image descriprion
image descriprion
image descriprion

מרוקו בסוכות כשר למהדרין | 11 ימים | 9.10

11 ימים
/
10 לילות

אתרים ואטרקציות

  טיול כשר בסוכות למרוקו, כשר למהדרין, בתי מלון : 5 כוכבים.

  בהם שפע של מתקנים מדהימים : בריכות , ספא , חדר כושר , מתקנים רבים .

  ארוחות : בישול יהודי כולל משגיח כשרות מישראל ארוחות עם תפריט עשיר.

  טיולים : במחיר כלולים טיולים וכניסות לאתרים במקומות : קזבלנקה , פס ,רבאט , מרקש , אסאוירה , עמק האוריקה והרי האטלס ועוד . מלווים בצוות מדריכים מנוסה בטיולי מרוקו .

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים  ונופשונים כשרים מאורגנים למרוקו,  למשפחות וליחידים שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים במרוקו . רק אצלינו כוללת החבילה טיולים ללא תוספת תשלום . החוויה מלווה בשפים ישראלים וליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם ממרוקו המדהימה.כלול במחיר: 

 • כל הכניסות לאתרים שבמסלול
 • ביקור בבית ברברי
 • ביקורים בערים :מרקש , אסאוירה , רבאט , קזבלנקה , פס . 
 •  פנטזיה של עלי 
 • טיולי ג'יפים בהרי האטלס
 • חפלה מרוקאית 

 


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + ילד (המחיר לאדם)
מחיר לזוג + 2 ילדים בחדר ( המחיר לאדם )
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1| יום א'- 9.10.22 תל אביב- מרקש, נחיתה במרקש סיור פנורמי וערב חג סוכות

  ניפגש נרגשים בשדה התעופה ונטוס לעיר מרקש. לאחר הנחיתה נערוך סיור פנורמי בעיר שיעבור בכל הנקודות המעניינות של העיר. אחר הצהריים ניסע למלון להתארגנות לקראת ארוחת חג סוכות, תהיה לנו גם סוכה.

 2. יום 2| יום ב'- 10.10.22 חג הסוכות

  יום החג יוקדש למנוחה ותפילות החג במלון. במוצאי החג נשתתף בערב אומנתי בפנטזיה אצל עלי

 3. יום 3 | 11.10.22- יום ג' חג הסוכות - בערב מופע אמנתי

  יום החג יוקדש למנוחה ותפילות החג במלון.  במוצאי החג נשתתף בערב אומנתי בפנטזיה אצל עלי 

 4. יום 4 | 12.10.22-יום ד' אסאווירה

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע לטייל בעיר הפורטוגזית אסאווירה (לשעבר 'מוגדור'). בדרכנו נעצור בקואופטיב נשים לשמן הארגמן ונתרשם מהעבודה ומהפרנסה המשותפת של עובדות הקואופרטיב. אסאווירה זו עיר נמל השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי יפהפה. העיר הוכרזה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. אסאווירה היא אחת הערים המזוהות ביותר עם יהדות מרוקו - עד שלהי המאה ה-19, הקהילה היהודית באסאווירה עלתה במספרה על זו המוסלמית. נסייר בעיר העתיקה בין בתי מלאכה מסורתיים ונראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. נעלה אל המצודה הפורטוגזית, שריד היסטורי מימיה הקדומים של אסאווירה ונשקיף על העיר הפרושה תחתינו. נטייל בסמטאות המפותלות של ה"מלאח" היהודי, שיובילו אותנו אל שפת הים עד לבית העלמין היהודי, שם טמון ר' חיים פינטו, מגדולי רבני היהדות שפעלו באסאווירה. נפקוד את קברו של הצדיק שם על פי האמונה הרווחת, תפילות המאמינים נענות במלאון. נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק שב"מלאח" היהודי ולאחר מכן נטייל בנמל 'סקאלה' של אסאווירה, נמל יפהפה המוקף מצודות שמירה עתיקות.  לאחר מכן, נחזור למלון במרקש.

