בילויים במדריד, טיולים מאורגנים לספרד, טיול מאורגן לספרד

 

בילויים במדריד ללא הפסקה: אצל הספרדים ברי המזל סוף השבוע נמשך שלושה ימים, במהלכו מתמלאים רחובות העיר בבליינים המחפשים אחר הריגוש הלילי הבא. חופשה במדריד עד השעות הקטנות של הלילה


 

כמו בכל עיר גדולה, כשאתם יוצאים לבלות במדריד, בירת ספרד, מומלץ לחפש את המקומות בהם מבלים המקומיים. הבילוי האותנטי יעזור לכם לספוג את האווירה הספרדית כהווייתה. כדאי להתחיל את הבילוי הלילי בבתי הקפה בכיכר מאיור, להביט על העוברים ושבים, ולספוג את האווירה.


הבילוי ברחוב הוא מהמאפיינים הבולטים של חיי הלילה במדריד. לא פעם נראה שכמות רבה יותר של בליינים רוקדת, שותה וצוחקת בכיכרות וברחובות מאשר במועדונים ובפאבים. בשעות הלילה, עת המקומיים מסיימים את יום עבדותם, מתמלאים אזורי הבילוי המרכזיים של העיר. תושבי מדריד מאופיינים בבילוי תזזיתי: הם אוהבים לעבור מפאב אחד למשנהו, ומהופעת רוק למסיבה פרועה באותו הלילה. העובדה שאזורי הבילוי קרובים אחד לשני מקלה על הבליינים והופכת את הבילוי לנוח ומהנה כאחד.

כדאי לצפות באחד ממופעי הפלמנקו ברחבי העיר. מועדון Corral de la Morería
כדאי לצפות באחד ממופעי הפלמנקו ברחבי העיר. מועדון Corral de la Morería

אקשן , דרינקים ושעשועים

הרחובות מונקלואה (Moncloa) וארגיילס (Argüelles), מושכים בעיקר בליינים צעירים. אם עברתם את גיל 22, סביר להניח שתעלו את הגיל הממוצע של בלייני האזור. ראו הוזהרתם.


אזור בילוי נוסף מתרכז ברחוב האוראטס (Huertas) וכיכר סנטה אנה (Plaza Santa Ana). במקום, המושך אליו קהל יותר מבוגר, תמצאו מגוון בתי קפה ופאבים. באזור כמה "מוסדות בילוי" מפורסמים: בברים "ויוה מדריד" ו"לוס גבריאליס" תוכלו ללגום סנגריה, ולהתרשם מהעיצוב המרשים ומהאריחים המקשטים את הקירות. סרבסריה אליימנה (serveceria Alemana) נחשב לטאפס בר מבוקש ופופולארי בשל האוכל, האוויר והאווירה. בקפה סנטרל תוכלו לשתות קפה בבוקר, ובערב ליהנות ממוסיקת ג'ז איכותית.

הרחובות מאלאסנה (Malasaña) וצ'ואקה (Chueca) הופכים בלילה לאזור תוסס ומתירני, בו מתרכזים מקומות הבילוי של קהילת הגייז. לצד הטאפס בר המסורתיים, תוכלו לצאת לרקוד במועדונים ולצפות במופעי דראג. בסופי השבוע האזור מלא עד אפס מקום, וקשה למצוא מקום ישיבה במקומות הבילוי הפופולאריים. חשוב לציין שגם סטרייטים למהדרין מבלים באזור.


אזור סלמנקה, הוא האזור אליו יוצאים היאפים המכונים "לובשי העניבות". בילוי בברים של באזור יקר יחסית, ולא תמיד מהנה: אין ספק שאת האווירה הספרדית תספגו טוב יותר בברים ה"עממיים".

 
אם שותים צריך גם לאכול 

שמם של הטאפס בר יצא אל מעבר לים, וגם במחוזותינו ניתן למצוא אותם. בספרד בכלל, ובמדריד בפרט, הבילוי בטאפס בר הנחשב לצורת הבילוי המועדפת על המקומיים. מסורת הבילוי הזו החלה לפני מאות שנים, בזכות העובדה כי הספרדים היו ומאז ומתמיד חובבי הטיפה המרה.


