טיול מאורגן לאיסלנד בטיסות ישירות למשפחות, 8 ימים | כולל אופנועי שלג

8 ימים
/
6 לילות

אתרים ואטרקציות

 • שייט לוויתינים
 • איי ווסטמן
 • גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull

  שייט בין קרחונים- הלגונה הקרחונית- Jökulsárlón

  החוף השחור

  מפל Skogafoss

  מפל Seljalandsfoss

  ארץ הגייזרים - טבעת הזהב

  פארק הלאומי Park National Thingvellir

  רייקיאוויק - בירת איסלנד

  רחצה בלגונה הכחולה

  הכפרים Hellnar ו- Arnarstapi

  העיירה Borgarnes

  פיורד הלוויתנים Hvalfjörður

  בנוסף אטרקציות למשפחות :

  אופנועי שלג

  גלישה בזיפ ליין אומגות

  הערה: יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים. ייתכן שינויים בסדר הביקורים מסיבות שונות.

  איסלנד נוצרה לפני מעל 200 מיליון שנה על ידי תזוזתם של הלוחות הטקטוניים בין היבשות, וגרמה להיווצרות של רכסים והרים מתחת לפני הים, המובילות לתופעות הטבע שניתן לחזות בהן כיום; מעיינות חמים, מפלים ואגמים, הרי געש ומרחבי בזלת עצומים, גייזרים אשר פורצים מבטן האדמה וקרחונים המכסים שטחים שונים באי.

למה דיסקברי?

 טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום- גייזרים, הרי געש, אגמים, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. האי צעיר מבחינה גאולוגית וניתן להגיד שכוחות הטבע טרם סיימו את מלאכתם על האי. בואו לחוות נופי בראשית באווירה שלווה.

טיול משפחות לאיסלנד של דיקברי הוא חוויה בפני עצמה , עם טיסות ישירות , מלון הילטון  נורדיקה , ו 7  אטרקציות מדהימות : אופנועי שלג , גלישה בזיפ ליין אומגות, שיט ליוייתנים , שייט לאיי ווסטמן , רחצה בלגונה הכחולה,  שיט ברכב אמפיבי בלגונת קרחונים. ובנוסף ביקורים ב : הקרחון הגדול , לגונת הקרחונים , מפלים ,גייזרים , פיורדים ועוד  . 

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 15/08/2024
חזרה: 22/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,090 €
מחיר לאדם יחיד 4,990 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,040 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 4,040 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 4,040 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,390 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €
יציאה: 22/08/2024
חזרה: 29/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,090 €
מחיר לאדם יחיד 4,990 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,040 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 4,040 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 4,040 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,390 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €

המסלול

 1. יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

  נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה  לטיול המשפחות  של דיסקברי לאיסלנד. ננחת בשדה שדה התעופה Keflavik ,השדה הבינלאומי של איסלנד ומשם נסע אל בירתה של איסלנד רייקיאוויק העיר הגדולה באי והבירה הצפונית ביותר בעולם. רייקיאוויק היא ביתם של חצי מתושבי העיר. היא גם מרכז הראשי של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד.  לאחר הנחיתה נצא לסיור ברייקיאויק . נראה את הכנסיה המפורסמת. נראה את הפיורד העוטף את העיר, את בית האופרה, (Harpa Reykjavik Concert Hall) שנחנך ב-2011 והפך במהרה לאחד מסמליה של רייקיאוויק ונחשב לאתר חובה למי שמבקר בעיר. זהו מבנה מרשים ויוצא דופן שישר יתפוס כל עין. נראה גם את בית העירייה שחלקו משמש כמוזיאון, נגיע אל המגדלור הראשון בעיר כאשר חיבורו לרשת המחשמל נעשה ב-1956, האזור המקיף את המגדלור נחשב לשמורת טבע, המוקפת בחוף שחור. נראה את הבסאסטד’יר (Bessastaðir) - מעונו הרשמי של נשיא איסלנד והוא ממוקם בחצי אי קטן כמה דקות נסיעה ממרכז העיר רייקיאוויק. המתחם מורכב מקבוצת בניינים, הכוללים : חדר קבלת פנים, אגף שירות, בית הנשיא, משכן המנהל  כנסיית Bessastaðir, ומוסך. לאחר מכן נסע אל בית המלון לקבלת חדרים. ביקור באיסלנד בעונה זאת,  כמו ביקור באיסלנד אחרת לגמרי, הירוק השולט בנוף מתחלף לעיתים בלבן , מפלים ואגמים  מפשירים ,בחלקם וזה זמן טוב לצאת לדרך להרפתקאות עם שלג וקרח,  ונופים חלומיים שיכולים לשמש תפאורה לסרטים.

