טיול מאורגן לדרום אמריקה - ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל ופרו | 24 ימים | כולל שמורת הפינגווינים באי מגדלנה, טיסה בהליקופטר מעל מפלי איגואסו

טיולים, נופשונים ובתי מלון בארץ ובעולם

טיולים, חבילות ושייט בעולם

טיולים ואירועים בארץ

בתי מלון ווילות בארץ

24 ימים 22 לילות

אתרים ואטרקציות

ארגנטינה:
בואנוס איירס - כיכר מאיו (כיכר האמהות), השכונה הציורית לה בוקה ממנה יצאה בשורת הטנגו לעולם כולו , שכונת סן טלמו, תיאטרון קולון, גני פלרמו, רובע ריקולטה, ערב פולקלור: מופע ארגנטינאי של ריקודי טנגו, טיול ושייט ברובע ונהר הטיגרה.
ברילוצ'ה - סיור כולל עליה ברכבל להר הקמפניירו, טיול לאורך חופי אגם נהואל הואפי, ארוחה במסעדת הבשרים המפורסמת "דון אלברטו", שייט וטיול בשמורת הטרונדור וצפייה בקרחון השחור.
פטגוניה ארץ הקרחונים - שייט לצפייה בקרחון אופסלה, "הקרחון המתנפץ" פריטו מורנו וסיור באל קלפטה.
מפלי איגואסו - ביקור בשמורה הארגנטינאית,שייט מתחת למפלים.
צ'ילה:
ומעבר בין הרי האנדים כולל חציית אגמים ע"י שייט.
שמורת טורס דל פיינה - סיור בשמורה כולל אגם אזול.
מושבת הפינגווינים באי מגדלנה – שייט וטיול בשמורה בין הפינגווינים.
ברזיל:
סכר איטייפו, מפלי איגואסו - הצד הברזילאי, מופע פולקלור ברזילאי - רפאין, טיסה בהליקופטר מעל המפלים (בלעדי לדיסקברי).
הג'ונגל האמזוני - מנאוס, סיור בג'ונגל, שייט לדייג פיראנות.
ריו דה ז'נרו - סיור בעיר, עלייה ברכבל להר הסוכר, עלייה להר קורקובדו, סיור ג'יפים ביער טיג'וקה, סיור בחופים האקזוטיים של ריו.
האיים הטרופיים ליד ריו - שייט אל האיים כולל ארוחת צהריים.
כרטיס לצפייה במצעד המנצחות של הקרנבל בריו.
פרו:
לימה - פרמידת פוקיינה, כיכר סן מרטין, ארמון הנשיא, ארמון הארכיבישוף, בניין העיריה והקתדרלה הגדולה, מנזר סן פרנסיסקו.
פוארטו מלדונדו - הג'ונגל האמזוני הפרואני והסביבה כולל שייט באמזונס וסיורי יום ולילה.
קוסקו -ככר הלוחמים, הקתדרלה הגדולה, מקדש הקוריקנצ'ה, אתרי פולחן, אתר המרחצאות, מבצר סאקסהואמאן.
העמק הקדוש (עמק האורובמבה), השוק הססגוני בפיסאק, מבצר אויינטייטמבו, העיירה אגווה קליינטס, מכרות המלח.
מאצו' פיצו'- יום סיור מלא.

למה דיסקברי?

הטיול לדרום אמריקה בקרנבל הוא המקיף והמלא ביותר בשוק. טיול לדרום אמריקה של 'דיסקברי' כולל אתרים ואטרקציות שלא תמצאו בחברות אחרות, כגון: טיסה בהליקופטר מעל מפלי איגואסו, שמורת טורס דל פנייה, שייט בנהר הטיגרה בבואנוס אייריס, ביקור במושבת הפינגווינים, שייט בג'ונגל האמזונס, עלייה למאצ'ו פיצ'ו המפורסם, שייט אל האיים הטרופיים של ריו, שייט בפטגוניה ארץ הקרחונים ועוד שלל אתרים בלתי נשכחים. הטיול של 'דיסקברי' כולל ימים מלאים, ללא סיורים בתשלום וכמובן בתנאי חצי פנסיון. שימו לב: בחברות אחרות פחות ארוחות יחולקו במהלך הטיול. המדריך אשר ילווה אתכם בטיול הוא מקצועי ועתיר בידע מעמיק וסיפורי פולקלור, הטיול מלא והמחיר אטרקטיבי ביחס לכל מה שאנו מעניקים בטיול וביחס לחברות אחרות יקרות יותר. 

 מה כולל מסלול הטיול של 'דיסקברי' לדרום אמריקה? 

 מפלי איגואסו - טיסה בהליקופטר מעל המפלים (ייחודי ל'דיסקברי' וכלול במחיר) + שייט מתחת למפלים.

 • ביקור בשמורת הטרונדור בסמוך לברילוצ'ה וצפייה בקרחון השחור
 • חצי פנסיון לאורך כל הטיול. כולל ארוחה במסעדה בשרים מפורסמת "דון אלברטו" בברילוצ'ה
 • ערבי פולקלור: ברזילאי (רפאין) וארגנטינאי (טנגו)
 • שייט אל האי מגדלנה וביקור בשמורת הפינגווינים (*במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו זאת)
 • ביקור בארץ הקרחונים, שייט לקרחון אופסלה וביקור בקרחון פריטו מורנו
 • מעבר בהרי האנדים בשילוב שייט באגמים
 • שייט לאיים הטרופיים ליד ריו
 • ביקור באמזונס ושייט לאורך הנהרות ובתוך הג'ונגל
 • ביקור בשכונת 'טיגרה' בבואנוס אייריס ושייט חווייתי על נהר טיגרה
 • ביקור בשמורת טורס דל פיינה - כולל ימת אזול
 • עלייה למאצ'ו פיצ'ו

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה
חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
תוקף המבצע
הנחות לילדים
הערות
יציאה: 06/03/2022
חזרה: 27/02/2022
7,990 $
8,590 $
9,590 $
תוקף המבצע: 1.1.22
הערות:

המסלול

יום 1 | יום ראשון תל אביב – בואנוס איירס

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לטיול המאורגן של 'דיסקברי' בדרום אמריקה דרך יעד ביניים לבואנוס איירס, בירתה של ארגנטינה. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו.

