טיול מאורגן לדרום ספרד ומשחק כדורגל - אנדלוסיה | 13.4, 20.4 (פסח), 27.4 | 8 ימים

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

מלגה
חוף השמש, עיר הנמל מלגה, נסיעה לעיירות הלבנות מיחאס ורונדה.
מיחאס
תצפית נוף על רצועת החוף ועד לחופי אפריקה ופסגות הרי האטלס.
רונדה
סיור בעיר העתיקה
מרבלה
עיר החוף מרבלה, מעגן היאכטות המפורסם פוארטו בנוס.
גיברלטר
מושבה בריטית על אדמת ספרד, סלע גיברלטר, תצפית מ"עמודי הרקולס", מערת הנטיפים ומושבת הקופים.
סביליה
נהר גואדלכביר, כיכר ספרד, רובע היהודי הישן,קתדרלת קברו של קולומבוס , אתר תערוכת אקספו, הבינלאומית סיור במדרחוב, אפשרות למופע פלמנקו.
קורדובה
ביקור ב"מסקיטה" - מתחם כנסייה שנבנה בתוך מבנה מסגד, רחוב הפרחים, הרובע היהודי, בית הכנסת העתיק וכיכר טבריה.
גרנדה
ארמון אלהמברה, השוק הצועני, הקתדרלה המרכזית בה קבורים "המלכים הקתוליים" פרדיננד ואיזבלה, מופע פלמנקו במערות של הצוענים (למעוניינים).

למה דיסקברי?

טיול לדרום ספרד עם דיסקברי טיול עולמי, אורז בתוכו את כל האתרים המרכזיים והחשובים באזור וכרטיס למשחק כדורגל מתנה! (מותנה בקיום משחקים במועד הטיול). הטיול מציע חוויה ייחודית - ביקור באתרים היסטוריים, עיירות חוף, כנסיות ואתרים יהודיים היסטוריים בשילוב משחק כדורגל. אתם מוזמנים למסלול עשיר ומעניין באוטובוס צמוד (בהתאם לתכנית הטיול) ומדריך מקצועי דובר עברית מטעם חברת דיסקברי. 

טיול לדרום ספרד כולל:

  • משחק כדורגל מתנה! (מותנה בקיום משחקים במועד הטיול).
  • חצי פנסיון, ימי טיול מלאים, ללא ימים חופשיים.
  • סיור בגיברלטר כולל תצפית מ"עמודי הרקולס" וביקור במערת הנטיפים ומושבת הקופים.
  • ביקור ב"עיירות הלבנות": מרבלה, מיחאס ורונדה.
  • ביקור בסביליה, קורדובה וגרנדה!

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 13/04/2019
חזרה: 20/04/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,590
תוקף המבצע: 1.4.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1790
הנחות לילדים: $100 הנחה לילד (3-4 בחדר הורים)
הערות:
יציאה: 20/04/2019
חזרה: 27/04/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,690
תוקף המבצע: 1.4.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1790
הנחות לילדים: $100 הנחה לילד (3-4 בחדר הורים)
הערות:
יציאה: 27/04/2019
חזרה: 04/05/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,590
תוקף המבצע: 1.4.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1790
הנחות לילדים: $100 הנחה לילד (3-4 בחדר הורים)
הערות:

המסלול

מעודכן נכון ל - 12.3.19

יום 1 | יום שבת תל אביב – מלגה

נתאסף בנמל התעופה לטיסה אל מלגה שבדרום ספרד בירת חוף השמש. לאחר הנחיתה, נבקר בעיר הנמל מלגה שנמצאת בחבל אנדלוסיה. מלגה שוכנת ליד הים, ומהווה נקודת יציאה לחופים היפים באזור בניהם קוסטה דל סול (בתרגום מספרדית: חוף השמש). במלגה יש מגוון מסעדות וטאפאס ברים, מרכז היסטורי מקסים ורחובות צרים עם ארכיטקטורה מעניינת. נמשיך למרבלה ונטייל ברחובות העיר העתיקה. לאחר מכן ניסע אל המלון באזור מיחאס.

