טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה | 9.8 | 12 ימים , 10 לילות

12 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

קייפטאון:
עלייה ברכבל לתצפית מ"הר השולחן", גני קירסטנבוש, מצודת העיר, בניין העירייה, בית הפרלמנט, סיור ברובע 'בו-קאפ', בילוי לילי ב-waterfront, המוזיאון היהודי, סיור ברובע Bo kaap.
יוהנסבורג:
פרובינציית מפומלנגה, "דרך הפנורמה", קניון בלייד (השלישי בגודלו בעולם), שלושת הרונדבלים, "חלון האלוהים", שמורת "חורי המזל של בורק".
דרך היין:
סיור ביקב מקומי כולל טעימות מהיין המשובח במקום.
סטלנבוש:
סיור בעיר השנייה הכי עתיקה בדרום אפריקה.
אודסהורן:
סיור בעיר שכינויה "ירושלים של דרום אפריקה". ביקור בחוות יענים, מערת הנטיפים 'קאנגו'.
טיולי ספארי בשמורות טבע:
*שמורת "מיטת הנוצה" - נסיעה ב"דרך הגנים", שייט בלגונה, עלייה ברכב שטח אל ראש ההר, תצפית על העיר נייזנה וסביבתה.
*שמורת ציציקאמה - טיול בשבילי הליכה מותאמים עד שפך 'נחל הסערות', חציית הנחל על גשרים תלויים, גשר בלוקרנס (אתר קפיצות הבאנג'י הגבוה בעולם).
*שייט על נהר הזמבזי
*ספארי בפארק הלאומי קרוגר ברכבי שטח מיוחדים! (אתר מורשת עולמית)
כף התקווה הטובה – ביקור בשמורת כלבי ים והפינגווין הדרום אפריקאי + שייט במפרץ האוט לאי ממנו נצפה במושבת אריות הים.
יום בילוי במפלי ויקטוריה - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

למה דיסקברי?

'דיסקברי' מציעה טיול ייחודי לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, שכולל בתוכו ביקור בשמורות טבע מרהיבות, היכרות עם עולם החי באזור הדרכה אישית של מדריך מנוסה מטעם חברת 'דיסקברי' וטיולי שטח מלהיבים שיתנו לכם הצצה לאזורם היפים ביותר באזור. טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה מציע הצצה לעולם טבע עוצר נשימה, אטרקציות ואתרים מיוחדים, הדרכה אישית ומקצועית, מסלול מפורט ומאורגן שכולל את כל אטרקציות המרכזיות באזור וגם מציע הצצה ליעדים פחות מרכזיים שנגישים במיוחד לנוסעים בטיול מאורגן לדרום אפריקה. 

דיסקברי מציעה לכם ליהנות מחוויה בלתי נשכחת הכוללת:

  • ביקור במפלי ויקטוריה - שרשרת המפלים הגדולה הנחשבת לאחת מ"שבעת פלאי העולם"! 
  • טיול ספארי בפארק הלאומי קרוגר בנסיעה על רכבי שטח מיוחדים!
  • ביקור בקניון בלייד - אחד האזורים הציוריים ביותר בדרום אפריקה
  • ביקור בשמורת פטרברד בלגונת נייזנה – סיור בשמורה עם רכבי שטח במעלה הר הנוצות!
  • ביקור בגני קירסטנבוש שב"הר השולחן" - מהגנים הבוטניים היפהפים בעולם  
  • תצפית מכף התקווה הטובה
  • ביקור בשמורת כלבי ים והפינגווין הדרום אפריקאי + שייט במפרץ האוט וצפייה במושבת אריות הים
  • לינה הכוללת חצי פנסיון
  • מדריך מנוסה מצוות דיסקברי

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 09/08/2020
חזרה: 19/08/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 3,390
תוקף המבצע: 1.7.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 3690 $
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | תל אביב - קייפטאון

נפגש בנתב"ג ונטוס לקייפטאון דרך אדיס אבבה. לאחר ההגעה בשעות הצהרים , נעפיל ברכבל למרומי שמורת הר השולחן ממנה תצפית נוף נהדרת על קייפטאון וסביבתה. לאחר סיורנו נשוב ברכבל למגרש החניה ונראה את האתרים החשובים של העיר ובהם המצודה, בנין העיריה, בית הפרלמנט, רובע בו קאפ ועוד. בערב: יציאה לבילוי ב Waterfront אתר הבילויים הידוע של קייפטאון שבו מסעדות, חנויות, בארים ועוד. לינה בקייפטאון

