הקתדרלה של סביליה, צפייה על "האלקזאר" - ארמון העיר המפואר, מונומנט קברו של קולומבוס, כיכר ספרד ("כיכר אספניה").

 • קורדובה:
 • "המסקיטה"- המבנה הענק והמפורסם של העיר, כיכר הרמב"ם, "רחוב הפרחים", בית הכנסת העתיק, כיכר טבריה.

 • גרנאדה:
 • ארמון אלהמברה המפרסם, השוק הצועני.

 • טולדו:
 • בית הכנסת העתיק "סנטה מריה לה-בלנקה", מוזיאון יהדות ספרד, כנסיית "סנט טומה".

 • עיירות הנופש: טורמולינוס | מיחאס

למה דיסקברי?

ספרד היא מדינה עשירה בניגודים עיצוביים ותרבותיים, שופעת מורשת היסטורית מפוארת ומגוונת בנופיה המרהיבים. בדרום ספרד אתם תפגשו בערים היסטוריות, טירות ומבצרים עתיקים בסגנונות ארכיטקטורה מהפנטים אשר הותירו אחריהם ה"מורים" - כל אלו על רקע תפאורה נפלאה של רכסי הרים גבוהים, נהרות זורמים וחולות מוזהבים של חופי הים התיכון. היכונו להרגיש בכל עיר את המורשת ההיסטורית מימי "תור הזהב" של ספרד, לקפוץ אל תוך אווירה תוססת של תרבות ואמנות, ולהתענג על ניחוחות הטאפאסים והצ'ורוס העולים מכל פינת רחוב. 'דיסקברי' מזמינה אתכם לטיול מאורגן בדרום ספרד שכמוהו לא תמצאו באף מקום אחר.  
  
הטיול של 'דיסקברי' לדרום ספרד כולל:
 • מופע פולקלור חגיגי בסביליה במועדון ריקודי פלמנקו 
 • ביקור בארמון המפורסם "אלהמברה" בגרנאדה 
 • ביקור בגיברלטר - מושבה בריטית על אדמת ספרד 
 • עיירות הנופש מיחאס וטורמולינוס
 • חבל אנדלוסיה ורצועת החופים שטופת השמש 'קוסטה דל סול'
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • אוטובוס צמוד בהתאם לתכנית הטיול
 • מדריך מקצועי דובר עברית מטעם חברת 'דיסקברי'
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
מחיר לזוג + 2 ילדים ב 2 חדרים (המחיר לכל אחד מהם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 25/06/2024
חזרה: 02/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 0 $
מחיר לאדם יחיד 0 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים ב 2 חדרים (המחיר לכל אחד מהם) 0 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 0 $
תוקף המבצע 1.5.24 0 $
יציאה: 09/07/2024
חזרה: 16/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 0 $
מחיר לאדם יחיד 0 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים ב 2 חדרים (המחיר לכל אחד מהם) 0 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 0 $
תוקף המבצע 1.5.24 0 $
יציאה: 20/08/2024
חזרה: 27/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 0 $
מחיר לאדם יחיד 0 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים ב 2 חדרים (המחיר לכל אחד מהם) 0 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 0 $
תוקף המבצע 1.5.24 0 $
יציאה: 15/10/2024
חזרה: 22/10/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 0 $
מחיר לאדם יחיד 0 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 0 $
מחיר לזוג + 2 ילדים ב 2 חדרים (המחיר לכל אחד מהם) 0 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 0 $
תוקף המבצע 1.5.24 0 $

