הטיול המקיף לאיסלנד - כולל שייט עם לווייתנים | | 12 יום -קיץ 2022
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion
image descriprion

הטיול המקיף לאיסלנד - כולל שייט עם לווייתנים | | 12 יום

12 ימים
/
11 לילות

אתרים ואטרקציות

  שייט לווייתנים, שייט קרחונים, שייט לאיי ווסטמן.

  עלייה לקרחון וטיול באופנועי שלג, רחצה בלגונה הכחולה .

  חציית המדבר האיסלנדי, הפיורדים הצפוניים, ארץ הגייזרים - משולש הזהב.

  רייקיאוויק, אגם ג'וקול, אגם מיוואטן.

  קניון אלדג'ה, קניון הבזלת יוקולסה-א-פיולום, קניון פיאדרה.

  המפל השחור, מפלי סלפוס וסליילנד, מפלי דטיפוס.

  שמורת לאקיגיגר, שמורת לנדמנלאוגר.

  קרחון סקאפטאפל, לגונת הקרחונים.

  הר הגעש אסקיה , חצי האי רייקינס, חצי האי סנייפלסנס.

  החוף הדרומי, עמק תורסמוק, מצוקי דירהולי ויק.

למה דיסקברי?

הטיול לאיסלנד משלב תופעות טבע ייחודיות - גייזרים, הרי געש, קרחונים, אגמים, לגונות, קניונים, צוקים, כפרים שכוסו לבה, ועוד.. אטרקציות ייחודיות - שייט לווייתנים, שייט קרחונים, שייט לאיי ווסטמן, נסיעה אופנועי שלג, רחצה בלגונה הכחולה, ועוד... בעלי חיים מעניינים - לווייתנים, יצורי ים, וציפורים ייחודיות למקום. לילות ארוכים (השמש שוקעת מאוחר מאוד). נשלב נסיעה ברכב מיוחד (4 על 4). ***אפקטיביות מקסימלית - במשך 12 ימים נבקר בנופים ותופעות הטבע שיש לאיסלנד להציע, ותחוו חוויה חד פעמית.

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות

המסלול

 1. יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

  נמריא דרך שדה התעופה בן גוריון אל איסלנד דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה נמשיך למלון.

 2. יום 2 | החוף הדרומי - שייט לאיי ווסטמן - לצפייה בהר הגעש המקומי ובלבה

  היום נסע מזרחה אל עבר אזור החוף הדרומי ביותר באיסלנד בדרכנו נעבור ליד מספר מפלים מרשימים (סלפוס וסליילנד ) ונערוך תצפית אל עבר עמק תורסמוק שלמרות שמו –יער האל תור – כמעט ולא נותרו בו עצים). משם נצא בשייט אל איי ווסטמן - קבוצת איים שנמצאת בדרום איסלנד. ביניהם אי שסבל מהתפרצות הר געש. נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי וצפייה במגוון עופות הים ובעלי החיים.

 3. יום 3 | קירקה - שמורת סקאפטאפל - לגונת הקרחונים

  הדרך היפה לוקחת אותנו אל דרום האי לעבר הקרחון הגדול ביותר באיסלנד (הגדול ביותר באירופה) – קרחון סקאפטאפל; עם ההגעה נצא למסלול הליכה לעבר המפל השחור – מפל מרהיב המוקף בסלעי בזלת שחורים. נערוך תצפיות אל אחת השלוחות הדרומיות של הקרחון הענק ונשוב אלך מרכז המבקרים שם נוכל ללמוד על ההתפרצויות האלימות של הר הגעש קאטלה עליו יושב הקרחון העצום. נמשיך בנסיעה מזרחה לאזור אגם JOKULL ונצא בנסיעה/שייט בכלי רכב אמפיביים בין שברי קרחונים הצפים במי האגם הקרחוני. חוויה מדהימה! לקראת ערב נשוב למלוננו.

