טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה | 1.11 | 18/19 יום

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

18/19 ימים 16 לילות

אתרים ואטרקציות

וייטנאם:
האנוי:
מאוזולאום מייסד האומה הו צ'י מין, גן ארמון השלטון, מגורי מייסד האומה, מקדש הספרות, פגודת העמוד, מקדש ציורי על שפת האגם, סיור ברכבי 'באגי', אגם הואן קיאם, מקדש נגוק סון, בית הסוהר "הילטון האנוי", מוזיאון מלחמת וייטנאם, פגודת טראן קוק, מוזיאון האתנולוגיה של וייטנאם, מופע "בובות מים", אזור הפרובינציה נין בין - "האלונג ביי שעל היבשה".
סאפה:
עיירת הגבול עם סין לאו קאי, עלייה ברכבל להר פאנסיפאן, טאם קוק - שייט על הנהר, כפר מיעוטים, שווקי המיעוטים.
האלונג ביי:
הפלגה באוניה ושייט בקיאקים - ביקור במערות נטיפים, שייט אל האי סוי סים, שייט אל מערת סונג סוט ואל כפרי הדייגים.
הואה:
שייט ב"נהר הבושם", פגודת "טיין מן", שוק מקומי "דונג בה".
דאנאנג:
מוזיאון לתרבות הצ'אם, מעבר ההרים, "מעבר העננים", העיירה הציורית הוי אן, סיור ב"גשר היפני", טיול בסמטאות העיר העתיקה, שייט בנהר.
הו צ'י מין (סייגון):
ביקור בעיר הסינית, ביקור בבית הממשל, מוזיאון המלחמה, הקתדרלה הקתולית, בית הדואר, ביקור בשוק מקורה.
מחילות קו צ'י, כנסיית הכת קאו דאי.
דלתת המקונג- קאן טו:
סיור אל הדלתא של נהר המקונג, שייט בין הכפרים, ביקור בשווקים.
צ'או דוק:
ביקור בשוק הצף צ'אי ראנג, שייט בין כפרי הדייגים שצפים על המים, "אי הצבים", גן הפרחים,
"אי הפיניקס", פאום סוי, ביקור בכפר הצ'אם, פגודת 'וינה טראנג',
קמבודיה:
פנום פן:
הפלגה בנהר, במתחם הארמון המלכותי, מונומנט העצמאות, פגודת הכסף, מקדש פרה רפ, מוזיאון לפיסול בודהיסטי,
ביקור במוזיאון הלאומי, ביקור בשוק המקומי.
סיאם ריפ:
שייט בתעלת סאפ, ביקור בכפרים צפים, אתר אנגקור, פגודת וואט בו, מקדש 'טה פרום', "מרפסת הפילים" , "טרסת המלך המצורע".

למה דיסקברי?

בטיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה עם דיסקברי תיהנו מיתרונות רבים:

נסיעה באוטובוס בדרך החדשה אל סאפה במקום רכבת לילה מאוד לא נוחה ביקור באזור סאפה, ביקור אצל שבטי המיעוטים הססגוניים, לילה באנייה מפנקת במפרץ האלונג, שייט בין כפרי הדייגים הצפים, ביקור במערות הנטיפים, שייט ב "נהר הבושם". בבירה העתיקה הואה, טיול בעיר העתיקה שמורת אונסק"ו - הוי אן. מחילות הוייטקונג בקו צ'י, ביקור אצל כת הקאו דאי - שילוב מרתק של נצרות ובודהיזם. סיור מלא בדלתא של המקונג. כולל השוק הצף של קאי בה והכפרים על שפת הנהר. שייט חווייתי על נהר המקונג לכיוון קמבודיה. ביקור בבירת קמבודיה פנום פן. טיסה לסיאם ריפ במקום נסיעה באוטובוס ארוכה ומעייפת, ביקור מלא במקדשי אנגקור, שייט באגם טונלה - אגם המים המתוקים הגדול ביותר במזרח אסיה, הכפרים הצפים.

יציאה - חזרה
01/11/2020
18/11/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
3,390 ₪
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
0 ₪
3990$
תוקף המבצע
0 ₪
1.6.20
הנחות לילדים
0 ₪
הערות
0 ₪

המסלול

מעודכן לתאריך 3.11.19

יום 1 | תל אביב - האנוי

נתאסף בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לטיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה. יעדנו הראשון הוא עיר הבירה של וייטנאם, האנוי, אליה נטוס דרך יעד ביניים.

