דיסקברי טיול עולמי | ביקור במאצ'ו פ'יצו


ביקור במאצ'ו פיצ'ו, נחשב לחוויה ייחודית שכל מי שמגיע לשם לא יכול לשכוח, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד בקצרה על המקום

מאצ'ו פי'צו נחשבת לאחד המקומות המרשימים ביותר בעולם וככזה הוא מושך אליו מדי שנה , על פי הערכות מדי שנה מגיעים למקום למעלה מחצי מיליון מבקרים והמספר נמצא כל הזמן בעלייה. מלבד קהל של תרמילאים שמגיעים למקום, מגיעות לשם גם קבוצות מאורגנות , אחת מהן היא הקבוצה של דיסקברי שמגיע למקום במסגרת טיול לדרום אמריקה שנמשך למעלה מ-30 יום וכולל 5 מדינות (ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, פרו ובוליביה).

 

מאצ'ו פ'יצו זו עיר שנבנתה בימי תרבות האינקה, היא נמצאת במרחק של 70 ק"מ מהעיר קוסקו, על רכס הרים מעל עמק אורובמבה בגובה 2,430 מטר. בדומה ללא מעט ערים קדומות שעם השנים נשכחו , גם מא'ציו פי'צו התגלתה רק בשנת 1911 על ידי ארכיאולוג היירם בינגהאם השלישי הגיע למקום וביצע בדיקות, העיר זכתה מיד לכינוי העיר האבודה של האינקה. על פי הערכות העיר נבנתה בשנת 1450 , וננטשה לאחר מאה שנה עד לימים בהם

 

מה שהופך את המקום למרשים הם המבנים שבנויים מאבנים גדולות ומדויקות שמעורר פליאה לגבי היכולת של בני התרבות הקדומה הזאת לעשות את זה, בימים בהם לא את הכלים שישנם כיום. המבנים, 140 במספר,  כוללים מחצבות, מקדשים, קברים, ומבנים רגילים למחייה, עם אדריכלות שמתבססת על קיר אבנים יבש עם לבנים שמותאמות זו לזו ללא רווחים. מערכת המבנים במקום כוללת מערכת דרכים איכותיות, שכולן נפגשו בקוסקו העיר הסמוכה.

 

כאשר הוכרז המקום כאתר מורשת עולמית בשנת 1983 על ידי אונסק"ו נטען שהמקום הוא יצירת אומנות מושלמת. לימים הוכרז המקום כאחד משבעת פלאי תבל.

 

חברת דיסקברי מציעה לכם להצטרף טיול בן 31 יום לדרום אמריקה, לארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, פרו ובוליביה. הטיול כולל מדריך מקצועי, בתי מלון איכותיים ואוטובוס תיירים.