יום 2 | יום שני בואנוס איירס

בואנוס איירס, עיר הבירה של ארגנטינה, מכונה גם "פריז של דרום אמריקה". ואכן, העיר הבנויה בסגנון אירופאי בהחלט מזכירה את פריז - היא נוצצת, נקייה, שופעת בשדרות רחבות ועצומות בגודלן, מבני ציבור מרשימים בסגנון צרפתי וספרדי וסגנונות ארכיטקטורה נאו קלאסית ואר-נבו. בבואנוס איירס ישנם פארקים ירוקים, חנויות אופנה מעולות, בתי קפה טרנדיים ומסעדות בשר מהטובות בעולם. בסיורנו בעיר נבקר בכיכר מאיו המכונה "כיכר האימהות", שם הניתן לכיכר בעקבות הפגנת האימהות שנערכה במקום בימי הדיקטטורה הצבאית אשר שלטה בארגנטינה בין השנים 1976-1983. האימהות הרבות שהתאספו בכיכר לאחר שילדיהם ויקיריהם נעלמו ולא השאירו עקבות, היו אחד הגורמים שהביאו להפלת המשטר הרצחני. כיום הכיכר היא אתר זיכרון לתקופה חשוכה זו. נטייל בשדרות ה- 9 ביולי – השדרה הרחבה בעולם, נצפה על "הבית הוורוד", המעון הרשמי ומקום עבודתם של נשיאי ארגנטינה, ממנו נאמו חואן ואוויטה פרון בימי שלטונם. נחזה בבניין הפרלמנט, תאטרון קולון המפואר ונטייל בסביבת המדרחוב הציורי ולאורך המזח שהפך לאתר תיירות שוקק. בסיום יום הטיול נעשה דרכנו למלונו בעיר, לינה בבואנוס איירס.

יום 3 | יום שלישי טיסה לברילוצ'ה – עליה ברכבל להר קמפיינרו

הבוקר נטוס לברילוצ'ה שבדרום ארגנטינה. ברילוצ'ה היא עיר קיט ארגנטינאית שלדעת רבים נחשבת לאחד המקומות היפים בדרום אמריקה, הרבה בזכות נופיה הציוריים ואגמי הטורקיז המקשטים את האזור סביבה. ברילוצ'ה שוכנת לחופו של אגם נהואל הואפי והיא מוקפת באגמים נוספים לצד רכסי הרים, חלקם משמשים כאתרי סקי פופולריים. מלבד יופייה של העיר, ברילוצ'ה נודעת בעולם הודות למסעדות הבשר המעולות והשוקולד האיכותי שהעיר מציעה. עם הגעתנו לברילוצ'ה נצא לטיול בשמורת נהואל הואפי המשופעת אגמים ונופים. במהלך סיורנו נעפיל ברכבל לפסגת הר קמפיניירו, שם נזכה לתצפית על נוף פנורמי מרהיב הכולל את הימה ונופי האנדים. בערב נסייר ברחובות ברילוצ'ה ונטעם מחיי הלילה. לינה בברילוצ'ה.

יום 4 | יום רביעי ברילוצ'ה - סיור בשמורת טרונדור ותצפית על הקרחון השחור - ארוחה במסעדת בשרים "דון אלברטו"

יום שכולו טבע פראי ומרהיב לפנינו הכולל מפגש עם ההר הרועם - הר טרונדור ועם הקרחון השחור. הטרונדור, הוא הר געש רדום השוכן ברכס האנדים הדרומיים על גבול צ'ילה-ארגנטינה ובקרבת העיר ברילוצ'ה. ההר המתנשא לגובה של 3.491 מטרים מזדקר גבוה מעל ההרים סביבו וצופה על גבעות מכוסות חורש טבעי ואגמים בגווני כחול וטורקיז. הר טרונדור המכוסה בקרחונים, מצדיק את שמו הציורי (פירושו בספרדית: הרועם) הודות לרעש העז של גושי הקרח הנופלים ממנו. אחד מהקרחונים הרבים המכסים חלקים שונים שלו, זהו "הקרחון השחור" הנמצא בסמוך לבסיס ההר. לקרחון גוון בצבע שחור עז הנוצר כתוצאה מגושי האדמה השחורה הנסחפים אליו באופן תמידי מהר הטרונדור, "ומלכלכים" את צבעו הלבן הצחור והופכים אותו למעשה למלוכלך מבוץ ואדמה. גושי קרח חומים מתנתקים מהקרחון ולאחר מכן צפים באגם קטן למרגלותיו, עד שהם נמסים. השילוב של ההר הגבוה, הקרחון בצבע הבלתי שגרתי והאגמים שמסביב, מעניקים לאזור תמונת נוף בלתי נשכחת. בשעות הערב נחזור לברילוצ'ה ונחתום את היום המרתק שלנו עם ארוחה מפנקת במסעדת הבשרים הידועה -"דון אלברטו" - חוויה קולינרית ארגנטינאית מתנת 'דיסקברי'.

יום 5 | יום חמישי חציית הרי האנדים לצ'ילה - פוארטו מונט - שייט ב'אגם כל הקדושים'

היום נעבור אל המדינה השנייה בטיולנו לדרום אמריקה – צ'ילה. לאחר ארוחת הבוקר, נצא למסע מרתק שכולו טבע במיטבו, במהלכו נחצה ברכב ובספינות את שרשרת הרי האנדים ונתענג על המראות המרהיבים שבאזור המוקף במים תכולים, צמחיה עשירה ופסגות נישאות של רכס הרי האנדים. פסגות אלה ילוו אותנו לכל אורך היום בעוד נתוודע לחורש של מורדות הרי האנדים עם אגמים, יער גשם יוצא דופן וכן הצד המערבי של רכסי ההרים המאופיין בתופעות געשיות מרהיבות. בהמשך ניסע למעגן שליד ברילוצ'ה ממנו נצא בשייט דרך האגם השקט והפסטורלי לפורטו בלסט. משם ניסע באוטובוס למעגן פריאס, נעלה על סירת 'קטמרן' ונשייט לפוארטו פריאס - תחנת הגבול המפרידה בין פאוג'ה לצ'ילה. בהמשך נחצה במעבורת את אגם כל הקדושים (Todos los Santos), אגם הממוקם למרגלות הר הגעש 'אוסורנו' ועל פי רוב נחשב לאגם היפה ביותר בצ'ילה. נשוט לאורך האגם המרהיב כשסביבנו הרי געש מושלגים ועם סיום השייט ניסע אל העיר פוארטו מונט, אליה נגיע בשעות הערב. לינה בפוארטו מונט או בפוארטו וארס.