 2. יום 2| יום ו' החוף הדרומי - ואיי ווסטמן (תוכי הים ) מפל אורידאפוס ומפל סליאלנדספוס וצפייה בפאפין - התוכי האיסלנדי המפורסם

  נאכל ארוחת בוקר ונצא אל נקודה ממנה נצא בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד. האיים הם ארכיפלג הכולל 15 איים מתוכם רק האי הגדול היימאיי (Heimaey) מאוכלס למרות שעל שאר האיים ניתן למצוא בקתות מבודדות שמשמשות בעיקר לצייד. נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים. בעל החיים הכי מזוהה עם האיים היא תוכי הים ( הפאפינים). ניתן לצפות בהם על הצוקים מקננים , ישנם ושבילי הליכה המובילים עד לנקודות הקינון. עונת קינון של תוכי הים היא מסביבות אמצע אפריל עד אמצע אוגוסט. פרוש השם "ווסטמן "באיסלנדית הוא " אנשי המערב", בעבר אכלסו את האי עבדים אירים, אירלנד מערבית לנורבגיה וצאצאי האיסלנדים הראשונים הם בעיקר נורבגים . מכאן, השם התקבע כאיי "אנשי המערב” עד היום. נמשיך אל מפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) ,אחד המפלים הציוריים באיסלנד באזור הדרומי של איסלנד, אשר נופל 60 מטר .שני המפלים הם המצולמים ביותר באיסלנד, אשר שימשו תפאורה לסרטים רבים. לאחר מכן, נסע לצפות במפל אורידאפוס (Urriðafoss) אשר נמצא על נהר ת’יורסה (Þjórsá), הנהר הארוך ביותר באיסלנד (230 ק”מ). המפל נמצא בקצה של שדה לבה Þjórsárhraun 19 ק”מ מזרחית לעיירה סלפוס (Selfoss). המפל הוא בעל הספיקה הגדולה באיסלנד, ולא מוכר למטיילים רבים. נחזור לריקיאוויק.

 3. יום 3 | יום שבת שמורת לנדלמאוגר

  השכם בבוקר, נצא לגן הלאומי וההרים הצבעוניים שלאחת השמורות המדהימות באיסלנד, שמורת לנדלמאוגר. השמורה ממוקמת במקום מיוחד בלב איסלנד, ומציעה למבקרים הזדמנות להתחבר לטבע הסביבתי והטהור של האי, לצפות בנופיו המרהיבים ולפגוש את החיות המיוחדות שמתגוררות במקום. המסלול בתוך השמורה עובר דרך מרחב של קניונים, עמקים ורכסי לבה שחורה. מישורי הלבה מוקפים בהרים צבעוניים, המקנה למקום מראה ייחודי ושובה לב. רכסי ההרים מחורצים בפסים שחורים של אפר וולקני, שדות לבה רחבי ידיים וסילוני קיטור הפורצים מסדקים בקרקע - הסיבה שבגינה קיבלה השמורה את הכינוי "ארץ הצבעים". בשמורת הטבע לנדמלאוגר תוכלו למצוא מסלולי טיול מעניינים, מפגשים עם חיות ים ומים, ופעילויות טבע רבות ומגוונות לכל הגילאים. השמורה ידועה בקרב המטיילים המקומיים, בעיקר בזכות הבריכה הגיאותרמית, וכונתה כ"בריכות העם". בבריכות המרעננות בשמורה טבלו מטיילים ונוודים אשר חצו את השמורה שם.הבריכות שימשו את המטיילים ואת המקומיים במשך שנים כעצירת התרעננות במסעם. לאחר יום טיול גדוש בשמורת הטבע נחזור למלוננו.

 4. יום 4 | יום א' ספארי אופנועי שלג , טבעת הזהב- גייזר Strokkur, מפלי הזהב Gullfoss ופארק הלאומי Thingvellir

  לאחר ארוחת בוקר, בדרכנו אל אזור " טבעת הזהב", נראה את מפלי הזהב Gullfoss מערכת מפלים הנופלת אל תוך קניון עמוק ומרהיב. מקור המים של המפלים הוא למעשה הקרחון הגדול הלנגיוקוטל . נגיע אל הקרחון המפורסם שם נתארגן לאחת מהאטרקציות המגניבות בטיול המשפחות "ספארי אופנועי שלג " .נקבל חליפה מתאימה ונעלה על האופנועים לרכיבת ספארי אופנועי שלג מהממת . לאחר מכן, נסע אל הפארק הלאומי Park National Thingvellir ,פארק מורשת עולמי מטעם ארגון יונסק"ו הנמצא סמוך לאגם תינגוויל. מערכת הגאיות והשברים הגיאולוגים המקיפים את הפארק נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לתזוזתם של הלוחות הטקטוניים. זהו אחד המקומות בהם מדף היבשה האירו-אסיאתי פוגש את רעהו הצפון-אמריקאי, אזור זה יושב לראשונה על ידי ויקינגים בהגיעם לאי . נבקר כמובן גם באתר הגייזרים המפורסם . ונצפה בגייזרים המתפרצים מבטן האדמה.

