טיול מאורגן לרומניה | 7 ימים| 6 לילות

7 ימים
/
6 לילות

אתרים ואטרקציות

  בוקרשט:

  הארמון המלכותי, שער הניצחון, בית העיתונאים, כיכר ויקטוריה, ביקור בארמון הפרלמנט (אופציונאלי) ועוד

  סיביו:

  העיר העליונה והתחתונה, "הכיכר הקטנה" ,בית לוקסמבורג, כיכר ברוקנטל

  סיגישוארה:

  מצודת סיגישוארה , ביתו של ולד השלישי (דרקולה)

  בראשוב:

  כיכר המועצה, השוק , הכנסייה השחורה, בית הכנסת "בית ישראל"

  בראן:

  טירת בראן

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מזמינה אתכם לחוויה בלקנית מיוחדת במינה! מסע דרך ההיסטוריה של הבלקן בימי הביניים ועד לימינו אנו. בטיולנו נבקר במקומות המרהיבים והייחודיים של רומניה, נערוך טיול בעקבות מלכים, רודנים ושמורות טבע מהממות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול המאורגן של 'דיסקברי' לרומניה וליהנות ממסע שחורג מהנורמה ומהמוכר ומעניק חוויות חדשות ובלתי נשכחות.  
למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 מכרה המלח סלאניק פראחובה וסיור בעיר בראסוב

  ניפגש בבוקר בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לבוקרשט. עם הגעתנו נעלה על האוטובוס וניסע צפונה לכיוון בראשוב, ונעצור לביקור מרתק במכרה המלח סלאניק פראחובה. המכרה המפורסם נחשב לאחד המכרות הגדולים באירופה. נרד במעלית כ-220 מטר מתחת לפני הקרקע. נסייר באולמות העצומים אשר גובהם כ- 90 מטר ונלמד על פעילות הכרייה באזור. שטח המכרה הוא כ-80,000 מ"ר והטמפרטורה בו קבועה ועומדת על 12 מעלות צלסיוס. האוויר במכרה רווי מלח, דבר המסייע לריפוי מחלות בדרכי הנשימה ולכן הוקם במקום בית חולים לילדים חולי אסטמה. במכרה נראה גם פסלים מרשימים שסותתו באבני המלח. לאחר הביקור במכרה נמשיך בנסיעה לעיר בראשוב. שנגיע נצא לסיור בעיר שבמהלכו נראה את כל אתריה החשובים כגון .כיכר המועצה והשוק, הכנסייה השחורה, הר טמפה, המרכז ההיסטורי ועוד. לאחר מכן נגיע אל מלוננו בעיר בראשוב לארוחת ערב ולינה.

 2. יום 2 העיר בראשוב

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא בעיר, אשר הוקמה ע"י אבירים גרמנים סקסונים, מה שמסביר את סגנונה ואופייה המיוחד. נפתח את הביקור בלב העיר, בכיכר המרכזית אשר נבנתה במאה ה-14, שם נמצא בית העירייה. במרכז הכיכר נמצא מזרקה מקסימה, אשר ניצבת במקומו של עמוד הקלון מהעבר, ושימש להוצאות להורג של פושעים. בכיכר מתקיימים ירידים, פסטיבלים ואירועים שונים. סביב הכיכר ניצבים בתים היסטוריים שמורים היטב ובתי קפה רבים. נבקר בכנסייה השחורה הניצבת בסמוך, כנסיה לותרנית, הנחשבת למבנה הגותי החשוב ביותר ברומניה. הכנסייה גדולה מאוד, כאשר במגדל הפעמונים שלה שגובהו 65 מטרים, נמצא הפעמון הגדול ביותר ברומניה. הכנסייה נבנתה כקתולית אך הוסבה לכנסייה לותרנית לאחר הרפורמציה. את שמה היא קיבלה בעקבות השריפה שפרצה בה ב-1689 במהלך קרב בין הנוצרים לתורכים, אשר השחירה את קירותיה. נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק של בראשוב. בית הכנסת הבנוי בסגנון גותי עם השפעות אוריינטליות משמש כיום את הקהילה היהודית בעיר, המונה 200-300 איש. המבנה שופץ בעזרת תרומות לפני מספר שנים. נשוטט ברובע העתיק של בראשוב, ברחובות צרים ומרוצפי אבן, עם בתים עתיקים, בתי קפה וחנויות. אחד הרחובות המיוחדים ברובע העתיק הוא "רחוב החוט", אחד הרחובות הצרים באירופה, 112 ס"מ בלבד בנקודה הצרה ביותר . נשוב למלוננו בעיר שם נאכל ארוחת ערב.

