טיול מאורגן למרוקו 10 ימים |
image descriprion
image descriprion

טיול מאורגן למרוקו 10 ימים |

10 ימים
/
8 לילות

אתרים ואטרקציות

 • מרקש:
 • הרובע היהודי, גני ובריכת מנארה, מסגד קוטביה

 • הרי האטלס:
 • עמק האוריקה, אירוח בבית ברברי טיפוסי, טיול ג'יפים בהרי האטלס

 • וארזאזאת:
 • קסבת איית בן חידו

 • טיול לקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות.
 • פס:
 • סיור בסמטאות העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה מרוקאית- כולל ארוחת ערב

 • שפשואן:
 • סיור בעיר הכחולה והציורית המכונה "הפנינה הכחולה של מרוקו".

 • רבאט:
 • מאוזולאום המלך מוחמד ובנו חסן ה-2, רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.

 • קזבלנקה:
 • כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה

 • טנג'יר:
 • סיור בשווקים, טיילת, "מערות הרקולס".

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם לחוויה כל-חושית במרוקו - החל מהדיונות של מדבר סהרה, הרי האטלס הגבוהים ורכס והרי הריף, דרך קסבות, 'מדינות', רבעים וסמטאות מפותלות, ועד לערים שוקקות חיים וכפרים ספוגי תרבות - טיול למרוקו יחשוף אתכם לאחת המדינות המגוונות ביותר ביבשת אפריקה בפרט ובעולם בכלל. כבר שנים רבות חברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. בשנים האחרונות הוציאה החברה אלפי מטיילים למסלולים ייחודיים ומרתקים, שופעים באטרקציות ואתרים יוצאי דופן שקשה יהיה למצוא בחברות אחרות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול המאורגן למרוקו של 'דיסקברי', וביחד נחווה בדרך האולטימטיבית את מרוקו. המסלול של 'דיסקברי' ניתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו הקסומה. 

להלן האטרקציות הכלולות במחיר: 

 • ביקור בבית ברברי
 • טיול ג'יפים בהרי האטלס
 • חפלה מרוקאית כולל ארוחת ערב ומופע פולקלור בפס
 • ביקור במערות הרקולס


למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 17/11/2024
חזרה: 27/11/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 1,690 $
מחיר לאדם יחיד 2,390 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,650 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם) 1,650 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם ) 1,650 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 1,990 $
תוקף המבצע 1.5.2024 0 $

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב – קזבלנקה

  נטוס בטיסה ישירה לקזבלנקה  ונסייר במקום – קזבלנקה עיר נמל ומרכז העצבים הכלכלי והפיננסי החשוב של מרוקו. נבקר בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. קזבלנקה, שהיא העיר הגדולה במרוקו, נוסדה בתחילת המאה והיא עיר הנמל העיקרית של המדינה. העיר משמשת גם כמרכז תחבורה ראשי ומתפקדת כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. כשנטייל בעיר נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה ונבקר באתריה המרכזיים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה והעיר החדשה, הטיילת ועוד. לאחר מכן ניסע למלון בקזבלנקה ללינה וארוחת ערב.

 2. יום 2 | רבאט - טנג'יר

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עיר הבירה של מרוקו, רבאט. בתרגום ממרוקאית פירוש שמה של רבאט הוא "המצודה", על שם מצודת העיר ההיסטורית הצופה מגבוה על העיר ולאורך ההיסטוריה שירתה אותה נאמנה. לצד הצביון העתיק ברבאט, גם לא מעט גנים ירוקים מקשטים את העיר. ברבאט נבקר ברחבת ארמון המלך ונצפה על מגדל חסן ועל הגשר החוצה את נהר בורגרג. נטייל בין סמטאות ונטפס אל הקסבה "האודאייה", קסבה עתיקה על תילו של צוק המשקיף אל הנהר. נמשיך לביקור בעיר סלא השוכנת על הגדה הימנית של נהר בו-רגרג, צופה על עיר הבירה רבאט. בעבר סלא הייתה בית לקהילה יהודית גדולה, חלקה יליד העיר וחלקה הגדול יותר הוא מגירוש ספרד.   לאחר מכן, נצא לסיור בטנג'יר. נבקר בשווקים ובטיילת, נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס" שם, על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה" שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. בהמשך נבקר במדינה – העיר העתיקה וגם בעיר החדשה. טנג'יר הינה עיר בצפון מרוקו השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'יר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. לקראת ערב ניסע אל מלוננו בטנג'יר לארוחת ערב ולינה.