יום 6 | יום שישי פוארטו מונט - פונטה ארנס - שמורת הפינגווינים באי מגדלנה - פוארטו נטאלס

הבוקר נטוס לפונטה ארנס, אחת מהערים הדרומיות ביותר בכדור הארץ וגם עיר הנמל המחברת בין נתיבי האוקיינוס האטלנטי והשקט. פונטה ארנס משמשת כשער הכניסה אל האי מגדלנה, שמורת הפינגווינים הנפלאה הממוקמת במרכז מיצר מגלן, במרחק של כ-35 ק"מ צפונית מהעיר. מפונטה ארנס נצא לשייט מהנה (*במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו זאת*) אל האי מגדלנה אשר הוכרז כפארק לאומי ע"י ממשלת צ'ילה ומטרתו היא להגן על בעלי החיים המיוחדים החיים באי וביניהם פינגווינים, קורומרנים ,שחפים ועוד מינים רבים של חיות אקזוטיות יפהפיות. במגדלנה נמצאות אחת ממושבות הפינגווינים הגדולות ביותר מחוץ לאנטרקטיקה ואוכלוסייתה נאמדת ב -60,000 זוגות של פינגווינים מגלן (Sphenicus Magallanicus). מסלול השייט זהה למסלול אותו עברו הנווטים הגדולים והנועזים ביותר של ההיסטוריה, כגון הרננדו דה מגאלאנס וצ'ארלס דרווין. עם הגיענו לאי נוכל לסייר בין מאות הפינגווינים המתוקים להפליא (ויש יאמרו גם מצחיקים), תוך הקפדה שלא להפריע ליצורים מופלאים אלו. המעוניינים יוכלו להגיע אל המגדלור של האי, שממנו נשקף נוף על האי כולו . בהמשך היום נחזור אל פונטה ארנס ונערוך סיור בעיר השופעת בטבע פראי סביבה. נראה את הכיכר המרכזית 'פלאזה דה ארמס' עליה מוצב מונומנט של מגלה הארצות הנודע פרדיננד מגלן, בסמוך למונומנט שוכן מונומנט נוסף בדמותו של בן שבט ה'אונה', שבט שעל פי מומחים נכחד מן העולם בסוף המאה ה-20 אז קבוצת מטיילים אירופאים פגשו במקרה אישה בת 56, מי שהייתה ככל הנראה האחרונה מבני שבט 'אונה' עתיק היומין. אגדת המקומיים סוברת כי כאשר תיירים נוגעים בכף רגלו של המונומנט, גדל הסיכוי לחזרתו של השבט הנכחד אל עיר מולדתו. לאחר מכן נבקר בשוק מקומי ונעלה לעמדת תצפית פנורמית המשקיפה על העיר. לינה בפונטה ארנס.

יום 7 | יום שבת שמורת טורס דל פיינה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מפוארטו נטאלס לביקור בשמורת הטבע הנפלאה טורס דל פיינה. שמורה זו נמנית עם הפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם! היא ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" ומשתרעת על פני שטח של מאות קילומטרים רבועים. הפארק הוקם בסוף שנות ה-50 ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק (טורס דל פיינה בתרגום מספרדית: 'מגדלי הפיינה'). שלושת פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2850 מטרים, "העמוד המרכזי" (Torre Central) המתנשא לגובה של 2800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte), המתנשא לגובה של 2600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפארק שייכת ל"הר הפיינה הגדול" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3300 מטרים. הפארק עצמו הוא עולם ומלואו ויופיו הנשגב לנצח נצרב בזיכרונם של כל מטייל ומטיילת. בפארק נסייר בין אוסף קרחונים עצומים, כאשר המפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי", קיר קרח עצום בגוונים כחולים מהפנטים השוכן במעמקי הרים מושלגים. נתצפת על אגם דיקסון ועל העמק הצרפתי שמחלק שני עמודי קרחונים, נתענג על מראות של לגונות ואגמים ונטייל בין שלל מסלולי הטיול שבפארק. בנוסף, נשקיף על עשרות מיני ציפורים ובהם הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם! פלמינגו צ'ילאני והרבה ציפורי מים אחרות, יונקים רבים ובהם גואנקו (הדומה ללאמה), שועלים וארנבות בר ענקיות. עם סיום החוויה הנהדרת בחיק הטבע של טורס דל פיינה, נעשה דרכנו אל מלוננו בפוארטו נטאלס. .

יום 8 | יום ראשון לגונה אזול (האגם הכחול) - אל קלפטה

נצא היום לסיור בנוף קרחונים ובמהלכו נחצה את הגבול ונעבור לארגנטינה. נצפה בלגונה אזול (האגם הכחול),לגונה המוקפת צוקים תלולים ומפלים רבים על רקע מגדלי הגרניט. בהמשך, ננוע לכיוון העיר אל קלפטה - שער הכניסה לארץ הקרחונים. אל קלפטה זוהי עיירה זעירה וטיפוסית שבעשורים האחרונים נהייתה למוקד תיירותי מבוקש, הרבה בזכות המחזה המרשים ביופיו של קרחון פריטו מורנו. לאחר הגעה נערוך סיור בעיר ונגיע אל מלוננו.