יום 2 | האנוי

Good Morning Vietnam! (קלישאתי, אבל נכון...). עם נחיתתנו נערוך סיור מקיף בהאנוי, בירת וייטנאם שנמצאת על גדות הנהר האדום ופירושה, שלא במפתיע, הוא "העיר בעיקול הנהר". האנוי זו עיר נפלאה שלה אווירת מושבה צרפתית, בניינים מרהיבים ביופיים שחלקם בנויים בסגנון קולוניאליסטי ומכוסים בטיח צהוב. האנוי היא השנייה בגודלה בוייטנאם, סיורנו בהאנוי יחל עם ביקור ב'מקדש הספרות', ככל הנראה האוניברסיטה העתיקה בעולם - במקדש זה ניכרת ההשפעה התרבותית הכה רבה של סין, מי שגובלת עם וייטנאם ואף שלטה בשטחה במשך כמה מאות שנים. לאחר מכן נבקר ב"מוזיאון ההיסטוריה הצבאית" שהוקם ב-1956, ונחשב לאחד משבעת המוזיאונים הלאומיים של וייטנאם. מוזיאון זה מכונה גם - "מוזיאון הניצחון". המתחם עצמו מכיל 3 קומות בהן ממצאים היסטוריים משלל המלחמות שפקדו את וייטנאם לאורך ההיסטוריה: החל מול השושלות הסיניות, דרך הקולוניזציה הצרפתית והצבא היפני, ועד למלחמת וייטנאם המפורסמת. במוזיאון הניצחון נמצא תמונות להן אופי עוצמתי במיוחד, שמעביר את תחושות האימה אשר שררה בוייטנאם בזמן המלחמה, אך עם זאת, גם את הגאווה הלאומית שהפציעה אחריה. באחת מן הקומות ישנו אוסף ענק של כלי נשק מהמלחמה, בעוד בחצר המוזיאון נחזה בשרידי טנקים ומטוסים אמריקאים. בהמשך סיורנו נבקר במקדש השוכן על שפת אגם, לתוכו הופל מטוסו של ג'ון מקיין בתקופת המלחמה. בעיר הבירה ישנם לא מעט אגמים המוסיפים נופך מקסים להאנוי, אחד מהם הללו הוא אגם 'הואן קיאם' שבמרכז העיר. על אגם זה שוכן אי ועליו שוכן מקדש 'נגוק סון', לתוכו ניכנס דרך גשר עץ אדום החוצה את האגם. בהמשך היום נחליף את הטיול הרגלי בטיול באמצעות רכבי 'באגי' שייקחו אותנו לאורך רחובות האנוי הישר אל הרובע העתיק, שם נתרשם מקרוב מאורח החיים התוסס ומהאופי המיוחד של הרובע, שבו אינספור חנויות, בתי מלאכה, מסעדות ובתי הקפה. לעת ערב, נעשה דרכנו למלוננו בעיר, לינה בהאנוי.

יום 3 | האנוי

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את יום הסיור השני בהאנוי כשנבקר במאוזולאום של מייסד האומה הו צ'י מין. הו צ'י מין נחשב לדמות מיתולוגית בהיסטוריה של וייטנאם, אבי האומה הוייטנאמית המודרנית. בשנות הארבעים נלחם הו צ'י מין נגד הכיבוש היפני, לאחר מכן בשנות החמישים נגד הכיבוש הצרפתי ובשנות השישים הוא נלחם נגד דרום וייטנאם וארה"ב. הו צ'י מין חלם תמיד על איחוד וייטנאם תחת דגל קומוניסטי. הוא מת ב-1969, מספר שנים לפני שאוחדה המדינה בזכות ניצחון הצפון שהוא היה מנהיגו וסמלו. נסייר בגן ארמון השלטון ונראה את הפגודה המיוחדת הניצבת על עמוד אחד (One Pillar Pagoda) שהוקמה בשנת 1049 על ידי המלך לי-טאי, אחד מהאתרים האייקונים ביותר של וייטנאם. בהמשך היום נבקר בכלא הוּאה לוֹ ("כבשן בוער") אשר נבנה בהאנוי על ידי הצרפתים בכדי לכלוא אסירים פוליטיים. בעיצומה של מלחמת וייטנאם, הכלא הפך להיות מחנה שבויים לחיילים אמריקניים - ומאז הוא מכהן כאחד הסמלים היותר בולטים לזוועות המלחמה. הכלא היה ידוע בעיקר בשל תנאי המחיה הקשים שבמקום, שיטות העינויים הקיצוניות, רמת ההזנחה הרפואית וכן המזון המזוהם אותו קיבלו השבויים במקום. בעקבות כל אלו, העיקו האמריקנים לכלא את הכינוי האירוני "הילטון האנוי", במן בדיחה מרירה שכזו. נמשיך את סיורנו בהאנוי ונגיע אל פגודת 'טראן-קואוק', הפגודה ההיסטורית ביותר בעיר שנמצאת ממש על שפת האגם המערבי של האנוי. אקורד הסיום ליום החווייתי, יהיה בדמות מופע פולקלור וייטנאמי טיפוסי – "תאטרון בובות המים" – מופע אשר נולד אל אוויר העולם אי שם במאה ה-10 לספירה. בסיום הערב נחזור למלוננו בעיר, לינה בהאנוי.

