טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה כשר, 19 ימים |

טיול מאורגן לוייטנאם 11 ימים

11 ימים
/
9 לילות

אתרים ואטרקציות

  טיולינו יכלול בין השאר ביקורים במקומות הבאים:

  ביקור בהאנוי כולל כניסות למקדש הספרות, אגם הואן קיאם, מקדש נגוק סון באמצעות רכבי באגי

  ביקור במחוז נין בין

  נבקר בקומפלקס המקדשים העתיק של שושלות דין ו-לי

  העיירה "טאם קוק" (שלושת המערות) כולל שייט

  הופעת פולקלור וייטנאמית מיוחדת "תיאטרון בובות המים"

  שייט במפרץ האלונג, שייט על קיאקים למערת הנטיפים "לאון", האי סוי סים

  ביקור במערת סונג סוט

  ביקור בעיר הואי אן והכפרים באזור

  סיור בעיר הו צ'י מין (סייגון)

  מחילות קו צ'י - טאי-נין - הו צ'י מין

  שייט בנהר סייגון

  ביקור בדלתת המקונג-קאן טו

למה דיסקברי?

ויאטנם היא מדינה מדהימה ומרתקת בדרום מזרח אסיה. היא משלבת תרבות ואותנטיות מחד ואילו ניסיונות של מערביות מאידך. במהלך טיולינו ניחשף לויאטנם האמיתית, נטייל בין כפריה האותנטיים, ההיסטוריה המרתקת, התרבות העשירה, האוכל , המוזיקה ועוד. שנבקר במדינה נוכל לראות שרידים מתקופת מלחמת ויאטנם שהתרחשה במדינה. בטיולינו ניקח אותכם לנקודות מעניינות ומרתקות שלא ניתן למצוא בשום חברה אחרת, ושאין אפשרות להגיע אליהם לבד. ההנאה בטיול בחברת דיסקברי מובטחת!!!  
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. ימים 1+2 | ימים ראשון ושני ת"א – בנגקוק - האנוי

  ניפגש בערב בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת אל על לבנגקוק ומשם נטוס להאנוי בירת וייטנאם אליה נגיע למחרת אחה"צ. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי להכרות עם האנוי ולאחריו נסע אל מלוננו. ארוחת ערב במסעדה כשרה בהאנוי.

 2. יום 3 | יום שלישי יום סיור בהאנוי

  "בוקר טוב וייטנאם!" (קלישאתי אבל נכון...) לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מקיף בהאנוי. הבירה הווייטנאמית נמצאת על גדות הנהר האדום ופירוש שמה בווייטנאמית ובאופן לא מפתיע, הוא "העיר בעיקול הנהר". זוהי עיר יפהפייה עם אווירה של מושבה צרפתית שבנייניה מרשימים וחלקם בסגנון קולוניאליסטי ומכוסים טיח צהוב. נבקר בגן ארמון השלטון ובמגוריו הצנועים של מייסד האומה, נראה את הפגודה המיוחדת הניצבת על עמוד אחד ונתרשם ממקדש הספרות, אולי האוניברסיטה העתיקה בעולם - כאן ניכרת ההשפעה התרבותית של סין שגובלת עם וייטנאם ואף שלטה כאן במשך מאות שנים. במוזיאון מלחמת וייטנאם, "מוזיאון הניצחון" כפי שמכונה על ידי המקומיים, נחזה בצלקות המלחמה הגדולה שעם השנים נהיו לאטרקציה תיירותית מבוקשת . נבקר במקדש השוכן על שפת אגם, לתוכו הופל מטוסו של ג'ון מקיין בתקופת המלחמה. בהאנוי שוכנים מספר אגמים המקנים לעיר הגדולה אווירה שקטה ופסטורלית. אחד מהאגמים הללו זה הואן קיאם הממוקם במרכז העיר, אגם שבמרכזו נמצא אי ועליו שוכן מקדש 'נגוק סון', לתוכו ניכנס דרך גשר עץ אדום החוצה את האגם. את היום נסיים בהופעת פולקלור וייטנאמית מיוחדת "תיאטרון בובות המים", מופע אשר נולד אל אוויר העולם אי שם במאה ה-10 לספירה ומתאר את חיי התושבים המקומיים בשדות האורז.

