טיול מאורגן למרוקו | -13 ימים X

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

מרקש: הרובע היהודי, גני ובריכת מנארה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי", רובע הגיליס
וארזאזאת:
מדבר סהרה: ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדאס, דרך אלף הקסבות.
דיונת מרזוגה: נסיעה בג'יפים, רכיבה על גמלים.
פס: סיור בסמטאות העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חפלה מרוקאית .
שפשואן: סיור בעיר הכחולה הציורית.
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.
טנג'יר: סיור בשווקים, טיילת, "מערות הרקולס".
תטואן
וזאן
מקנס
איפראן

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול יינתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר והטיול הוא בתנאי חצי פנסיון, בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו המדהימה.


ביקור בערים: אגדיר, תטואן , וזאן ,איפראן ,  מקנס , מרקש, אסווירה, קזבלנקה, רבאט, פס, וארזאזאת, שפשואן, טנג'יר.

הטיול כולל 2 טיולי ג'יפים (האחד בהרי האטלס, השני  במדבר סהרה ורכיבת גמלים לצפייה בזריחה).

חפלה מרוקאית בפס , מופע פנטסיה הכולל : רכיבת סוסים, מופע אש, , רקדנים מכל רחבי מרוקו

 


יציאה - חזרה
20/10/2022
01/11/2022
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
2,090 $
מחיר לאדם יחיד
2,690 $
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
1,990 $
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
1,990 $
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
1,990 $
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
2,290 $
תוקף המבצע
0 $
15.7.2022
הנחות לילדים
0 $
הערות
0 $

המסלול

יום 1 | יום חמישי ת"א – קזבלנקה

פגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס ישירות אל העיר הגדולה במרוקו, קזבלנקה.   
מיד לאחר הנחיתה נתחיל בסיור מקיף בעיר שנחשבת בירתה הכלכלית של הממלכה.
קזבלנקה בנויה על פי סגנון צרפתי, שופעת בשדרות רחבות, בניינים וקניונים מודרניים במיוחד וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים של פריז. "העיר הלבנה" זהו הכינוי שניתן לקזבלנקה היפהפייה. עם הגיענו נתחיל בסיור מקיף בעיר. 
נראה את  מסגד חסן ה – 2, כנראה פרויקט הבנייה השאפתני ביותר בעיר עוד מימיו של המלך הנחשב למנהיגם הרוחני של המקומיים. המסגד הגדול ביותר במרוקו והשלישי בגודלו בעולם אחרי המסגדים במכה ובמדינה. 
נמשיך לסייר בעיר ונראה את כיכר מוחמד ה-5 ממנה מסתעפים הרחובות הראשיים בעיר. הכיכר מוקפת בגנים ובמרכזה ניצבת מזרקה מפוארת, מסביבה נצפה על בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד שלל מבנים מרשימים .נמשיך אל "המדינה" של קזבלנקה, החלק העתיק ביותר בעיר שם נשוטט בין מבוך הסמטאות הצרות, ננשום ריחות משכרים של תבלינים אותנטיים ונפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית (במחירים לא רעים בכלל). 
בערב נצא אל הטיילת של קזבלנקה ונצעד לאורכה של הטיילת המקסימה המתפרשת לאורך קו החוף של האוקיינוס האטלנטי ונבקר גם ב"קניון מרוקו", הקניון המפואר והגדול ביותר במרוקו ובו מיטב המותגים והחנויות.
ארוחת ערב ולינה בקזבלנקה.

יום 2 | יום שישי רבאט- פס

לאחר ארוחת הבוקר  נסע לעיר הבירה של מרוקו- רבאט ונערוך סיור בעיר. פירוש שמה של רבאט בתרגום ממרוקאית הוא - "המצודה", על שמה של מצודת העיר ההיסטורית שהוקמה במרכזה ושימשה כמפקדה הראשית של לוחמי שושלת המוואחדון למאבקיהם הממושכים בספרד, אי שם במאה ה-12 לספירה. בסיורנו בעיר הבירה המודרנית והשוקקת חיים נפגוש אתרים היסטוריים משובבי עין ושופעי סיפורי מורשת. לצד הצביון ההיסטורי של רבאט, נמצא גם לא מעט גנים מוריקים ומבנים בסגנונות ארכיטקטוניים מגוונים. 
 ובתום סיורינו נסע אל העיר הגדולה, הנחשבת לבירתה הדתית והתרבותית של מרוקו- פס.
נגיע אל מלוננו ונתכונן לקראת שבת.