יום 4 | האנוי - סאפא - כפר קאט קאט

נקום לארוחת הבוקר, כאשר מיד לאחריה, נעלה על אוטובוס ממוזג שייקח אותנו בדרך פתלתלה והררית עם נוף מרהיב אל עבר סאפה – עיירה השוכנת במחוז לאו-צ'אי, בגובה של 1500 מטרים מעל לפני הים (שימו לב, בחלק מהחברות לנים ברכבת לילה בתאים עם 4 נוסעים). באזור סאפה הירוק והיפהפה שוכן הכפר קאט קאט, כפר ציורי שבו חיים שבט ה"מונג השחור". באזור זה, הגבוה והקשה להגעה ולתנועה, התפתחו 54 שבטים להם מראה, שפה, מנהגים ואורח חיים שונים האחד מהשני - שבטי המונג השחור, הזאי הירוק, הזאו השחור, הזאו האדום, פרח המונג, התאי השחור והסאפו. סאפה ועמק המונג הואה הם מקום המפגש של אוסף השבטים המגוון שבו הם מנהלים חיי מסחר ביניהם. ואכן לצדי הדרך נבחין בדוכנים המוכרים שפע של פריטים ואף דוכני מזון המגישים תה, פירות ודברי מתיקה. בכפר קאט קאט נתוודע לאורח חייהם של השבטים, נטייל לאורך טרסות האורז, השדות הירוקים ומפלי המים הרבים. בהמשך היום נצפה על תחנת כוח מיוחדת אותה בנו הצרפתים במאה ה-20. בשעות הערב נגיע למלוננו בסאפה.

יום 5 | סאפה - הר פאנסיפאן - כפר טה ואן

הבוקר נעפיל אל ההר הגבוה בווייטנאם - הר פאנסיפאן המתנשא לגובה של 3143 מטרים. תחילה נגיע למרגלות ההר ומשם נעלה באמצעות רכבל הישר אל פסגת הר פאנסיפאן, ממנה נשקף נוף מרהיב על העמק המתפרש אל האופק. בהמשך היום ניסע אל הכפר טא-ואן (בתרגום לעברית: "קשת ענקית"), אחד מהכפרים הנמוכים ביותר אשר בעמק מתחת לסאפה, במרחק של 9 קילומטרים מהעיירה. בכפר טה ואן חיים להם תחת אותה קורת גג שבטי המונג השחור והזאי הירוק. בכפרים אשר אוכלוסייתם מעורבת, ישנם שלושה מנהיגים - המנהיג הראשי הוא זה שאחראי על הכפר וכן על הקשר עם הממשלה, המנהיג השני אחראי על שבט אחד והמנהיג השלישי אחראי על שבט אחר. באזור הכפר נערוך טיול רגלי קליל העובר בין טרסות האורז כשברקע נשקף במלוא הדרו הר 'האם רונג'. לעת ערב נעשה דרכנו חזרה למלוננו בסאפה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 | סאפה - שווקי המיעוטים - האנוי

וייטנאם ידועה בשל הקשת האתנית הרחבה שבה ובמגוון התרבותי של תושביה. אחת הדרכים היותר מהנות שיאפשרו לנו להתוודע לכל אותן תרבויות מרתקות ושונות היא דרך ביקור בשווקים הצבעוניים של סאפה. בשווקי המיעוטים נחווה את ההוויי הכה ייחודי של השבטים, נאזין בסקרנות לשפתם המתגלגלת בדיקציה שונה, נחזה בתלבושות מסורתיות ונתפעל ממלאכות היד האותנטיות המוצעות למכירה. השווקים בסאפה יציגו בפנינו נוף אנושי מקסים ואווירה עליזה ותוססת. רק אחת לשבוע נפתחים השווקים ומציעים מבחר מוצרים מקומיים שלא ניתן להשיג באזורים אחרים. ביקור מסוג זה מיועד לכל גיל ובמיוחד עבור 'ציידי התמונות' שבינינו. בהמשך היום נעשה דרכנו חזרה אל בירתה של וייטנאם, האנוי, שם נלון.

