מסעדות במדריד - ספרד

לא חסרות מסעדות במדריד: הספרדים הם ללא ספק עם שאוהב לאכול, ואנחנו, הסועדים האקראיים מרוויחים. לפניכם מספר הצעות לארוחה טובה במהלך נופש במדריד


מאת: צוות דיסקברי


אם צריך לציין מאפיינים עיקריים למטבח המקומי, אפשר להצביע על הטאפס ועל המקום החשוב שתופס בשר החזיר במסעדות ובמעדניות. כמעט בכל פינה במדריד ניתן למצוא "טאפס בר" המגיש מנות קטנות בצלוחיות, קרי "טאפסים". מגוון הטאפסים הנרחב כולל נקניקים, פירות ים, סלטים, ירקות מבושלים, אורז ועוד. מרבית המסעדות, בעיקר בפריפריה אך גם במדריד, נוהגות לקחת פסק זמן בשעות אחר הצהריים. לא יעזרו תחינות ושכנועים: הספרדים לא מוותרים על הסייסטה שלהם גם בעבור חופן יורו.

כל אחד מאזוריה של ספרד מתאפיין במאכל ייחודי, אותו ניתן למצוא כמעט בכל מסעדה באזור. המנה הייחודית למדריד היא Cocido Madrileno, תבשיל קדירה מבשר בקר וחזיר. במדריד תמצאו גם כמעט בכל מסעדה את הפאייה, המאכל הספרדי המפורסם. מדובר בתבשיל אורז בוארציות שונות: פאייה בשר, ירקות או פירות ים. במרבית המסעדות גם מוגש הגספצ`ו, מרק ירקות קיצי ומרענן.

אוכל קסטיליאני מקורי. מסעדת Museo de Jamon
אוכל קסטיליאני מקורי. מסעדת Museo de Jamon

מסעדות עממיות

Casa Mingo -
אחד המקומות הזולים והטובים ביותר. במקום מגישים אוכל האופייני לאזור אסטוריה. במקום, המלא תמיד, אווירה שמחה. לא מקבלים כרטיסי אשראי.
טלפון: 34-915477918+
כתובת: Gloria de San Antonio de la Florida 2


La Musa - טאפס בר המגיש אוכל קסטיליאני מסורתי עם טוויסט מודרני. התפריט משתנה לעיתים תכופות.
טלפון: 34-914487558+
כתובת: Manuela Malasana 18


Tienda de Vinos -
בעבר שימשה המסעדה מקום מפגש לשמאל הקיצוני בהנהגתו של פרנקו. המסעדה, המתפקדת גם כבאר, מאוד פופולארית ומגישה אוכל ספרדי מסורתי. הקהל נעים והאוכל טוב, למרות שהמלצרים קצת אנטיפטיים. לא מקבלים כרטיסי אשראי.
כתובת: Augusto Figueroa 35
טלפון: 34-91-5217012+

מקום טוב באמצע 

Museo de Jamon - רשת של חנויות/מסעדות המתמחה בבשר חזיר. התפאורה של הסניפים השונים מבוססת על כמויות עצומות של נתחי בשר המשתלשלים מהתקרה. הקומה הראשונה היא חנות הקצב, שאפשר גם לקנות בה כריך (עם בשר בתוכו כמובן...). הקומה השנייה מתפקדת כמסעדה לכל דבר. לא מומלץ לצמחונים, או לאנשים שאכילת בשר עבורם מסתכמת בשניצל וקציצות.
טלפון: 34-91-5003626+


Carmencita - המסעדה נוסדה ב- 1850, ושימשה בתחילה כמסבאה וכמקום מפגש לאינטלקטואלים עניים. 150 שנה מאוחר יותר, המסעדה עדיין פועלת, אך מושכת בעיקר מפורסמים ובעלי אמצעים. במסעדה מגישים אוכל במיטב המסורת הבאסקית.
טלפון: 34-915316612+
כתובת: Libertad 16 


Casa Paco - פונדק ותיק וצפוף תמידית. מומלץ לפתוח את הארוחה במרק השום המסורתי, ולהמשיך בנתח סטייק עסיסי. הסטייק, שמגיע בכל משקל שתרצו, מוגש על צלחת חמה, כך שאתם יכולים לנגוס באיטיות מבלי לפחד שהוא יתקרר. הבשר כל כך טעים, שלא צריך שום תוספת, מלבד יין או סנגרייה. 
טלפון: 34-913663166+
כתובת: Puerta Cerrada 11 


Champagneria Gala - צוות של נשים בלבד אחראי על מסעדה נהדרת זו, שמתמחה בפאייה לסוגיה, וב" fideuas"- "אחותה" של הפאייה שבסיסה הוא איטריות ולא אורז.מומלץ ללוות את האורחה עם השמפניה הקטאלאנית הטובה והיקרה, Juve I Camps, המוגשת במסעדה. 
טלפון: 34-914292562+
כתובת: Moratin 22 

 

המסעדה הוותיקה בוטין
המסעדה הוותיקה "בוטין"

ללקק את האצבעות

Botin -
"היהלום שבכתר" של מסעדות בירת ספרד, בו מגישים אוכל ספרדי מסורתי. המסעדה נוסדה בשנת 1725, ולטענת בעליה היא המסעדה הוותיקה ביותר בכל אירופה. לחובבי הספרות, "בוטין" הייתה המסעדה האהובה על המינגווי. המסעדה כוללת מספר מפלסים, המחולקים לאולמות קטנים. הגישה למפלס הכניסה עוברת דרך המטבח, וכך מתאפשרת הצצה חטופה בטבחים הטורחים סביב התנורים העתיקים. לפעמים יש הופעות מוסיקה.
טלפון: 34-91-366-421+
כתובת: Cuchilleros 17


Casa Santa Cruz -
המסעדה ממוקמת בתוך מבנה קתדרלה בן המאה ה-18, שיופיו מוסיף ללא ספק לחוויית האכילה. התפריט כולל אוכל ספרדי מסורתי. בשל הפופולאריות של המקום חובה להזמין מקומות מראש.
טלפון: 34-915218623+
כתובת: Cuchilleros 17


Barceo-Le Divellec -
אין ספק שמסעדה זו היא אחת הטובות במדריד. המסעדה ממוקמת במלון וילה מגנה היוקרתי, ומנהל אותה השף הצרפתי ז`אק לה-דיוולק (המסעדה שלו בפריס זכתה לשני כוכבים במישלין).
טלפון: 34-915871234 +
כתובת: Hotel Villa Magna
Paseo de la Castellana 22