טיול מאורגן לבודפשט, וינה, פראג | 8 ימים -כשר לשומרי מסורת

טיול מאורגן לבודפשט, וינה, פראג | 8 ימים -כשר לשומרי מסורת

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  בודפשט- סיור ברובע היהודי של העיר, תצפית על בית הכנסת דוהניי, אנדרטת הערבה הבוכייה, תצפית על בית הפרלמנט ואנדרטת הנעליים, ביקור במדרחוב המפורסם ואצ'י אוצ'ה, ביקור בשוק הגדול, סיור בעיר בודה כולל בסטיון הדגים, בית הנשיא והטירה, צפייה במרחצאות גלרט, ביקור באי מרגיט

  ברטיסלבה תצפית על טירת ברטיסלבה, סיור בעיר העתיקה,

  וינה- רינגשטראסה, מדרחוב קרטנר שטראסה, תצפית על ארמון הופבורג בית האופרה בית העירייה בית הפרלמנט

  ביקור בעיר פיישטיאני

  פראג-, גשר קארל, הרובע היהודי, כולל ביקור בבית הכנסת העתיק ובבית הקברות העתיק, העיר העתיקה, הארמון המלכותי, המצודה הגבוהה, כיכר ווצלב,

למה דיסקברי?

פראג, וינה, ברטיסלבה ובודפשט הן ערים מהפנטות ומדהימות ביופיין, עם המון אטרקציות שמלאות ביופי, היסטוריה, תרבות ואווירה מיוחדת. חברת דיסקברי מציעה לכם טיול ייחודי שלא תמצאו בשום מקום אחר המשלב את ארבעת הערים המיוחדות הללו בטיול אחד!!! בטיול זה ניקח אותכן ללב ליבן של ארבעת הערים ולכל האתרים והאטרקציות שאסור לפספס, ובנוסף לכך לנקודות שלא תמצאו בשום חברה אחרת. מדובר בטיול ייחודי ומהנה אשר ההנאה בו מובטחת!!! 

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
יציאה: 21/08/2024
חזרה: 28/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,990 €
מחיר לאדם יחיד 2,490 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,990 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 2,290 €

המסלול

 1. יום 1| יום ד' תל אביב - בודפשט

  נפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לבודפשט, בירת הונגריה השוכנת משני צדדיו של נהר הדנובה. מיד לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות עם העיר היפה. תחילה נסייר ברובע היהודי של העיר שהפך לרובע טרנדי עם בתי קפה, גלריות וחנויות מעניינות. נצפה בבית הכנסת דוהניי, השני בגודלו בעולם. נראה גם את אנדרטת הערבה הבוכייה, אתר זיכרון מיוחד לנספי השואה שהוקמה ע"י השחקן טוני קרטיס לזכר יהודי הונגריה שנספו בשואה. נמשיך בסיורינו ונגיע אל ליבה של העיר. נצפה אל בית הפרלמנט העצום בגודלו השוכן על גדת הדנובה, ונראה גם את "אנדרטת הנעליים" המרגשת השוכנת על שפת הנהר. מכאן, נמשיך אל המדרחוב המפורסם של בודפשט- ואצ'י אוצ'ה ובו שפע חנויות ומותגים מוכרים, נבקר גם בשוק הגדול של בודפשט ובו מגוון חנויות מזון, מזכרות ומסעדות המציגות את מיטב המטעמים של הקולינריה ההונגרית. בתום הסיור נגיע אל מלונינו למנוחה והתרעננות. בשעות הערב נצא לארוחת ערב כשרה ואחריה נצא לשייט לילי וחוויתי על נהר הדנובה.

 2. יום 2| יום ה' בודה ומרחצאות גלרט

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נקדיש לחציה השני של השם "בודפשט", הלא היא בודה השוכנת על הגדה המערבית של הדנובה. בודה שוכנת על גבעות מיוערות והיא מאופיינת במבני ציבור מרשימים ובה נמצאת הטירה של בודפשט. במהלך סיורינו בבודה נראה גם את בסטיון הדייגים, בית הנשיא, הטירה ועוד. לאחר הסיור בבודה נראה מבחוץ את מרחצאות גלרט. בודפשט ידועה בשפע המרחצאות התרמיים היפים שלה, שמימיהם נובעים מלמעלה ממאה מעיינות חמים. מרחצאות גלרט הם מהמרחצאות הפופולאריים של בודפשט השוכנים בתוך מלון גלרט המפואר, הבנוי בסגנון הארט נובו והם היו פעילים עוד מתקופת האמפריה העות'ומאנית, ששלטה בהונגריה מהמאה ה-15. בתקופת מלחמת העולם השנייה הבניין ניזוק, אך שוקם באופן מרשים. בשעות אחה"צ ניסע אל האי מרגיט בלב נהר הדנובה. האי באורך 2.5 ק”מ וממוקם במרכז הנהר ומהווה מרכז מרגוע ייחודי בבירה. אחת הסיבות לרגיעה זו הינה איסור הכניסה לרכבים ממונעים לאי. נטייל רגלית באי היפה ונגיע לכיכר המרכזית ובה נמצאת המזרקה הגדולה ביותר בבודפשט, המנגנת מוסיקה נעימה מדי חצי שעה. לאחר מכן נאכל ארוחת ערב כשרה ונחזור אל מלונינו בבודפשט.

