טיול מקיף לאיסלנד |9 ימים, 7 לילות , חצי פנסיון -סתיו 2022 ,צפיה באורות הצפון-האורורה

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

9 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

הר הגעש המתפרץ Fagradalsfjall
שייט לוויתינים
איי ווסטמן
גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull
שייט בין קרחונים- הלגונה הקרחונית- Jökulsárlón
החוף השחור
מפל Skogafoss
מפל Seljalandsfoss
ארץ הגייזרים - טבעת הזהב
פארק הלאומי Park National Thingvellir
רייקיאוויק - בירת איסלנד
רחצה בלגונה הכחולה
צוק דירהולאי
הכפרים Hellnar ו- Arnarstapi
העיירה Borgarnes
פיורד הלוויתנים Hvalfjörður
הערה: יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים. ייתכן שינויים בסדר הביקורים מסיבות שונות.

למה דיסקברי?

 טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום : גייזרים, הרי געש, אגמים, קרוני, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. האי צעיר מבחינה גאולוגית וניתן להגיד שכוחות הטבע טרם סיימו את מלאכתם על האי. בואו לחוות נופי בראשית באווירה שלווה.

דיסקברי מציעה מסלול מקיף וייחודי שכולל את היעדים החשובים ביותר והאטרקציות המלהיבות כמו : שייט לאיי ווסטמן לצפייה בתוכי הים, שייט לוויתנים ברכב אמפיבי בין קרחונים, כניסה ורחצה בלגונה הכחולה, נסיעה אל הקרחון הגדול באירופה ואל מפרץ הלוויתנים שביחד הופכים את חוויית הטיול באיסלנד לבלתי נשכחת! במהלך הטיול נגלה עולם שונה לחלוטין מהמוכר לנו.

יציאה - חזרה
06/09/2022
13/09/2022
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
3,590 €
מחיר לאדם יחיד
4,390 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
3,540 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
3,540 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
3,540 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
3,790 €
תוקף המבצע
0 €
15.7.22
הנחות לילדים
0 €
הערות
0 €
יציאה - חזרה
07/10/2022
15/10/2022
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
3,590 €
מחיר לאדם יחיד
4,390 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
3,550 €
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
3,550 €
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
3,550 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
3,790 €
תוקף המבצע
0 €
2.8.22
הנחות לילדים
0 €
הערות
0 €

המסלול

יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

המראה מנתב"ג, טרמינל 3  דרך יעד ביניים ,לשדה התעופה Keflavik ,השדה הבינלאומי של איסלנד ובירתה  רייקיאוויק היא העיר הגדולה ביותר באיסלנד והבירה הצפונית ביותר בעולם. רייקיאוויק היא ביתם של חצי מתושבי העיר. היא גם מרכז הראשי של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד. לאחר הנחיתה נסע אל בית המלון.

יום 2| טבעת הזהב- גייזר Strokkur, מפלי הזהב Gullfoss ופארק הלאומי Thingvellir,העיר רייקיאויק

לאחר ארוחת הבוקר נגיע אל  Friðheimar, גייזר Strokkur המתפרץ מידי 10-5 דקות, אחד הגייזרים הגדולים בעולם.
 
נראה גם את  מפלי הזהב  Gullfoss, מערכת מפלים הנופלת אל תוך קניון עמוק ומרהיב. מקור המים של המפלים הוא למעשה הקרחון הגדול הלנגיוקוטל.
 
לאחר מכן, נסע אל הפארק הלאומי Park National Thingvellir , פארק מורשת עולמית מטעם ארגון יונסק"ו הנמצא סמוך לאגם תינגוויל. מערכת הגאיות והשברים הגיאולוגים המקיפים את הפארק נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לתזוזתם של הלוחות הטקטוניים. זהו אחד המקומות בהם מדף היבשה האירו-אסיאתי פוגש את רעהו הצפון-אמריקאי, כמו כן, אזור זה יושב לראשונה על ידי ויקינגים.
 
נחזור לרייקיאוויק ונבקר באגם טיורן  (Tjörnin ). האגם נמצא במרכז העיר והוא אתר שבהחלט ראוי לבקר בו. האגם קטן יחסית לאגמים אחרים באיסלנד, אך בשל מיקומו הוא אחד המפורסמים בהם. האגם מושך עשרות מיני עופות, ברבורים, אווזים ושחפיות קוטב. סביב האגם יש מבנים מעניינים רבים, כמו כנסיית פריקירקיאן (Fríkirkjan) ובית העיירה של רייקיאוויק.