 3. יום 3 | ואזאן - שפשואן (העיר הכחולה) - תטואן - פס

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לואזאן, שם נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן, אחד מגדולי המקובלים שפעלו במרוקו. רבי עמרם בן דיוואן התיישב תחילה בחברון, אך בהמשך נשלח למרוקו במטרה להקים ישיבה ולאסוף תרומות מכלל הקהילות היהודיות למען כוללות חברון. הצדיק רבי עמרם בן דיוואן הגה בתורת הנגלה ובתורת הנסתר והוא דמות מוערכת לאין שיעור ביהדות. במרוצת השנים, הפך קברו לאתר עלייה לרגל עבור עשרות אלפי חסידים שמתקבלים בסבר פנים יפות על ידי התושבים המקומיים, ובמקום אף מתקיימת הילולה שנתית. לאחר מכן ניסע לבירת הרי הריף שפשואן. עיר ייחודית וציורית המכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. נמשיך אל העיר תטואן שבעברה שימשה כמרכז קליטה למגורשי ספרד ואף נכבשה על ידי הספרדים. ניחשף לצד הספרדי של מרוקו המתבטא בסגנון הארכיטקטורה הספרדי שבתטואן, ולקראת הערב ניסע אל העיר טנג'יר הממוקמת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, במקום בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. בסיום היום, נגיע אל מלוננו בפס .

 4. יום 4 | סיור במקנס -בערב חפלה מרוקאית

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בעיר מקנס, אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו שהוכרזה גם כאתר מורשת עולמית. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. במהלך סיורנו במקנס נעבור דרך שער 'באב אל-מאנסור' המרשים, נבקר ב"מדינה" העתיקה, נצפה על הארמון המלכותי מוקף הגנים המפוארים ונטייל בחלק ההיסטורי של העיר הכולל גם את "המלאח" היהודי. בתום סיורנו בעיר הקיסרית נחזור אל העיר פס לארוחת ערב ולינה. לקראת ערב נהנה מחפלה מרוקאית.

 5. יום 5 | פס

  לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר פס, העתיקה ביותר מבין ערי מרוקו. בשל חשיבותה הדתית, הכריז ארגון אונסק"ו על העיר פס כ'אתר מורשת עולמית'. פס שוכנת בסמוך לנתיבי האורך והרוחב של כל מרוקו, באזור פורה ושופע בגידולים חקלאיים, על הגבעות הצופות אל נהר הסבו. בסיורנו בפס נעלה לעמדת תצפית מן המגדל הדרומי של העיר ונשקיף אל חומות העיר העתיקה וקברי השושלות השמורים. לאחר מכן נשוטט בסמטאות "המדינה" המחולקת לשווקים קטנים על פי מקצועות שונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. כשנטייל בתוך ה"מדינה" של פס נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים (הריח במקום רחוק מלהיות ידידותי לדרכי הנשימה, אך נדאג להוריד מהשפעתו באמצעות עלי נענע ריחניים).   בהמשך ביקורנו נצפה על ארמון המלך ונטייל ב"מלאח" היהודי של פס. ב"מלאח" נצפה על שעון המים הנודע של הרמב"ם, נבקר בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי השמור היטב, שם נפקוד את קברה של הצדקת 'ללה סוליקה'.   לקראת ערב נחזור אל מלוננו בפס.

