טיול למפלי ויקטוריה

אחד הימים החוויתים ביותר בטיולנו לדרום אפריקה הוא היום שלנו במפלי ויקטוריה, כאן תקבלו מידע על מה שאתם עומדים לראות.

 

אחת החוויות המלהיבות ביותר בטיול שלנו לדרום אפריקה הוא הגעתנו אל מפלי ויקטוריה, המפלים הגבוהים בעולם, שנמצאים על הגבול שבין זמביה לזימבבואה, והנוסעים איתנו לדרום אפריקה נהנים מביקור במקום כולל לינה ושייט על נהר הזמבזי , הנהר הארוך ביותר באפריקה.

סיפורם של מפלי ויקטוריה הוא מיוחד, שכן עד המאה ה-19, רק אנשי המקום , אנשי שבטי חויסאן ובתקופות מאוחרות יותר אנשי טוקאליאל, נדבלה , הכירו את המפלים. במאה ה-19 היה זה החוקר דיוויד ליוינגסטון שהגיע אליהם במסגרת טיול ומחקר שערך במקום. הוא הגיע אל המפלים בסירה, ומראה המקום הפליא אותו. לימים חזר אליהם שוב יחד עם חוקר הארצות ג'ון קירק. כיום אגב יש אי על שמו של ליוינגסטון במקום.

לא קשה להבין ממה שליוינגסטון התרשם, המפלים נופלים אל תהום ברוחב 110 מטר, המפלים הרחבים ביותר מגיעים לגודל של 1.7 קילומטר, גובהם שלה מפלים נע בין 80 ל-110 מטר, הם יוצרים ענן בגובה 1.6 קילומטר. מפלי ויקטוריה למעשה מחולקים למספר מפלים, הרבה בזכות העובדה שבין המפלים יש מספר איים (ביניהם אותו אי ליויגנסטון עליו דיברנו בפסקה הקודמת), שלושת המפלים הם בגדלים שונים וביחד בעונה הגשומה נופלים בהם 9,100 מטר מעוקב בשנייה...

איתנו בדיסקברי תיהנו במשך שהותנו במפלי ויקטוריה לא רק מתצפית קרובה על המפלים אלא גם מסיור באיזור, כולל ביקור ביער הגשם שבמקום. אנחנו אומנם לא נעשה טראק קשה כמו שניתן לעשות במסלולים שסביב המפלים , אך אנחנו בהחלט נהנה מכל מה שהאיזור מציע על מנת שנוכל לחזור הביתה ולהראות למשפחתנו וחברינו תמונות מאחד המקומות המופלאים ביותר בעולם.

 דיסקברי מציעה טיול מאורגן לדרום אפריקה כולל מפלי ויקטוריה. לחץ כאן למעבר למסלול.