המסלול

 1. יום 1 | הרכבל של מדריד, הארמון המכלותי, כיכר מאיור ומוזיאון פראדו

  בשעת בוקר מוקדמת נצא מנתב"ג וננחת במדריד. לאחר התארגנות ויציאה מהשדה, נצא אל עבר התחנה הראשונה שלנו בטיול, "הרכבל של מדריד".  הנסיעה עצמה שעוכרת 11 דקות היא חוויה בפני עצמה, כאשר נמצא את עצמנו שטים במעין "גונדלה" באוויר כאשר אנו תלויים בין שמיים וארץ. כאשר נגיע לפסגה יתגלה לפנינו נוף ירוק ומדהים גם של חורשות רחבות וצמחייה טבעית, וגם של מדריד במלוא הדרתה. משם נמשיך לביקור בארמון המלכותי של מדריד. הארמון בנוי בסגנון ניאו-קלאסי ומכיל 3,418 חדרים, יותר מכל ארמון באירופה. במהלך הסיור, ניתן לראות את החדרים המושקעים, את יצירות האמנות שפזורות בכל הארמון, את חדר האוכל ואת החפצים יקרי הערך, שהשתמרו במשך דורות, כמו גם את הנשקייה המלכותית. כיום תפקידו של הארמון הוא בעיקר פורמלי והוא משמש את משפחת המלוכה לטקסים בלבד. בדרכנו אל התחנה הבאה בטילינו במדריד נעבור דרך הכיכר המפורסמת ביותר בעיר, כיכר מאיור הכיכר נבנתה בשנת 1619 על ידי המלך פיליפ ה-3, שזכה להנצחה של פסל בדמותו, הניצב במרכזה של הכיכר עד היום. בעבר נערכו בכיכר מלחמות שוורים, הוצאות להורג וטקסי קבלת פנים מפוארים. בפינה הדרום -מערבית של הכיכר נמצא בית הכלא של חצר המלכות המשמש כיום את משרד החוץ הספרדי. סביבה יש מבוך סמטאות צרות, גדושות בתי טאפאס ומסעדות. לאחר הביקור בכיכר נגיע למוזיאון האומנות הגדול ביותר במדריד ותחנת חובה לכל תייר המגיע לעיר, מוזיאון פראדו. מוזיאון זה המכונה "הלובר של מדריד" מציג יצירות מהאוספים המלכותיים מהמאה ה-12 ועד לתחילת המאה ה-20. עם כמעט 3 מליון מבקרים בשנה האטרקציות המרכזיות בתצוגות הקבע כוללות שלושה סגנונות עיקריים: רנסנס איטלקי (טיציאן, לדוגמה), אמנות הצפון (הולנד, רובנס) וציורים של ציירי החצר הספרדים (ולסקז, גויה, אל גרקו). מוזיאון הפראדו הוא אחד ממשכני אוצרות האמנות המפורסמים והעשירים בעולם. לאחר יום גדוש בפעילויות ניסע אל מלוננו לארוחת ערב ולינה. המעוניינים יוכלו לצאת לחקור את סביבת המלון.

 2. יום 2 | הקתדרלה של טולדו, בתי הכנסת העתיקים בעיר והעיר קורדובה

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד ממדריד וניסע דרומה אל עבר העיר טולדו. העיר טולדו השוכנת במרכז ספרד היא עיר עם היסטוריה מרתקת, מבנים מרשימים וסיגנון בנייה ייחודי. בין היתר יש לעיר מורשת יהודית מפוארת.  התחנה הראשונה שלנו בעיר תהיה קתדרלת טולדו. מדובר במבנה גדול ומרשים מאוד אשר בולט מכל קצוות העיר. במהלך סיורינו נתפאר ממרחב התפילה האדיר ורחב הידיים אשר נמצא במקום, נבקר בגלריית האומנות אשר בה נמצאות היצירות של גדולי האומנים של ספרד ונשמע את אודות קתדרלת זו ומה הופך אותה לכל כך מיוחדת ומעניינת. היות ולטולדו יש היסטוריה יהודית עשירה, ביקורינו בעיר לא יהיה שלם מבלי לחוות חלק מהאתרים היהודים בעיר ולכן לאחר הביקור בקדתרלה נמשיך לבית הכנסת היהודי בעיר הנקרא El Transito. בית הכנסת עצמו אינו פעיל, והיום משמש כמוזיאון לתרבות והיסטוריית העם היהודי בעיר. במהלך סיורינו במוזיאון נוכל לראות כיצד חיו יהודי העיר עד לגירושם בשנת 1492 ונלמד על חייהם ועל מקומם במרקם החברתי של העיר. משם נמשיך אל  "סנטה מריה לה בלנקה" שהוא בעצם בית הכנסת השני שקיים בעיר. בית כנסת זה הוא מבנה עתיק שהוקם במאה ה-12 ובעקבות גירושם של היהודים מהעיר, הפך במרוצת השנים לכנסייה. בית הכנסת, שנבנה בסגנון מורי עם קשתות לבנות, המעטרות את החלל הפנימי של המבנה משמש היום כמרכז לתערוכות אמנות. לאחר הביקור נמשיך הנסיעה דרומה אל מלוננו בעיר קורדובה לארוחת ערב ולינה.