 4. יום 4 | קירקה – לאקיגאר - מצוק הקניון הוולקני פיאדרה

  לאחר ארוחת הבוקר בדרך עפר מרשימה אל אזור שמורת לאקיגיגר, אחד מהאתרים הוולקניים הצעירים והמרשימים ביותר בעולם. נצא למסלול מעגלי שלאורכו נרד מן הרכב ונערוך מספר מסלולי הליכה קצרים לאורך שרשרת של לועות שמהווה את המופע המרשים ביותר של "הרכס המרכז אוקיאני " שבונה את איסלנד כולה. בהתפרצות האלימה ביותר בהיסטוריה של תושבי איסלנד נקברו תחת הלבה והאפר הוולקני מספר כפרים . גזים רעילים המיתו כרבע מאוכלוסיית איסלנד. בדומה לאירועים מתחילת 2010 הגיע העפר לאירופה והביא גם שם לנזקים עצומים . בדרכנו חזרה לקירקה נעצור לביקור בקניון פיאדרה – מאתרי הטבע הקטנים והיפים ביותר באיסלנד. מצוק טוף מרשים עם קירות זקופים בגובה של כ 150 מטרים שאליו זורמים שני נחלים הנפגשים בשני מפלים צמודים ויצרים ערוץ צר ועמוק בהמשך .

 5. יום 5 | שמורת לנדמנלאוגר - קניון אלדג'ה – הר הגעש הקלה

  היום נצא  אל אחד האזורים הנידחים והיפים ביותר באיסלנד - נוף וולקני צבעוני שזור בשרידי הרי געש ונוף ביתרונות עגלגל . השטח כולו עוטה בשכבת עשב חד שנתי שיוצר "שמיכה" ירוקה ודקיקה בנוף בראשית אמיתי. מסלול הנסיעה יעבור בשדות "הפצצות הוולקניות" של הר הגעש HEKLA שהתפרץ באלימות בשנת 1991 וכן את קרחון MYRDAL . בדרך נצפה בנופים געשיים טריים בחבל ארץ שבו "אלוהים לא סיים את העבודה". 

 6. יום 6 | יום שטח חוצה איסלנד

  היום נצא ברכבטח לנסיעה באחת מדרכי העפר הנידחות של איסלנד ונחצה את האי לכוון צפון. בדרכנו נעבור בין קרחון הענק - וואטנהיוקול והקרחון המרשים הופסיוקול - נעלה על אחד הקרחונים ונצא לטיול באופנועי שלג על הקרחון. בהמשך נרד מן הרמה האיסלנדית אל עבר אגם מיוואטן שבצפון האי.

 7. יום 7 | אגם מיוואט

  יום זה יוקדש כולו לאחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים באיסלנד - ימת מיוואט. נראה את האגם המרתק, מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, בריכות בוץ ומים רותחים, אגני מים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה, הרי געש שעל אחד מהם נטפס וכל זאת במקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם! טיול בחבל ארץ מרתק ביופיו גדוש חוויות ורשמים. לינה באזור.

 8. יום 8 | הר הגעש אסקיה

  היום נצא מוקדם מאוד ובדרכנו מזרחה נרד מכביש מספר 1 לעבר הר הגעש – אסקיה. נכנס פנימה אל מרכז האי בארץ נופי גבעות טוף וולקני בגוונים שונים – אחד המקומות היפים והייחודיים באיסלנד, המקום שנחשב לליבו הפועם של איסלנד (כולל הקניון השחור והמפל הנסתר). בדרכנו נחצה ערוצי נחל רבים – שוצפים וקוצפים ונחצה נופי טוף מרתקים. עם הגיענו להר הגעש אסקיה נצא למסלול הליכה אל תוך קלדרת אסקיה . לאחר שנגיע אל אגם הלוע נרד אל אגם קטן נוסף שנוצר במקום ונוכל לרחוץ במים החמים. בדרכנו חזרה נצפה על הר הגעש שהמקומיים מכנים אותו "מלכת איסלנד" ונחצה חבלי ארץ קשים למעבר ומיוחדים במינם בעולם. נערוך ארוחת פיקניק בבקתת המטפסים שלמרגלות ההר ולאחריה נצא למסלול קצר אל תוך הקניון השחור והמרשים שלמרגלות ההר עד למפל הנסתר. בתום הביקור המדהים נשוב למלוננו.