יום 2 | קייפטאון – דרך היין

היום נצא לסייר בעיר קייפטאון. נבקר במוזיאון היהודי ובית הכנסת הישן, נסייר ברובע המלאי הצבעוני Bo Kaap , נצפה על מצודת קייפטאון ובנין העיריה המרשים ונראה את מבני הממשל. אחר הצהרים נצא מזרחה לעבר "דרך היין" ובירתה העיר סטלנבוש. נסייר באחד היקבים ונלמד על הפקת היין בדרום אפריקה. במהלך הסיור נוכל גם לטעום (ולקנות) יינות משובחים המיוצרים ביקב. לפי הזמן נסייר בעיר סטלנבוש, השניה מבין ערי דרום אפריקה הידועה במבנים ההולנדים המסורתיים שבה ושדרות עצי האלון המוריקות. בשעות אחר הצהרים נשוב למלוננו בקייפטאון. לינה בקייפטאון

יום 3 | כף התקווה הטובה - אי אריות הים - שמורת הפינגווינים - גני קירסטנבוש

היום נצא ליום טיול בטבע הקסום של אזור "כף התקווה הטובה", הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה ממנה נזכה להשקיף על גלי האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס ההודי מתנפצים על הצוקים האדירים. זהו יום שכולו נופים מרהיבים חופים בתוליים - הטבע הדרום אפריקאי במלוא הדרו. תחילה ניסע לכיוון Atlantic Sea Board ונעבור בשכונות הפזורות לאורך האוקיינוס האטלנטי. נעצור להתרעננות קלה בחוף המרשים ביופיו של 'קמפס ביי'. נמשיך בנסיעתנו ונעלה בכביש המוקף בנופים ציוריים על רקע האוקיינוס ונגיע לשמורת "כף התקווה הטובה" המפורסמת, שם נעלה אל המגדלור העתיק לתצפית נהדרת על שני האוקיינוסים - האטלנטי וההודי. לאחר מכן ניסע להצטלם ליד השלט המפורסם המציין את "כף התקווה הטובה", נגיע לשמורת הפינגווינים המפורסמת שליד העיירה סימון ונוכל לצפות מקרוב על העופות היפהפים שאמנם אינם יודעים לעוף, אך ידועים בכישורי השחייה והצלילה שלהם. נבקר בשמורה שבאזור שם נפגוש בבונים פראיים החיים באזור ורגילים לנוכחותם של בני אדם ואף לא מפחדים להתקרב בשביל ליטוף קטן או בשביל "סחיבה" ערמומית של פריטים כאלה ואחרים. נעצור בעיירת הדייגים "Out Bay" ומפרץ העץ, נשקיף על חופי הים המקסימים אשר מוקפים בתצורות סלע, גבעות ירוקות וצמחייה רבגונית. בהמשך נערוך שייט חווייתי אל "אי אריות היום" כדי לצפות מקרוב במאות אריות ים החיים עליו ובקרבתו. זוהי הזדמנות נהדרת לצלם וללמוד מקרוב ועל אורחות חייו של יונק ימי מיוחד זה. נשוב ליבשה ונמשיך בנסיעה לנקודה הדרומית ביותר- פארק לאומי קייפ פנינסולה, המהווה בית גידול ייחודי למיני בעלי חיים וצמחים שאינם גדלים במקומות אחרים. נגיע לנתיב "צ'פמנס פיק" ממנו נשקף נוף עוצר נשימה, ממש כפי שמסופר בספרי ההרפתקאות אודות יורדי הים האגדיים והספנים מגלי הארצות הרחוקות שעברו במקום זה. לקראת ערב נעשה דרכנו חזרה לקייפטאון ובדרך נעצור בחוף הרחצה של מויזנבורג, אתר נופש נהדר ואהוב במיוחד על היהודים עד כדי כך שזכה לכינוי - "ג'וזנבורג". עם הגעתנו לקייפטאון נבקר בגני קירסטנבוש, הגנים הבוטניים השניים בגודלם בעולם ובהם למעלה מ - 6000 מיני צמחים ועצים מיוחדים הגדלים בדרום אפריקה. לינה בקייפטאון.