יום 3 | קרחון Vatnajökull והלוגנה הקרחונית Jökulsárlón

היום יוקדש לעוצמתו של גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull –. אשר  מכסה כ-8% משטח האי.  מתחת לקרחון, כמו מתחת לרבים מהקרחונים של איסלנד, ישנם הרי געש.
 
אגמים געשיים, כמו גרימסוואטן (Grímsvötn). נוצרו במהלך עידן הקרח האחרון, כתוצאה מהתפרצויות רבות של הרי געש . תחת מעטה הקרח נוצרו  כתוצאה מהתפרצויות אלה הרים מיוחדים בעלי פסגות שטוחות למדי, כגון הר הרדוברייד (Herðubreið) אשר במהלך עידן הקרח היה מכוסה כולו מתחת לקרחון וכעת הוא בולט וחשוף כולו מעל פני האדמה.

זהו יום להתפעל מנופי פיורדים וכפרי דייגים קטנטנים בקציהן של דרכים מפותלות, לקראת צהריים נגיע אל Jökulsárlón , לגונה קרחונית שעל פניה שטים להם קרחונים , זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד אשר נוצרה על ידי גושים גדולים של קרח אשר התנתקו  מקרחון Vatnajökull .בשל קירבתו הרבה של האגם לים ישנו חשש שהאגם בסופו של דבר יהפוך למפרץ של ממש.

נעלה על רכב אמפיבי לשייט בלגונה הקרחונית,  חוויה מיוחדת  שבה ניתן לראות מקרוב את הקרחונים ואת נקודת הנתק של גושי הקרח מהקרחון הגדול. במהלך השייט נלמד אודות ההיסטורית, היווצרות הקרחונים, ואם נהיה ברי מזל , נזכה לראות את רגע ההתנתקות של גוש קרח מהקרחון הגודל ואולי גם  נזכה לראות כלבי ים .

לינה באזור.

יום 4 | איי ווסטמן מפל אורידאפוס ומפל סליאלנדספוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל נקודה ממנה נצא  בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד ונוצרה כתוצאה מהתפרצויות הרי געש . האיים הם ארכיפלג הכולל 15 איים מתוכם רק האי הגדול היימאיי (Heimaey) מאוכלס למרות שעל  האיים האחרים ניתן למצוא בקתות מבודדות שמשמשות בעיקר לצייד. באי התרחשה  התפרצות הר געש שהגיעה לבתי העיר וכמעט כילתה אותם .נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים.

נמשיך אל מפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) ,אחד המפלים הציוריים באיסלנד באזור הדרומי של איסלנד, אשר נופל מגובה של 60 מטר המפל הןא  המצולם ביותר באיסלנד, אשר היווי תפאורה לסרטים רבים. 

לאחר מכן, נסע לצפות במפל אורידאפוס  (Urriðafoss) אשר נמצא על נהר ת’יורסה (Þjórsá), הנהר הארוך ביותר באיסלנד (230 ק”מ). המפל נמצא בקצה של שדה לבה Þjórsárhraun 19 ק”מ מזרחית לעיירה סלפוס (Selfoss). המפל הוא בעל הספיקה הגדולה באיסלנד, ולא מוכר למטיילים רבים.

נחזור לריקיאוויק. בשעות הערב נצא לבילוי ברחבות העיר, בין חנויות, בתי קפה ומקומות בילוי נוספים.

יום 5 | חצי האי סנייפלסנס ,העיירה Borgarnes- פיורד הלוויתנים Hvalfjörður והכפרים Hellnar ו - Arnarstapi

עם סיום ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל העיירה Borgarnes המונה ת כ-2000 תושבים, משם נרד דרומה לפיורד הלוויתנים Hvalfjörður. פה נקבל הזדמנות לסייר במקום ולהנות מהיופי הייחודי של פיורד איסלנדי אותנטי עם הספינות, החופים, ההרים המושלגים ומפלי המים. במהלך מלחמת העולם השנייה, בנו כאן הבריטים והאמריקאים  בסיס צבאי גדול . במקום גם פועל תחנת ציידי לוויתנים. לחובבי הגיאולוגיה, החלק הפנימי שפיורד הלוויתנים מציג תערובת מעניינת של הרי געש וצמחייה ירוקה . 
 
