image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן לנמיביה בוטסואנה ומפלי ויקטוריה

16 ימים
/
15 לילות

אתרים ואטרקציות

  וינדהוק בירת נמיביה

  מדבר נמיב ופארק נאוקלופוט

  הדיונות של סוסוסוולאי

  האגם הורוד לגונת הפלמינגו

  העיר סווקופמונד

  קייפ קרוס, חוף השלדים, טוויפלפונטיין

  פארק הברדלסים ביקור בשבט ההימבה והגעה לפארק הלאומי אטושה

  מכתש הובאס ומפגש עם בני שבט הבושמנים

  מדבר הקלהרי ודלתת נהר האוקוונגו

  שמורת צ'ובה

  מפלי ויקטוריה

למה דיסקברי?

דיסקברי טיול עולמי, מציעה טיול ייחודי לנמיביה בוטסואנה ומפלי ויקטוריה, שכולל בתוכו ביקור בשמורות טבע מרהיבות, היכרות עם עולם החי באזור הדרכה אישית של מדריך מנוסה מטעם חברת דיסקברי וטיולי שטח מלהיבים שיתנו לכם הצצה לאזורם היפים ביותר באזור. טיול מאורגן לנמיביה, בוטסואנה ומפלי ויקטוריה מציע הצצה לעולם טבע עוצר נשימה, אטרקציות ואתרים מיוחדים, הדרכה אישית ומקצועית, מסלול מפורט ומאורגן שכולל את כל אטרקציות המרכזיות באזור וגם מציע הצצה ליעדים פחות מרכזיים שנגישים במיוחד לנוסעים בטיול המאורגן הרגיל

דיסקברי מציעה לכם ליהנות מחוויה בלתי נשכחת הכוללת:

 • לינה הכוללת חצי פנסיון. 
 • מדריך מנוסה מצוות דיסקברי.
 • בלודג'ים פנסיון מלא
 • מדריך ישראלי 
 • ועוד מגוון הפתעות!! 
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
יציאה: 15/07/2024
חזרה: 30/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 7,490 $
מחיר לאדם יחיד 8,990 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 7,990 $

המסלול

 1. יום 1 וינדהוק בירת נמיביה

  נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לווינדהוק בירתה של נמיביה. עם הגיענו נערוך סיור רגלי במרכז העיר ונבקר גם בשוק אושטו הקהילתי. שוק זה הוא אחד הנקיים והמסודרים באפריקה; יש בו שלל דוכנים ובהם פירות ובשר מיוחד, תבלינים וממתקים מקומיים, צעצועים ופסלונים. זהו מקום נהדר לבקר בו כדי לספוג אווירה אפריקאית אמיתית, בסביבה ידידותית ומזמינה. לאחר מכן ניסע למלוננו בעיר לארוחת הערב ולינה .

 2. יום 2 מדבר נמיב ופארק נאוקלופוט

  לאחר ארוחת הבוקר נסע מוינדהוק ונדרים אל עבר מדבר נמיב, מדבר הנמצא בדרום מערב המדינה הנמתח לאורך של 2000 קילומטר המשתרע לאורך החוף האטלנטי של המדינה. מדבר נמיב ידוע בדיונות החול הענקיות והמרשימות שלו המתפרסות עשרות קילומטרים מאזור החוף מזרחה לפנים היבשה. לאחר מכן ניסע ונגיע אל הפארק הלאומי נמיב נאוקלופט, המכסה את רוב שטחו של מדבר נמיב. בפארק זה נמצאת אחת האטרקציות המרכזיות בנמיביה הרי הן דיונות החול הכתובות של ססריאם. דיונות אדירות אלה, הבוהקות בצבעים כתום, צהוב, ואדום יפות במיוחד בשקיעה והזריחה כאשר הצבעים של הדיונות והצבעים של הזריחה והשקיעה משתלבים בינהן ויוצרות מין מחזה אור קולי מדהים ומהפנט ביופיו. לינה בלודג באזור ססריאם.