יום 4 | קייפטאון - אודסהורן

הבוקר ניסע מזרחה לעיר אודסהורן הנקראת גם "ירושלים של דרום אפריקה". העיר ממוקמת באזור חצי מדברי הנקרא "קארו קטן" ובה מספר חוות יענים גדולות. נסייר באחת החוות ונלמד על ארחות חייו המיוחדים של העוף הגדול ביותר שאינו יודע לעוף....בתום סיורנו נבקר בסיור מודרך במערת הנטיפים הידועה קאנגו ונתרשם מתצורות הנטיפים והזקיפים הנהדרים הממלאים את אולמות המערה. לינה באודסהורן

יום 5 | נייזנה - דרך הגנים - ציציקאמה - פורט אליזבט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה לנייזנה ונשוט בלגונה לשמורת "מיטת הנוצה" הממוקמת על אחת "הקרניים" של נייזנה בגובה 300 מטר מעל פני הים. נעלה ברכב שטח לראש ההר וממנו נלך בשביל נופי יפה המתפתל בלב צמחיה יחודית בלב השמורה ומאפשר צפייה על העיר נייזנה וסביבתה. בתום סיורנו נשוב בסירה למזח וניסע על "דרך הגנים" המפורסמת העוברת לאורך מפרצים ציוריים. נעצור לביקור בשמורת ציציקאמה ונלך בשביל יפה עד שפך נחל הסערות מעליו מתוחים גשרים תלויים עליהם נלך...אחר הצהרים נצפה על גשר בלוקרנס, אתר קפיצות הבאנגי' הגבוה בעולם (216 מטר!) ונצפה בקופצים האמיצים. נמשיך בנסיעה לפורט אליזבט ללינה.

יום 6 | פורט אליזבת' - טיסה ליוהנסבורג - "דרך הפנורמה"

הבוקר נטוס ליוהנסבורג ונצא בנסיעה מזרחה לפרובינציית מפומלנגה הנחשבת לאזור הנופי היפה ביותר בדרום אפריקה . נסייר באתרי "דרך הפנורמה" ובהם קניון בלייד העצום, הקניון השלישי בגודלו בעולם השוכן בפרובינציית מפומלנגה (המקום בו זורחת השמש) - אחד האזורים היפים והציוריים ביותר בדרום אפריקה. נערוך מספר סיורים רגליים קצרים לאורך ציר הפנורמה ובמהלכם נעצור לביקור במצפור הקרוי 'שלוש הבקתות'. המסלול זכה לכינוי זה היות ושלושת הסלעים המרכיבים אותו נראים כבקתה לכל דבר. זוהי נקודת תצפית מדהימה הסמוכה לנקודת תצפית נוספת המכונה "חלון האלוהים" בזכות גובהה העצום שמאפשר להתרשם מהנופים הדרמטיים הנשקפים. נראה גם את "בורות המזל של בורק" שנקראים על שמו של כורה הזהב תום בורק, תצורות מיוחדות שנחצבו בסלע על ידי מים זורמים ויצרו גלילים מרהיבים עם שוליים חלקים וצבעוניים – התוצאה: טבע מפוסל ומעוצב על ידי אמא אדמה. לקראת ערב נגיע למלוננו ביוהנסבורג לארוחת ערב ולינה.

יום 7 | שמורת קרוגר

הגענו לאחד משיאי הטיול. נצא לעבר אחת משמורות בעלי החיים הפרטיות באזור קרוגר. עם ההגעה נאכל ארוחת צהרים בשמורה ולאחריה נצא לסיור ספארי ברכבי שטח נוחים. השמורה שהוכרזה כאתר מורשת לאומית מהווה בית עבור כ-1,982 מיני צמחים, כ-517 מיני עופות קבועים ועוד כמאות מינים החולפים באזור או מקננים בו. בשמורת קרוגר מצויים כל חמשת היונקים הגדולים החיים באפריקה: האריה הפיל האפריקני, הנמר, הבאפאלו האפריקאי, והקרנף השחור בנוסף למינים אלה ישנם בפארק העצום הזה גם יונקים, זוחלים, עופות וכמובן צמחייה סבוכה ועשירה. הסיור ימשך עד הערב ולאחריו נשוב ללודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 8 | שמורה פרטית - יוהנסבורג

השכמה מוקדמת ויציאה לסיור ספארי נוסף. נסייר בשבילי השמורה ונצפה מקרוב על בעלי החיים הצבעוניים - פילים, גי'רפות, אנטילופות שונות, זברות, תאואים, בעלי כנף צבעוניים ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות אולי טורפים המשחרים לטרף. בתום סיורנו נשוב ללודג' לארוחת בוקר ולאחריה נצא בנסיעה ליוהנסבורג. לינה ביוהנסבורג