 3. יום 3 טירת בראן - הכפר מואצ'ו - קניון דמביביצ'יוארה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לטירת בראן, הניצבת על צוק תלול וידועה כטירת הערפד דרקולה. ולאד צפש, שליט וולאכיה במאה ה-15, ונודע בכיניו "המשפד" עקב אכזריותו הרבה. בטירה המשרה אווירה מסתורית ישנם 57 חדרים, בהם מוצגים רהיטים וחפצי אומנות, חדרו של דרקולה, כלי נשק ותמונות. כשנרד מהטירה נעבור בדוכני שוק האיכרים המפורסם של בראן, למרגלותיה . דרך הכפר מואיצ'ו, כפר ציורי ומקסים, ניסע לקניון דמבוביצ'יוארה, קניון אשר נחצב ע"י המים בסלעי הגיר. הקניון נחשב לאחד היפים ברומניה. אורכו 8 ק"מ וקירותיו הזקופים מגיעים לגובה של 200 מטר. נטייל ברגל למרגלות הצוקים ונראה מרבדי דשא ובתים ציוריים. ניכנס למערת דמבוביצ ' יוארה, מערת נטיפים חביבה הנמצאת בקניון. בערב נשוב למלוננו בבראשוב שם נאכל ארוחת ערב.

 4. יום 4 ביקור במרחצאות, וארוחת ערב שישי

  לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון וניסע אל בוקרשט למרחצאות טרמה, לכמה שעות של הנאה. האתר אשר נפתח בשנת 2016 הוא מתחם ספא שמשלב בריכות חמות, ג'קוזי, עיסויים וסאונות. נהנה מהמים החמימים הנחשבים גם כמעיינות מרפא וונסה לספוג מעט מהאווירה במקום. לאחר שנירגע במרחצאות ניסע למלוננו בעיר בוקרשט. לאחר מכן נצא לארוחת ערב

 5. יום 5 סיור רגלי ומופע פולקלור

  לאחר ארוחת הבוקר נהנה מיום חופשי, המעוניינים יוכלו לסייר באופן רגלי עם המדריך. במוצאי השבת נהנה ממופע פולקלור אותנטי הכולל ארוחת ערב עם הרבה אווירה שמחה, מוזיקה ועוד.

 6. יום 6 בוקרשט

  לאחרי ארוחת הבוקר ניסע למוזיאון הכפר, הנמצא בפארק המלך מיכאל הראשון שבפרברי בוקרשט. זהו מוזיאון פתוח, המתאר את החיים בכפר רומני טיפוסי. באתר נמצא בתים רומניים אותנטיים אשר הובאו מרחבי רומניה. נוכל לראות כיצד מתנהלים חיי הכפר במדינה, ולמעשה עד היום בכפרים רבים. נוכל לקנות במקום מוצרי מזון שונים, ירקות ופירות, נקניקים וגבינות. לאחר הביקור נמשיך למרכז העיר, לביקור בארמון הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם. הארמון העצום אשר נבנה ע"י הרודן צ'אושסקו משתרע על 12 קומות בשטח כולל המגיע ל-340,000 מ"ר. בניית הארמון החלה ב-1983, אך הרודן שהודח ב-1989 לא הספיק ליהנות ממנו. הארמון שוכן בשדרת הניצחון, שהיא מעין השאנז אליזה של בוקרשט , שדרה יפה עם מזרקות מים לאורכה. לקראת ערב נגיע למלוננו בבוקרשט, ונצא לארוחת ערב.

 7. יום 7 קניות וחזרה לארץ

  לאחר ארוחת הבוקר נהנה מיום קניות בקניוניה הרבים של בוקרשט, שבהן ניתן למצוא כמעט כל דבר שנחשוק בו. לאחר יום הקניות ניסע לשדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ.

טיול מאורגן לרומניה | 7 ימים| 6 לילות

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.