מאורגן לאיסלנד בטיסות ישירות למשפחות שומרי מסורת (כשר), 8 ימים | יולי- אוגוסט 2024

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

8 ימים 6 לילות

אתרים ואטרקציות

שייט לוויתינים
איי ווסטמן
גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull
שייט בין קרחונים- הלגונה הקרחונית- Jökulsárlón
החוף השחור
מפל Skogafoss
מפל Seljalandsfoss
ארץ הגייזרים - טבעת הזהב
פארק הלאומי Park National Thingvellir
רייקיאוויק - בירת איסלנד
רחצה בלגונה הכחולה
הכפרים Hellnar ו- Arnarstapi
העיירה Borgarnes
פיורד הלוויתנים Hvalfjörður
בנוסף אטרקציות למשפחות :
אופנועי שלג
גלישה בזיפ ליין אומגות
הערה: יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים.ייתכן שינויים בסדר הביקורים מסיבות שונות.
איסלנד נוצרה לפני מעל 200 מיליון שנה על ידי תזוזתם של הלוחות הטקטוניים בין היבשות, וגרמה להיווצרות של רכסים והרים מתחת לפני הים, המובילות לתופעות הטבע שניתן לחזות בהן כיום; מעיינות חמים, מפלים ואגמים, הרי געש ומרחבי בזלת עצומים, גייזרים אשר פורצים מבטן האדמה וקרחונים המכסים שטחים שונים באי.

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום : גייזרים, הרי געש, אגמים, קרוני, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. האי צעיר מבחינה גאולוגית וניתן להגיד שכוחות הטבע טרם סיימו את מלאכתם על האי. בואו לחוות נופי בראשית באווירה שלווה.

דיסקברי מציעה מסלול מקיף וייחודי שכולל את היעדים החשובים ביותר והאטרקציות המלהיבות כמו : שייט לאיי ווסטמן לצפייה בתוכי הים, שייט לוויתנים ברכב אמפיבי בין קרחונים, כניסה ורחצה בלגונה הכחולה, נסיעה אל הקרחון הגדול באירופה ואל מפרץ הלוויתנים שביחד הופכים את חוויית הטיול באיסלנד לבלתי נשכחת! במהלך הטיול נגלה עולם שונה לחלוטין מהמוכר לנו.

יציאה - חזרה
05/07/2024
12/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
4,490 €
מחיר לאדם יחיד
5,490 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
4,440 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
4,590 €
תוקף המבצע
0 €
1.11.2023
יציאה - חזרה
12/07/2024
19/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
4,490 €
מחיר לאדם יחיד
5,490 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
4,440 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
4,590 €
תוקף המבצע
0 €
1.11.2023
יציאה - חזרה
16/08/2024
23/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
4,490 €
מחיר לאדם יחיד
5,490 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
4,440 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
4,590 €
תוקף המבצע
0 €
1.11.2023
יציאה - חזרה
23/08/2024
30/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
4,490 €
מחיר לאדם יחיד
5,490 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
4,440 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
4,440 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
4,590 €
תוקף המבצע
0 €
1.11.2023

המסלול

יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה או דרך יעד ביניים לטיול המשפחות  של דיסקברי לאיסלנד. ננחת בשדה שדה התעופה Keflavik ,השדה הבינלאומי של איסלנד ומשם נסע אל בירתה של איסלנד רייקיאוויק העיר הגדולה באי והבירה הצפונית ביותר בעולם. רייקיאוויק היא ביתם של חצי מתושבי העיר. היא גם מרכז הראשי של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד. 

לאחר הנחיתה נצא לסיור ברייקיאויק . נראה את הכנסיה המפורסמת. נראה את הפיורד העוטף את העיר, את בית האופרה, (Harpa Reykjavik Concert Hall) שנחנך ב-2011 והפך במהרה לאחד מסמליה של רייקיאוויק ונחשב לאתר חובה למי שמבקר בעיר. זהו מבנה מרשים ויוצא דופן שישר יתפוס כל עין. נראה גם את בית העירייה שחלקו משמש כמוזיאון, נגיע אל המגדלור הראשון בעיר כאשר חיבורו לרשת המחשמל נעשה ב-1956, האזור המקיף את המגדלור נחשב לשמורת טבע, המוקפת בחוף שחור. נראה את הבסאסטד’יר (Bessastaðir) - מעונו הרשמי של נשיא איסלנד והוא ממוקם בחצי אי קטן כמה דקות נסיעה ממרכז העיר רייקיאוויק. המתחם מורכב מקבוצת בניינים, הכוללים : חדר קבלת פנים, אגף שירות, בית הנשיא, משכן המנהל  כנסיית Bessastaðir, ומוסך. לאחר מכן נסע אל בית המלון לקבלת חדרים.