 3. יום 3 הדיונות של סוסוסוולאי

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר אזור סוסוסוולאי הנמצא בחלק המזרחי של מדבר נמיב. אזור זה מתאפיין בדיונות גדולות ומרשימות ובמהלך הדרך נבחין במגוון של בעלי חיים . ניסע עד לאתר המפורסם ביותר באזור סוסוסוולאי, הלא הוא עמק המוות deadvlei) .) עמק המוקף בדיונות אדומות כתומות גבוהות. העמק הוא אגן מלח וחימר שהתייבש במהלך כמה מאות שנים בעקבות שינויי אקלים וחסימה של זרימת מים מנהר הצאוחב ע"י הדיונות המקיפות את העמק. בעבר היו בעמק עצי שיטה ובעקבות ההתייבשות גם הם התייבשו ומתו, אך השתמרו כמו פסלים מאובנים יפיפים! משם נחזור ללינה בלודג בססריאם .

 4. ימים 4 +5 האגם הורוד לגונת הפלמינגו והעיר סווקופמונד

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה צפונה אל עבר האגם הורוד השוכן ליד העיר וולויסבאיי. אגם זה מתייחד בכך שמימיו הם בצבע ורוד (ולעיתים אדום) בוהק וחזק הנוצרים מכריתת המלח באזור עם חול חמצן וברזל. האגם הוא תופעת טבע ייחודית. . משם נמשיך אל לגונת הפלמינגו הקרובה, בלגונה זו מתקבצים אלפי פלמינגואים לצורך רבייה, אכילה ועוד. נוכל לנסות להתקרב אליהם, כמובן מבלי לפגוע בהם ומבלי להפריע להם יותר מידי. לאחר מכן ניסע אל העיר סווקופמונד ללינה. בעיר סווקופמונד, קיימים חופים רבים עם טיילת מרשימה המציעה שלל אפשרויות הקשורות לאדרנלין המקיפה ביותר בכל נמיביה. נפתח את יומינו בביקור באקווריום בעיר. האקווריום המרכז את כל הסביבה הימית והחיים הימיים של נמיביה, מציע סיור מקיף ומלא המראה את כל בעלי החיים, הצמחייה והסביבה הימית של נמיביה. ניתן לראות באקווריום כרישים, דגים, מדוזות ועוד מגוון בעלי חיים. לאחר מכן ניסע אל מוזיאון סווקופמונד. המוזיאון הוקם בשנת 1951 ועד היום הוא המוזיאון הגדול ביותר בניהול פרטי בנמיביה. התערוכות במקום כוללות צמחים ילידים, בעלי חיים, מינרלים, ממצאים ארכיאולוגיים, מערכת התחבורה הראשונה בנמיביה ועוד מגוון חפצים היסטוריים מעניינים. התערוכה החינוכית הייחודית "אנשי נמיביה" מציגה למבקרים כמה מהקבוצות האתניות השונות שלנו ותרבותן. לאחר מכן נחזור אל המלון בעיר ללינה.

 5. יום 6 קייפ קרוס, חוף השלדים, טוויפלפונטיין

  לאחר ארוחת הבוקר נצא מהעיר וניסע אל שמורת קייפ קרוס השוכנת לחוף האוקינוס האטלנטי. בשמורה זו ישנה מושבה ענקית של דובי ים ה חיים ומתרבים באזור זה בגלל עושר הדגה שמביא זרם הבנגואלה הקר המגיע מאנטרקטיקה. המושבה פתוחה למבקרים ונוכל להסתובב בה בין אלפי דובי הים ממרחק של מטרים! לפעמים אפשר לראות באזור גם תנים וצבועים המנסים לצוד את דובי הים, בעיקר את הצעירים שבהם. מכאן נמשיך לאחד החופים המפורסמים בנמיביה - חוף השלדים. הזרמים החזקים באוקיינוס שלחופי המדינה גרמו עם השנים לספינות וכלי שיט להיסחף אל חוף זה ולעלות על שרטון. כתוצאה מכך, החוף כולו משובץ שלדי ספינות וכלי שייט, כמו גם שלדי בעלי חיים ומתקיימת בו אווירה מכושפת. החוף הוא מבודד במרבית הזמן והבידוד של המקום מוסיף אף הוא לאווירה. זהו ללא ספק גן עדן לחובבי הצילום וחוויה בלתי נשכחת לכל מטייל. בתום ביקורנו נסע צפונה אל טווייפלפונטיין (Twyfelfontein), אתר מורשת עולמי הנמצא בשטח של בני שבט הדמארה. באתר מדברי זה שוכנת אחת מגלריות ציורי הסלע העתיקים הגדולות והמעניינות בעולם. בני שבט הדמארה שאכלסו את האיזור כבקר לפני אלפי שנים השתמשו ככל הנראה בציורים ובחריטות אלו שברובם מופיעים בעלי חיים, למטרות פולחן וטקסים רוחניים. יותר מ-2,000 ציורי חריטה נמצאו על הסלעים החלקים באזור שהוכרז בנמיביה כאתר לאומי. המדענים מעריכים שגילם של הציורים בין 1,000 ל-10,000 שנים. לאחר מכן נמשיך ללינה במלון באזור דמארה לנד.