 5. יום 5 | יום ב' שיט ברכב אמפיבי בלגונה הקרחונית Jökulsárlón , למרגלות קרחון Vatnajökul

  היום יוקדש לעוצמתו של גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull –. אשר מכסה כ-8% משטח האי. מתחת לקרחון, כמו מתחת לרבים מהקרחונים של איסלנד, ישנם הרי געש. אגמים געשיים, כמו גרימסוואטן (Grímsvötn). נוצרו במהלך עידן הקרח האחרון, כתוצאה מהתפרצויות רבות של הרי געש . תחת מעטה הקרח נוצרו כתוצאה מהתפרצויות אלה הרים מיוחדים בעלי פסגות שטוחות למדי, כגון הר הרדוברייד (Herðubreið) אשר במהלך עידן הקרח היה מכוסה כולו מתחת לקרחון וכעת הוא בולט וחשוף כולו מעל פני האדמה. זהו יום להתפעל מנופי פיורדים וכפרי דייגים קטנטנים בקציהן של דרכים מפותלות, לקראת צהריים נגיע אל Jökulsárlón , לגונה קרחונית שעל פניה שטים להם קרחונים , זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד אשר נוצרה על ידי גושים גדולים של קרח אשר התנתקו מקרחון Vatnajökull .בשל קירבתו הרבה של האגם לים ישנו חשש שהאגם בסופו של דבר יהפוך למפרץ של ממש. נעלה על רכב אמפיבי לשייט בלגונה הקרחונית, מהשייט נצפה בקרחון הגדול מקרוב , ונהנה חוויה מיוחדת שבה ניתן לראות מקרוב את הקרחונים המתנתקים מהקרחון הגדול וצפים בלגונה , ואת נקודת הנתק של גושי הקרח מהקרחון הגדול. במהלך השייט נלמד אודות היווצרות הקרחונים, ואם נהיה ברי מזל , נזכה לראות את רגע ההתנתקות של גוש קרח מהקרחון הגודל ואולי גם נזכה לראות כלבי ים . לינה באזור.

 6. יום 6 | יום ג' חצי האי סנייפלסנס - הכפרים Hellnar ו - Arnarstapi והלגונה הכחולה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל חצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) שם נמצאים הכפרים הכפרים הקטנים הלנר (Hellnar) וארנרסטאפי (Arnarstapi). הכפרים שוכנים למרגלות הקרחון סנייפלסיוקול (Snaefellsjökull) שמכסה הר געש מהמפורסמים באיסלנד. הקרחון והאזור סביבו נחשבים לאחד ממרכזי האנרגיה של כדור הארץ, ופה נרקמה האגדה כי סנייפלסנס הוא שער הכניסה למרכז כדור הארץ. משם נשים פעמינו אל הלגונה הכחולה- אחת מהלגונות המפורסמות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. הלגונה נוצרה באפן מקרי להפליא. בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, ומינרלים אשר הפכו למעין ,הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה גם היא לאטרקציה. נכנס ללגונה הכחולה לרחצה, יהיה זמן לקניות .

 7. יום 7 | יום ד' שייט לוייתנים אומגה ונסיעה לשדה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שייט לוייתנים מנמל רייקיאוויק, הבירה האיסלאנדית היא היעד הפופולרי במדינה להפלגות לשייט לוויתנים. ההפלגות יוצאות בדרך כלל מהנמל הישן. מי שחפץ בהזדמנות לצפות בדגים הכי גדולים של הים, רייקיאוויק היא אחד המקומות לצפות בהם, סיכויי הצפייה הם לא רעים כלל, ואכן הלוויתנים נצפים בסמוך לחופי העיר במשך כל השנה. לאחר מכן נצא אל מרכז perlan ברייקיאויק שם נבצע גלישת זיפ ליין באומגה אל מול נופים מדהימים. נמשיך לשדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ

 8. יום 8 | איסלנד - בישראל

  בשעות הבוקר ננחת בישראל תם ונשם הטיול לאיסלנד

טיול מאורגן לאיסלנד בטיסות ישירות למשפחות, 8 ימים | כולל אופנועי שלג

המחיר כולל

טיסות:

טיסות בינלאומיות

טיול ע"פ המסלול הנ"ל

לינה:

לינה בבית מלון הילטון

**תחבורה:

אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד)

כלכלה:

ארוחות בוקר

סיורים:

סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול

מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות

שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון

ביטוח נוסעים

תוספת סינגל

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען.

שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.12.23

מלונות

 Hilton Reykjavik Nordica טיסות

 * זמן הטיסות עלול להשתנות ואינו סופי.

טיסות סדירותמידע כללי

 • הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:

 • הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה

  כל האירועים ןהביקורים תלויים במזג אוויר וברמת התחלואה . בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע מסיבות שאינן תלויות בנו. יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. בשל שינויים אופציונאלים מכל סיבה שהיא, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים. החברה אינה אחראית לכל שינויי הנובע מכוח עליון :מלחמה מגיפה ,פגעי טבע וכו.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה לפעילות אתגרית , להיטס אווירי , לפעילות ספורט ולהרחבה בשל מגיפת הקורונה.

  כדאי לעשות ביטוח מיד לאחר ההרשמה, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול מסיבות שונות ובתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, כדאי ביציאה מישראל להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לקבל הצעה לביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול. יש להתעכן בכל ההנחיות הקשורות לתחלואות ומגיפות .

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-1.5% נוספים.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים מכל סיבה . כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

כתבות על איסלנד