יום 2 | יום ראשון גיברלטר

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאורך חוף השמש, נחלוף על פני העיירות מרבייה וטורמולינוס. נמשיך ביקור בבריטניה – סלע הגיברלטר הוא מושבה בריטית על אדמת ספרד, שריד לתוצאות מלחמה בין ספרד לבריטניה. תושבי גיברלטר, ארבעים אלף במספר, העדיפו להיות נתיני מלכת בריטניה ולא אזרחי ספרד. סלע הגיברלטר שוכן במרחק הקצר ביותר אל חופי צפון אפריקה. מכאן פלשו המוסלמים בפיקודו של טאריק עזיז אל ספרד ואירופה בכלל בשנת 711 ( מכאן השם ג'בל טארק). נעבור את הגבול ונקיים ביקור ב"סלע", נעלה לתצפית מ"עמודי הרקולס", נבקר במערת הנטיפים ובמושבת הקופים שהובאו לכאן על ידי השליטים המוסלמים. נטייל במדרחוב שלאורכו חנויות פטורות ממכס. לאחר מכן נחזור אל המלון.

יום 3 | יום שני "העיירות הלבנות"

על הגבעות ורכס הרי החוף בנויות עיירות שבתיהם צבועים לבן. עיירות אלו שמרו על צביונן הישן והן מוכרזות כאתרי שימור מורשת תרבות עולמית של אונסק"ו. לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעיירה מיחאס, ממנה נשקף נוף מרשים של כל רצועת החוף ועד לחופי אפריקה ופסגות הרי האטלס. לאחר הביקור נטפס ברכס ההרים לעבר העיר העתיקה רונדה, שיושבת על קצה מצוק וגשר רומי עתיק מחבר את שני חלקי העיר. כאן ברונדה, נמצאת זירת מלחמות השוורים הראשונה בספרד וכאן גם נפתחת כל שנה עונת מלחמות השוורים - ללא ספק אירוע בעל משמעות דתית ותרבותית בספרד. נבקר בעיר שישבה על דרך המסחר בין נמלי רצועת החוף אל פנים הארץ. בתום הביקור נמשיך אל סביליה. העיר סביליה יושבת על גדות נהר גואדלכביר (הוואדי בגדול בערבית) - כאן התארגן קולומבוס לקראת מסעו ההיסטורי ומכאן יצא למסע ששינה את פני העולם ואת מהלך ההיסטוריה העולמית. לכאן גם הגיעו כל אוצרות ה"עולם החדש". במשך למעלה ממאתיים שנה בסביליה, התקיימה קהילה יהודית עשירה בחומר וברוח עד לגירוש ספרד ב – 1492. לאחר מכן התקיימה כאן קהילה של אנוסים. בעברה שימשה העיר גם כבירה מוסלמית, עד לכיבוש מחדש בידי הנוצרים ב 1248. לאחר הגעה לעיר נגיע אל בית המלון בסביליה ללינה.

יום 4 | יום שלישי סביליה

נצא לסיור מעניין בעיר. נבקר בכיכר ספרד ובבנייני התערוכה העולמית של 1929 שלא התקיימה. נבקר ברובע היהודי הישן, בו התקיימו חיי קהילה עשירים עד לגירוש. נבקר גם בקתדרלה הענקית בה נמצא גם קברו של קולומבוס - כאן מוכתרים מלכי ספרד עד עצם היום הזה. נבקר באתר בו התקיימה התערוכה הבינלאומית: אקספו, לרגל מלאות 500 שנה למסע ההיסטורי. נסיים במדרחוב התוסס של העיר. בערב נוכל לראות משחק כדורגל באצטדיון העירוני של אחת הקבוצות בעיר( מותנה בקיום משחק בתקופת הטיול).