 3. יום 3| יום ו' ברך הדנובה- סנטאנדרה,וישיגראד

  היום נקבל גיוון מהנוף העירוני היפה של בודפשט ונצא ליום טיול מחוץ לעיר באזור ברך הדנובה. אזור כפרי ומיוחד בצפון הונגריה. לאחר תפילה וארוחת בוקר ניסע בדרך נוף יפה לאורך הדנובה ונבקר בעיירות ובכפרים ציוריים ומסורתיים. בתחילה נגיע אל עיירת האמנים סנטאנדרה, עיירה ציורית ובה גלריות לאמנות חנויות מזכרות, כנסיות, בתי קפה ומסעדות. משם נמשיך אל העיירה וישגראד ונבקר במצודת וישגראד מימי הביניים החולשת על העיר. המצודה ממוקמת על ראש ההר מעל העיירה, ונשקף ממנה נוף מדהים של "ברך הדנובה" (עיקול של הדנובה של 90 מעלות). משם ניסע היישר אל בירת סלובקיה – ברטיסלבה השוכנת גם היא על גדת הדנובה. עם הגיענו נסע אל מלוננו בעיר.

 4. יום 4| יום שבת סיור רגלי בעיר

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נקדיש את יומנו לסיור רגלי בבירה הסלובקית. ראשית נצפה על טירת ברטיסלבה, סמלה של העיר המשקיפה אל העיר היפה שמתחת. לאחר התצפית על הטירה נבקר בעיר העתיקה ונעבור בשער מיכאל, נראה את הבית הצר ביותר בעיר ונגיע אל כיכר העיר, שם הוסב בית העירייה למוזיאון. נמשיך ונראה את בית האופרה והבלט ואת פסל "האיש בעבודה" המשעשע, לאחר מכן נחזור למלוננו למנוחה

 5. יום 5| יום א' סיור מקיף בוינה

  לאחר תפילה וארוחת בוקר נסע אל בירת אוסטריה הכה קרובה אל ברטיסלבה – וינה המפוארת. עם הגיענו נערוך יום סיור מלא בעיר: נטייל לאורך השדרה המרכזית של העיר שצורתה כטבעת התוחמת את אזור העיר העתיקה של וינה ומכונה באופן לא מפתיע- רינגשטראסה. בשדרה זו נבנו במרוצת השנים מבנים היסטוריים וארמונות מפוארים ומרשימים. נראה את ארמון הופבורג, משכנם בעבר של שליטי האימפריה הרומית הקדושה (עוד לפני שנוצרה הישות המדינית אוסטריה), את כיכר מריה תרזה המרשימה בה שוכנים צמד ארמונות תואמים ובהם מוזאון האומנויות והטבע, את בית העירייה המרהיב אשר נבנה בסגנון נאו גותי ומזכיר כנסייה ואת בית הפרלמנט האוסטרי. נראה גם את בית האופרה המפורסם של וינה ונמשיך אל העיר העתיקה ובה נצפה בקתדרלת סנט סטפן מסמליה של העיר. נשוטט במדרחוב המרכזי של העיר העתיקה, רחוב קרטנר מהמאה ה13 ובו שפע חנויות ובתי קפה. סיורנו בוינה לא יסתיים לפני שנבקר בארמון שונברון שהוא מהאתרים החשובים בבירת אוסטריה ומוגדר כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. הארמון נבנה בתקופת הבארוק והוא מציע הצצה לאורח החיים המפואר של המשפחה הקיסרית. נערוך סיור בחדרים המפוארים של הארמון וגם בגנים המרהיבים המקיפים אותו. בתום יום הסיור בוינה נסע חזרה אל מלוננו בברטסליבה.

 6. יום 6| יום ב' פיישטיאני

  יום חוויתי ממתין לנו!!! לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע אל מתחם החת"ם סופר ונשמע את הסיפור המאלף של הצלת העיר ואת הקהילה היהודית מידי צבא נפוליאון. משם נמשיך אל עבר העיר פישטני, עיירה חביבה זו התפרסמה מאוד בעולם כולו בשל סגולות המרפא של המעיינות החמים והבוץ המיוחד שבה. נסייר ברחבי המעיינות החמים ונלמד על היווצרותם, (המעוניינים יוכלו בתשלום נפרד להיכנס למעיינות). משם נמשיך למסלול אקו-פרשר בפארק של העיר ישנו מסלול הליכה קצר העשוי מאבנים חלקות מהדנובה. המסלול מיועד להליכה ללא נעליים ומעניק מסאז' אקו-פרשר טבעי. ההליכה על חלוקי הנחל מפעילה את שרירי כפות הרגליים ומשפיעה בצורה חיובית על זרימת הדם. לאחר יום של טבע נסע חזרה למלוננו בברטיסלבה לארוחת ערב ולינה.