 6. יום 6 | איפראן - ארפוד

  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל עיירת הקיט איפראן המוצבת במרכז הרי האטלס התיכון המושלגים, "השווייץ של מרוקו". איפראן נמצאת בגובה 1650 מטר ובתוכה קיים מרכז תיירות, נופש וסקי. עם כניסתנו אל העיירה נפגוש בגן גדול ובתוכו אגם ברבורים, בסמוך אליו יער עבות ובו משפחת קופי מקוק קטנטנים (לעיתים הם ינסו "לסחוב" ממכם פריטים). נחזה בפסל האריה שמסמל את איפראן ונצפה על טירה מיוחדת הבנויה בסגנון סקוטי. לקראת הערב ולאחר שנהנינו בעיירת הנופש של מרוקו, נעשה את הדרך אל העיירה ארפוד שבעמק הזיז. ארפוד ממוקמת על פתחו של מדבר סהרה, והיא תשמש אותנו כבסיס היציאה לטיול המרתק שלנו אל המדבר הגדול מחר. לקראת ערב נגיע אל מלוננו בארפוד לארוחת ערב ולינה.

 7. יום 7 | עמק הדאדס – קניון טודרה – וארזאזאת

  היום נברח מעט מההמוניות של הערים וניסע אל עמק הדאדס השוכן במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה. בעמק הדאדס נחזה במראות הסלע הגירני ואבן החול שיצרו צורות מיוחדות. הדרך מתפתלת בין נופים פראיים ולאורכה עיירות שהוקמו בנאות המדבר, וקסבות עתיקות בצבעים שמקנים לעמק את השם - "דרך אלף הקסבות". נמשיך לטיול בקניון טודרה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים במרוקו. הקניון שוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס, אורכו 600 מטרים וצוקיו מתנשאים לגובה של 300-400 מטרים. ניסע לאורך הקניון הצר, בין קירות גבוהים בגוונים אדמדמים ונגיע לעמק טודרה אזור יפהפה ובו כפרים רבים עם מבנים מלבני בוץ, מקושטים במטעי דקלים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע הגדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל- כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה". לקראת ערב נגיע אל העיירה וארזאזאת לארוחת ערב ולינה.

 8. יום 8 | טיול ג'יפים להרי האטלס - מרקש - בערב "פנטזיה אצל עלי"

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס ובקסבת איית בן חידו. הרי האטלס הינם רכס הרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה. תחילה נחצה את עמק האוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל העצום, הברברים החיים בכפרים שלמרגלותיו מכנים אותו "הר ההרים". במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי שיספק לנו טעימה מהתרבות המקומית באזור המיוחד הזה, נחצה את עמק האוריקה המרהיב ונצפה על אוסף נופים פראיים ואף נגיע אל אזור הכפר סטי פאטמה, כפר ציורי המחולק על ידי נהר. מעבר לנהר, נמצאים מספר סתי קפה ושבילים העולים אל רכסי הרים, שם נחזה במפלי סטי פאטמה הנפלאים – סדרה של שבעה מפלים הנופלים ממצוק בגובה של כ-25 מטרים. בהמשך היום, נגיע אל "העיר האדומה" מרקש להתארגנות וארוחת ערב. לאחר מכן נהנה ממופע ה"פנטזיה אצל עלי". 

 9. יום 9 | סיור במרקש - שדה התעופה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול ב"עיר האדומה" מרקש, שרכשה את כינויה הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית המוקפת חומה, יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו – על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנותה – "אהובתי"). נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגר קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק הצבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי", שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה. לקראת ערב, ניסע לכיוון שדה התעופה ונטוס בחזרה לישראל.

 10. יום 10 | נחיתה בישראל

  בשעות הבוקר ננחת בתל אביב. תם ונשלם סיורינו.

טיול מאורגן למרוקו 10 ימים |

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה

*מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים)

*בתי מלון בדרגת אירוח טובה

*כלכלה - חצי פנסיון

*דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו

*תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

*אוטובוס תיירים ממוזג

*מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' אשר מומחה בנושא טיול למרוקו

המחיר אינו כולל

*כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"

*הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו

*ביטוח רפואי ומטען

*שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.12.23

*דמי סבלות

*ויזה למרוקו

מלונות

מלונות מדרגת תיירות טובה

טיסות


***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

  הבהרות:

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  דמי הרשמה ותנאי ביטול:

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

  ביטוח:

  חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.

  בריאות וחיסונים:

  חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

  הבהרה:

  ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

  הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!

  ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.