image descriprion
image descriprion

טיול כשר מאורגן לאיסלנד , לשומרי מסורת | 8 ימים , הילטון, חצי פנסיון

8 ימים
/
6 לילות

אתרים ואטרקציות

  שייט לוויתינים

  איי ווסטמן

  גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull

  שייט בין קרחונים- הלגונה הקרחונית- Jökulsárlón

  ארץ הגייזרים - טבעת הזהב

  פארק הלאומי Park National Thingvellir

  רייקיאוויק - בירת איסלנד

  רחצה בלגונה הכחולה

  העיירה Borgarnes

  מפרץ הלוויתנים Hvalfjörður.

  צוק דירהולאי

  הערה: יתכנו שינויים במסלול, עקב סיבות שונות, בכל מקרה של שינוים, יינתנו אתרי ביקור ראויים חלופיים.ייתכן שינויים בסדר הביקורים מסיבות שונות.

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום : גייזרים, הרי געש, אגמים, קרוני, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. האי צעיר מבחינה גאולוגית וניתן להגיד שכוחות הטבע טרם סיימו את מלאכתם על האי. בואו לחוות נופי בראשית באווירה שלווה.

דיסקברי מציעה מסלול מקיף וייחודי שכולל את היעדים החשובים ביותר והאטרקציות המלהיבות כמו : שייט לאיי ווסטמן לצפייה בתוכי הים, שייט לוויתנים ברכב אמפיבי בין קרחונים, כניסה ורחצה בלגונה הכחולה, נסיעה אל הקרחון הגדול באירופה ואל מפרץ הלוויתנים שביחד הופכים את חוויית הטיול באיסלנד לבלתי נשכחת! במהלך הטיול נגלה עולם שונה לחלוטין מהמוכר לנו.

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 03/07/2024
חזרה: 10/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,590 €
מחיר לאדם יחיד 5,590 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,540 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,690 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €
יציאה: 10/07/2024
חזרה: 17/07/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,590 €
מחיר לאדם יחיד 5,590 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,540 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,690 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €
יציאה: 15/08/2024
חזרה: 22/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,590 €
מחיר לאדם יחיד 5,590 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,540 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,690 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €
יציאה: 22/08/2024
חזרה: 29/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 4,590 €
מחיר לאדם יחיד 5,590 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 4,540 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 4,690 €
תוקף המבצע 1.5.2024 0 €

המסלול

 1. יום 1 | יום ה' ת"א - רייקיאוויק

  נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה או דרך יעד ביניים לטיול המשפחות של דיסקברי לאיסלנד. ננחת בשדה שדה התעופה Keflavik ,השדה הבינלאומי של איסלנד ומשם נסע אל בירתה של איסלנד רייקיאוויק העיר הגדולה באי והבירה הצפונית ביותר בעולם. רייקיאוויק היא ביתם של חצי מתושבי העיר. היא גם מרכז הראשי של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד. לאחר הנחיתה נצא לסיור ברייקיאויק . נראה את הכנסיה המפורסמת. נראה את הפיורד העוטף את העיר, את בית האופרה, (Harpa Reykjavik Concert Hall) שנחנך ב-2011 והפך במהרה לאחד מסמליה של רייקיאוויק ונחשב לאתר חובה למי שמבקר בעיר. זהו מבנה מרשים ויוצא דופן שישר יתפוס כל עין. נראה גם את בית העירייה שחלקו משמש כמוזיאון, נגיע אל המגדלור הראשון בעיר כאשר חיבורו לרשת המחשמל נעשה ב-1956, האזור המקיף את המגדלור נחשב לשמורת טבע, המוקפת בחוף שחור. נראה את הבסאסטד’יר (Bessastaðir) - מעונו הרשמי של נשיא איסלנד והוא ממוקם בחצי אי קטן כמה דקות נסיעה ממרכז העיר רייקיאוויק. המתחם מורכב מקבוצת בניינים, הכוללים : חדר קבלת פנים, אגף שירות, בית הנשיא, משכן המנהל כנסיית Bessastaðir, ומוסך. לאחר מכן נסע אל בית המלון לקבלת חדרים. ביקור באיסלנד בעונה זאת, כמו ביקור באיסלנד אחרת לגמרי, הירוק השולט בנוף מתחלף לעיתים בלבן , מפלים ואגמים מפשירים ,בחלקם וזה זמן טוב לצאת לדרך להרפתקאות עם שלג וקרח, ונופים חלומיים שיכולים לשמש תפאורה לסרטים.