יום 7 | נין בין - האנוי

הבוקר ניסע למחוז "נין בין" הידוע בכינויו "האלונג ביי שעל היבשה". אזור זה, עמוס באוצרות טבע יפהפיים ושורה של נופים מרהיבים, נודע על תצורות סלעי הגיר העצומים אשר בולטים מבין שדות האורז ומזכירים את הסלעים המזדקרים מהים של מפרץ האלונג. לאחר מכן נגיע אל העיירה "טאם קוק" (שלושת המערות), שם נשוט על הנהר הגדול באזור, עליו ממוקמות שלוש מערות נטיפים נדירות ביופיין. בסיום היום נחזור למלוננו בהאנוי.

יום 8 | האנוי - האלונג ביי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ליום שכולו בסימן פלא קסום של הטבע בוייטנאם - שייט במפרץ האלונג, המשתרע משפך הנהר האדום ומזרחה, לאורך חופי מפרץ טונקין. האלונג ביי הוא אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה ובעולם, אתר שזכה למעמד של אתר מורשת עולמי בשל מראות הנוף והטבע הקסומים שלו. עם הגיענו להאלונג ביי, נתענג על יופיו הכפרי ונתרשם משדות האורז הפזורים סביב. נגיע אל רציף טואן צ'או (Tuan Chau Wharf), נקבל תדרוך קצר ולאחר מכן נתחיל בשייט. במהלך השייט נחזה בסלעים הקרסטיים המזדקרים ממי המפרץ הצלולים - תופעת טבע יחידה במינה. נאכל ארוחת צהריים על סיפון הספינה ובהמשך נשוט על גבי קיאקים עד למערת הנטיפים 'לאון', מערה אשר עוצבה על ידי המים והרוח. ונגיע אל האי "סוי סים" (soi sim), שם יהיה זמן לשחות בים ולנוח על החוף המרגיע ואפילו לטפס עד החלק העליון של האי כדי לצפות בנוף המתפרש אל האופק של מפרץ האלונג ביי. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 9 | האלונג ביי - האנוי - הואה

נשכים עם בוקר כדי לצאת לסיפון ולחזות בזריחה המדהימה מעל למפרץ, מחזה נפלא איתו נפתח יום טיול נוסף. נמשיך בשייט החוויתי ונבקר במערה היפה ביותר של מפרץ האלונג ביי - "סונג סוט", (sung sot), כאשר כבר בכניסתה ניתן לחזות באוסף הנטיפים והזקיפים היפהפים שמעטרים את המערה. נמשיך בשייט על המפרץ כאשר נעבור בסמוך לכפר דייגים ציורי, נחזור אל הנמל ונצפה בתהליך הכנת האוכל על הסיפון ולאחר מכן נהנה מארוחת צהריים. נרד מהספינה במרינה של טוואן צ'או ונעשה דרכנו חזרה להאנוי, נגיע לנמל התעופה של העיר משם נמריא אל העיר הואה, בירתה של מחוז טהואה טהיין. לאחר הנחיתה, נעבור למלוננו בעיר. לינה בהואה.