 

יום 3 | יום שבת פס, חפלה מרוקאית

שבת מנוחה. המעוניינים יוכלו לצאת עם המדריך לטיולים רגליים בפס.
במוצאי שבת נצא למופע פולקלור/חפלה מרוקאית, בו נוכל לרקוד כמיטב המסורת ובאווירה אותנטית כנהוג בפס ואפילו נחזה בטקס חינה מסורתי.

 


יום 4| יום ראשון פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפס. נסייר בעיר העתיקה של פס  שהייתה בעברה מטרופולין יהודי. בפס התיישבה אוכלוסייה יהודית גדולה, חלקה התגבשה במקום וחלקה הגדול יותר היה ממגורשי ספרד. כאן פעלו חלק גדול מהמנהיגים, הסופרים והרבנים היהודים במרוקו, ברובע ששמו היה בעבר 'פנדק אל-יהודי'. העיר פס גדלה להיות בית חם עבור האוכלוסייה היהודית במרוקו. לא מעט צדיקים יהודים כתבו את שמם ופועלם בעיר -הבלשן והפייטן יהודה בן-קוריש, ר' דונש בן-לברט, ר' יהודה חייג', ר'יצחק בן-יעקב אלפסי (הרי"ף) ,הרמב"ם גם הוא עבר לעיר עם משפחתו ועוד צדיקים רבים שחרטו את שמם ופועלם בעיר פס, סמל הדת והתרבות היהודית של מרוקו. ניסע למפעל קרמיקה הייחודי לעיר פס ונוכל להתנסות בעצמינו ביצור הקרמיקה. 
נמשיך בסיורינו ונעלה לעמדת תצפית נהדרת מן המגדל הדרומי של העיר ונשקיף על העיר העתיקה. נטייל ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים, מבוך גדול בו חיים ועובדים אלפי אנשים. נטייל בין הסמטאות ונבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים וגם במפעל רועי הנחושת שגם הוא משמר מסורות עתיקות יומין. נצפה על ארמון המלך ועל שעון המים הנודע של הרמב"ם, ואחר כך נטייל ב"מלאח" היהודי. נבקר בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי, שם נפקוד את קברם של ר' יהודה בן עטר ושל הצדקת 'ללה סוליקה'. נבקר גם בבית הכנסת אבן דנן מהמאה ה-17, בבית שבו התגורר הרמב"ם בשהותו הקצרה במרוקו ובעיר העתיקה הקיימת מזה 1200 שנה.
נסייר בעיר ובאתרים החשובים של פס ולאחר מכן נחזור אל מלוננו בפס. 

יום 5 | יום שני איפראן – מידלט- ארפוד

הבוקר נעזוב את פס וניסע לביקור בעיירת הקיט והנופש איפראן  שנמצאת בגובה 1650 מטר, בלב הרי האטלס התיכון. ניסע בדרך נופית מרהיבה ונחצה יערות ארזים ואלונים עד שנגיע לעיירה המכונה גם "שוויץ של מרוקו" . נסייר בעיירת בעלת האווירה האירופאית ובה בתי קפה יפים המגישים את מיטב הקונדיטוריה הצרפתית. נראה את פסל האריה- הסמל של העיר ונשמע את הסיפור הטראגי הקשור אליו ונטייל לאורך האגם המלאכותי בלב העיירה.
לאחר הביקור באיפראן נמשיך בנסיעתנו ונעצור בעיירת השוק מידלט השוכנת ברמות הגבוהות המקיפות את נהר המולאוויה שבין האטלס התיכון לאטלס הגבוה. מידלט וסביבתה אחראיות לגידולים חקלאיים רבים במרוקו ובהם תפוחים, שזיפים, אגוזי מלך ועוד.
נמשיך בנסיעה עד לארפוד הנמצאת  בפתחו של מדבר סהרה. ארפוד משמשת כבסיס למטיילים במרוקו ליציאה לטיולים במדבר ונמצאת בקרבת הדיונות הגדולות באזור מרזוגה. הסהרה הוא המדבר הגדול בעולם, שמו בערבית הוא "צחראא כוברא", המדבר הגדול. המדבר משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיאנוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו: למעלה מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. בסהרה כולה חיים כ- 5 מליון נפש, רובם בנאות המדבר. לינה בארפוד.