 2. יום 2 | יום ו' טבעת הזהב- גייזר Strokkur, מפלי הזהב Gullfoss ופארק הלאומי Thingvellir,העיר רייקיאויק

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נגיע אל Friðheimar, גייזר Strokkur המתפרץ מידי 10-5 דקות, אחד הגייזרים הגדולים בעולם. נתקדם אל הגייזר ונראה סילון המתפרץ מהאדמה. נראה גם את מפלי הזהב Gullfoss, מערכת מפלים הנופלת אל תוך קניון עמוק ומרהיב. מקור המים של המפלים הוא למעשה הקרחון הגדול הלנגיוקוטל. לאחר מכן, נסע אל הפארק הלאומי Park National Thingvellir , פארק מורשת עולמית מטעם ארגון יונסק"ו הנמצא סמוך לאגם תינגוויל. מערכת הגאיות והשברים הגיאולוגים המקיפים את הפארק נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר על פני כדור הארץ לתזוזתם של הלוחות הטקטוניים. זהו אחד המקומות בהם מדף היבשה האירו-אסיאתי פוגש את רעהו הצפון-אמריקאי, כמו כן, אזור זה יושב לראשונה על ידי ויקינגים. נחזור לרייקיאוויק ונבקר באגם טיורן (Tjörnin ). האגם נמצא במרכז העיר והוא אתר שבהחלט ראוי לבקר בו. האגם קטן יחסית לאגמים אחרים באיסלנד, אך בשל מיקומו הוא אחד המפורסמים בהם. האגם מושך עשרות מיני עופות, ברבורים, אווזים ושחפיות קוטב. סביב האגם יש מבנים מעניינים רבים, כמו כנסיית פריקירקיאן (Fríkirkjan) ובית העיירה של רייקיאוויק.

 3. יום 3 | שבת שבת מנוחה

  היום יוקדש למנוחה, לארוחות ותפילות. למעוניינים, טיול רגלי עם המדריך ברחבי העיר. לאחר התפילה יוגש קפה ועוגה. ארוחת צוהריים מוגשת במלון סעודה שלישית הרצאה בערב ע"י הרב

 4. יום 4 | יום א' העיירה Borgarnes - פיורד הלוויתנים Hvalfjörður - חצי האי סנייפלסנס - והכפרים Hellnar ו - Arnarstapi

  עם סיום התפילה וארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל העיירה Borgarnes המונה ת כ-2000 תושבים, משם נרד דרומה לפיורד הלוויתנים Hvalfjörður. פה נקבל הזדמנות לסייר במקום ולהנות מהיופי הייחודי של פיורד איסלנדי אותנטי עם הספינות, החופים, ההרים המושלגים ומפלי המים. במהלך מלחמת העולם השנייה, בנו כאן הבריטים והאמריקאים בסיס צבאי גדול . במקום גם פועל תחנת ציידי לוויתנים. לחובבי הגיאולוגיה, החלק הפנימי שפיורד הלוויתנים מציג תערובת מעניינת של הרי געש וצמחייה ירוקה . נסע אל חצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) שם נמצאים הכפרים הכפרים הקטנים הלנר (Hellnar) וארנרסטאפי (Arnarstapi). הכפרים שוכנים למרגלות הקרחון סנייפלסיוקול (Snaefellsjökull) שמכסה הר געש מהמפורסמים באיסלנד. הקרחון והאזור סביבו נחשבים לאחד ממרכזי האנרגיה של כדור הארץ, ופה נרקמה האגדה כי סנייפלסנס הוא שער הכניסה למרכז כדור הארץ.