 3. יום 3 | העיר קורדובה, המסגד הגדול, הרובע היהודי והעיר גרנדה

  רבי משה בן מיימון, הרמב"ם, נולד בקורדובה, ועד היום דמותו מופיעה בכבוד במקומות שונים בעיר. בכיכר טיבריאדוס (Tiberiadus) אשר ברובע היהודי ניצב פסל שלו.  לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את יומינו בעיר בביקור במסגד הגדול מבנה מרשים זה משמש היום כקתדרלה, אך בעברה המוסלמי של העיר שימש כמסגד. מדובר במבנה ענק, המעורר השתאות כבר במבט מבחוץ וזו אף גדלה עם הכניסה פנימה וההתבוננות במאות הקשתות, הצבועות אדום ולבן, התומכות במבנה.  לאחר הביקור במסגד נבקר ברובע היהודי בעיר נעבור בין הרחובות הצרים אך המטופחים של העיר, נחווה את החנויות ואת האוויריה הייחודית שיש לקורדובה להציע עד אשר נגיע לבית הכנסת Casa de Sefarad. מדובר במוזיאון יהודי מרתק, שמציג את המסורות והמנהגים היהודיים, כולל התייחסות לתקופת האינקוויזיציה והרדיפות שעברו יהודי ספרד. בקומה השניה במבנה פועל בית הכנסת ובאותו חדר מופיע הסבר על מהותו של בית הכנסת וחשיבותו עבור העם היהודי.  לסיום ביקורינו בעיר נגיע לכיכר טיבריאדוס ובה נצפה בפסלו של רבי משה בן מימון הידוע בתור הרמב"ם, נשמע על סיפור ועל פעולו בעיר ועל תרומתו בכלל ליהדות.  לאחר מכן ניסע אל מלוננו בעיר גרנדה לארוחת ערב ולינה.

 4. יום 4 | העיר גרנדה, ארמון אלהמברה והעיר מאלגה

  גרנדה הנמצאת בדרום ספרד היא עיר עם נוף ייחודי משלה. הרחובות הצרים בה עטורי פרחים מכל עבר, מצויים בה גנים רבים, ההיסטוריה בה נראית לכל עבר ומוזיקת הפלמנקו נשמעת היטב. לאחר ארוחת הבוקר נפתח את ביקורינו בעיר בגולת הכותרת של העיר, "ארמון אלהמברה" ארמון אלהמברה שבגרנדה הוא דוגמה ומופת לאדריכלות מוסלמית קדומה, הכוללת ארמונות מעוטרים, גנים מטופחים, מבצר מוגן היטב ומזרקות שיש, שמימיהן זורמים עד היום, ממש כפי שזרמו לפני מאות שנים כאשר התגוררו כאן שושלות מלכים. את ביקורינו בארמון נפתח כאשר נגיע לתצפית סן ניקולאס המספקת נוף מרהיב ועוצר נשימה גם על הארמון וגם על הנוף מסביב. ארמון זה נחשב לאתר מורשת עולמי של אונסקו ובעצם מתחלק ל4 מתחמים שבמהלך סיורינו נבקר בכולם. תחילה נבקר באתר הראשון בארמון שהוא הארמון העגול של צ'ארלס החמישי בניית הארמון החלה ב1533 אך הושלמה רק במאה ה20 וכיום פועלים במתחם כמה מוזיאונים. האתרים המרכזיים של אלהמברה הם המצודה, האלקזבה (Alcazaba), ששימשה כאזור הצבאי והארמונות הנסרידים (Nasrid Palaces), בהם התגוררו בני המלוכה. חלק נוסף הוא גני החנרליפה (Generalife), הגנים המלכותיים המטופחים, ששימשו כמקום המפלט של המלכים. החלק העיקרי בקומפלקס הוא הארמונות הנסרידים, מקבץ מרשים של שלושה ארמונות, בהם התגוררו מלכי גרנדה. האלמנטים העיצוביים שלהם הם בעלי השראה ערבית ופרסית ברורה עם עיטורים עדינים וכתב ערבי. במהלך הסיור נחלוף על פני בריכות שיש רחבות ידיים ונשמע את קול המים המפכפכים.  נעבור גם בארמון האריות (Palacio de los Leones), שבמרכזו ניצבת מזרקת שבעת האריות. כאשר נצא מהארמונות הנסרידים נגיע אל גני פרטאל (Partal), אל מגדל הנשים (Torre de las Damas) והמזרקה הגדולה, במימיה משתקף ארמון פרטאל. מזרקה זו היתה מוגנת בעבר על ידי שני אריות מאבן, אך אלה נמצאים היום במוזיאון אלהמברה, אשר בארמון צ'ארלס החמישי. לאחר מכן אם הזמן יותר לנו נמשיך לביקור ברובע היהודי בעיר, אם לא נצא מהארמון לנסיעה אל עבר העיר מאלגה שם נערוך קבלת שבת.

