דרום אפריקה ומפלי ויקטוריה | 11.11, 9.12, 14.1 | 11 ימים

11 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

* ספארי בפארק הלאומי קרוגר ברכבי שטח מיוחדים!(אתר מורשת עולמית)
* ביקור בפארק לאומי קייפ פנינסולה
* ביקור בהר השולחן
* ביקור בשמורת פטרברד בלגונת נייזנה – כולל סיור ברכבי שטח במעלה הר הנוצות!
* ביקור בשמורת הטבע צ'יצ'יקמה ונהר הסערות
* כף התקווה הטובה – ביקור בשמורת כלבי ים והפינגווין הדרום אפריקאי + שייט במפרץ האוט לאי ממנו נצפה במושבת אריות הים
* נסיעה בדרך הגנים המפורסמת
* ביקור בגשר בלוקרנס הגבוה + העץ הגדול ביותר בדרום אפריקה
* ביקור בקניון בלייד -אחד האזורים הציוריים ביותר בדרום אפריקה!
* ביקור במצפור: חלון האלוהים – ציר פנורמה
* עלייה ברכבת גלגלי שיניים לתצפית מרהיבה בגבעת קייפ פוינט
* מפלי ויקטוריה
* ועוד אטרקציות וביקורים הכלולים במחיר הטיול! (פירוט בהמשך)

למה דיסקברי?

דיסקברי טיול עולמי, מציעה טיול ייחודי לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, שכולל בתוכו ביקור בשמורות טבע מרהיבות, היכרות עם עולם החי באזור הדרכה אישית של מדריך מנוסה מטעם חברת דיסקברי וטיולי שטח מלהיבים שיתנו לכם הצצה לאזורם היפים ביותר באזור. טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה מציע הצצה לעולם טבע עוצר נשימה, אטרקציות ואתרים מיוחדים, הדרכה אישית ומקצועית, מסלול מפורט ומאורגן שכולל את כל אטרקציות המרכזיות באזור וגם מציע הצצה ליעדים פחות מרכזיים שנגישים במיוחד לנוסעים בטיול מאורגן לדרום אפריקה. 

דיסקברי מציעה לכם ליהנות מחוויה בלתי נשכחת הכוללת:

 

  • לינה הכוללת חצי פנסיון. 
  • מדריך מנוסה מצוות דיסקברי.
  • טיול ספארי בפארק הלאומי קרוגר בנסיעה על רכבי שטח מיוחדים!
  • ביקור בפארק לאומי קייפ פנינסולה.
  •  ביקור בשמורת פטרברד בלגונת נייזנה – סיור בשמורה עם רכבי שטח במעלה הר הנוצות!
  • ביקור בשמורת הטבע צ'יצ'יקמה ונהר הסערות כף התקווה הטובה.
  • ביקור בשמורת כלבי ים והפינגווין הדרום אפריקאי + שייט במפרץ האוט וצפייה במושבת אריות הים.

 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 11/11/2019
חזרה: 21/11/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 3,150
תוקף המבצע: 15.11.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $3350
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 09/12/2019
חזרה: 19/12/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 3,150
תוקף המבצע: 15.11.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $3350
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 14/01/2019
חזרה: 24/01/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 3,150
תוקף המבצע: 15.11.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 3350
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1| תל אביב -- מפלי ויקטוריה

נפגש בנמל התעופה על שם דוד בן גוריון ונטוס למפלי ויקטוריה שבזימבאבואה דרך יעד ביניים. לאחר שננחת ונקבל ויזות נצא לביקור במפלים. אורכם למעלה מ- 1600 מטר וגובהם הממוצע קרוב ל- 100 מטרים. דויד ליוינגסטון גילה את המפלים ב- 1858 והוא אשר העניק להם את שמם על שם מלכתו האהובה ויקטוריה. בשפה המקומית הם נקראים "העשן הרועם". הסיור במפלים מאפשר לנו לראות אותם מזוויות שונות וליהנות מהצמחייה העשירה המעטרת אותם. נלון במלון סמוך.