נסע אל  חצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) שם נמצאים הכפרים  הכפרים הקטנים הלנר (Hellnar) וארנרסטאפי (Arnarstapi). הכפרים שוכנים למרגלות הקרחון סנייפלסיוקול (Snaefellsjökull) שמכסה  הר געש מהמפורסמים באיסלנד. הקרחון והאזור סביבו נחשבים לאחד ממרכזי האנרגיה של כדור הארץ, ופה נרקמה האגדה כי סנייפלסנס  הוא שער הכניסה למרכז כדור הארץ.

יום 6 | מפל Skogafoss החוף השחור וצוקי דירהוליי

לאחר ארוחת הבוקר, נסע אל החוף הדרומי אל צוק דירהוליי (Dyrhólaey) , צוק בגובה 120 מ’ לא רחוק מהעיירה ויק (Vík) והנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. המקום קרוי כך בגלל צורתו של הסלע המפורסם בצורת הקשת . פירוש השם דירהוליי הוא "חור בדלת”. המקום כנראה נוצר מהתפרצות געשית שהתרחשה בסוף תקופת הקרח. אזור דירהוליי הוכרז כשמורת טבע מוגנת משנת 1978.

נמשיך למפל Skogafoss ונתרשם  מנפילתו מ60 מטרים של מפל  שבקרבת הכפר skogar אחד המפלים המרשימים במדינה. נגיע אל החוף השחור של beach reynisfjara ,חוף בצבע שחור הנוצר בעקבות התפרצויות געשיות מתחת לקרחונים.
 
לאחר מכן נבקר במוזיאון הלבה .בסיום הבוקר נחזור לרייקיאויק לסיור במרכז העיר וארוחת ערב.

יום 7| הר הגעש המתפרץ Fagradalsfjall והלגונה הכחולה

לאחר ארוחת הבוקר, נסע בערך 40  קילומטרים מרייקיאוויק, בלב חצי האי רייקאנס  לצפות בהר הגעש  Fagradalsfjall . שם היתה זרימת לבה אל מעל פני הקרקע. התפרצות הר הגעש Fagradalsfjall הפכה במהרה לאטרקציה תיירותית , הביאה מבקרים מכל העולם.  נערוך סיור.

לאחר מכן, נשים פעמינו אל הלגונה הכחולה- אחת מהלגונות המפורסמות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. הלגונה נוצרה באפן מקרי להפליא. בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, ומינרלים אשר הפכו למעין ,הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה  גם היא לאטרקציה. נכנס ללגונה הכחולה לרחצה.

יום 8| שייט ליוויתנים ברייקיאוויק

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שייט לוייתנים מנמל רייקיאוויק, הבירה האיסלאנדית היא היעד הפופולרי במדינה להפלגות לשייט לוויתנים. ההפלגות יוצאות  בדרך כלל מהנמל הישן. מי שחפץ בהזדמנות לצפות בדגים הכי גדולים של הים, רייקיאוויק היא אחד המקומות לצפות בהם,  סיכויי הצפייה הם לא רעים כלל, ואכן  הלוויתנים  נצפים בסמוך לחופי העיר במשך כל השנה.

לאחר מכן בדרך אל שדה התעופה נעצור בקניון להשלמת קניות. בהמשך נסע לשדה התעופה ונמריא בטיסה חזרה ארצה.

יום 9 |

נחיתה בישראל
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

***טיסות: טיסות בינלאומיות טיול ע"פ המסלול הנ"ל ***לינה: לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה **תחבורה: אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד) ***כלכלה: חצי פנסיון ***סיורים: סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון ביטוח נוסעים תוספת סינגל כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 2.7.22 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

רייקראוויק , מלונות בדרגה תיירות טובה Hilton Reykjavik Nordica או דומה לו. במקרה של מלון נוסף יהיה המלון בדרגת תיירות טובה.הערות

מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שבזול הוא בעצם יקר.

*התקופה הטובה ביותר לראות את אורות הצפון המפורסמים -האורורה הינה בין החודשים ספטמבר לאפריל . במהלך הטיול ובהתאם לחשיכה ניסע באחד הלילות לאזור בו יש חשיכה מוחלטת  ובאם יתאפשר על פי הנתונים נצפה באורורה .

 

טיסות

 * זמן הטיסות עלול להשתנות ואינו סופי.

טיסות בינלאומיות בחברה סדירה 


 


 מידע כללי

הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:
הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד
כל האירועים תלויים במזג אוויר
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.
יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.