טיול מקיף לאיסלנד - כולל שייט לצפייה בליווייתנים | 11 יום

11 ימים 10 לילות

אתרים ואטרקציות

שייט ליווייתנים
שייט קרחונים
שייט לאיי ווסטמן
נסיעה ברכבי שלג
רחצה בלגונה הכחולה
החוף הדרומי
שמורת סקאפטאפל, לגונת הקרחונים
המפל השחור
אגם מיוואטן
הפיורדים הצפוניים
חצי האי סנייפלסנס
ארץ הגייזרים - משולש הזהב
רייקיאוויק - בירת איסלנד

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לאיסלנד עם דיסקברי טיול עולמי, הוא טיול מרהיב  ליעד ש - "חובה" לבקר בו לפחות פעם אחת בחיים. איסלנד היא איננה עוד מדינה עם האופי האירופאי המוכר לנו,  שכן ב"ארץ הקרח והאש" השוכנת בלב האוקיינוס יש אטרקציות מיוחדות שלא רואים בכל מקום : גייזרים, הרי געש, אגמים, קרוני, לגונות, צוקים מרהיבים ועוד אוצרות טבע שאין דומים להם. דיסקברי מציעה מסלול מקיף וייחודי שכולל את היעדים החשובים ביותר והאטרקציות המלהיבות, שביחד הופכים את חוויית הטיול באיסלנד לבלתי נשכחת! במהלך הטיול נגלה עולם שונה לחלוטין מהמוכר לנו - נצא לשייט בעולם הקרחונים, נראה אגמים ומעיינות חמים ונטבול ביופייה יוצא הדופן של איסלנד הקסומה.

הטיול לאיסלנד כולל:

  • שייט ליווייתנים ושייט קרחונים.
  • שייט לאיי ווסטמן.
  • נסיעה ברכבי שלג.
  • רחצה בלגונה הכחולה.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 14/08/2019
חזרה: 24/08/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 4,690
תוקף המבצע: 10.8.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $4990
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

מעודכן נכון ל - 15.07.2019

יום 1 | ת"א - רייקיאוויק

נמריא דרך שדה התעופה בן גוריון אל איסלנד דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה נמשיך לריקיאויק (Reykjavik), נערוך סיור פנורמי בעיר וניסע אל המלון.

יום 2 | רייקיאוויק – רהונפוסאר - רייקהולט - סנייפלסנס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרהונפוסאר (Hraunfossar), שם נמצאים מפלי רהונפוסאר ( באנגלית: "מפלי הלבה") הציוריים, דרך נפלאה לפתוח את המסע שלנו באיסלנד. מפלים אלו נשפכים ברצף מפלים שאורכו קילומטר, מקרבו של שדה הלבה וכל הדרך אל נהר הקוויטה המרוחק. משם, זורמים להם מעיינות קרים וצלולים שעוברים דרך שרשרת מערות נסתרות, עד שצונחים על מורדות סלעים עצומים אל מימיו של הנהר, תופעה מרשימה ויוצאת דופן. נסייר באזור הציורי הזה ונצפה על פסגת הלבה של קרחון לנגיוקול (Langjökull) הקרחון השני בגודלו באיסלנד שנמצא מערבית למפלי רהונפוסאר. לאחר מכן נמשיך לסטיקיסהולמור (Stykkisholmur), עיירת דיג יפהפייה ושופעת פולקלור. כמה יפהפייה? ובכן, המקומיים מכנים אותה "סטיקי" (Stykkið) - פירוש השם בלשון נקייה הוא - 'חתיכה'. סטיקי מתפקדת כנמל ראשי, ממנו אפשר להפליג אל שלל האיים הפזורים במפרץ בריידאפיורדור (Breiðafjörður). כשלעצמו, מחזיק המפרץ בלא פחות מ-67 אחוזים מקו החוף הסלעי שבאיסלנד ועוד כ-40 אחוז מהאזורים הבוציים של הנהרות. העיירה סטיקי שופעת הקסם קמה בשנת 1550, אז גילו המתיישבים הראשונים את הנמל ולא ויתרו על מיקומו הנוח והאסטרטגי מבחינה מסחרית. כיום, המעסיק הגדול ביותר של סטיקיסהולמור (אחרי ענף הדיג כמובן) הוא לא אחר מאשר בית חולים שאותו מנהלים קבוצת נזירות. כשנגיע לסטיקי הקסומה, נצא לשייט מיוחד שבו נחווה את הטבע המרהיב ונצפה על הפיורד היפה ועטור האיים שברקע. אך לא רק הפיורד ינעים את עינינו, שכן גם גבעת הלגהפטל תופיע בנוף השייט, הכנסייה הלבנה והמודרנית של סטיקיסהולמור ואף מוזיאון 'ספריית המים' השוכן על פסגת גבעה תלולה שצופה אל הנמל. לאחר השייט המהנה נשים פעמינו לכיוון סנייפלסנס (Snæfellsnes), שם נלון.