יום 9 | יום שני שייט באגם ארגטינו וצפייה בקרחון "אופסלה"

עם בוקר ניסע נצא לנמל פונטה בנדירה ונעלה על ספינה איתה נשייט בין גושי הקרח הגולשים מקרחון ה"אופסלה" (Upsala), הממוקם במרכז הפארק הלאומי 'לוס גלסיירס' (בתרגום לעברית: פארק הקרחונים) . קרחון "אופסלה" נחשב לשני בגודלו בדרום אמריקה (אורכו כ-60 ק"מ!). הקרחון הוא לא פחות מתופעת טבע מדהימה - מתנשא לגובה של כ-70 מטרים מעל פני האגם ולעתים מתנער מגושי קרח הנופלים ממנו בקול נפץ עז ושטים באופן עצמאי לאורך האגם. ננוע בין גושי קרח צפים למרגלות קרחונים ענקיים שיקיפו אותנו לכל אורך השייט, עליהם מכים קרני השמש וביחד יוצרים השניים גוונים מרהיבים של כחול-טורקיז. באם יתאפשר נעצור גם ב"לגונת אונלי" ונוכל ללכת רגלית כדי לצפות בקרחונים מקרוב. לינה באל קלפטה.

יום 10 | יום שלישי אל קלפטה - קרחון פריטו מורנו - ה"קרחון המתנפץ" - טיסה לבואנוס איירס - מופע טנגו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד הקרחונים היפים בעולם: קרחון פריטו מורנו, מהקרחונים הבודדים בעולם אשר חזיתו מתקדמת ואיננה במצב של נסיגה. תופעה זו מביאה לתוצאה מרהיבה ויחידה במינה - התפוצצות של קרחון. בשל כך, קרחון פריטו מורנו מכונה גם "הקרחון המתנפץ", על שום קולות הנפץ הבוקעים כאשר גושי קרח ענקיים נושרים ממנו ונופלים בקול רעש אדיר לימת ארגנטינו. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות מראה מרגש זה המדגיש את עוצמת הטבע. בתום ביקורנו בקרחון נסע לשדה התעופה ונטוס לבואנוס איירס. בשעות הערב נצא לבילוי ברוח הלטינית הצבעונית והתוססת - מופע ריקודי טנגו לצד ארוחת ערב. בסיום הערב החווייתי נחזור למלוננו בעיר.

יום 11 | יום רביעי שייט על נהר "טיגרה" - טיסה לשמורת איגואסו

הבוקר נגיע לאזור "טיגרה", פרבר מקסים של בואנוס איירס. פרבר זה ממוקם באזור מיוחד במינו, שם זורמת הדלתה הענקית של נהר הפראנה המשתרעת על שטח עצום של 14,400 קמ"ר והיא בין הגדולות בעולם, והיחידה שאינה נשפכת לים או לאוקיינוס, אלא זורמת אל נהר הריו דה לה פלטה, המפריד בין ארגנטינה לאורוגוואי. נערוך שייט מרהיב ושליו לאורך הדלתה, בין האיים הרבים הפזורים והרחובות הציוריים של פרבר טיגרה. אזור יפהפה זה מורכב מעשרות נחלים ותעלות שיוצרים ביניהם מאות איים ואיונים ומעניקים למקום אווירה שלווה וקסומה - מעין ונציה בתולית. מקום זה מכונה גם "אזור 1000 האיים" והוא אחד מאתרי החובה בכל ביקור בבירה הארגנטינאית. בהמשך היום נגיע לשדה התעופה בבואנוס איירס ונמריא לשמורת איגואסו, שם נתארח ביומיים הקרובים.

יום 12 | יום חמישי מפלי איגואסו: שייט צד ארגנטינאי - שייט בסירה מתחת למפלים בצד הארגנטינאי -סכר אייטיפו - מופע פולקלור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים שם נמצאים 80% משטחם הכולל. עוד לפני שנספוג מהקסם העצמתי של המפלים, נעבור דרך כפרים קטנים וג'ונגלים טבעיים, חוות אקזוטיות ויערות עבות. דרכנו אל המפלים מתפתלת בין שלל אוצרות טבע ומקושטת בבעלי חיים אקזוטיים דוגמת פרפרי ענק, נקרים שמקישים במקורם על העצים הגבוהים ועוד מינים אקזוטיים ומשובבי עין. נצא לשייט מסעיר ורטוב אל מתחת המפלים הגדולים ביותר מבין האוסף הגדול - 'גרון השטן' ו - 'סן סימון' כמו גם דרך מפלים קטנים יותר כגון מפלי 'אדם וחווה'. נשוט בין ענני אדי המים היוצרים ערפיליות רטובה, בסמוך לקשת הצבעונית שיוצרים השמש ורסיסי המים על מפל 'סן סימון', שם נתמוגג ממראה עצמת המים הגועשים אשר מתרסקים לעומק של 80 מטרים אל הנהר. לאחר החוויה המסמרת שיער הזו, ניסע לבקר בסכר איטייפו, (אם ישאר מספיק זמן לכך) אחד המפעלים ההידרו- אלקטריים הגדולים והמרשימים בעולם, המשותף לברזיל ופראגוואי. לעת ערב, נחתום את היום הקסום שלנו במפלי איגואסו עם ארוחת ערב ומופע פולקלור מרהיב במועדון 'רפאין': נצפה בהופעות ריקודים המייצגות לא פחות מ-8 מדינות שונות (כולם כמובן ברוח הלטינית התוססת) וגם על מופע "גאוצ'ו" אותנטי, נאזין למוזיקה קצבית ונהנה ממגוון מאכלים עצום כמו שרק דרום אמריקה יכולה להציע. בסיום ערב הבילוי המהנה נגיע למלוננו שבשמורת איגואסו.