יום 10 | דה נאנג - "מעבר העננים" - הוי-אן

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור בעיר הקיסרית הואה, עיר המפורסמת בשל המונומנטים האדירים, סגנון האדריכלות המיוחד שלה. העיר הקיסרית העתיקה הואה כיהנה כבירת וייטנאם במשך 150 שנים בתקופת שושלן נוין. סיורנו ב"עיר האסורה" הואה השוכנת על גדותיו של נהר סונג-הואונג ("נהר הבושם"), יחל עם שייט לאורך הנהר, שקיבל את שמו מהפרחים הרבים אשר צפים עליו בתקופת הסתיו. נבקר בפגודת "טיין מו", ככל הנראה המקודשת ביותר בווייטנאם. פגודה זו שהוקמה אי שם במאה ה-15, הפכה במרוצת השנים לסמל המאבק הבודהיסטי בשליט נגו דין-דיים, זאת לאחר שאחד מנזיריה הגיע לסייגון והצית את עצמו כאות מחאה מול המשטר השלט. נבקר במבצר הגדול של הואה, "המצודה", עדות היסטורית לעברה העשיר והמפואר של העיר מצד אחד, אך גם להרס הנורא ולחורבן שזרעה מלחמת וייטנאם בעיר מן הצד השני. סיורנו ימשיך עם ביקור במאוזולאום של השליט הקיסרי טו-דוק ובשוק "דונג-בה" הענק, שוק מגוון השוכן על הגדה הצפונית של נהר סונג הואונג, בסמוך לגשר היפהפה טראנג טיאן. שוק דונג בה ממחיש בצורה נהדרת את אורח החיים באזורים הכפריים. משם אנו נמשיך בנסיעה אל עבר עיר החוף דאנאנג - בתקופת מלחמת ווייטנאם התקיים כאן בסיס אווירי אמריקאי וסביבו ניטשו קרבות קשים. כיום התפתחה העיר כאתר חוף יוקרתי למתעשרים החדשים של המדינה. לעיר דאנאנג נגיע דרך מעבר "האי-ואן", אחד המסלולים היפים ביותר בטיולנו. מסלול זה משקיף אל עבר הנוף המדהים של האוקיינוס השקט וכפר הדייגים לאנג-צ'ו. כשנגיע לעיר דאנאנג, נבקר במוזיאון צ'אם – השומר בתוכו את אוסף הפסלים הנדיר ביותר של אימפריית צ'אמפה ההיסטורית, ששלטה באזור בין המאה ה-7 למאה ה-15. לעת ערב נעשה דרכנו אל העיר הוי-אן, שם נלון.

יום 11 | דה נאנג - גבעות באנה - הוי אן

היום מחכה לנו יום שכולו בסימן נוף עוצר נשימה. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל גבעות באנה, שם נעלה אל עמדת תצפית ממרום גובהו של אחד הרכבלים המפורסמים בעולם, שחרט את שמו על שיא עולם של גינס בתור הרכבל הארוך ביותר בעולם (5042 מ'). נשב בתוך תאי הרכבל המפואר, גבוה בשחקים על כיסא נוח באמצע השמיים ונביט מטה אל הרים ופסגות, מפלים ונהרות, ג'ונגלים ויערות – אוסף יוצא דופן של אוצרות טבע וייטנאמיים. נעבור דרך 'לה ז'רדן', כפר צרפתי עתיק שבתוכו נמצאת פגודת "לינג הונג" ובה פסל בודהה עצום ממדים שגובהו 27 מ'. נמשיך ברכבל נוסף שייקח אותנו אל פסגת הר "צ'ואה" שגובהו כ-1487 מ', לעוד אחת מנקודות השיא של הטיול, "מעבר העננים" של דונאנג. מפסגת הר צ'ואה' נביט דרך אינספור העננים תחתינו, אל עבר הנוף המרהיב של כל רצועת החוף והרי המרכז. נצעד בשבילי ההר שם נפגוש בקופי הפרא המקומיים, איתם נוכל לשחק ולהצטלם. לאחר מכן, נעבור דרך הגשר הפופולרי שמכונה "יד האלוהים", גשר שהפך לאטרקציה כלל עולמית מהרגע הראשון ששעריו נפתחו למבקרים לפני קרוב לשנתיים. הגשר מעוטר כולו בזהב, "מוחזק" על ידי שתי ידיים עצומות, שהודות לעיצוב המתוחכם שלהן מקנות את התחושה שהן מרימות את הגשר מעל לקרקע, במעין אשליה אופטית של ידי אלים קדמוניות. לאחר שנגענו בשמיים הגיע הזמן להתחבר שוב לאדמה, בסיור רגלי מהנה שבו נגלה את העיר הציורית הוי אן. בעברה שימשה הוי אן כמרכז מסחרי תוסס ועיר נמל מרכזית, עד אמצעי המאה ה – 19, אז נסתם שפך הנהר והנמל חדל מלתפקד. העיר העתיקה השתמרה היטב ואף הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור תרבות עולמי. במהלך הסיור שלנו נבקר ב"גשר היפני" המרהיב ובבית סוחרים מתקופת הפריחה של העיר. נטייל בסמטאות העיר בין חנויות ובתי הקפה ואם יתמזל מזלנו גם נפגוש בתושבי העיר המגוונים, שיעניקו לנו את התמונה השלמה של הפולקלור המקומי. ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