 9. יום 9 | קניון הבזלת יוקולסה-א-פיולום מפלי דטיפוס/סלפוס/הפרגליס - הוסאוויק - שייט לוויתנים

  היום ניסע לאורך ערוצו הקניוני של נהר ה"יוקולסה" העצום. נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית ומסלולי הליכה קצרים. הנהר עלה לכותרות "הירוקים" בעולם ומהווה את אחד הנושאים השנויים במחלוקת ביותר בשיח הציבורי האיסלנדי אם יאפשרו התנאים נרד גם לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים. מסלול הליכה אתגרי שיוביל אותנו אל מעיינות ומפלים נסתרים. בהמשך היום נעצור לביקור בסלעי ההד המשושים וכן באתר המפל הנטוש אסבירגי לקראת סוף היום נעבור ב"הוסאוויק" – עיירה שבעבר התפרסמה בציד הלוייתנים והיום מתפרנסת מתיירות סביב חייהם של הלוויתנים. כשנגיע לעיירה, נבצע שייט לוויתנים ונצפה ביונקי הים העצומים.

 10. יום 10 | הפיורדים הצפוניים - סנייפלסנס

  את הבוקר שלנו נפתח במפלי האלים המרשימים אליהם מתנקזים מים מן המדבר האיסלנדי. נמשיך לסיור קצר ב "בירת הצפון" העיר אקוריירי ונמשיך מערבה אל עבר הפיורדים הצפוניים נעצור במספר נקודות ענין בדרך ולקראת ערב נגיע אל חצי האי סנייפלסנס. חבל ארץ מרתק ובו פעילות וולקנית חדשה באחד האזורים העתיקים ביותר של איסלנד. חבל זה משלב נופי מצוקי בזלת מעל לים, אתרי קינון של ציפורים ועוד – כל זאת תחת צילו המאיים של הר הגעש סנייפל והקרחון העוטה אותו. נחצה את חצי האי בדרך עפר מרשימה (תלוי עבירות בשלג ) ונסיים במסלול הליכה לאורך מצוקי החוף . 

 11. יום 11 | משולש הזהב - גולפוס - תינגווליר

  בשעות הבוקר המוקדמות נצא מזרחה לטיול במשולש האיסלנדי המפורסם – גולפוס –תינגווליר. נבקר באתר "אלטינג" הפרלמנט הראשון בעולם שהוקם על הגבול הגיאולוגי המיוחד של יבשות צפון אמריקה ואירופה . נלמד על חשיבותו החברתית ותרבותית של המקום וננסה להבין את הסיבות לבחירתו. מכאן נמשיך אל עבר מפלי גולפוס האדירים, לאחר מכן נמשיך אל הלגונה הכחולה המפורסמת ביופייה ונכנס לרחצה במרחצאות בלגונה.

 12. יום 12 | שייט ליוייתנים , הר הגעש המתפרץ , רייקיאוויק– תל אביב

  נצא לשייט ליוייתנים  לאחר מכן נסע להר הגעש המתפרץ ומשם נמשיך אל שדה התעופה ונחזור מרייקיאוויק דרך יעד ביניים לתל אביב.

המחיר כולל

טיסות:

טיסות בינלאומיות

טיול ע"פ המסלול הנ"ל

לינה:

לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה

**תחבורה:

אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד)

כלכלה:

חצי פנסיון

סיורים:

סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול

מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות

שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון

ביטוח נוסעים

תוספת יחיד

מלונות

דרגת תיירות טובה

טיסות

סדירות


הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.
 

הערות חשובות:

* יש לבצע בדיקות קורונה לפני היציאה לחו"ל-

*המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה תשולם בנפרד במקום.

* עקב מצב התחלואה, ייתכן ולא ניתן יהיה לבקר בחלק מהאתרים.

* הטיול הינו למחזיקי תו ירוק בלבד.מידע כללי

 • הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:

 • הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה

  בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד

  כל האירועים תלויים במזג אוויר

  בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.

  יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.

 • הבהרות

 • כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.

  בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

 • דמי הרשמה ותנאי ביטול

 • הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

 • ביטוח

 • חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".

 • בריאות וחיסונים

 • חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

 • הבהרה

 • ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

כתבות על איסלנד