יום 3 | הפיורדים הצפוניים - סנייפלסנס – אקוריירי

לאחר ארוחת הבוקר נסע לאקוריירי (Akureyri), שם נערוך סיור פנורמי בעיר. עבור תושבי צפון איסלנד אקוריירי היא “העיר הגדולה” הממוקמת בקצהו של פיורד אייאפיורד’ור, הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. על אף העובדה שאקוריירי ממוקמת רק 98 ק”מ דרומית לחוג הארקטי, האקלים בה מתון יחסית בזכות כך שהיא מצוייה ממש בעומק הפיורד ומוגנת מרוחות הים הצפון אטלנטיות הנפוצות בשאר איסלנד. משם נמשיך למוזיאון Glaumbær, שם נוכל לראות כיצד חיו האיסלנדים במאות ה-18 וה-19. הבתים הינם "בתי דשא" (turf house) ואנשים חיו בחוות Glaumbær עד 1947. חווה זו נבנתה עם ההתיישבות הראשונה באיסלנד בשנת 874. החווה הוכרזה כאתר מורשת מוגן ונמצא בבעלות המוזיאון הלאומי של איסלנד משנת 1952. לאחר הביקור בחווה נחזור לאקוריירי, שם נלון.

יום 4 | אקוריירי - הוסאוויק - שייט לוויתנים - מיוואטן

היום ניסע לאורך ערוצו הקניוני של נהר ה"יוקולסה" העצום. נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית ומסלולי הליכה קצרים. אם יאפשרו התנאים נרד גם לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים, מסלול הליכה אתגרי שיוביל אותנו אל מעיינות ומפלים נסתרים. בהמשך היום נעצור לביקור בסלעי ההד המשושים וכן באתר המפל הנטוש אסבירגי . לאחר מכן ניסע למפל גודפוס (Goðafoss) שפירושו ‘מפל האלים’. גודפוס הינו מפל בצורת פרסה עם עיצוב מעניין בו צוקי סלע קוטעים את הזרימה ומתעלים אותה באופן סמטרי למדי אל תוך סדרה של מפלים מרשימים. הוא נזון מהמים הקפואים של נהר הזורם כל הדרך מקרחון ואטנאיוקול דרך הרמה ההררית וצונח אל תוך קניון מרשים בן 3 ק”מ החצוב בשדה לבה בן 7000 שנה. לאחר מכן נבקר בהוסאוויק (Husavik) – עיירה שבעבר התפרסמה בציד הלוייתנים והיום מתפרנסת מתיירות סביב חייהם של הלוויתנים. כשנגיע לעיירה נצא לשייט לוויתנים מרהיב ונצפה ביונקי הים העצומים. לאחר השייט ניסע למיוואטן, שם נלון.

יום 5 | אגם מיוואטן

יום זה יוקדש כולו לאחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים באיסלנד - ימת מיוואטן. נראה את האגם המרתק, מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, בריכות בוץ ומים רותחים, אגני מים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה והרי געש שמקיפים את האזור שבו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם! טיול בחבל ארץ מרתק ביופיו גדוש חוויות ורשמים. נבקר בבריכות הבוץ והמעיינות החמים שב- Namafjall, נבקר בקרפלה (Krafla) ובתחנת הכוח הגיאותרמית שבה, תחנת הכוח הגדולה ביותר באיסלנד, נסייר בדימובורגיר (Dimmuborgir), אזור המורכב ממערות וולקניות שונות ותצורות סלע המזכירות מצודה, ונבקר ב- Skutustadir שרשרת מרשימה של מכתשים געשיים. לינה באזור האגם.