ביקור באיסלנד בעונה זאת,  כמו ביקור באיסלנד אחרת לגמרי, הירוק השולט בנוף מתחלף לעיתים בלבן , מפלים ואגמים  מפשירים ,בחלקם וזה זמן טוב לצאת לדרך להרפתקאות עם שלג וקרח,  ונופים חלומיים שיכולים לשמש תפאורה לסרטים.


יום 2 | שבת מנוחה

היום יוקדש למנוחה, לארוחות ותפילות. למעוניינים, טיול רגלי עם המדריך ברחבי העיר. 
לאחר התפילה יוגש קפה ועוגה.
ארוחת צוהריים מוגשת במלון
סעודה שלישית
הרצאה בערב ע"י הרב


יום 3 | זייפ ליין אומגות , רכיבה על סוסים , בורגנוס , פיורד הליוויתנים

עם סיום ארוחת הבוקר, נצא אל מרכז perlan  ברייקיאויק שם נבצע גלישת זיפ ליין באומגה אל מול נופים מדהימים.
בהמשך נחזה בתתצוגה של  סוסים איסלנדים שהוא סוס מקומי ויחודי לאי.
 
לאחר מכן נשים פעמינו אל העיירה Borgarnes המונה ת כ-2000 תושבים, משם נרד דרומה לפיורד הלוויתנים Hvalfjörður. פה נקבל הזדמנות לסייר במקום ולהנות מהיופי הייחודי של פיורד איסלנדי אותנטי עם הספינות, החופים, ההרים המושלגים ומפלי המים. במהלך מלחמת העולם השנייה, בנו כאן הבריטים והאמריקאים  בסיס צבאי גדול . במקום גם פועל תחנת ציידי לוויתנים. לחובבי הגיאולוגיה, החלק הפנימי שפיורד הלוויתנים מציג תערובת מעניינת של הרי געש וצמחייה ירוקה . 

יום 4 | שיט ברכב אמפיבי בלגונה הקרחונית Jökulsárlón , למרגלות קרחון Vatnajökul

היום יוקדש לעוצמתו של גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull –. אשר  מכסה כ-8% משטח האי.  מתחת לקרחון, כמו מתחת לרבים מהקרחונים של איסלנד, ישנם הרי געש. אגמים געשיים, כמו גרימסוואטן (Grímsvötn). נוצרו במהלך עידן הקרח האחרון, כתוצאה מהתפרצויות רבות של הרי געש . תחת מעטה הקרח נוצרו  כתוצאה מהתפרצויות אלה הרים מיוחדים בעלי פסגות שטוחות למדי, כגון הר הרדוברייד (Herðubreið) אשר במהלך עידן הקרח היה מכוסה כולו מתחת לקרחון וכעת הוא בולט וחשוף כולו מעל פני האדמה.

זהו יום להתפעל מנופי פיורדים וכפרי דייגים קטנטנים בקציהן של דרכים מפותלות, לקראת צהריים נגיע אל Jökulsárlón , לגונה קרחונית שעל פניה שטים להם קרחונים , זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד אשר נוצרה על ידי גושים גדולים של קרח אשר התנתקו  מקרחון Vatnajökull .בשל קירבתו הרבה של האגם לים ישנו חשש שהאגם בסופו של דבר יהפוך למפרץ של ממש.

נעלה על רכב אמפיבי לשייט בלגונה הקרחונית,  מהשייט נצפה בקרחון הגדול מקרוב , ונהנה חוויה מיוחדת  שבה ניתן לראות מקרוב את הקרחונים המתנתקים מהקרחון הגדול וצפים בלגונה , ואת נקודת הנתק של גושי הקרח מהקרחון הגדול. במהלך השייט נלמד אודות היווצרות הקרחונים, ואם נהיה ברי מזל , נזכה לראות את רגע ההתנתקות של גוש קרח מהקרחון הגודל ואולי גם  נזכה לראות כלבי ים .
לינה באזור.


יום 5 | החוף הדרומי - ואיי ווסטמן (תוכי הים ) מפל אורידאפוס ומפל סליאלנדספוס וצפייה בפאפין - התוכי האיסלנדי המפורסם

נאכל ארוחת בוקר ונצא אל נקודה ממנה נצא  בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד. האיים הם ארכיפלג הכולל 15 איים מתוכם רק האי הגדול היימאיי (Heimaey) מאוכלס למרות שעל שאר האיים ניתן למצוא בקתות מבודדות שמשמשות בעיקר לצייד. נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים.