יום 9 | מפלי ויקטוריה

הבוקר נטוס למפלי ויקטוריה, הגדולים בעולם ו"אתר שימור עולמי" של אונסקו. היום נבקר באחד מ"שבעת הפלאים של העולם", מפלי ויקטוריה, שרשרת המפלים הגדולים והמרשימים בעולם אותם מכנים המקומיים "מוסי או טוניה" - העשן הרועם. היה זה דויד ליוינגסטון מגלה ארצות מפורסם ומיסיונר סקוטי, אשר גילה את המפלים ב- 1858 והוא זה שבחר להעניק להם את השם 'ויקטוריה' באקט של הערצה למלכתו האהובה ויקטוריה. מפלי ויקטוריה הם היחידים בעולם אשר נמתחים לאורך של יותר מקילומטר, כמו גם היחידים בעולם שגובהם יותר ממאה מטרים היוצרים את נפילת המפלים הגדולה ביותר בעולם. את הרעש של מפלי ויקטוריה ניתן לשמוע ממרחק של 40 ק"מ, בעוד ערפל המים הנופלים מתנשא לגובה של מעל 400 מטרים וניתן לחזות בו ממרחק של 50 ק"מ. היו מוכנים למראות עוצרי נשימה של אחד מהמקומות היפים ביותר בעולם. בהמשך היום נערוך שייט מהנה על נהר הזמבזי, השלישי באורכו באפריקה ומקור המים של מפלי ויקטוריה. במהלך השייט נהנה מכיבוד קל ומשקאות ונצפה בשקיעה מעל הנהר ואולי אף נפגוש בבעלי חיים שונים הבאים להרוות את צמאונם בגדת הנהר. לינה באזור מפלי ויקטוריה

יום 10 | מפלי ויקטוריה

יום נוסף לטיול באזור מפלי ויקטוריה המרהיבים. נצעד על שביל מסודר שנמתח עד אל שפת המצוק ונערוך תצפיות על המפלים המרשימים מזוויות שונות.

יום 11 | מפלי ויקטוריה - טיסה לארץ

הבוקר נשלים את סיורנו במפלי ויקטוריה. לאחר מכן נבקר בשוק עבודות היד הצבעוני שליד המפלים ונוכל להצטייד במזכרות ומתנות ליקירינו בארץ . נמשיך לשדה התעופה ממנו נטוס דרך אדיס אבבה לתל אביב.

יום 12 | נחיתה בתל אביב

נחיתה בנתב"ג בשעות הבוקר. תם ונשלם הטיול המאורגן של 'דיסקברי' לדרום אפריקה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנימיות מסי נמל, דלק וביטחון, נכון ל-1.1.2020 בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כלכלה: חצי פנסיון תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט, המדריך הישראלי ודמי סבלות) מדריך בכיר ומנוסה טיסות פנימיות (כלולות במחיר הטיול)

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי כל שינוי במיסי הנמל ו/או היטלי הדלק מעבר ל – 1.1.2020 במידה ותחול עלייה במיסים אלו תתווסף תוספת למחיר הטיול בהתאם. מס כניסה למפלי ויקטוריה בסך: 30$ (לתשלום במקום) תוספת ליחיד בחדר: 590$ במקרה של לילה נוסף יחויבו הנוסעים ב- 100$ נוספים לאדם דמי סבלות ***חשוב :עקב שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות, ייתכנו שינויים בסדר התכנית ולעתים אף ויתורים על חלק מאתרי הביקור, תוך מתן תחליף ראוי במקום, זאת אף לאחר היציאה מהארץ. במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: ( בתי המלון בדרגת אירוח טובה )

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 9.8 
המראה מנתב"ג בשעה 00:45, נחיתה באדיס אבבה בשעה 06:05. 
המראה מאדיס אבבה בשעה 08:15, נחיתה בקייפטאון בשעה 13:45. 
 
חזור: 19.8 
המראה ממפלי ויקטוריה בשעה 13:05, נחיתה באדיס אבבה בשעה 21:35.
המראה מאדיס אבבה בשעה 23:55, נחיתה בנתב"ג בתאריך 20.5 בשעה 03:00. 
 
***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.