דיסקברי טיול עולמי מוציאה טיולים מאורגנים לאירופה, טיולי משפחות לאירופה, טיולים לשומרי מסורת, כשרים לאירופה, טיולי תרבות לאירופה, חבילות ספורט כדורגל לאירופה, טיולי שייט לאירופה, טיולי ג'יפים לאירופה.

"דיסקברי טיול עולמי" 03-5627248 מוציאה טיולים מאורגנים ליעדים רבים בצ'כיה.
בדיסקברי תמצאו טיולים מאורגנים בצ'כיה, טיולים מאורגנים לשומרי מסורת/כשר בצ'כיה, טיולים מאורגנים עם ג'יפים בצ'כיה, טיולים אישיים למשפחות ויחידים בצ'כיה. את הטיולים תארגן דיסקברי כולל : טיסות, מלונות, מדריכים, רכב וכרטיס כניסה לאתרים ואטרקציות. הטיולים מקיפים ביותר, ללא ימים חופשיים, בדרך כלל בתנאי חצי פנסיון וללא סיורי בחירה בתשלום, מדריכים מנוסים ואיכותיים.
אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים מלאים לגבי הטיול המאורגן שמעניין אתכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

שאלות ומידע נוסף

 

מתי כדי לטייל בצ'כיה?

הזמן הטוב ביותר לבקר בצ'כיה הוא באביב (תחילת אפריל עד אמצע מאי) או בסתיו (סוף ספטמבר עד אמצע נובמבר). בעונות אלה הטמפרטורות בדרך כלל נוחות ואין הרבה מטיילים. באביב, הימים ארוכים, שטופי שמש ולרוב לא גשום עד סוף מאי. הטמפרטורות נעות בין 9-20 מעלות צלזיוס, אז אל תשכחו לארוז גם בגדים חמים וגם בגדים קלים.

מה המטבע בצ'כיה?

המטבע בצ'כיה הוא קרונה צ'כית, כאשר הקיצור הבינלאומי הוא CZK. אמנם הרפובליקה הצ'כית חברה באיחוד האירופאי, אבל היא עדיין לא חברה בשוק האירו, לכן האירו אינו מטבע רשמי בה. לעיתים המטבע נקרא גם כתר צ'כי. הקרונה מתחלק למאה הלר. המטבעות: 1 קרון, 2 קרונות, 5 קרונות, 10 קרונות, 20 קרונות ו-50 קרונות. שטרות: 100 קרונות, 200 קרונות, 500 קרונות, 1000 קרונות, 2,000 קרונות ו-5,000 קרונות

נכון להיום שקל אחד שווה כ6.06 קרונות

כמה זמן הטיסה מישראל לצ'כיה?

משך זמן הטיסה מישראל לפראג שבצ'כיה הוא כ-4:00 שעות בלבד.

מהי בירת צ'כיה?

פראג היא בירת צ'כיה והעיר הגדולה ביותר בה. פראג מהווה את המרכז הכלכלי, התרבותי והתעשייתי של צ'כיה. היא ממוקמת על הנהר ולטאבה (Vltava), ואוכלוסייה מונה כ־1.2 מיליון תושבים. שטח המטרופולין של פראג 6,977 קמ"ר. בין כינוייה של פראג: "העיר בעלת מאות הצריחים המחודדים", "העיר הזהובה", "אם כל הערים" ו"הלב של אירופה".

איפה רוכשים חבילת גלישה לצ'כיה (eSIM)?

השימוש בכרטיס ה-SIM המקומי הוא לפי תנאי החברה המקומית ויוזיל משמעותית את מחירי השיחות המקומיות ואת עלויות הגלישה. בצ’כיה אפשר לקנות כרטיס SIM בכל מקום (קיוסקים, תחנות רכבת, דוכן עיתונים וכו’). בקניית ה-SIM המקומי תחסכו את עלות הגורם השלישי (הרשת המקומית שלכם בארץ), תקבלו מספר מקומי ותשלמו מחיר רגיל כמו כל לקוח של הרשת המקומית הצ’כית אליה משתייך כרטיס.

מה הוא המאכל המאפיין את צ'כיה?

המטבח הצ'כי הוא כינוי לסגנון הבישול המקובל בצ'כיה. מטבח זה מושפע מאד מסיגנונות הבישול בארצות השכנות. במשך שנים הייתה צ'כיה חלק מהאימפריה האוסטרו הונגרית, והמטבח הצ'כי ספג השפעות רבות מהמסורת הוינאית, אך גם ממאכלים וסגנון בישול שהגיע מזרחה משם, ומהשפעות מקומיות. רבות מהעוגות ומיני המאפה הפופולרים במזרח אירופה מקורם בצ'כיה. המטבח הצ'כי הוא מטבח כבד יחסית, הכולל שימוש רב בשומן, ודגש על מנות בשר. בשר חזיר הוא המאכל הבסיסי והפופולרי, ולצידו בשר עוף ובשר בקר. אווז, ברווז וארנבת, כמו גם בשר ציד, זוכים אף הם להיות מוגשים במסגרת הבישול הצ'כי. מאכלי דגים הם נדירים, פרט לקרפיון המוגש בצורה מסורתית בחג המולד.

מהי הדת הנפוצה בצ'כיה?

ההתפלגות הדתית במדינה: 34.5% מהתושבים מגדירים עצמם חסרי דת. 10.5% קתולים, 1% פרוטסטנטים.

מהן האטרקציות המרכזיות בטיול לצ'כיה?

קודם כל ביקור בבירה פראג הוא חובה כאשר מבקרים במדינה, בפראג כדאי לבקר בעיר העתיקה, במצודת קארל, כיכר ואסלוב, מצודת פראג ולהסתכל על הנהר המדהים, לעומת זאת לא רק בפראג כדאי לבקר, צ'כיה היא מדינה מגוונת מאוד עם אטרקציות שלא כדאי לפספס למשל מבשלת הבירה בפלז'ן, מערת הנטיפים בעיר ברנו, העיר צ'סקי קרומלוב וביקור בעיר העתיקה שלה ועוד המון אתרים שיהפכו את ביקורכם במדינה לבלתי נשכח.