יום 2 | יוהנסבורג

בבוקר נטוס ליוהנסבורג ולאחר הנחיתה נצא לסיור פנוראמי בעיר. יוהנסבורג היא עיר מודרנית, דינאמית, שופעת באתרים תרבותיים, מוזיאונים, מסעדות, מועדוני לילה, מרכזים מסחריים ועוד שירותים מודרניים רבים. אנחנו נערוך טיול פנוראמי בעיר ונצפה על אתריה המפורסמים של העיר - כיכר החופש, כיכר המהווה נקודת ציון היסטורית, פסל כריית הזהב, ואתרים נוספים. נלון ביוהנסבורג.

יום 3 | יוהנסבורג – הפארק הלאומי קרוגר

בבוקר נתחיל במסע אל הפארק הלאומי קרוגר. בדרך נעבור בקניון בלייד בפרובינציית מפומלנגה (המקום בו זורחת השמש) - אחד האזורים היפים והציוריים ביותר בדרום אפריקה, הנחשב לשלישי בגודלו בעולם. נערוך מספר סיורים רגליים קצרים לאורך ציר הפנורמה – ציר תצפיות שבמהלכו נעצור לביקור במצפור הקרוי 'שלוש הבקתות'. המסלול זכה לכינוי זה היות ושלושת הסלעים המרכיבים אותו נראים כבקתה לכל דבר. זוהי נקודת תצפית מדהימה הסמוכה לנקודת תצפית נוספת המכונה "חלון האלוהים" בזכות גובהה העצום, שמאפשר להתרשם מהנופים הדרמטיים הנשקפים: גיא מרשים ובו יער טבעי ירוק וצפוף. נראה גם את "בורות המזל של בורק", שנקראים על שמו של כורה הזהב תום בורק. אלו הם תצורות מיוחדות שנחצבו בסלע על ידי מים זורמים ויצרו גלילים מרהיבים עם שוליים חלקים וצבעוניים – התוצאה: טבע מפוסל ומעוצב על ידי אמא אדמה. התצורות הללו 'מסמנות' את תחילתו של קניון בלייד, בקניון נראה עוד את מפלי ברלין וליסבון. לקראת ערב נגיע לפארק הלאומי קרוגר. שם נלון.

יום 4 | הפארק הלאומי קרוגר - נהר הבלייד

בבוקר נצא להכיר את שמורת קרוגר ברכבי שטח. השמורה שהוכרזה כאתר מורשת לאומית כ-1,982 מיני צמחים, כ-517 מיני עופות קבועים ועוד כמאות מינים החולפים באזור או מקננים בו. בפארק קרוגר מצויים כל חמשת היונקים הגדולים החיים באפריקה: האריה הפיל האפריקני, הנמר, הבאפאלו האפריקאי, והקרנף השחור בנוסף למינים אלה ישנם בפארק העצום הזה גם יונקים, זוחלים, עופות וכמובן צמחייה סבוכה ועשירה. נערוך טיול ספארי ברכבים מיוחדים ופתוחים שיאפשרו לנו ליהנות מהחוויה עד תומה. בשעות אחר הצהרים נצא מהשמורה ונמשיך ליהנות ממראות נהר הבלייד עד ונחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | פורט אליזבת'

מוקדם בבוקר ניסע ליוהנסבורג ומשם נטוס לפורט אליזבת'. פורט אליזבת' היא אחת מהערים הגדולות בדרום אפריקה ואירחה את משחקי המונדיאל ב- 2010. לקראת המשחקים הנמל, החוף ומרכז העיר שודרגו והוקם אצטדיון נלסון מנדלה, היכול לארח 46,000 אוהדים.

יום 6 | פורט אליזבת' – נייזנה

נצא לביקור בשמורת פט'רברד (Featherbed nature reserve) הנמצאת בלגונת נייזנה (knysna) ואליה ניתן להגיע באמצעות מעבורת בלבד. בדרך נעבור דרך מפרץ מוסל. שם ונוכל לראות את "עץ הדואר", בן 500 השנה, עליו נתלה מגף בו הספנים שעברו במקום השאירו הודעות כדי שיועברו על ידי חבריהם בחזרה לאירופה. כשנגיע לשמורה ימתינו לנו רכבי השטח שבהם נטפס במעלה ההר שמכונה 'מיטת הנוצות'. ההר מכונה כך משום מראהו המזכיר מרחוק מיטת נוצות אוורירית. נצעד בשביל יפה שממנו תצפיות מרהיבות ללגונה ונתרשם ממימי האוקיינוס הנכנסים ממש לתוך השמורה – מראה מרהיב במיוחד: מצד אחד שמורה ירוקה ועבותה ומאידך מי הלגונה. נאכל ארוחת צהריים בינות לנוף היפה ואחר הצהריים נבקר במרכזה של נייזנה הפונה לים. את הלילה נעשה בנייזנה.