 6. יום 7 פארק הברדלסים ביקור בשבט ההימבה והגעה לפארק הלאומי אטושה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר Otjitotongwe Cheetah Park , פארק ברדלסים אשר הברדלסים מסתובבים בו חופשי. לעיתים הם אף מתקרבים למרחק של מספר מטרים מהמבקרים, מתלטפים ומלקקים. משם נמשיך לביקור בבני שבט ההימבה. בני שבט ההימבה הם אחד מהשבטים המגוונים והמעניינים ביותר בנמיביה. פירוש שמם בשפתם הוא "אלה ששרים". מה שמייחד את בני שבט זה הוא זה שהם מצליחים לשמור על אורח חייהם המסורתי. משם נמשיך אל שמורת הפארק הלאומי אטושה. אטושה היא כנראה השמורה המפורסמת ביותר בנמיביה ואחת המפורסמות באפריקה. השמורה משתרעת על פני 22,270 קמ"ר בחלקה הצפוני של נמיביה. אטושה הייתה בעבר אגם כיון שהיוותה אגן ניקוז למספר נהרות גדולים. לפני כמה מיליוני שנים האגן נפרץ ומי האגם המשיכו הלאה עד שהוא התייבש. כיום מרכז השמורה הוא אגן חימר ומלח יבש. בהיקפו ישנן בורות מים מתוקים המקיימים סוואנות, צמחייה ומגוון גדול בעלי חיים. בפארק ניתן לראות פילים אפריקאים, ראמים, דלגנים, קודו, ג'ירפות, אריות, קרנפים, זברות, צ'יטות, צבועים, יענים, שועלים ומיני ציפורים שמתקבצים בד"כ לצד מקורות המים בפארק.

 7. יום 8 הפארק הלאומי אטושה

  יום של טבע פראי לפנינו!! לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רכוב ברכבי ספארי מיוחדים ונגלה את מלוא הדרה של שמורת אטושה. נצא לסיור פראי ברחבי השמורה, נראה את המגוון העצום של בעלי החיים המתגוררים שם וננשום את הטבע הפראי של נמיביה במלוא הדרתו!! בהמשך הסיור נגיע למקומות שמרבית התיירים לא זוכים לראות, ניכנס לתוך עומק השמורה, נחקור אותה לעומקה ולרחובה, נחקור גם את ימת אטושה שהוא בעצם אגם יבש ונמשיך לסייר בין המחנות בשמורה. לאחר מכן נחזור אל מלוננו

 8. יום 9 מכתש הובאס ומפגש עם בני שבט הבושמנים

  נצא משמורת אטושה אל מכתש הובאס. מכתש זה נוצר כתוצאה מנפלית מטאוריט שפגע במדבר הקלהארי. שנגיע לאזור נפגוש את בני קבוצת הסאן הידועים גם בתור "בושמנים" בני השבט ייקחו אותנו למסע מרתק ומעניין בו נלמד על אודותיהם ועל דרך חייהם. הבושמנים ידועים גם כאלופי ההישרדות המדברית שחיים בהרמוניה עם הטבע. לאחר המפגש עם הבושמנים ניסע למלוננו באזור

