מוזיאונים בוייטנאם

ממוזיאון המלחמה בהו צ'י מין (סייגון) למוזיאון לרפואה וייטנאמית -  בערים הגדולות ישנם שפע של מוזיאונים שהביקור בהם מהווה הצצה לתרבות מרתקת

 

מוזיאונים בהאנוי

מוזיאון הו צ'י מין

סמוך למוזליאום הו צ'י מין, ממוקם המוזיאון הקרוי על שמו של המנהיג המיתולוגי. המוזיאון מחולק לשני אגפים: אגף המייצג את העבר ואגף המייצג את העתיד. מומלץ להיעזר בשירותיו של מדריך מקומי דובר אנגלית, על מנת להבין את המסרים הסימבוליים המתבטאים במוצגים במקום – כמו למשל מכונית הפורד הישנה (1958) שפורצת מן הקיר ומהווה סמל לגשלון הצבאי האמריקאי בוייטנאם

שעות פתיחה: בין 8:00 ל- 11:00 ובין 13:30 ל- 16:30. עלות כניסה: כחצי דולר.

 

המוזיאון להיסטוריה 

Bao Tang Lich Su הוא שמו של המוזיאון להיסטוריה בהאנוי. המוזיאון בנוי בסגנון בנייה המשלב בין סגנון מקומי לצרפתי -  זכר לימים בהם שימש כ'בית הספר הצרפתי'.  במוזיאון מוצגים אלפי פריטים ומוצגים מתקופות שונות בהיסטוריה רבת התהפוכות של העיר.

המוזיאון ממוקם בסמוך לבית האופרה ברחוב Pho Pham Ngo Lao.

 

בודהה בציפוי זהב (אילוסטרציה) צילם: דר צחי פלג, נתור טופ
בודהה בציפוי זהב (אילוסטרציה) צילם: ד"ר צחי פלג, נתור טופ


מוזיאון הנשים

ברחוב Pho Ly Thuong Kiet במספר 36, שוכן אחד המוזיאונים המעניינים בעיר: מוזיאון הנשים. חלק מהמוצגים במקום מעידים על חלקן של הנשים שלחמו  במלחמת וייטנאם והפכו לחלק מסיפורי הגבורה באתוס הוייטנאמי. עוד במקום: תלבושות ושמלות המייצגות את בנות המיעוטים בוויטנאם.

 

מוזיאון האמנות

מי שחפץ להכיר מעט את התרבות הוייטנאמית מוזמן לבקר במוזיאון לאמנות של הו צ'י מין. במקום מאות פריטי אמנות ייחודים, פסלים, ציורים וכן עבודות קרמיקה, עץ ועוד. זוהי דרך נפלאה להתוודע אל אמנים מקומיים ויצירות ייחודיות. 

כתובת: 66 Pho Nguyen Thai

 

מוזיאונים בהו צ'י מין (סייגון)

מוזיאון המלחמה

שמו המקורי של מוזיאון המלחמה הנו 'המוזיאון לפשעי המלחמה של האמריקאים'. בשל העובדה כי התיירות המערבית ובכלל זה תיירות אמריקאית הולכת ותופסת תאוצה בוויטנאם, הוסב השם וקוצר למוזיאון המלחמה. במקום אלפי פריטים, תמונות ומוצגים המציגים את הפן הווייטנאמי במלחמה עם האמריקאים. לא בכדי הפך המוזיאון לפופולארי מכולם: הביקור במקום מלמד משהו על גאוות יחידה בגרסה הוייטנאמית, ומספר כיצד גברו הוויטנאמים על המעצמה החזקה בעולם, על אף שגבורה זו גבתה מחיר עצום מאלפי חיילי הווייטקונג הוייטנאמים. 

המוזיאון שוכן במרכז סייגון בין רחוב D Le Qui Don ו-D Vo Van Tan.

 

מוזיאון הו צ' מין סיטי

מוזיאון זה שוכן במבנה עתיק ששימש במקור כארמון. המוצגים במוזיאון  עוסקים בתקופות שונות של ההיסטוריה בעיר בדגש על התקופה בה הקומוניסטים השתלטו על העיר. המוזיאון פתוח מיום ג' ועד שבת בין 8:00–11:30 ובין 14:00 ל-16:30. 

כתובת: 65 D Ly Tu Trong