יום 7 | נייזנה – אודסהורן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך "דרך הגנים" המפורסמת. נגיע לגשר בלוקרנס עם קפיצת הבאנג'י- הגבוה בעולם (216 מטר), נראה את "העץ הגדול" בדרום אפריקה. בהמשך נעצור לביקור בשמורת צ'יצ'יקמה ונגיע לגשר התלוי שמעל "נהר הסערות" החוצה את השמורה. בסוף היום נגיע לאודסהורן שם נלון.

יום 8 | אודסהורן – כף התקווה הטובה - קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר לכיוון כף התקווה הטובה המהווה נקודת תצפית מרהיבה על האוקיינוס ההודי החם, והאוקיינוס האטלנטי הקר. נגיע למפרץ האוט ממנו נצא בשייט לאי עליו נוכל לצפות במושבת אריות ים ענקית. נשוב ליבשה ונמשיך בנסיעה לנקודה הדרומית ביותר- פארק לאומי קייפ פנינסולה, המהווה בית גידול ייחודי למיני בעלי חיים וצמחים שאינם גדלים במקומות אחרים. נעלה ברכבת גלגלי שיניים אל בית המגדלור שנבנה בראש גבעת קייפ פוינט לתצפית מרהיבה על חוף הים המפורץ והתלול. לאחר מכן ניסע אל "סימון טאון", בה הארכיטקטורה נשתמרה מאז המאה ה-19, העיירה עודנה מהווה את בסיס חיל הים של דרום אפריקה. משם נמשיך למושבת הפינגווינים ולגנים הבוטניים המרהיבים של קייפטאון, גני קירסטנבוש, בהם אלפי מינים של צמחים ופרחים האופייניים לדרום אפריקה ובהם פרח הפרוטאה המרהיב - הפרח הלאומי של דרום אפריקה. לאחר מכן נמשיך לקייפטאון ניסע בדרך צ'פמן המרהיבה המתפתלת לאורך החוף (במידה ותהיה פתוחה). נלון בקייפטאון.

יום 9 | קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר, נעפיל ברכבל להר השולחן ממנו נשקיף על קייפטאון וסביבתה. משם נמשיך לסיור במבצר, ברובע מאלאי, נבקר במוזיאון היהודי, גן הפרלמנט, מוזיאון אפריקה, נסע לאורך ציר היין לסטלנבוש, עיירה חביבה שם נסייר במרתפי היין של היקב ונערוך טעימות. נלון בקייפטאון.

יום 10 | קייפטאון

נשלים את ביקורנו בקייפטאון ויהיה גם זמן פנוי ללקניות התארגנות ניסע לשדה התעופה ונטוס לארץ דרך יעד ביניים. תם ונשלם הטיול.

יום 11 | תל אביב

ננחת בישראל לפנות בוקר.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנימיות מסי נמל, דלק וביטחון, נכון ל-24.2.2019 בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כלכלה: חצי פנסיון תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט, המדריך הישראלי ודמי סבלות) מדריך בכיר ומנוסה טיסות פנימיות (כלולות במחיר הטיול)

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי כל שינוי במיסי הנמל ו/או היטלי הדלק מעבר ל – 24.2.2019 במידה ותחול עלייה במיסים אלו תתווסף תוספת למחיר הטיול בהתאם. מס כניסה למפלי ויקטוריה בסך: 30$ (לתשלום במקום) תוספת ליחיד בחדר: 590$ במקרה של לילה נוסף יחויבו הנוסעים ב- 100$ נוספים לאדם דמי סבלות ***חשוב :עקב שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק מאתרי הביקור, תוך מתן תחליף ראוי במקום, זאת אף לאחר היציאה מהארץ. במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

טיסות


 
 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.