דיסקברי טיול עולמי | הכל על פארק קרוגר

פארק קרגור הוא אחד הפארקים הגדולים בעולם, ובו אפשר למצוא מגוון חיות וצמחים. אנחנו מזמינים אתכם להכיר אותו לפני שניסע לטייל בו.

 

במהלך ביקורנו בדרום אפריקה נהנה מביקור בפארק הלאומי קרוגר. אומנם הפארק הוקם אחרי שמורת שלושלואי, אך פארק הלאומי קרוגר שהוקם (או יותר נכון הוכרז) בשמת 1926, נחשב לפארק הגדול ביותר בדרום אפריקה ואחד הגדולים בעולם (הפארק משתרע על שטח של למעלה מ-18 אלף מרובע, כמעט כמו גודלה של מדינת ישראל כולה).

כאחד הפארקים הגדולים בעולם, הוא נהנה ממגוון כמעט בלתי נגמר של זני צמחים ומיני חיות. למשל, בפארק אפשר למצוא למעלה מ-1,900 זני צמחים, יותר מ-500 עופות, יותר מ-140 יונקים, ועוד מיני דגים וזוחלים רבים. בין השאר ניתן למצוא בפארק פילים ותאואים ממינים ייחודיים וכן קרנפים שחורים שנחשבים נדירים. אלה משלימים ביחד עם הנמרים והאריות, את 5 היונקים הגדולים של אפריקה.

מפאת גודלו של הפארק הוא מחולק לאזורים שונים, 16 במספר, כאשר שטחו מאפשר לו ליהנות ממספר אזורים אקולוגיים בו זמנית. חשוב לדעת אילו עונות ומה המאפיינים שלהן על מנת שיהיה ניתן להתארגן בהתאם. אנחנו בדיסקברי בונים את המסלול שלנו כך שנוכל ליהנות מהטיול שלנו בפארק בלי לדאוג ממזג האוויר במקום.

את הטיול בפארק נהוג לעשות ברכבי שטח מיוחדים, הן מפאת גודלו והן עקב ייחודו הרב. גם בטיולים שלנו בדיסקברי, אתם נהנים מסיור ברכבי שטח, כך אתם יכולים לראות מקרוב את החיות, להרגיש את האווירה וליהנות מהריחות. בפארק יש מערכת כבישים של למעלה מ-2000 ק"מ, ומדי שנה מגיעים לפארק כמעט מיליון מבקרים עם זה ברכבי שטח ועם זה בדרכים אחרות.

פארק קרוגר נמצא במחוז מפומלנגה, במחוז זה נהנה ממקומות ביקור ייחודים אחרים, דוגמא בורות המזל של בורק, בריכות קטנות בנות למעלה מ-15 מיליון שנה ועומקן נע עד 30 מטר, פילגרימס רסט, עיירת כורים שמתעדת את חיפוש הזהב שהתקיים במקום ואת פעילותם של מחפשי הזהב בעבר. המכרה פעלה עד שנות השבעים וחידשה ימיה בסוף המאה ה-20.