יום 6-יום שלישי - מדבר סהרה, קניון טודרה- ווארזאזת

לפנינו אחד הימים היפים  ביותר בטיולנו למרוקו- טיול ג'יפים בזריחה במדבר סהרה. נקום לפנות בוקר ונפגוש את הג'יפים ,עימם נסע אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה ממנה נחזה במחזה מרהיב של זריחה במדבר. בסיום נחזור עם הג'יפים  אל המלון. נתרענן, נאכל ארוחת בוקר ונצא להמשך הטיול. 
ניסע לטיול בקניון טודרה היפיפה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים במרוקו. הקניון שוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה, אורכו 600 מטרים וצוקיו מתנשאים לגובה של 300-400. ניסע לאורך הקניון הצר בין קירות גבוהים בגוונים אדמדמים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע גדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל - כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה". נמשיך אל עמק הדאדס ונחזה במראות הסלע הגירני ואבן החול שיצרו צורות מיוחדות. הדרך מתפתלת בין נופים פראיים ולאורכה עיירות שהוקמו בנאות המדבר, וקסבות עתיקות בצבעים שהקנו לדרך  את השם – "דרך אלף הקסבות".
נמשיך בנסיעה עד שנגיע  לעיר המיוחדת וארזאזאת הנחשבת ל"עיר הסרטים" של מרוקו בה צולמו סרטים הוליוודים מפורסמים כמו "לורנס איש ערב", הנסיך יום נברח מעט מההמוניות של הערים וניסע אל עמק הדאדס, השוכן במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה. נמשיך לטיול ". הפרסי – חולות הזמן ואפילו סקס והעיר הגדולה 2.  נסייר בעיר ונגיע אל מלוננו. 

יום 7 | יום רביעי ווארזאזת – תזנכת – תלווין - אגאדיר

הבוקר נמשיך לסייר בווארזאזת ואז נסע מערבה דרך הרי האטלס הגבוה ואזור גידולי הזעפרן ונחצה את עמק ה"סוס" המפורסם שהוא אחד האזורים הפוריים ושופעי המים במרוקו. לעת ערב נגיע לעיר הקייט והנופש אגאדיר, השוכנת לחופו של האוקיאנוס האטלנטי. נגיע אל מלוננו בעיר הנופש ולאחר ארוחת הערב נוכל לבלות בטיילת השוקקת של אגאדיר.יום 8 | יום חמישי אגאדיר

היום נסייר באתריה המרכזיים של אגאדיר ואף נהנה מזמן חופשי לקניות. 
אגאדיר היא עיר נופש מודרנית במרכז מרוקו עם חופים יפהפיים, מלונות, מסעדות מזון מהיר וכל אפשרויות ספורט המים האפשריות. בעקבות רעידת אדמה שהתרחשה כאן בשנות השישים, שבה נספו גם רבים מבני הקהילה היהודית, נהרסה העיר ההיסטורית ותחתה נבנתה העיר מחדש  ככרך מודרני להפליא.
נראה את נמל הדייגים ונעלה אל הקסבה- המצודה  ממנה נשקף נוף מרהיב  ונראה את  המקום בוא קבורים חללי הרעש הגדול. נבקר בבית הכנסת המרכזי ונמשיך אל השוק הגדול והצבעוני ובו נהנה מזמן חופשי לקניות. מעל 1000 חנויות ממתינות לנו....
בערב נחזור אל מלוננו.  