 5. יום 5 | שבת יום מנוחה

  ננצל את יום השבת במאלגה המדהימה למנוחה והתרעננות. המעוניינים יוכלו לצאת לסיור רגלי ברחבי העיר

 6. יום 6 | סיור בגיברלטר והעיר סביליה

  לאחר ארוחת הבוקר  ניפרד ממלאגה ונצא לסיור מרתק במושבה בריטית גיברלטר. "הצוק" שבו נבקר הוא גוש סלע ענק שמפריד בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. מכאן פלשו המוסלמים ליבשת אירופה בשנת 711 בהנגתו של המצביא המוסלמי טארק אבן עזיז. האי היום נחשב למושבה בריטית זאת בעקבות משאל עם שנערך, שבו נשאלו תושבי האי האם ברצונם לחזור לספרד או להתנתק ולהיחשב כמושבה בריטית.   נחצה את הגבול וניכנס לסיור באי, נעלה לתצפית לעבר חופי אפריקה, נבקר במערת נטיפים ובמושבת הקופים ונסיים את הביקר במדרחוב הסואן ונהנה מקניות בחנויות הפטורות ממס.  בתום הביקור ניסע למלוננו בעיר סביליה לארוחת ערב ולינה. 

 7. יום 7 | סיור בעיר סביליה

    סביליה היא בירת חבל אנדלוסיה ויש בה טבע מדהים, היסטוריה עשירה ומעניינת וכמובן מופעי פלמנקו. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מעניין בעיר. נבקר בכיכר ספרד ובבנייני התערכוה העולמית של 1929 שלא התקיימה, נבקר ברובע היהודי הישן בו התקיימו חיי קהילה עשירים עד לגירוש, נבקר בקתדרלה הענקית בה נמצא גם קברו של קולומבוס, כאן מוכתרים מלכי ספרד עד עצם היום הזה, נבקר באתר בו התקיימה התערוכה הבינלאומית, האקספו לרגל מלאות 500 שנה למסע ההיסטורי, ונסיים במדרחוב התוסס של העיר. בערב לאחר מנוחה במלון נצפה במופע פלמנקו קצבי וסוער  

 8. יום 8 | מדריד - טיסה חזרה לישראל

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מסביליה ומספרד המדהימה וניסע אל שדה התעופה, שם נמריא בחזרה בטיסה לארץ. תם ונשלם טילינו, אנחנו מקווים שנהנתם ונשמח לראותכם שוב באחד מטילינו בעתיד.  שלכם חברת דיסקברי טיולים.  לאחר ארוחת הבוקר נסע לשדה התעופה של סביליה ונטוס דרך מדריד לת"א.

טיול מאורגן כשר לדרום ספרד | 8 ימים, 7 לילות |

המחיר כולל

מחיר הטיול כולל:

• אירוח בתנאי חצי פנסיון

• כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול.

• מדריך ישראלי מצוות דיסקברי ומדריך מקומי.

• אוטובוס תיירים ממוזג.

• תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי).

המחיר אינו כולל

• ביטוח רפואי ומטען – יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה.

• הוצאות אישיות.

• תשר למדריך הישראלי.

• שינויים במסי נמל ודלק שייקבעו ע"י חברות התעופה לאחר 1.5.24.

• כל מה שאינו מצוי בסעיף "הטיול כולל".

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה 

טיסות

טיסות ישירות

מידע כללי

  הבהרות

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.

  דמי הרשמה ותנאי ביטול

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

  ביטוח

  חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

  בריאות וחיסונים

  חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

  הבהרה

  ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.