יום 5 | יום רביעי קורדובה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר העיר קורדובה, אף היא יושבת על גדות הנהר גודלכביר. גם העיר קורדובה הייתה בירה מוסלמית ולפני אלף שנה נבנה כאן המסגד הגדול ביותר בעולם המוסלמי בזמנו. החליפות נשלטה מדמשק, לאחר הכיבוש הנוצרי נבנתה כנסייה אדירה בתוך מבנה המסגד ולא נודע כי בא אל קירבו. המסגד נבנה על אלף עמודים מגולפים ומעוטרים. לצורך בניית הכנסייה נכרתו מאתיים עמודים. נבקר ב"מסקיטה" - כך נקרא המתחם הענק. נראה את "רחוב הפרחים", בית הכנסת העתיק וכיכר טבריה, שברובעי היהודי העתיק כאן הציבה העירייה פסל של הרמב"ם למלאות 900 שנה להולדתו בעיר קורדובה.

יום 6 | יום חמישי גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה אל עבר גרנדה. בדרכנו נעבור באזור של גידול עץ הזית - מהגדולים בעולם, מטעים ובתי בד לכל מלוא העין. אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל גרנדה שבחבל אנדלוסיה. זו הבירה המוסלמית האחרונה על אדמת אירופה. העיר גרנדה, שיושבת בלב עמק פורה, אשר מושקה במי הפשרת השלגים של הרי נוואדה, הייתה מעוזם האחרון של הכובשים המוסלמים בספרד משנת 711 ועד 1492. מכאן התפשטה המורשת המוסלמית ברחבי חצי האי האיברי, ספרד ופורטוגל, בארכיטקטורה ,שפה ועוד. גם כאן התקיימה קהילה יהודית גדולה ורבת השפעה - בעיקר בתקופת השלטון המוסלמי: רבי שמואל הנגיד אבן עזרא ועוד רבים מענקי "תור הזהב" בספרד.

יום 7 | יום שישי גרנדה - ארמון האלהמברה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד האתרים המפורסמים בעולם: ארמון אלהמברה - מכאן שלטו החליפים והסולטנים המוסלמים, על אזורים נרחבים בספרד במשך למעלה מ - 700 שנה. נבקר במתחם הארמון והגנים, ששמם המקורי הוא "חנרליפה" גן העדן. לאחר מכן, נערוך ביקור בשוק הצועני הססגוני ובקתדרלה המרכזית בה גם קבורים "המלכים הקתוליים" פרדיננד ואיזבלה.

יום 8 | יום שבת גרנדה – מלגה

הבוקר ניסע לכיוון מלגה, בירת חוף השמש ואחת מערי הנמל העיקריים של ספרד בים התיכון. בעיר יש רובע ישן שהשתמר בצורה יוצאת מן הכלל, לצד מרכזי קניות ענקיים. נטייל בעיר, נעלה לתצפית מהמבצר המוסלמי (המורי). נלך לאורך הטיילת, שהיא למעשה גן בוטני מרהיב ובו פסלים ומזרקות. בשעות הערב ניסע אל שדה התעופה ומשם נמריא חזרה הביתה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות כלכלה: חצי פנסיון מלונות מדרגת תיירות טובה אוטובוס תיירים ממוזג נוח על פי התכנית מדריך מקצועי ומנוסה מצוות דיסקברי ביקורים וכניסות לאתרים על פי תכנית הטיול תשר לנותני השירות בחו"ל סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות תוספת ליחיד בחדר $390 כל מה שלא כלול בסעיף "המחיר כולל תוספת במיסי נמל ודלק שתהיה לאחר 1.1.19 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול הוצאות ביטוח וכל הוצאות אישיות אחרות

הערות

בטיול מאורגן לדרום ספרד, כללנו את המיטב של דרום ספרד ופניני אנדלוסיה, אתרי המורשת היהודית המפוארת של יהדות ספרד. הטיול בליווי מדריך ישראלי - מומחה לאזור, שיסייע לכם להכיר וליהנות מדרום ספרד בצורה המיטבית ובמחיר אטרקטיבי.

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.