יום 12 | הו צ'י מין (סייגון)

היום נעתיק את טיולנו אל הצד הדרומי של וייטנאם. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לנמל התעופה ונמריא אל העיר הו צ'י מין (סייגון) - בירת דרום וייטנאם, עד לאיחוד הרשמי והמוכר בעקבות תבוסת צבא הדרום ב – 1975. העיר מונה למעלה מ-10 מיליון תושבים והיא המרכז הפיננסי והעסקי של הארץ המתפתחת במהירות רבה. הו צ'י מין מאופיינת בסגנונות בנייה רבים מהתקופה הצרפתית והאמריקאית. בעיר ישנם שווקים מקומיים ססגוניים וציוריים, לצד מרכזי קניות ובתי כלבו מודרניים שלא היו מביישים ערים רבות במערב. לאחר ההגעה, נצא לסיור בעיר הסינית ששמרה על צביונה הסיני האותנטי יותר מאשר בסין עצמה. נבקר בבית הממשל, ממנו נוהלה המלחמה כנגד כוחות הויאטקונג וצפון וייטנאם, נבקר בבניין שבכניסה, אליו ניצב הטנק שפרץ את השער והיה למעשה האקט שחתם את מלחמת וייטנאם. מגג הבניין המריא ההליקופטר שהבריח את הנשיא אל נושאת מטוסים אמריקאית אשר עגנה מול חופי העיר. נבקר במוזיאון המלחמה שירתק אותנו בממצאיו ההיסטוריים, בקתדרלה הקתולית שנבנתה בידי הצרפתים, במלון רקס המפואר ובבית הדואר שנבנה בסגנון אירופאי מסורתי. בהמשך נבקר בשוק המקורה הענק - עיר בפני עצמה. נתבשם בריחות התבלינים האותנטיים, נשוטט בין דוכני מזכרות, פירות, בגדים ועבודות יד. ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין. בשעות הערב נצא לספוג מחיי הלילה של העיר. לינה בהו צ'י מין.

יום 13 | מחילות קו צ'י - קאו דאי

אחת החוויות בטיול המאורגן לוייטנאם הוא ביקור באתרים ששרדו ממלחמת וייטנאם, נצא לסיור בלתי נשכח באתר המפורסם ביותר של המלחמה - מחילות קו צ'י, מכאן, מתחת לאדמה ניהלו כוחות הוויאטקונג את מלחמתם כנגד האמריקאים. כך הצליחו לקיים שגרת חיים ומלחמה תחת הפצצות מסיביות של חיל האוויר האמריקאי. נבקר באתר ונראה את תכסיסי לוחמת הג'ונגל של המקומיים. נלך בתוך המנהרות ובהן אולמות לבתי חולים ובתי מלאכה לנשק . בתום הביקור ניסע אל האזור הכפרי טאי-נין, שם נבקר במקדש של בני כת הקאו דאי, כת המשלבת אמונה נוצרית ובודהיזם שבין קדושיה נמצאים גם דוד המלך וישו. בשעות אחה"צ נעשה דרכנו בחזרה להו צ'י מין, שם נלון.

יום 14 | דלתת המקונג – קאן טו

הבוקר ניפרד מהו צ'י מין וניסע דרומה לעבר דלתת המקונג ("נהר תשעת הדרקונים") שבשנת 1997 הוכרז כ"אוצר ביולוגי של הטבע". במקום הזה חיים להם לא פחות מ-1000 מינים שונים של בעלי חיים. זהו אזור פשוט מרתק ששאב אליו תרבויות מכל העולם, והוא ייקח אותנו למסע אל תוך כפרים צפים השוכנים על נהרות וביצות. נתחיל עם שייט בסירות לאורך "נהר המקונג" העצום, שמתחיל בטיבט ונמשך כ-4000 ק"מ העוברים גם דרך דרום וייטנאם. נשוט בתעלות הצרות בסירות עץ וננסה להבין מדוע נאלצו האמריקאים להפציץ את הדלתא של מקונג הסבוכה. נבקר בפגודת 'וינה טראנג', נראה את אחד מהשווקים הצפים ונעצור ב"אי הפיניקס" שם המקומיים משתמשים בקוקוס על מנת להפיק ממנו מאכלים מתוקים לצד יצירות אמנות מעוררות השראה. נבקר במפעל קטן המייצר את אותם חפצים מקוקוס. לאחר השייט בנהר, נעבור לעגלה רתומה עם סוס שירכיב אותנו לתוך 'גן הפרחים' המפורסם, שבו כל שנתיים מתקיים פסטיבל פרחים צבעוני. נקפיץ מעט את הסוכר בדם עם טעימות דבש מתוקות תוצרת המקום, עד שנמשיך בסירות קטנות לשייט הרפתקני בין עצי דקל לתוך "אי הצבים". בתום הביקור נגיע למלוננו באזור קאן טו שבדלתת המקונג.