בעל החיים הכי מזוהה עם האיים  היא תוכי הים ( הפאפינים). ניתן לצפות בהם על הצוקים מקננים , ישנם  ושבילי הליכה המובילים עד לנקודות הקינון. עונת קינון של תוכי הים היא מסביבות אמצע אפריל עד אמצע אוגוסט. פרוש השם  "ווסטמן "באיסלנדית הוא " אנשי המערב", בעבר אכלסו את האי עבדים אירים, אירלנד מערבית לנורבגיה וצאצאי האיסלנדים הראשונים הם בעיקר נורבגים . מכאן, השם התקבע כאיי "אנשי המערב” עד היום.

נמשיך אל מפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) ,אחד המפלים הציוריים באיסלנד באזור הדרומי של איסלנד, אשר נופל  60 מטר .שני המפלים הם המצולמים ביותר באיסלנד, אשר שימשו תפאורה לסרטים רבים. 

לאחר מכן, נסע לצפות במפל אורידאפוס  (Urriðafoss) אשר נמצא על נהר ת’יורסה (Þjórsá), הנהר הארוך ביותר באיסלנד (230 ק”מ). המפל נמצא בקצה של שדה לבה Þjórsárhraun 19 ק”מ מזרחית לעיירה סלפוס (Selfoss). המפל הוא בעל הספיקה הגדולה באיסלנד, ולא מוכר למטיילים רבים.נחזור לריקיאוויק.


יום 6 | ספארי אופנועי שלג , טבעת הזהב- גייזר Strokkur, מפלי הזהב Gullfoss ופארק הלאומי Thingvellir

לאחר ארוחת בוקר, בדרכנו אל אזור " טבעת הזהב", נראה  את  מפלי הזהב  Gullfoss מערכת מפלים הנופלת אל תוך קניון עמוק ומרהיב. מקור המים של המפלים הוא למעשה הקרחון הגדול הלנגיוקוטל . 

 
נגיע אל הקרחון המפורסם שם נתארגן לאחת מהאטרקציות המגניבות בטיול המשפחות "ספארי אופנועי שלג " .נקבל חליפה מתאימה ונעלה על האופנועים לרכיבת ספארי אופנועי שלג מהממת . לאחר מכן, נסע אל הפארק הלאומי Park National Thingvellir ,פארק מורשת עולמי מטעם ארגון יונסק"ו הנמצא סמוך לאגם תינגוויל. מערכת הגאיות והשברים הגיאולוגים המקיפים את הפארק נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לתזוזתם של הלוחות הטקטוניים. זהו אחד המקומות בהם מדף היבשה האירו-אסיאתי פוגש את רעהו הצפון-אמריקאי,  אזור זה יושב לראשונה על ידי ויקינגים בהגיעם לאי .
 
נבקר כמובן גם באתר הגייזרים המפורסם . ונצפה בגייזרים המתפרצים מבטן האדמה.
 


יום 7 | שייט לייתנים ורחצה בלגונה הכחולה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שייט לוייתנים מנמל רייקיאוויק, הבירה האיסלאנדית היא היעד הפופולרי במדינה להפלגות לשייט לוויתנים. ההפלגות יוצאות  בדרך כלל מהנמל הישן. מי שחפץ בהזדמנות לצפות בדגים הכי גדולים של הים, רייקיאוויק היא אחד המקומות לצפות בהם,  סיכויי הצפייה הם לא רעים כלל, ואכן  הלוויתנים  נצפים בסמוך לחופי העיר במשך כל השנה.  
 
לאחר מכן, נשים פעמינו אל הלגונה הכחולה- אחת מהלגונות המפורסמות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. הלגונה נוצרה באפן מקרי להפליא. בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, ומינרלים אשר הפכו למעין ,הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה  גם היא לאטרקציה. נכנס ללגונה הכחולה לרחצה.החויה מדהימה ומיוחדת.
בהמשך נסע למרכז קניות גדול לקניית מתנות ומזכרות 
 
לקראת חצןת נמריא בחזרה הביתה

 

יום 8| ישראל

נחיתה בישראל .תם ושלם טיולינו.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

***טיסות: טיסות ישירות טיול ע"פ המסלול הנ"ל ***לינה: לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה **תחבורה: אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד) ***כלכלה: חצי פנסיון פלוס הכנת כריכים לצהריים ***סיורים: סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון ביטוח נוסעים תוספת סינגל כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.12.23 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

רייקראוויק,  Hilton Reykjavik Nordica 
הערות

מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שבזול הוא בעצם יקר. 

טיסות

טיסות ישירות


 


  

 


 מידע כללי

הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:
הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד
כל האירועים תלויים במזג אוויר
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.
יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.