יום 9 | יום שישי אגאדיר- אסווירה - מרקש

 
הבוקר נעזוב את אגאדיר ונסע אל עיר הנופש אסווירה השוכנת לחופו של האוקיאנוס האטלנטי. בדרכינו לשם נעצור בקואופרטיב של נשים המייצרות את שמן הארגן הייחודי למרוקו. נלמד על סגולותיו הרבות של השמן ועל אופן הפקתו. הקואופרטיב שנוסד בעידודה של ממשלת מרוקו, מעניק פרנסה לנשים רבות שבד"כ היו מנוצלות ועובדות בשכר זעום כדי לייצר את השמן. נמשיך בנסיעה אל אסווירה, הידועה גם בשמה הקודם מוגדור. העיר הוכרזה על ידי אונסק"ו כ'אתר מורשת עולמית'. והיא עיר נמל המוגנת על ידי מפרץ טבעי. באסווירה נערכים בדרך קבע פסטיבלים רבים ובשל כך העיר תמיד נשארת תוססת ונחשבת לפנינה תיירותית בקרב תיירים מכל קצוות עולם. עד כמה מבוקשת אתם שואלים? ובכן, בשנות ה-60 נהגו לבלות בחופיה בוב מרלי וג'ימי הנדריקס האייקונים!
 נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה שם נטייל בין בתי מלאכה מסורתיים ונראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. נצעד ברחובות הצרים והמפותלים של העיר ונפגוש בבתים הצבועים בכחול ואדום, גלריות אמנות וחנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. נטייל ב"מלאח" היהודי שרחובותיו יובילו אותנו עד לנמל הדייגים של אסווירה, נמל 'סקאלה', המוקף במצודות שמירה עתיקות. מהנמל נעלה אל המצודה הפורטוגזית, שריד היסטורי מימיה הקדומים של אסאווירה ונשקיף על העיר הפרושה תחתינו. 
בתום סיורנו נסע אל העיר המופלאה מרקש ונתכונן לקראת שבת.
 

יום 10-יום שבת מרקש

שבת מנוחה. המעוניינים יוכלו לצאת לטיולים רגליים עם המדריך במרקש.

במוצאי שבת, נצא כולנו לבילוי מיוחד למופע "פנטזיה אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם . 

יום 11- יום ראשון מרקש

את היום נקדיש לסיור במרקש. 

מרקש מכונה "העיר האדומה" של מרוקו הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית מוקפת החומה יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו - על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנות אותה - "אהובתי (.
נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד כותוביה המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי" שבחציה הראשון של המאה העשרים היה המלאח היהודי של מרקש הגדול ביותר במרוקו, ובאותה תקופה התגוררו בעיר עשרות אלפי יהודים. נבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה", אותו בנו יהודים ממגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. 
נסייר גם בשווקיה הצבעוניים של מרקש ואף נפקוד בית מרקחת ברברי מפורסם המציע שלל מרקחות ותרופות טבעיות.  נסייר גם ברובע גיליס, הרובע החדש של מרקש, שנבנה בשנת 1913 ממערב לעיר העתיקה בסגנון אירופי, ובו שדרות רחבות, רבעי מגורים וגנים ציבוריים.
בתום יום הסיור במרקש המופלאה, נחזור אל מלוננו לארוחת הערב.
בלילה נצא אל הכיכר המרכזית המפורסמת של מרקש, 'ג'מע אל פנע', הסמל והלב הפועם של העיר. בכל ערב מתעוררת הכיכר לחיים במופעי אקרובטים, קוסמים, מגלי עתידות, מרקידי נחשים ומספרי מעשיות. נהלך בין דוכני מזון אותנטיים, שטיחים מרוקאים, תכשיטים, בשמים ותבלינים בעירוב צבעים וריחות. 

יום 12-יום שני טיול בעמק האוריקה ותצפיות להרי האטלס, קזבלנקה- ת"א

לאחר ארוחת בוקר נצא מהמלון לטיול בהרי האטלס, רכס ההרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה ולעמק אוריקה הירוק המכונה - שוויץ של מרוקו. העמק מאופיין ע"י מבנים הבנויים בצלע ההר בחימר בצבעים חום ורדרד ומעליו פזורים כפרים ברברים, שפרנסתם מגידול עצי פרי נשירים: תפוח, דובדבן, שזיף, אפרסק, משמש, אגוז מלך ושקדים. נחצה את העמק הירוק ונגיע אל קברו של אחד הרבנים המפורסמים של העמק, רבי שמעון בלחנס ונשמע את האגדה הקשורה אליו. בהמשך נבקר בבית ברברי טיפוסי שיספק לנו טעימה מהתרבות המקומית באזור מיוחד זה. 
נגיע לנקודת תצפית ממנה נשקף נוף נפלא של הרי האטלס והעמק ולאחר מכן  נסע אל שדה התעופה של קזבלנקה ונטוס חזרה לישראל.

