טיול מאורגן וכשר למרוקו | 22.10 | 14 ימים D - "הילולת דוד ומשה"

14 ימים 13 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט:
מאוזולאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
סלא:
ביקור בקברו של רבי אנקאווה.
טנג'יר:
תצפית על מיצרי גיברלטר, תצפית ב"כף ורה".
ואזאן:
ביקור בקברו של רבי עמרם בן דיוואן.
שפשואן:
סיור בבירת הריף שפשואן, "העיר הכחולה" הססגונית וציורית.
תטואן:
סיור בעיר אשר שימשה כמרכז קליטה למגורשי ספרד.
אגאדיר:
סיור בעיר הקיט של מרוקו, ביקור בקסבה ותצפית על העיר.
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.
מרקש:
כיכר "ג'מע אל פנע", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה.
אסאווירה (מוגדור)
סמטאות העיר, הסקאלה, שובר הגלים המבוצר.
וארזאזאת:
קסבת איית בן חידו.
פס:
סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע פולקלור ייחודי, חפלה מרוקאית.
מקנס:
ה"מלאח הישן, סיור "בעיר הקיסרית", גני הארמון המלכותי.

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 22/10/2019
חזרה: 04/11/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,190
תוקף המבצע: 4.10.19
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2490$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | 22.10 | ג' ת"א - מלאגה - טנג'יר

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס למלאגה בטיסה ישירה. לאחר הנחיתה ניסע לטנריפה ונעלה על מעבורת שתשיט אותנו אל טנג'יר. משם העברה אל המלון ומיד לאחר מכן נצא לסיור היכרות בעיר. טנג'יר שוכנת בצפון מרוקו, ממש בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, מקום מפגשם של הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'יר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן להשקיף על אירופה. במהלך סיורנו בעיר נבקר בשווקים ובטיילת ונספוג מיופייה ומהתרבות המקומית המרתקת של טנג'יר. נעלה לעמדת תצפית ב"כף-ורה", שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי, שם נזכה לתמונת נוף נהדרת. בסיום סיורנו נעשה דרכנו חזרה למלון. לינה בטנג'יר

יום 2 | 23.10 | ד' טנג'יר - תטואן - שפשואן - קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בעיר טנג'יר, ולאחר מכן ניסע אל העיר תטואן, עיר אשר שימשה כמרכז קליטה למגורשי ספרד ואף נכבשה על ידי הספרדים. בתטואן נצפה בסגנונות בנייה מקוריים ונכיר את הצד הספרדי של מרוקו על שלל גווניו. בהמשך היום נשים פעמינו אל עבר בירת הרי הריף, שפשואן. העיר שפשואן גולשת על המדרון הארוך של הרי הריף וסביבה חומה גדולה ועתיקה. שפשואן זוהי עיר ייחודית וציורית המכונה "העיר הכחולה", זאת משום שמבני העיר צבועים רובם ככולם בגוונים שונים של כחול. פירוש שמה של העיר הוא: "ראו את הקרניים". כינוי זה נובע מכך שאם משתמשים מעט בדמיון, רכסי ההרים של העיר יוצרים אשליה אופטית של זוג קרני עז. סגנונות שונים של אדריכלות מפארים את העיר הציורית, ביניהם אלמנטים ים תיכוניים ביחד עם סגנון צפון-אפריקאי ונגיעות רכות של אדריכלות ספרדית, כולם יחדיו משרים אווירה של שלווה ים תיכונית בעיר. אין דרך טובה יותר להכיר את העיר מאשר בטיול רגלי, עמוק בתוך רחובותיה הצרים המשלבים את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. נהלך בסמטאות הצרות והמפותלות של שפשואן, בין בתיה הכחולים, ונספוג את האווירה התוססת והצבעונית של "העיר הכחולה". לעת ערב ניסע אל הגדולה בערי מרוקו, קזבלנקה, שם נלון.