יום 13 | יום שישי מפלי איגואסו: סיור בצד הברזילאי - טיסה בהליקופטר מעל המפלים - טיסה לריו דה ז'נרו

הבוקר נמשיך ליהנות מהיופי של מפלי איגואסו. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בצד הברזילאי של המפלים המשתרעים לאורך של כ-3 ק"מ. אמנם חלקם הגדול של המפלים אכן שוכן בצד הארגנטינאי, יחד עם זאת, הברזילאים יאמרו כי האיכות עולה על הכמות, וכי הנוף אשר נשקף מהצד הברזילאי שלהם הוא מרשים אף יותר. בשטח הברזילאי נמצא Iguacu National Park – הפארק הלאומי עתיר הממדים והפראי יותר. פארק זה ממוקם במרחק של כ- 30 ק”מ מהעיר פוז דו-איגואסו, עיר המארחת מדי שנה כמויות אדירות של תיירים. בהמשך היום מצפה לנו חוויה מיוחדת במינה: טיסה במסוק מעל מפלי איגואסו! (ייחודי ובלעדי לדיסקברי - שימו לב בחלק מהחברות יבקשו מכם תוספת תשלום על השתתפות בחוויה זאת). לאחר מכן, נמריא משמורת איגואסו וננחת בבירתה של ברזיל, ריו דה ז'נרו, שם נלון.

יום 14 | יום שבת ריו דה ז'נרו: עלייה ברכבל להר קורקובדו - סיור ג'יפים ביער טיג'וקה - צפייה ב"מצעד המנצחות"

רק שמה של העיר- ריו , מעורר ישר אסוציאציות של מוסיקה ברזילאית סוערת, חופים זהובים עם ים תכול, שמחת חיים ,משכנות פאר לצד משכנות עוני, כדורגל ועוד. ואכן ריו דה ז'נרו היא כל אלה ואף יותר. זוהי עיר עולם ענקית ותוססת עם נופים מרהיבים ונוף אנושי יפה אף יותר. נערוך סיור הכרות ראשוני עם עיר מופלאה זו: נעפיל אל מרומי הר קורקובדו הצופה על העיר מגובה 709 מטר ועליו פסלו הענק והמפורסם של ישו. נצפה על העיר וחופיה ממעוף הציפור. בהמשך מחכה לנו חוויה מהנה במיוחד - סיור ביער טיג'וקה – היער העירוני הגדול בעולם הנמצא ממש בלב המטרופולין. יער הגשם טיג'וקה מהווה ריאה ירוקה עבור תושבי ריו ובתוכו אוצרות טבע מרהיבים, אותם נחווה כשנשלב סיור רגלי וסיור בג'יפים בנבכי היער הנפלא. נצפה על מפלים, נהלך על שבילים בין עצים גבוהים ואף נגיע לפינות החבויות, היפות והאהובות ביותר על המקומיים. נלמד על הצמחייה הייחודית של העיר וסביבתה, ועל חשיבותו של יער הגשם הברזילאי לעולם כולו. בערב נחווה את אחד משיאי הטיול שלנו לדרום אמריקה: צפייה בקרנבל של ריו, הקרנבל הנחשב לגדול בעולם. נשב ביציעים ונספוג מאווירת הקרנבל הצבעונית כשלפנינו יעברו להקות ריקוד הסמבה המובילות בעולם, בליווי תלבושות, תפאורה מדהימה ועל רקע מוזיקה סוחפת. בסיום הבילוי המהנה נשוב למלוננו.

יום 15 | יום ראשון ריו דה ז'נרו - רכבל ל"הר הסוכר" - אצטדיון המרקנה - חוף קופה קבנה וחוף איפנמה

יום נוסף לביקור בעיר ריו המופלאה. הבוקר נגיע אל עמדת תצפית נהדרת, כשנטפס (באמצעות רכבל) לאחד מסמליה המפורסמים של העיר - "הר הסוכר" שגובהו 400 מטר וממנו נשקף נוף עוצר נשימה. ההר השוכן בסמוך למפרץ ריו, זכה לכינויו המיוחד בשל צורתו המזכירה כיכר סוכר מזוקק. ממרומי פסגתו של הר הסוכר נשקיף על העיר כולה, על מפרץ גואנאבארה ועל אוסף האיים הפזורים מסביב. נמשיך לאזור מרכז העיר ונטייל ברחובות ריו כשבדרכנו נחלוף על פני כמה מבנים יפהפיים בעיר, ביניהם התאטרון העירוני, הספרייה הלאומית ובית הנבחרים. נבקר בדאון טאון של ריו ונצפה על אצטדיון הכדורגל המפורסם בעולם – אצטדיון "המרקנה" המכיל 135 אלף מקומות ישיבה, הוכחה נוספת לחשיבות הרבה שמיחסים הברזילאים לכדורגל ולמעמדו כדת לכל דבר ועניין. נראה גם את הקתדרלה הענקית של ריו, ביתו של הארכיבישוף הרומי-קתולי. בנייתה של הקתדרלה תוכננה על ידי האדריכל המפורסם אדגר פונסקה שהקנה למבנה מראה מודרניסטי בהשראת הפירמידות העצומות של בני המאיה. הקתדרלה נבנתה בין השנים 1964-1979 ועליה מתנוסס שמו של סבסטיאן הקדוש, מי שהיה פטרונה של העיר ריו. בהמשך היום נצא לחוש שניים מחופי העיר המפורסמים ביותר - חוף קופה קבנה וחוף איפנמה. שמם של חופים אלו יצא למרחקים ולא בכדי: החול הצהוב, המים הצלולים, והאווירה התוססת - כל אלו מעניקים לחופים האקזוטיים את הקסם הכה מיוחד להם. נתערבב בין המקומיים ונחווה את אווירת החופים המשכרת, נבקר גם בשכונת איפנמה המפורסמת שם נוכל לזמזם במקצב הבוסה נובה את השיר המוכר של אנטוניו קרלוס ז'ובים, "הנערה מאיפנמה". לקראת ערב נגיע למלוננו בעיר, לינה בריו.

יום 16 | יום שני ריו דה ז'נרו - טיסה ללימה - סיור פנורמי - פארק המזרקות

הבוקר נטוס אל העיר לימה, בירתה של פרו. לימה מכונה גם "עיר הגנים" בשל אוסף המבנים, הכיכרות, הגנים והמונומנטים הנפלאים שמקשטים אותה. העיר משייכת לעצמה מבנים קולוניאליים ופנינות ארכיטקטורה רבות, כולן צובעות את לימה בגוונים שונים. לאחר הגעתנו אל עיר הבירה הפרואנית, נערוך סיור פנורמי בעיר. בשעות הערב, נצא לבקר באחת מהאטרקציות המרתקות ביותר של לימה - פארק המזרקות הייחודי והגדול מסוגו בעולם בו נוכל לחזות במזרקות מים בשלל צבעים וצורות. חוויה לכל החושים. לינה בלימה.