יום 15 | הפלגה בנהר אל קמבודיה - פנום פן

היום אנו נחצה את הגבול בין וייטנאם לקמבודיה, דרך שייט בנהר המקונג שעובר דרך בירת קמבודיה פנום פן. כשהיא שומרת על צביונה המסורתי ברוח הקולוניות הצרפתיות, פנום פן זוהי עיר המעוטרת בשלל מבנים יפהפים עשויי חימר, אותם חוצים שבילי הליכה רבים בסמוך לעצים עצומים. במהלך סיורנו בפנום פן נבקר בארמון המרשים שנבנה בשנת 1866 על ידי צאצאיו של המלך נורודום. ממש לצד הארמון, נמצא את 'פגודת הכסף', עטופה בפסלי בודהה שעשויים מזהב, אבני חושן ויהלומים. נתצפת על 'מונומנט העצמאות' וגם נתרשם ממיצגיי המוזיאון הלאומי של קמבודיה; כשלעצמו מבנה מרהיב עשוי חימר ובתוכו למעלה מ-5000 פרטי עתיקות מברונזה, עץ, זהב, אבני זכוכית וחול אדום. בהמשל נחלוף ליד פארק רחב ידיים המהווה צומת דרכים עבור 4 נהרות שונים, כולל אותו נהר מקונג האדיר. לאחר מכן נסייר בשוק המרכזי שבעיר הבנוי בצורה יוצאת דופן, בהשראת אחד מן הארכיטקטים הבולטים של המאה ה-20. בשעות הערב ניסע למלוננו בפנום פן לארוחת ערב ולינה.

יום 16 | פנום פן - סיאם ריפ

בבוקר נטוס מפנום פן בטיסה נוחה ונעימה לסיאם ריפ (ייחודי לדיסקברי! - במקום נסיעה של 6-7 שעות באוטובוס קמבודי-כפי שעושים ברוב החברות). סיאם ריפ שימשה כבירת ממלכת קהמר הקדומה, עד שנבלעה בנבכי הג'ונגלים לפני כ- 750 שנה. לאחר שננחת בסיאם ריפ ניסע אל המלון לביצוע צ'ק אין. משם נצא לביקור בשווקים הצפים המרוחקים כ-10 ק"מ בלבד מהעיר. נשוט בסירת עץ מסורתית לאורך תעלת סאפ, "האגם הגדול" של קמבודיה ושל כל יבשת אסיה. אחר כך נבקר ב"וואט בו" שנוסד במאה ה-18, פגודה מוערכת ביותר שעל קירותיה ציורים מדהימים שמגוללים את אפוס ראמאיאנה הנודע ברחבי אסיה. נבקר במקדש 'פרה רפ' שם נקבל טעימה רומנטית בדמות שקיעת השמש המרהיבה שממול. ארוחת ערב ולינה בסיאם ראפ.