 5. יום 5 | יום ב' קרחון Vatnajökull והלוגנה הקרחונית Jökulsárlón

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נקדש את יומנו לעוצמתו של גדול קרחוני אירופה, Vatnajökull –. אשר מכסה מכסה כ-8% משטח האי.  תחת הקרחון, כמו תחת רבים מהקרחונים של איסלנד, ישנם הרי געש. אגמים געשיים, כמו גרימסוואטן (Grímsvötn). במהלך עידן הקרח האחרון, התרחשו התפרצויות הרי געש רבות  תחת מעטה הקרח ונוצרו  הרים מיוחדים בעלי פסגות שטוחות למדי, כגון הר הרדוברייד (Herðubreið) אשר במהלך עידן הקרח האחרון היה מכוסה מתחת למעטה הקרחון וכעת הוא חשוף כולו מעל פני האדמה.  זהו יום להתפעל מנופי פיורדים דרמטיים וכפרי דייגים קטנטנים בקציהן של דרכים מפותלות, לקראת צהריים יעדנו הבא הוא Jökulsárlón , לגונה קרחונית שעל פניה שטים להם קרחונים , זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד אשר נוצרה על ידי גושים גדולים של קרח אשר התנתקו  מקרחון Vatnajökull .ב של קירבתו הרבה של האגם לקרחון, ישנו חשש שהאגם בסופו של דבר יהפוך למפרץ של ממש.  נעלה על רכב אמפיבי לשייט בלגונה הקרחונית, זוהי חוויה מיוחדת בינה שבה ניתן לראות מקרוב את הקרחונים ואת נקודת הנתק של גושי הקרח מהקרחון הגדול. במהלך השייט נלמד אודות ההיסטוריה,הטבע, בעלי החיים של האזור, היווצרות הקרחונים, ואם נהיה ברי מזל , נזכה לראות את רגע ההתנתקות של גוש קרח מהקרחון הגודל ואולי גם  נזכה לראות כלבי ים .  

 6. יום 6 | יום ג' איי ווסטמן (תוכי הים )החוף הדרומי - צוק דירהולאיי ומפל סליאלנדספוס

  נקום מוקדם בבוקר, לאחר תפילה וארוחת בוקר נצא בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד. האיים הם  ארכיפלג הכולל 15 איים מתוכם רק האי הגדול היימאיי ( Heimaey ) מאוכלס למרות שעל שאר האיים ניתן למצוא בקתות מבודדות שמשמשות בעיקר לצייד. נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים.  בעל החיים הכי מזוהה עם האיים  היא תוכי הים ( הפאפינים). ניתן לצפות בהם על הצוקים מקננים , ישנם  ושבילי הליכה המובילים עד לנקודות הקינון. עונת קינון  של צוכי הים היא מסביבות אמצע אפריל עד אמצע אוגוסט. פרוש השם  "ווסטמן "באיסלנדית הוא " אנשי המערב", בעבר אכלסו את האי עבדים אירים,  אירלנד מערבית לנורבגיה וצאצאי האיסלנדים הראשונים הם בעיקר נורבגים . מכאן, השם התקבע כאיי "אנשי המערב” עד היום.  

 7. יום 7 | יום ד' שייט לייתנים , הלגונה הכחולה וחזרה לארץ

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נצא אל שייט לוייתנים מרייקיאוויק, הבירה האיסלאנדית היא היעד הפופולרי במדינה להפלגות לשייט לוויתנים. ההפלגות יוצאות  בדרך כלל מהנמל הישן. מי שחפץ בהזדמנות לצפות בדגים הכי גדולים של הים, רייקיאוויק היא אחד המקומות לצפות בהם,  סיכויי הצפייה הם לא רעים כלל, ואכן  הלוויתנים  נצפים בסמוך לחופי העיר במשך כל השנה.  לאחר מכן, נשים פעמינו אל הלגונה הכחולה- אחת מהלגונות המפורסמות בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. הלגונה נוצרה באפן מקרי להפליא. בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, ומינרלים אשר הפכו למעין ,הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה  גם היא לאטרקציה. נכנס ללגונה הכחולה לרחצה. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ

 8. יום 8 | יום ה' איסלנד- ישראל

  בשעות הבוקר ננחת בארץ, תם ונשלם טיולנו

טיול כשר מאורגן לאיסלנד , לשומרי מסורת | 8 ימים , הילטון, חצי פנסיון

המחיר כולל

טיסות:

טיסות ישירות

טיול ע"פ המסלול הנ"ל

לינה:

לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה

**תחבורה:

אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד)

כלכלה:

חצי פנסיון פלוס הכנת כריכים לצהריים

סיורים:

סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול

מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות

שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון

ביטוח נוסעים

תוספת סינגל

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען.

שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 12.12.22 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

רייקראוויק,  Hilton Reykjavik Nordica 
טיסות

טיסות ישירות


 


  

 


 הערות

מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שבזול הוא בעצם יקר. 

מידע כללי

 • הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:

 • הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה

  בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד

  כל האירועים תלויים במזג אוויר

  בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.

  יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

כתבות על איסלנד