יום 17 | יום שלישי לימה - יום סיור מלא

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בלימה בירת פרו ונראה את שלושת תקופותיה ההיסטוריות: לפני הגעת הספרדים, התקופה הקולוניאלית והתקופה המודרנית. ניסע לראות את פירמידת פוקיינה (Pucllana Pyramid), אתר ארכאולוגי מרשים שנתגלה בלב לימה והיווה מרכז שלטוני חשוב לאינדיאנים בני "תרבות לימה" ששלטו במקום החל מראשית הספירה, לפני בואם של שבט האינקה. בני "תרבות לימה" נודעו ביכולת הבניה ועבודות הקרמיקה המיוחדות שלהם. נמשיך את סיורנו ונגיע לרובע מירפלורס היוקרתי של לימה, שם נבקר בפירמידה נוספת (Huaca Pucllana) שהייתה מקום פולחנם של שבט האינקה, אתר ארכאולוגי נפלא שהשתמר בצורה יוצאת מן הכלל. בתום ביקורנו המרתק בפירמידה, נמשיך ונטייל באתרי לימה ונפקוד את הקולוניאלי ובמרכז ההיסטורי של העיר הכולל מעל 50 מבנים ואתרים בעלי מורשת היסטורית, מרכז אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בין השאר נראה את כיכר סן מרטין, הכיכר המרכזית, ארמון הנשיא, ארמון הארכיבישוף, בנין העירייה והקתדרלה הגדולה בה קבור גם פרנסיסקו פיסרו - הכובש הספרדי הגדול שלקח את פרו מידי בני האינקה. נסייר במנזר סן פרנסיסקו, מבנה עצום מהמאה ה-17 שלו שני צריחי אבן גדולים, המחזיק באוסף האמנות הדתית הגדול ביותר באמריקה. במנזר סן פרנסיסקו נבקר כמובן במרתף ה"קטקומבות" המפורסם, בו נמצאים אלפי שלדי אדם. בשעות אחר הצהרים נטייל בשכונותיה המודרניות של לימה, סן איסידרו ולרקומר. בשעות הערב נגיע למלוננו בעיר, לינה בלימה.

יום 18 | יום רביעי טיסה לפוארטו מלדונדו - הג'ונגל האמזוני

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בלימה ונטוס לפוארטו מלדונדו (Puerto Maldonado) שבמזרח פרו השוכנת בלב הג'ונגל האמזוני הפרואני. לאחר הנחיתה העברה ללודג' שבלב יער הגשם למנוחה. ביקור בדרום אמריקה אינו שלם ללא שהייה בחבל האמזונס והיכרות עם הנהר הגדול ביותר עולם. האמזונס הינו אחד משבעת פלאי הטבע בעולם. מערכת אקולוגית עתיקה, כמעט מיתית, שעושרה ופלאיה לא נותנים לדמיון מנוחה. יותר מ- 1/3 מכל מיני בעלי החיים שתועדו בעולם נמצאים באגן נהר האמזונס, כולל 1/5 מכלל הציפורים עלי אדמות. זהו עולם שלם ומסתורי של יצורים אקזוטיים, שאמאנים מיסטיים ונפלאות הטבע - מגוון בלתי מוגבל של היצירה הגדולה ביותר של אמא אדמה. בימים הקרובים "נחרוש" את ג'ונגל ונהר האמזונס שאורכו נע בין 6,259 ל-6,800 קילומטר שם מצויים כ-1/5 מכלל המים המתוקים שבעולם, בעוד יובליו זורמים בין לא פחות מ-9 מדינות שונות. את הסיור הראשון שלנו באמזונס אנו נערוך בשעות אחר הצהריים כאשר נצא לטיול רגלי לאורך המערכת האקולוגית הייחודית, אל מעמקי הג'ונגל הסבוך והבלתי חדיר שיהפנט אותנו ביופיו ובעוצמתו. נפגוש בטבע פראי אשר רוב חלקיו לא הופרעו בידי האדם - יערות גשם, סוואנות טבעיות ונחלים צלולים - נתענג על המראות המדהימים של הריאה הירוקה הגדולה ונאזין לקולות בעלי החיים האקזוטיים. בסיום יום הטיול הראשון שלנו באמזונס נגיע אל הלודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 19 | יום חמישי ג'ונגל האמזונס

הבוקר נשכים לקולם המצייץ של הציפורים והקופים, צליליו הקסומים של הג'ונגל המתעורר לחיים עם שחר. לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך לטיול אל יער הקופים שבאמזונס ונפגוש במינים הרבים והשונים של קופים מעט שובבים אך ידידותיים ורגילים לנוכחות בני אדם. יער הקופים הוא מרכז לשיקום קופים רבים שחולצו מסוחרים לא חוקיים או מאזורים בברזיל שהוצפו או נשרפו. רבים מהקופים נותרו ללא הוריהם ותלויים כעת בחסדיהם של המטפלים באזור. עם הגעתם מקבלים הקופים טיפול וטרינרי נחוץ וכן זמן להתאקלמות בביתם החדש, זאת לפני ששוחררו בחזרה אל הטבע. ביער הקופים נפגוש במינים אקזוטיים במיוחד הכוללים בין היתר את קוף העכביש, קוף צמרירי, קוף סנאי וקוף קפוצ'ין המפורסם יותר. בהמשך היום נבקר בבתיהם של "הקבוקלוס", התושבים המקומיים באמזונס. "הקבוקלוס" הם בני שבטים מעורבבים של אינדיאנים ולבנים אשר אימצו אורח חיים מיוחד. במהלך הביקור שלנו בבתיהם יזדמן לנו להכיר את המסורות והמנהגים שלהם, נלמד על ההיסטוריה של האמזונס ועל דרכי ההכנה של ארוחת 'קסבה' אותנטית. לאחר מכן נצא למסע דייג פיראנות - הדגים הכי ידועים לשמצה של נהרות המים המתוקים. לאורך השנים "זכו" הפיראנות לפרסום שלילי ותויגו כלהקות דגים טורפי אדם (בעיקר על ידי סרטי האימה של הוליווד), אך תפישה זו רחוקה מהמציאות שכן לא כל סוגי הפיראנות הם טורפים, ובאופן כללי גם נמנעים מלהיכנס למאבק טריטוריאלי עם בן אדם בוגר. היום נשנה את התדמית הקשוחה שהודבקה לפיראנה במסע הדייג שלנו באמזונס, ועם קצת מזל אולי נצליח גם לתפוס פיראנה אחת או שתיים ונבין כי הדג הטורף הזה הוא לא כל כך מאיים כמו שחשבנו, ואף אפילו טעים ביותר. בשעות הלילה נצא לשייט בסירות קאנו לאורך יובלי נהר האמזונס, במהלכו נאזין לקולות הלילה של ג'ונגל האמזונס ונכוון פנסים אל הנהר בתקווה לצפות באחד מהתנינים הרבים שמסתובבים בשעות הלילה. לינה באקו לודג'.