 3. יום 4 | יום רביעי נין בין

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע למחוז "נין בין" הידוע בכינויו "מפרץ האלונג על שדות האורז". אזור זה מלא בתצורות של סלעי גיר עצומים הבולטים מבין שדות האורז ומזכירים את הסלעים המזדקרים מהים במפרץ האלונג. בדרך למקום, נעצור לביקור במקדשים המרשימים של שושלות דין ו-לי שהוקמו במאה ה-11, נהרסו ונבנו לאחר מכן בשנית ב-1696. המקדש הוקדש למלך דין טיין הואנג, המייסד של שושלת דין שהגיע ממשפחת איכרים והתגלה כמנהיג צבאי מחונן. על פי המיתולוגיה הווייטנאמית, הגיע דין טיין הואנג לכס המלוכה לאחר שהביס 12 מתחרים שטענו אף הם לכתר. לאחר שהצליח לעשות זאת, הפך לשליט יחידי, שאיחד את וייטנאם לראשונה תחת שלטון אחד. לאחר הביקור במקדשים ניסע אל העיירה "טאם קוק" (שלושת המערות), שם נשוט על הנהר הגדול באזור, עליו ממוקמות שלוש מערות נטיפים נדירות ביופיין. במהלך השייט נעצור לבקר בפגודת דונג שעל החוף. בסוף היום נחזור להאנוי לארוחת ערב.

 4. יום 5 | יום חמישי שייט – האלונג ביי

  וייטנאם ידועה בשל הקשת האתנית הרחבה שבה ובמגוון התרבותי של תושביה, אחת הדרכים היותר מהנות שיאפשרו לנו להתוודע לכל אותן תרבויות מרתקות ושונות היא דרך ביקור בשווקים הצבעוניים של סאפה. בשווקי המיעוטים נחווה את ההוויי הכה ייחודי של השבטים, נאזין בסקרנות לשפתם המתגלגלת בדיקציה שונה, נחזה בתלבושות מסורתיות ונתפעל ממלאכות היד האותנטיות המוצעות למכירה. השווקים בסאפה יציגו בפנינו נוף אנושי מקסים ואווירה עליזה ותוססת, כמו גם מבחר מוצרים מקומיים שלא ניתן להשיג באזורים אחרים. ביקור מסוג זה מיועד לכל גיל ובמיוחד עבור 'ציידי התמונות' שבינינו. לקראת הערב ניסע בחזרה להאנוי (ברכבת לילה בתאים עם 4 נוסעים),  לקראת הבוקר נגיע להאנוי.

 5. יום 6 | יום שישי האלונג ביי - האנוי

  נשכים עם בוקר כדי לצאת לסיפון ולחזות בזריחה המדהימה מעל למפרץ, מחזה נפלא אתו נפתח את יום הטיול האחרון שלנו. המעוניינים יוכלו לפתוח את היום בשיעור טאי צ'י אל מול הנוף הנפלא. נמשיך בשייט החוויתי ונבקר במערה שנחשבת ליפה ביותר של מפרץ האלונג ביי - "סונג סוט" כאשר כבר בכניסתה ניתן לחזות באוסף הנטיפים והזקיפים היפהפיים שמעטרים את המערה. לאחר מכן, נבקר בחוות פנינים אשר שוכנת על אי קטן במפרץ ונראה את שיטות הגידול המסורתיות של הפנינים היפות שהפכו לאחד הסמלים הבולטים של האזור. לאחר סיורנו נחזור לסיפון האונייה ונשוט בחזרה למעגן. מכאן נסע חזרה אל מלוננו בהאנוי ונתכונן לקראת שבת.

 6. יום 7 | יום שבת יום חופשי. האנוי – סיור ריקשות

  יום חופשי לסיורים רגליים עם המדריך או לבילוי באחד ממרכזי הקניות הגדולים של העיר. בערב נסע אל העיר העתיקה של האנוי ונערוך סיור באמצעות ריקשות שייקחו אותנו למסע ברחובות הצרים של העיר העתיקה והססגונית. לאחר סיורנו נבלה בשוק הלילה התוסס של האנוי.

 7. יום 8 | יום ראשון הו צ'י מין (סייגון)

  בבוקר ניסע לשדה התעופה של האנוי ונמריא להו צ'י מין סיטי (סייגון). לאחר שננחת נצא לסיור בעיר המבנים הקולוניאליים הכה מסקרנים, ביניהם בית העירייה וקתדראלת נוטרדאם, הבנויה בסגנון צרפתי. נבקר במוזיאון המלחמה ובצ'יינה טאון, השכונה הסינית שבה עוברים מדי יום המוני סינים, המסתופפים בין דוכנים עמוסים בשלל מוצרים בצבעים ססגוניים. נתרשם מ'מלון רקס' המפורסם שממנו המריאו אחרוני המסוקים האמריקאים טרם נפילתה של סייגון. כשהשמש תשקע על העיר נצא להתפנק בחיי הלילה התוססים של הכרך הגדול. לינה בסייגון.