 5. יום 5 | יום ה'- 13.10.22 טיול גי'פים עם תצפית להרי האטלס

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא בשיירת ג'יפים לטיול בהרי האטלס, רכס ההרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה ולעמק אוריקה הירוק - המכונה שוויץ של מרוקו. העמק מאופיין ע"י מבנים הבנויים בצלע ההר בחימר בצבעים חום ורדרד, ומעליו פזורים כפרים ברברים, שפרנסתם מגידול עצי פרי נשירים: תפוח, דובדבן, שזיף, אפרסק, משמש, אגוז מלך ושקדים. נחצה את העמק הירוק ונגיע אל קברו של אחד הרבנים המפורסמים של העמק, רבי שמעון בלחנס, ונשמע את האגדה הקשורה אליו. בהמשך נבקר בבית ברברי טיפוסי שיספק לנו טעימה מהתרבות המקומית באזור מיוחד זה. נמשיך בנסיעה בג'יפים ונצפה על אוסף נופים פראיים ונגיע אל אזור הכפר סטי פאטמה, כפר ציורי המחולק על ידי נהר. מעבר לנהר, נמצאים מספר בתי קפה, ושבילים העולים אל רכסי הרים מוריקים. נמשיך בנסיעה בהרי האטלס ונגיע אל הנקודה הגבוהה בסיורינו, סמוך לאתר הסקי אום אל קיידן ממנה נשקף נוף נפלא של הרי האטלס והעמק.

 6. יום 6 | יום ו'- 14.10.22 מרקש ה"עיר האדומה" - כיכר ג'מע אל פנע

  נתחיל את הבוקר ב"עיר האדומה" מרקש אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק צבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי" שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה ונבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה", אותו בנו יהודים ממגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. לקראת ערב נבקר בכיכר המפורסמת של מרקש, 'ג'מע אל פנע' - הסמל והלב הפועם של העיר. בכל ערב מתעוררת הכיכר לחיים במופעי אקרובטים, קוסמים, מגלי עתידות, מרקידי נחשים ומספרי מעשיות. נהלך בין דוכני מזון אותנטיים, שטיחים מרוקאים, תכשיטים, בשמים ותבלינים בעירוב וריחות. נחזור למלון במרקש להתארגנות וארוחת ערב יום שישי

 7. יום 7 | יום שבת- 15.10.22 שבת מנוחה

  ננצל את יום השבת למנוחה ותפילות במלון, המעוניינים יוכלו לצאת לסיור רגלי בעיר

 8. יום 8 | יום א'- 16.10.22 נסיעה למקנס - ואזאן

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר, ניסע אל העיר מקנס, שהיא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו והיא מפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק ההיסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). מגורשי ספרד הגיעו אל מקנס בשנת 1492 וטבעו חותמם על הקהילה. המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס, נסייר בעיר ובאתרים החשובים של מקנס.  משם נמשיך לואזאן, שם נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן, אחד מגדולי המקובלים שפעלו במרוקו. רבי עמרם בן דיוואן התיישב תחילה בחברון, אך בהמשך נשלח למרוקו במטרה להקים ישיבה ולאסוף תרומות מכלל הקהילות היהודיות למען כוללות חברון. הצדיק רבי עמרם בן דיוואן הגה בתורת הנגלה ובתורת הנסתר והוא דמות מוערכת לאין שיעור ביהדות. במרוצת השנים .  לקראת ערב נחזור אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.

 9. יום 9 | יום ב'- 17.10.22 פס - ערב חג שני

    היום נטייל בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו לעיר נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. נבקר בבית החיים בו קבורים רבי וידאל הצרפתי, ללה סוליקה, רבי יהודה בן עטר ושאר קדושי וצדיקי פס. נבקר גם בבית הכנסת אבן דנן מהמאה ה-17, בבית שבו התגורר הרמב"ם בשהותו הקצרה במרוקו ובעיר העתיקה הקיימת מזה 1200 שנה.   אחר הצהריים נגיע אל מלוננו ונחגוג את ערב חג סוכות שני.  

 10. יום 10 | יום ג'- 18.10.22 שמחת תורה בפס

  נקיים את התפילות, ארוחות החג ושמחת תורה במלון. בערב נהנה מחפלה מרוקאית ולאחר מכן ניסע אל שדה התעופה

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה

*מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים)

*בתי מלון מפוארים ברמת 5*

*כלכלה - פנסיון מלא .

*דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול

*תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי)

*אוטובוס תיירים ממוזג

*מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' אשר מומחה בנושא טיול למרוקו

המחיר אינו כולל

*כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"

*הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו

*ביטוח רפואי ומטען

*שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.10.22

*דמי סבלות

*ויזה למרוקו

מלונות

מלונות *5

טיסות

טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים

הערות

סוכות במרוקו כשר למהדרין , סוכה בכל מלון , רב , משגיח כשרות, בתי מלון 5 כוכבים

טיולים : במחיר כלולים טיולים וכניסות לאתרים במקומות : קזבלנקה , פס ,רבאט , מרקש , אסאוירה  ועוד . מלווים בצוות מדריכים מנוסה בטיולי מרוקו .  

  

מידע כללי

  הבהרות:

  כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.

  דמי הרשמה ותנאי ביטול:

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

  ביטוח:

  חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.

  בריאות וחיסונים:

  חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.

  הבהרה:

  ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.

  חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

  הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!

  ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.