יום 6 | מיוואטן – אגילסטדיר - הפיורדים המזרחיים – דיופיוגור - הופן

היום ניסע לאורך הפיורדים המזרחיים בין הרים בעלי מדרונות תלולים, מהעתיקים באיסלנד. נצא בבוקר ממיוואטן וניסע עם הכביש מתפתל בין הפיורדים דרך אגילסטדיר (Egilsstadir) . נראה את ההרים היפים של הפיורדים המזרחיים מתנשאים מעלה וצוללים אנכית אל הים, את כפרי דייגים קטנים הפזורים לאורך החוף ואולי יתמזל מזלנו ונראה כלבי ים המסתתרים בין הפיורדים. נבקר בכפר דיופיוגור (Djupavogur) הממוקם בפנינסולה הציורית והפיורד המזרחי Hamarsfjörður החובק אותו. נסיים את סיורנו בהופן, שם נלון.

יום 7 | שמורת סקאפטאפל - לגונת הקרחונים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאגם Jökulsarlon, שם נצא לשייט בין הקרחונים. החוף עם החול השחור נקרא בפי המקומיים "חוף היהלומים" מכיוון שגושי הקרח מנצנצים כמו יהלומים. לאחר מכן נמשיך לעבר השמורה עם הקרחון הגדול ביותר באיסלנד (הגדול ביותר באירופה) – קרחון סקאפטאפל; עם ההגעה ללגונת הקרחונים הנדירה ביופיה נצא למסלול הליכה לעבר המפל השחור (Svartifoss) – מפל מרהיב המוקף בסלעי בזלת שחורים. נערוך תצפיות אל אחת השלוחות הדרומיות של הקרחון הענק ונשוב אל מרכז המבקרים שם נוכל ללמוד על ההתפרצויות האלימות של הר הגעש קאטלה עליו יושב הקרחון העצום. לאחר מכן ניסע דרך הכפר קיריובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) לקניון Fjadrargljufur, קניון מרשים במיוחד, עם מרפסות תצפית לנהר בתוכו. בהמשך ניסע לצוק דירהוליי (Dyrholaey) צוק בגובה 120 מטר בנקודה הדרומית ביותר של איסלנד. המקום קיבל את שמו מן הסלע המפורסם בצורת הקשת שיוצא מקצה הצוק אל הים. פירוש השם דירהוליי הוא “חור בדלת”. כאשר הים שקט, סירות קטנות יכולות לעבור דרך החור בסלע. נעצור כדי ליהנות מהנוף הנהדר בצוקי דירהוליי, בה אלפי תוכי ים (פאפינים) וציפורי ים אחרות מקננות כל קיץ. לאחר מכן ניסע לעיירה Hvollsvöllur , שם נלון.

יום 8 | החוף הדרומי - שייט לאיי ווסטמן - לצפייה בהר הגעש המקומי ובלבה

נתחיל את היום במרכז המבקרים Lava Center שב Hvollsvöllur ונגלה איך כוחות הטבע המורכבים עיצבו את כדור הארץ ויצרו את איסלנד לפני מליוני שנים. לאחר מכן נמשיך למפל המים סקוגפוס (Skogarfoss ) הכביר. כשעומדים בבסיסו של המפל מרגישים את העוצמה שלו וחוזים בקשת ענקית למרגלות המפל. נבקר גם במפל המים המרהיב סליילאנדפוס (Seljalandsfoss) בו ניתן לצעוד מאחורי המפל. לאחר מכן ניקח את המעבורת לאיי ווסטמן (Vestmanna) ומשם נצא לשייט סביב היימאי (Heimaey), האי הגדול והיחיד שמיושב, מבין קבוצת האיים המערביים של איסלנד. אי זה סבל מהתפרצות הר געש, נסייר בין חלקי האי שנקברו תחת הלבה והעפר הוולקני. נמשיך בסיור בין צוקי האי ונצפה במגוון עופות הים ובעלי החיים. לאחר מכן נחזור ל- Hvollsvöllur, שם נלון.