יום 20 | יום שישי טיסה לקוסקו - סיור בעיר וסביבתה

הבוקר נשוב לפוארטו מלדונדו ונטוס לקוסקו (Cusco ) בירת ממלכת האינקה. לאחר מנוחה קצרה במלון, נצא לסיור רגלי קצר במרכז קוסקו הממוקם בגובה 3500 מטר מעל פני הים. נתרשם מהבניה האינקאית המפורסמת הניכרת בכל רחוב וננסה להבין כיצד השתמרה בצורה כה אדוקה עד ימינו. במהלך סיורנו שיחל בצהריים נבקר בכיכר המרכזית של העיר הידועה בשמה האינקאי Huaycapata (ככר הלוחמים) ונסייר בקתדרלה הגדולה שנבנתה באמצע המאה ה-16 מאבני גרניט מסותתות שנלקחו ממבנים של בני האינקה, זמן קצר לאחר הכיבוש הספרדי. בתוך הקתדרלה נמצא אוצרות אמנותיים מרהיבים דוגמת עבודות זהב, כסף, גילופי עץ וציורים. הקתדרלה נבנתה מעל מקדש הקוריקנצ'ה - האתר המקודש ביותר לאינקה בו נערך הפולחן לאל השמש נמשיך לביקור ב- Kenko , אתר פולחן אינקאי חשוב בו נערכו טקסים פגנים בהם הקריבו קרבנות (אולי גם של בני אדם...). האתר חצוב באבן גיר ובו מחילות תת קרקעיות חצובות רבות , מזבחות פולחן ואמפיתאטרון שנחצב בנוף הטבעי. נסייר מעל ומתחת לאדמה ונלמד על התרבות הקדומה, העשירה והמרתקת של בני האינקה. לאחר מכן נגיע לאתר מרחצאות אינקאי מפורסם (Tambomachay) המורכב מאקוודוקט, תעלות ומפלים ושימש כמעין ספא עבור האליטה של בני האינקה. בהמשך נסייר באתר Puka Pukara - המצודה האדומה שהיוותה חלק ממערך ההגנה על קוסקו. לבסוף, נגיע לאתר המרשים מכולם - מצודת Sacsayhuaman הממוקמת על גבעה השולטת על קוסקו ומהווה דוגמה מאלפת ליכולת הבניה והתפיסה הצבאית האינקאית. בתום הסיור המרתק נשוב לקוסקו לארוחת ערב ולינה. **השלמת הסיורים באתרים שהוזכרו מותנית בזמן שיוותר.

יום 21 | יום שבת קוסקו - העמק הקדוש - השוק בפיסק - מצודת אויינטייטמבו

הבוקר נעזוב את קוסקו וננוע בדרך הררית יפה המתפתלת בלב האנדים בין כפרים חקלאיים מסורתיים שצביונם העתיק השתמר כמעט לחלוטין לאורך מאות שנים. נגיע ל"עמק הקדוש", הלב הכלכלי של ממלכת האינקה ואחד האזורים הפוריים ביותר בממלכה. נבקר בעיירה הקולוניאלית פיסאק (Pisac ) בה מתקיים שוק ססגוני ציורי שבו ניתן לראות מוצרי טקסטיל, עץ, תכשיטים ועוד הנמכרים על ידי אינדיאנים מקומיים מכפרי הסביבה. בתום הסיור בשוק וארוחת צהריים במסעדה מקומית, נמשיך בנסיעה בלב העמק לאורך נהר האורובמבה המקודש עד הגיענו לאויינטייטמבו (Ollantaytambo), מבצר ענקי ומרשים הבנוי על גבי טרסות לאורך מדרון צלע הר. המבצר שימש כאחוזה מלכותית בתקופת השליט האינקאי המפורסם פאצ'קוטי ולאחר מכן היווה את אחד מאיי ההתנגדות המרכזיים לספרדים שניסו, אך לא הצליחו לכבשו מידי המורדים בראשות המלך האינקאי Manco Inca Yupanqui .נעפיל במעלה המצודה ונבקר במקדש השמש הענקי ובמזרקות שב"מרחצאות הנסיכה". בתום סיורנו נערוך טיול רגלי לאורך כפר האוצר בתוכו ארכיטקטורה ומסורת אינקאית. ארוחת ערב ולינה בעמק הקדוש.