 8. יום 9 | יום שני מערות קוצ'י - מקדש קאו דאי

  היום מחכה לנו יום מרתק בו נוכל לעמוד מקרוב על מאורעות מלחמת וייטנאם ומוזרויות הקשורות בכת ה'קאו-דאי'. נצא למערות קו צ'י, פסיפס נהדר של מערות תת-קרקעיות ששימשו בזמן המלחמה. נסייר במערות ונראה את חדרי המלחמה ובתי החולים, כולם במבנים תת קרקעיים שהשתרעו על שטח של מאות קמ"ר שקושרו על ידי מערכת מחילות מסועפת. לאחר מכן ניסע למחוז טאי נין, כדי לשטוף את סיור המלחמה בנופים ובכפרים חקלאיים שופעי אווזים נודדים ושדות אורז. בשעות הצהריים, נחזה בטקס יוצא דופן שבו משתתפים מאות מתפללים וכוהנים השייכים לכת הקאו דאי, המשלבת בתוכה יסודות מהנצרות, מהקונפוציוניזם והבודהיזם בהנהגת דמויות כמו ויקטור הוגו ומשה רבנו. בתום הביקור נחזור למלון בהו צ'י מין. נסיים את היום בשייט בנהר סייגון החוצה את העיר ונראה את קו הרקיע של העיר המוארת.

 9. יום 10 | יום שלישי דלתת המקונג

  לאחר ארוחת הבוקר נסע אל מחוץ להו צ'י מין וניסע דרומה לעבר דלתת המקונג ("נהר תשעת הדרקונים") שבשנת 1997 הוכרז כ"אוצר ביולוגי של הטבע". במקום הזה חיים להם לא פחות מ-1000 מינים שונים של בעלי חיים. זהו אזור פשוט מרתק ששאב אליו תרבויות מכל העולם, והוא ייקח אותנו למסע אל תוך כפרים צפים השוכנים על נהרות וביצות. נתחיל עם שייט בסירות לאורך "נהר המקונג" העצום, שמתחיל בטיבט ונמשך כ-4000 ק"מ העוברים גם דרך דרום וייטנאם. נשוט בתעלות הצרות בסירות עץ וננסה להבין מדוע נאלצו האמריקאים להפציץ את הדלתא של מקונג הסבוכה. נבקר את פגודת 'וינה טראנג', נראה את אחד מהשווקים הצפים ונעצור ב"אי הפיניקס" שם המקומיים משתמשים בקוקוס על מנת להפיק ממנו מאכלים מתוקים לצד יצירות אמנות מעוררות השראה. נבקר במפעל קטן המייצר את אותם חפצים מקוקוס, כאשר לאחר השייט בנהר נעבור לעגלה רתומה עם סוס שירכיב אותנו לתוך 'גן הפרחים' המפורסם, שבו כל שנתיים מתקיים פסטיבל פרחים צבעוני. נקפיץ מעט את הסוכר בדם עם טעימות דבש מתוקות תוצרת המקום. נחזור אל הסירה ונמשיך בשייט בין עצי דקל לתוך "אי הצבים" ושם נעצור ומצא לסיור רגלי קצר. בתום השייט נסע חזרה אל הו צ'י מין.

 10. יום 11 | יום רביעי חזרה לישראל

  לאחר ארוחת הבוקר נשלים את ביקורינו בסייגון ונבקר בארמון האיחוד שנבנה בשנות ה-60 כדי לשמש כארמון הנשיאות של דרום וייטנאם, אך ב-1975, בסיום המלחמה, פרץ אחד הטנקים את שערי הארמון וסימל את השלמת כיבושה של סייגון על ידי צפון וייטנאם. הארמון נשמר כפי שהיה באותו יום וניתן לראות בו כיום מעין קפסולת זמן לאותם ימים. לאחר מכן נהנה מזמן חופשי להשלמת קניות באחד משווקי העיר או בקניון. בצהריים נסע אל שדה התעופה של הו צ'י מין ונטוס דרך בנגקוק חזרה לת"א.

טיול מאורגן לוייטנאם 11 ימים

המחיר כולל

• אירוח בתנאי חצי פנסיון

• כניסה לאתרים בהתאם למסלול הטיול.

• טיסת הלוך להאנוי וטיסת חזור מהו צ'ין מין (דרך בנגקוק).

• מדריך ישראלי מצוות דיסקברי ומדריך מקומי.

• אוטובוס תיירים ממוזג.

• תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריך הישראלי).

המחיר אינו כולל

• ביטוח רפואי ומטען – יש לעשות ביטוח מורחב, הכולל כיסוי רפואי דמי ביטול מפאת וירוס הקורונה.

• הוצאות אישיות.

• תשר למדריך הישראלי.

• שינויים במסי נמל ודלק שייקבעו ע"י חברות התעופה לאחר 1.2.24.

• כל מה שאינו מצוי בסעיף "הטיול כולל".

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה 

טיסות

טיסות דרך יעד ביניים 

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.