יום 9 | משולש הזהב - גולפוס - תינגווליר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול במשולש האיסלנדי המפורסם – גולפוס –תינגווליר. נבקר בתינגווליר (Thingvellir) באתר "אלטינג", הפרלמנט הראשון בעולם שהוקם על הגבול הגיאולוגי המיוחד של יבשות צפון אמריקה ואירופה . נלמד על חשיבותו החברתית ותרבותית של המקום שקיבל הכרה כאתר מורשת עולמית של אירגון אונסק”ו. מכאן נמשיך לאזור הפעיל מבחינה גיאותרמית – גייזר (Geysir), אותו סילון קיטור מתפרץ הידוע בעולם כולו שנתן את שמו לתופעה. המקום כולו שוקק פעילות גיאותרמית בצורת מעיינות חמים ובריכות בוץ רותח. נמשיך הלאה אל גולפוס (Gulfoss) “מפל הזהב”, נחשב ע”י רבים למפל היפה באיסלנד. משם נמשיך ללנגקול (Langjökull) הקרוי גם "הקרחון הארוך", הינו הקרחון השני בגודלו באיסלנד. שם נצא לנסיעה עם רכבי שלג ברחבי הקרחון, חוויה יוצאת במינה! בסוף היום נחזור ל- Hvollsvöllur, שם נלון.

יום 10 | רייקיאוויק

היום נגיע ל רייקיאוויק (Reykjavik), בירת איסלנד, ואת היום כולו נקדיש לה ולסביבותיה. נבקר באגם Grænavatn, אגם קטן שהוא בעצם מכתש וולקני שקיבל את שמו מהצבע הירוק הייחודי. כמו כן נבקר באגם Kleifarvatn, שבחלקו הדרומי ישנם מעיינות חמים אך ברוב חלקי האגם מים קרים מאוד. נעבור גם ב- Seltún, איזור גיאותרמי צבעוני עם מעיינות חמים ובריכות בוץ מבעבעות. בשעות הצהריים נגיע ללגונה הכחולה, ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם שנבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם. הלגונה נוצרה לגמרי במקרה. כאשר בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי (Svartsengi) החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, וסיליקה, אשר הפכו למעין סידן. הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה לאטרקציה בקרב המקומיים לאחר שהם גילו שטבילה במים מקלה על בעיות עור. המים החמים בלגונה הכחולה עשירים במינרלים כמו סיליקה וגופרית, ומכאן הצבע הכחלחל-ירקרק של המים. נהנה ממתקני הספא, נטבול במי המעיינות החמים ונעשה מסיכות בוץ. בתום הביקור שלנו בספא נחזור לרייקיאוויק, שם נלון.

יום 11 | רייקיאוויק – תל אביב

בשעות הבוקר יהיה זמן לקניות ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונמריא מריקיאויק דרך יעד ביניים לתל אביב.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

***טיסות: טיסות בינלאומיות טיול ע"פ המסלול הנ"ל ***לינה: לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה **תחבורה: אוטובוס באיכות גבוהה (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד) ***כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + ארוחה אחת נוספת) ***סיורים: סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול מדריך מקצועי מצוות דיסקברי

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות שרותי סבלות - לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון ביטוח נוסעים תוספת סינגל 890$ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות,ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.3.19 דמי סבלות, במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול.

מלונות

 דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

Reykjavik Centrum Hotel

Arnarstapi Hotel

Edda Akureyri

Icelandair Myvath

Country Hotel Smyrlabjorg

Stracta Hotell Hella

Icelandair Natura Reykjavuk

Hotel Glymur

 Saeluhus Akureyri

Fosshotel Glacier lagoon

Stracta Hotel Hella


 

הערות

מומלץ לבדוק היטב מסלולים של חברות אחרות: חלק מהן מציעות 'טיול מסגרת' במסגרתו יש ימים חופשיים, חצאי ימים חופשיים, סיורי בחירה בתשלום נוסף וכו'. כמו כן השוו את מספר ימי הטיול ואת מספר הלינות. אתם עשויים לגלות שבזול הוא בעצם יקר.

טיסות

הלוך
 
המראה מתל אביב בשעה 06:40 נחיתה בשעה 11:00 בריגה
המראה מריגה בשעה 12:55 נחיתה בשעה 14:00 ברייקיאוויק
 
חזור
 
המראה מרייקיאוויק בשעה 14:45 נחיתה בשעה 21:35 בריגה
המראה מריגה בשעה 23:40 נחיתה בשעה 03:50 בתל אביב

מידע כללי

הערות ספציפיות לגבי הטיול לאיסלנד:
הטיול לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
בתי המלון ברמה גבוהה שמותאמת לאיסלנד
כל האירועים תלויים במזג אוויר
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית.
יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול.
הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. המשלמים בכרטיס אשראי יחוייבו ב-2.5% נוספים.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.