 7. יום 7| יום ג' נסיעה לפראג וסיור בעיר

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נסע אל העיר פראג. סיורינו בפראג יתחיל בעיר העתיקה. במהלך הסיור נראה מבחוץ את מצודת פראג (שבה נבקר מחר) הצופה על העיר, את גשר קארל המפורסם ועליו הכיתוב החקוק בעברית "קדוש קדוש" (כעונש שהוטל על יהודי העיר) על גבי הצלב עם פסלי הקדושים הנוצריים. נמשיך אל הרובע היהודי העתיק והמרתק, ונבקר בבתי הכנסת ובבית הקברות העתיק ונלמד על אודותם. משם נמשיך לבית העירייה של פראג. בית העירייה החדש הוא מורשת תרבותית לאומית והוא משמש לאירועים תרבותיים וחברתיים רבים. בניין העירייה החדש הוא המרכז האדמיניסטרטיבי של רובע העיר החדשה של פראג. בשנת 1419 זה היה המקום שבו התקיימה הראשונה משלושת ההגנה של פראג. בבית העירייה נעצור להפסקת צהרים. לאחר ארוחת הצהרים, נגיע אל ליבה של העיר העתיקה הנמצא בכיכר סטרומצקה. כיכר זו נחשבת למרכז התרבותי של תושבי פראג, וניתן למצוא בה מגוון מבנים היסטוריים מרתקים וגם שלל חנויות ובתי קפה. בכיכר נצפה בפסלו של יאן הוס הנחשב למחולל הלאומיות הצ’כית וגם נצפה בסמלה המיתולוגי של העיר - השעון האסטרונומי. מבנה השעון של פראג הוא פלא טכנלוגי של ממש. כדי להבין למה, זכרו שהשעון נבנה במאה ה-15 והוא בעל מנגנון פעולה מורכב ביותר. השעון בפראג מציג הרבה יותר מהשעה, הוא מציג כמעט את כל הידע האסטרונומי שהיה ידוע למדענים בימים אלה ומייצג את העובדה שבאותה תקופה פראג הייתה המוקד המדעי החשוב של אירופה ואולי של העולם כולו. נסיים את סיורנו בכיכר ווצלב ונצפה בארמון המלכותי המשמש כיום כמוזיאון הלאומי. בשעות הערב נסעד ארוחת ערב ונחזור למלונינו בפראג.

 8. יום 8| יום ד' מצודת פראג וחזרה לארץ

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע אל מצודת פראג ונסייר בתוכה, המצודה מכונה גם "המצודה הגבוהה" מצודה זו ממוקמת על צוק מרשים ממנו ניתן לצפות על פראג ונהר הולטבה ועל פי מיקומה גם ניתן לה שמה. המקום שהוכר ע"י אונסקו "כאתר שימור עולמי", הוא על פי האמונה מקום הולדתה של העיר. בבית הקברות הסמוך נמצא הפנתיאון הלאומי, שם נחים על משכבם גדולי האומה הצ'כית, ובהם סמטנה ודבוז'ק. מצודה זו היא ריכוז עצום של תרבות, היסטוריה, ארכיטקטורה והמון אסתטיקה ויופי. בנייתה של המצודה החלה עם הקמת בזיליקה במקום במאה ה-9 לספירה, אולם במהלך השנים נוספו לה עוד נדבך ועוד נדבך בדמות של מבנים שנבנו בסגנונות בניה שונים על פי התקופה, ארמונות, ביצורים שהוקמו במטרה לחזק את המצודה על ידי קארל הרביעי (כן, אותו קארל מהגשר), כנסיות, גנים ועוד. נסייר בין החדרים הרבים של המצודה, נלמד על אודותיה ואם יהיה לנו מזל אולי אפילו נזכה לראות את טקס החלפת המשמר המלכותי. לאחר ביקורינו במצודה שיסתיים בשעות הערב ניסע לשדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ.

טיול מאורגן לבודפשט, וינה, פראג | 8 ימים -כשר לשומרי מסורת

המחיר כולל

חצי פנסיון ואפשרות להכנת כריכים לצהריים

טיסות בינלאומיות

אוטובוס תיירים מהודר

מדריך ישראלי מצוות דיסקברי לשומרי מסורת

טיפים לנותני שרותים

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות

ביטוח

סבלות

תוספות מיסי נמל ודלק לאחר 1.1.24

טיפים למדריך ישראלי

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

ישירות

מידע כללי

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה- אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה... יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.