יום 13 ת"א

ננחת לפנות בוקר בנתב"ג. תם ונשלם טיולנו במרוקו!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה *מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) *בתי מלון בדרגת אירוח טובה *כלכלה - חצי פנסיון *דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו *תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) *אוטובוס תיירים ממוזג *מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' אשר מומחה בנושא טיול למרוקו

המחיר אינו כולל

*כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו *ביטוח רפואי ומטען כולל ביטוחי קורונה *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.10.2021 *דמי סבלות *בדיקות קורונה בארץ ובמרוקו לפני החזרנ לישראל *ויזה למרוקו: בעלות 55$

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת היציאה לטיול: ( בתי מלון בדרגת אירוח טובה )

  

CAMPANILE HOTEL - CASABLANCA 

KENZI SOLAZUR - TANGER

ROYAL MIRAGE - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD

KARAM PALACE - OUARZAZATE
 

הערות


**סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

הטיול מופעל על פי תנאי התו הסגול. כפוך למגבלות הקורונה בישראל ובארץ היעד.

יתכנו שינויים באתרי הביקורים לאור מגבלות הקורונה הארץ היעד, במידה ויהיו שינויים יינתנו ביקורים 

חלופיים. 

להלן מידע שימושי ועדכני אודות הליך נסיעה לחו"ל וקורונה, כדאי לקרוא לפני שנוסעים (קישור לאתר משרד הבריאות):

לחצו כאן 

. ייתכן ויחולו שינויים בלוחות הזמנים ובמחירים לאדם בהרכב זוגי בחדר, מיסים, תשר ודמי הרשמה. עד גמר המלאי ט.ל.ח

* יש לבצע בדיקת קורונה ( לא כלול במחיר) לאחר הנחיתה במרוקו ולהמתין במלון עד לקבלת תוצאות.

המחיר לא כולל דמי הוצאת ויזה בסך 55 $

 

הערות חשובות:

* יש לבצע בדיקות קורונה לפני היציאה לחו"ל- 72 שעות.

*המחיר אינו כולל בדיקת קורונה פרטית גם למחוסנים 72 שעות לפני החזרה לארץ. עלות הבדיקה תשולם בנפרד במקום.

* עקב מצב התחלואה, ייתכן ולא ניתן יהיה לבקר בחלק מהאתרים.

* הטיול הינו למחזיקי תו ירוק בלבד.
  

  

טיסות

ישירות או עם עצירה ביעד ביניים באירופה

מידע כללי

מרוקו, היא אחת המדינות החשובות בעולם הערבי, הרביעית בגודלה, בעלת היסטוריה מתקופות קודמות ובין כובשיה נמנים כמעט כל הממלכות העתיקות.
התיישבו בה הברברים, הערבים ויושבי ההר. מרוקו יושבת על מיצרי ג'ילברטר, הגשר בין אפריקה לאירופה, דרך העיר החשובה "טנג'יר", בה תבקרו במהלך במהלך הטיול .
במסלול שלנו תבקרו בערים: קזבלנקה, מרקש, פס, מקנס, טנג'יר, אסוואירה (מוגדור) , ארפוד (השער למדבר סהרה), ווארזאזאת ועוד. וכן תבקרו במדבר סהרה שם תצאו לטיול ג'יפים ולאחר מכן תרכבו על גמלים לראות את הזריחה. כמו כן תשתתפו בטיול ג'יפים בהרי האטלס. בטיול משלבים כניסות לאתרים, השתתפות בחפלה בפס ובמופע " פנטסיה" במרקש. הטיול בתנאי חצי פנסיון.
הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.