יום 22 | יום ראשון מאצו' פיצו' - "העיר האבודה" של האינקה

הגענו לנקודת השיא של טיולנו בפרו. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לתחנת הרכבת באוינטייטמבו ונעלה על רכבת ה"ויסטה" המפורסמת בה ניסע עד לעיירה אגווה קליינטס ממנה נמשיך ברכבים קטנים שיעלו אותנו בדרך מתפתלת למאצו' פיצו', (Machu Picchu) אחד האתרים היפים, המעניינים והמרשימים בעולם וללא ספק האתר המפורסם ביותר בדרום אמריקה! המאצ'ו פיצ'ו "נתגלה" מחדש בשנת 1911 ע"י המגלה האמריקאי חיראם בינגהם ונחשב בעיני רבים כפסגת ההישגים הארכיטקטוניים של בני האינקה. המיקום המיוחד של האתר הצופה על עמק האורובמבה בלב יער סבוך, יחד עם המסתורין שעדיין שורר סביב ייעודו, מוסיפים נופך ייחודי למקום. על פי ההערכות, שימש המקום כאחוזה לבני המעמד העליון של האינקה בתקופת השליט פאצ'קוטק ומורכב משני אזורים: האחד הוא חקלאי אשר שימש לגידול מזון עבור בני האצולה שהתגוררו במקום, ואילו השני שימש למגורים ולפולחן ובו מקדשים, מזבחות וקברים מלכותיים. נסייר רגלית במתחם ונלמד מקרוב על אורח חייהם של בני האינקה שזכו לגור במקום מדהים זה. נערוך תצפיות על עמק האורובמבה ונתרשם מהיער העוטף את האתר. בתום יום סיור מרתק נוסף, נשוב לאגווס קליינטס ונאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ולאחריה נצא ברכבת ל- Poroy ומשם באוטובוס לקוסקו. לינה בקוסקו.

יום 23 | יום שני קוסקו - לימה - טיסה לארץ

היום אנו מסיימים את שהותנו בפרו. בשעות הבוקר נצא לשדה התעופה ונטוס ללימה. לאחר הנחיתה נצא לסיור במוזיאון המפורסם על שם לארקו הררה המכיל את אחד מהאוספים העצומים בעולם של פסלים, כלי חרס קדומים ועוד פריטים היסטוריים מתקופותיה הקדומות של פרו. לאחר ביקורנו במוזיאון נעשה דרכנו אל עבר שדה התעופה ונטוס לתל אביב דרך יעד ביניים באירופה.

יום 24 | יום שלישי נחיתה בתל אביב

נחיתה בתל אביב בשעות הלילה. תם ונשלם טיולנו המרתק לדרום אמריקה - אנו מקווים שנהניתם מהטיול שהרכיב עבורכם צוות 'דיסקברי' ואספתם חוויות וזיכרונות נעימים!
מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות: טיסות בינלאומיות טיסות פנים : *פרטי הטיסות כפופים לשינויים של חברת התעופה במקום ועשויים להיות דרך יעד ביניים* - חברת דיסקברי אינה אחראית לשינויים שיעשו בטיסות על ידי חברת התעופה והשינויים שיגרמו לטיול כתוצאה מכך מלונות: בתי מלון בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה, (לפי הרשימה המצורפת או דומים להם ברמתם), כפוף לאישורים בעת אישור ההצעה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים תחבורה: אוטובוס נוח לאורך המסלול הדרכה: מדריך מנוסה מצוות דיסקברי המומחה לאזור מסים: מסי נמל והיטל בטחון והיטל דלק בארץ ובחו"ל שהינו חלק ממחירי כרטיסי הטיסה נכון ל- 1.2.20. במידה ויחול שינוי ו/או תוספת במחירים אלה, תתווסף התוספת על מחיר הטיול כלכלה: חצי פנסיון במהלך הטיול בילויים, ביקורים וכניסות לאתרים כמפורט במסלול תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

המחיר אינו כולל

ביטוח נסיעה רפואי ומטען. (מומלץ לעשות ביטוח רחב ומקיף – ניתן לקבל אצלנו הצעת מחיר ) דרכון: דמי הוצאת דרכון ו/או חידושו (יש צורך בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות) הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי, יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול של 50$ + תוספת השינוי עצמו טיפים למדריך הישראלי דמי סבלות עליות במיסי נמל ודלק שיחויבו על ידי חברות התעופה. מחירי מיסי נמל ודלק נכונים לתאריך 1.2.2020 במקרה של לילה נוסף תחול תוספת של 100$ על מחיר הטיול תוספת ליחיד בחדר: 1890$ ויזות ודמי כניסה למדינות בדרום אמריקה במקרה של טיסות פנים, ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

להלן דוגמאות ממבחר מלונות או דומים להם בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה בטיול לדרום אמריקה. אין ברשימה זאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר בהמשך: (המלונות בדרגת תיירות טובה)

BUENOS AIRES

NH BUENOS AIRES CRILLON

Bariloche

kenton palace

Puerto Varas

Cabaña del Lago

puerto natales

weskar patagonian lodge

EL CALAFATE

HOTEL UNIQUE CALAFATE

IGUASSU 

 MABU INTERLUDIUM

MANAUS

GO INN HOTEL

AMAZONAS

AMAZON VILLAGE LODG

RIO DE JANEIRO

AMERICAS COPACABANA

הערות

***הטיול כולל כרטיס כניסה ל"מצעד המנצחות" של הקרנבל בריו אשר מתקיים במוצאי שבת 8.2.2021 - נשב באחד מהיציעים, נצפה במצעד ונבלה בקרנבל עד לאחר חצות. לאחר מכן נחזור אל המלון. 

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יינתנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 8.2.21

המראה מנתב"ג בשעה 05:45 ונחיתה במדריד בשעה 10:10.

המראה ממדריד בשעה 12:05 ונחיתה בבואנוס איירס בשעה 21:00.

חזור: 2.3.21 

המראה מלימה בשעה 20:40 ונחיתה במדריד ביום למחרת בשעה 14:05.

המראה ממדריד בשעה 16:15 ונחיתה בנתב"ג בשעה 21:50.

***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה והשינויים בטיול שנגרמו כתוצאה מכך, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות או מסיבות אחרות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לקבל הצעת מחיר לביטוח אצלנו.
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מכך.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.כולל תוספת לכיסוי מפאת קורונה.
5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת מסיבות שונות.
6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ.
6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה, במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכוח עליון.
10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
13.את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.