 9. יום 10+11 מדבר הקלהרי ודלתת נהר האוקוונגו

  את היומיים הקרובים נקדיש להיכרות מעמיקה עם מדבר הקלהרי ודלתת נהר האוקוונגו. נפתח את הבוקר כשנצפין עד אשר נגיע על דלתת נהר האוקוונגו הנמצא בלב מדבר הקלהרי. מדבר הקלהרי השוכן בין נמיביה ובוטסואנה הוא מדבר ענקי שנוצר לפני 2-4 מיליון שנים כתוצאה פעילות טקטונית שגרמה למספר בקעים גיאולוגים באזור. הבקע במקום גרם למימיו של נהק האוקוונגו שזרם מצפון דרומה בתוך האזור, להיכלא בתחומי האגם ולהיווצרות אגם חדש שגדולו כמעט בגודל של ישראל. שנגיע לאזור נסייר בין המגוון העצום של בעלי החיים והצמחייה הנמצאים באזור ונסייר בין עשרות הכפרים החיים באזור זה ונלמד אל אודות חייהם. לינה במלון באזור.

 10. יום 12+13 שמורת צ'ובה

  ביומיים הקרובים נחקור את שמורת צ'ובה. עמוק בשטח היבשתי של דלתת האוקוונגו אנו נמצא את אחד מריכוזי בעלי החיים העצומים ביותר באפריקה כולה - שמורת צ'ובה. זוהי השמורה ה-3 בגודלה במדינה (11 אלף ק"מ) וגם המגוונת ביותר. שלל הנופים המדהימים של השמורה כוללים בין היתר סוואנות אדירות, חופי נהר ויערות. בגזרת בעלי החיים, נוכל למצוא בשמורה ג'ירפות, אריות, פילים, אנטילופות, היפופוטמים, זברות וגם שלל בעלי כנף מיוחדים וססגוניים. על גדות הנהר הגדול שבשמורה נפגוש בעדרים גדולים של פילים שיצדיקו את כינויה הרשמי של השמורה - "בירת הפילים". באזורי הביצות של השמורה מסתובבים להם עדרי אנטילופות וזברות, בעיקר בעונות היבשות. כמובן, באזור שבו מסתובבים אוכלי העשב של השמורה, נוכל למצוא גם את החבורות היותר מאיימות שחולשות את שמורת צ'ובה - להקות גדולות ומרהיבות של אריות ונמרים האורבים לטרף. נלון במלון באזור

 11. יום 14+15 מפלי ויקטוריה

  ביומיים הקרובים נגלה את אחד מפלאי העולם הנמצא על הגבול בין נמיביה, בוטסואנה, זמביה וזימבבואה הרי הם מפלי ויקטוריה המרהיבים. בבוקר נצא לבילוי מהנה במיוחד במפלי ויקטוריה הנמצאים על הגבול של 4 מדינות שונות. אורכם למעלה מ- 1600 מטר וגובהם הממוצע קרוב ל- 100 מטרים. דויד ליוינגסטון גילה את המפלים ב- 1858 והוא אשר העניק להם את שמם על שם מלכתו האהובה ויקטוריה. בשפה המקומית הם נקראים "העשן הרועם". הסיור במפלים מאפשר לנו לראות אותם מזוויות שונות וליהנות מהצמחייה העשירה המעטרת אותם. נלון במלון סמוך.

 12. יום 16 חזרה לארץ

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה במפלים ונמריא דרך יעד ביניים לארץ. תם ונשלם טיולינו המרתק

טיול מאורגן לנמיביה בוטסואנה ומפלי ויקטוריה

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל, דלק וביטחון, נכון ל-24.9.2023 בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כלכלה: חצי פנסיון תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט, המדריך הישראלי ודמי סבלות) מדריך בכיר ומנוסה טיסות פנימיות (כלולות במחיר הטיול)

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי כל שינוי במיסי הנמל ו/או היטלי הדלק מעבר ל – 24.9.2023 במידה ותחול עלייה במיסים אלו תתווסף תוספת למחיר הטיול בהתאם. מס כניסה למפלי ויקטוריה בסך: 30$ (לתשלום במקום) במקרה של לילה נוסף יחויבו הנוסעים ב- 100$ נוספים לאדם דמי סבלות ***חשוב :עקב שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק מאתרי הביקור, תוך מתן תחליף ראוי במקום, זאת אף לאחר היציאה מהארץ. במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה 

טיסות

טיסות בינלאומיות

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

מידע כללי

  הבהרות

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  דמי הרשמה ותנאי ביטול

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

  ביטוח

  חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

  בריאות וחיסונים

  חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

  הבהרה

  ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.