יום 17 | סיאם ריפ - האנוי

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא לחקור את אחד מפלאי תבל בעיר אנגקור - עיר מקדשים וארמונות המכילה למעלה מ-1000 מבנים עטופים דמיון ויצירתיות, אך יתרה מכך, עטופה כולה בעצים עצומים שמטפסים על המבנים. יש הטוענים, כי זוהי למעשה העיר המקודשת ביותר בכל העולם כולו. נצא למסע בנבכי העבר בין פסלי בודהה מדהימים, דמויות אבן קפואות, סטופות וצריחים הטובלים ביערות הגשם של קמבודיה. נבקר בשער העיר הידוע בכינויו 'האנגקור הגדול' 3 קמ"ר של קירות המייצגים את הממלכה הקדומה. נחזה במקדש 'בא- יון' בעל הארכיטקטורה הכה מקורית, אחד מאתרי התיירות המבוקשים בקמבודיה. נמשיך אל עבר 'טרסת הפילים' הענקית שעליה פסלים וחצובות דמויי פילים. ממול נמצא את אזור הארמון המלכותי שלצידו פירמידת חול יוצאת דופן. נחלוף על פני 'טרסת המלך המצורע' שתציג בפנינו שורה של יצירות דמויי שדים ויצורים מיתולוגיים. ואז נגיע אל המקדש הגדול מכולם – 'טה פרום' – שילוב מיוחד של גאונות אנושית לצד קסם של טבע. מראה העצים האדירים שמתמזג עם המקדש הססגוני מבטיח לרתק כל אחד ואחת מאיתנו. בשעות אחר הצהריים נגיע לאנגקור ואט, פלא ארכיטקטוני עצום ממדים שלו סימטריה יוצאת מגדר הרגיל. את החומה החיצונית מקיף חפיר עמוק וסביבו חמישה מגדלים המזכירים את צורתו של ניצן הלוטוס - מראה מייצג לארכיטקטורה ולדמיון המהפנטים שמאירים את קמבודיה. אחרי שספגנו מהקסם הנפלא של קמבודיה, נעלה על הדרך המובילה לשדה התעופה של סיאם רפ ונמריא למקום ממנו התחילה החוויה שלנו – האנוי, בירת וייטנאם. לינה בבית המלון במרכז העיר.

יום 18 | האנוי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים ביקורנו בעיר ונשאיר גם זמן לקניות, לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים בחזרה לישראל. תם ונשלם הטיול המאורגן של 'דיסקברי' לוייטנאם וקמבודיה.
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים לפי המסלול מיסי נמל והיטל בטחון (מיסי נמל נוספים יגבו בחו"ל) בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים על בסיס חצי פנסיון סיורים וביקורים כמפורט בתכנית הטיול אוטובוס מתאים לתיירים בהתאם לרמה המקומית המקובלת בווייטנאם ובקמבודיה תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) מלווה קבוצה ישראלי בכיר ומנוסה בטיולים למזרח הרחוק

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען הוצאות אישיות כל מה שלא נכלל בסעיף "המחיר כולל" סבלות תוספת ליחיד בחדר 790 $ במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של $100 לאדם על מחיר הטיול במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול המחיר אינו כולל ויזה ואשרות כניסה למדינות הנ"ל

מלונות

מלונות בהם נשהה במהלך טיולנו או דומים להם ברמתם . דיסקברי לא מתחייבת על מלונות אלה, רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה.

סיאם ריפ : Angor Holiday 4* או Somadevi Angkor Hotel 4*

פנום פן : Green Palace Hotel 4* או Phnom Penh Hotel 4*

צ'או דוק: Victoria Chau Doc 4*

קאנטו : Iris Hotel Can Tho 4* או Muong Thanh Can Tho 4*

הו-צ'י-מין : Palace Hotel Saigon 4* או Royal Hotel Saigon 4* או Novotel Saigon 5*

הויאן: Thanh Binh Riverside Hotel 4* או Ancient House Village Resort 4*

הואה : Park View Hotel Hue 4* או Romance Hotel 4*

האנוי : Chalcedony Hotel 4* או Nesta Hanoi Hotel 4*

האלונג : Saigon Halong Hotel 4* או Royal Lotus Hotel Halong 4*

סאפה : Chau Long Sapa Hotel 4* (New Wing

טיסות

הלוך: 1.11.20

 
המראה מנתב"ג בשעה 13:20, נחיתה ביעד הביניים מוסקבה בשעה 18:55. 
המראה ממוסקבה בשעה 20:10, נחיתה בהאנוי בשעה 09:10 ביום למחרת. 
 
חזור: 18.11.20
המראה מהאנוי בשעה 10:45, נחיתה במוסקבה בשעה 17:10. 
המראה ממוסקבה בשעה 19:20, נחיתה בנתב"ג בשעה 22:50.  

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות שאינן קשורות לחברת דיסקברי, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באתרים ראויים אחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום .
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
דרכון
יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה עד הטיול ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון.
דרושות אשרות כניסה לווייטנאם, לשם כך יש להעביר צילום דרכון למשרדנו עד 14 ימי עבודה טרם היציאה. תשלום במזומן ע"י הנוסע עבור האשרה לווייטנאם $25 ולקמבודיה $25. יש להצטייד ב-4 תמונות דרכון. מס נמל ביציאה מקמבודיה כ- $25 לנוסע, ישולם במזומן ע"י הנוסע.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.