במאה ה- 13 נהגו רוכבי הכרכרות הספרדיים, לעצור להפסקה בפונדקים על אם הדרך לצורך "הפסקת שתייה" שכללה בעיקר גלונים של אלכוהול. הסיסמה הידועה "אם שותים לא נוהגים" לא הייתה ידועה אז, והתוצאה הייתה תאונות דרכים רבות בין כרכרות.


חברי הממשלה טיכסו עצה, חוקקו חוק והוציאו סטיקר עם הסיסמה: "אם שותים, צריך גם לאכול". המזון שהגישו באותם פונדקי דרכים היה פרוסת לחם, שעליה נתח בשר. בכדי לחסוך בצלחות, הניחו יצירה גסטרונומית זו בראש כוס או קנקן השתייה. מכאן השם "טאפס", קרי מכסים בעברית. טאפס בר תמצאו כמעט בכל מקום במדריד, גם בשכונות שכוחות אל. המקומות הטובים ביותר לאכילת הכריכים הזעירים, מרוכזים ברובם באזורים של הכיכרות סנטה אנה (Plaza de Santa Ana), סבאדה (Plaza de la Cebada) וכיכר אלונזו מרטינז (Plaza de Alonso Martínez). מקומות פופולאריים וטובים נוספים ניתן למצוא ברחובות מאיור
(Calle Mayor), ארנל (Calle Arenal) וקונדה דיוק (Calle Conde Duque).

 
ריקודים בלי הפסקה
 
אין ספק שאחד מסמליה של ספרד הוא ריקוד הפלמנקו. ביקור בעיר לא יהיה מושלם ללא צפייה באחד ממופעי הז'אנר המתקיימים בעיר (הנקראים Tablaos). במרבית המקומות בהם מופיעות להקות פלמנקו תוכלו ליהנות גם מארוחה טובה ואלכוהול. 

ישנם מועדוני פלמנקו רבים, והדרך הטובה להגיע אליהם, היא באמצעות שוטט בכיכר מאיור, במעקב אחר הצלילים של מוסיקת הפלמנקו הענוגה.

חשוב לציין שהמחירים של הופעת פלמנקו אינם זולים, אבל אם הגעתם עד הלום לא כדאי לפספס הופעה כזו. אחד ממועדוני הפלמנקו המפורסמים הוא Torres Bermejas, הממוקם ברחוב Mesonero Romanos 11.
מועדונים נוספים הם ה- Corral de la Pacheca הממוקם ברחוב Juan Ramón Jímenez 26, ה- Corral de la Morería הממוקם ברחוב Morería 7 וה- Café de Chinitas הממוקם ברחוב Torija 7.

לדוברי הספרדית שביניכם מומלץ לצפות לפחות בהצגת תיאטרון אחת. המבחר גדול ויש להניח שתוכלו למצוא לפחות הצגה אחת שתקלע לטעמכם. ניתן לצפות גם בלהקות מחול מודרני וקלאסי, מקומיות ועולמיות. הופעות כאלו מתקיימת בתיאטרון צארצואלה 
(Teatro de la Zarzuela) ובמרכז התרבות העירוני (Centro Cultural de la Villa), הנמצא בכיכר קולון.

טיפים

אירועים ותרבות - מידע על אירועי תרבות חשובים המתקיימים בעיר ועל מקומות הבילוי שבה אפשר לקבל במשרדי התיירות בעיר. בדוכני העיתונים יש מדריכים לאירועי השבוע, דוגמת ה"Time Out" ו"עכבר העיר" שיש אצלנו, אך רובם כתובים בספרדית.


הדרכה באנגלית - למתאמצים, ניתן למצוא שני מדריכי בילויים באנגלית: In Madrid"`` ו - The Broadsheet"", הנמכרים בחנויות הספרים ובחלק מהפאבים האירים.

זהירות, גנבים - רצוי להשאיר את חפצי הערך, הדרכון והכסף בבית המלון על מנת שלא תחזרו למלון ותגלו שמשהו "אבד" לכם בדרך. מלבד זאת מדריד נחשבת לבטוחה יחסית, גם בשעות הלילה.