יום 3 | 24.10 | ה' קזבלנקה - מרקש

קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה והיא משמשת כמרכז התחבורה הבולט במרוקו כמו גם מרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. נוסף לכך, בקזבלנקה פועל גם הנמל הגדול והמרכזי של מרוקו. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים של העיר פריז. בסיורנו בעיר נתענג על מראות 'העיר הלבנה' השוכנת לצד החוף האטלנטי של מרוקו, נתבשם מניחוחה האירופאי וצבעיה ונחווה את אתריה המרכזיים. נצפה במסגד חסן השני, אולי פרויקט הבנייה העצום והשאפתני ביותר שהוקם בעיר עוד מימיו של המלך חסן השני, מי שנחשב למנהיגם הרוחני של התושבים המקומיים. מבנה המסגד המפואר תופס כ-25 דונם שמתפרשים על פני המים, בעוד מתחם המסגד עצמו משתרע על פני כ-100 דונם ויכול להכיל עשרות אלפי מתפללים. המינרט הגבוה של המסגד, נחשב לאחד מן הסמלים המוכרים של קזבלנקה. נמשיך את סיורנו ונגיע אל כיכר מוחמד ה-5, הכיכר המרכזית של קזבלנקה וליבה הפועם של העיר ממנה מסתעפים הרחובות הראשיים. בכיכר מוחמד החמישי גם נמצאים הבניינים הרשמיים והבולטים בעיר - בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד מבנים מרשימים. כיכר מוחמד החמישי מוקפת בגנים יפהפים, במרכזה, ניצבת מזרקה מפוארת. נטייל בשכונת הפאר עין דיאב ונמשיך את סיורנו כשנגיע ל"מדינה" של קזבלנקה, החלק העתיק ביותר בעיר. ה"מדינה" מזמינה אותנו להסתובב בין הסמטאות הצרות והמפותלות, לנשום ריחות משכרים של תבלינים אותנטיים ולפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית, במחירים זולים למדי. כשנסיים את סיורנו בקזבלנקה, ניסע למרקש., "העיר האדומה" של מרוקו. שמה של מרקש יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר, השוכנת לרגלי האטלס הגבוה, נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו - העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את צביונה הייחודי. מרקש שופעת סמטאות מפותלות וססגוניות ביותר, שמחלקות את העיר לרובעים ובעצם מקנות למרקש אווירה של שוק גדול ותוסס. במרקש נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד קוטביה. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה של מרקש החוצה את העיר החדשה וממשיכה עד לליבה של המדינה הציורית, שתספק לנו חוויה אותנטית מעשירה. לבסוף נגיע אל הכיכר המרכזית המפורסמת במרוקו - כיכר ג'מע אל פנע התוססת והצבעונית, בה נצפה בהמוני דוכנים, מספרי סיפורים ומופעי רחוב מהפנטים. לינה במרקש.

יום 4 | 25.10 | ו' מרקש - טבע ונוף - טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס. תחילה נחצה את עמק האוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל על כפריו הברברים. נבלה שעות בנופים פראיים ובלתי נשכחים של הרי האטלס ונעבור בסמוך לאתר הסקי באוקמידן. במהלך הטיול נבקר בציון של רבי שלמה בן לחנס , כמובן נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה). לאחר מכן נחזור למרקש, ובשעות הערב נתכנס לארוחת שישי וקבלת השבת. לינה במרקש.

יום 5 | 26.10 | ש' מרקש - שבת מנוחה

שבת מנוחה במרקש – יום חופשי, המעוניינים יוכלו לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. לאחר צאת השבת דיסקברי מזמינה אתכם למופע "הפנטזיה אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה). לינה במרקש.

יום 6 | 27.10 | א' אסאווירה (מוגדור) - אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר הפורטוגזית אסאווירה, אחת מהערים היפות למטייל במרוקו. עיר נמל שלווה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי, הידועה גם בשם מוגודור. אסאווירה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, היא עיר מבוצרת ומלאת אווירה, עם רחובות צרים, בתים שצבועים בכחול ואדום עם הרבה גלריות וחנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. נתרשם מיופי הארכיטקטורה הפורטוגזית-מורית שמאפיינת את מצודות השמירה על הנמל, הסקאלה, את שובר הגלים המבוצר ואת הבניינים הרבים שהיום הם חלקם בתי מגורים וחלקם חנויות. נבקר גם בנמל הדייגים ונצפה בדייגים המציעים את מרכולתם לסוחרים או לתושבי העיר. בהמשך היום ניסע לכיוון אגאדיר - עיר הנופש והקיט של מרוקו. אגאדיר ממוקמת בדרום מערב מרוקו לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי, על שפך נהר הסוס. זו העיר עם הצביון האירופאי ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים שנהנים מחופים מוזהבים יפהפים עם מים תכולים וצלולים וכן חופי גלישה רבים. בשעות הערב יוכלו המעוניינים לצאת עם המדריך לסיור בטיילת היפה בה פרושים ברים רבים ובתי קפה, מסעדות מגוונות ואף בתי קזינו מרשימים ולחוות את חיי הלילה של אגאדיר. לינה באגאדיר.

יום 7 | 28.10 | ב' אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. אגאדיר נבנתה מחדש לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60 והחריבה את העיר כליל. על איי החרבות הוקמה עיר חדשה לחלוטין שבמרוצת השנים נהייתה למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. העיר הוקמה בשנת-1505 על ידי הפורטוגזים כעיר נמל בשם " סנטה קרוז דו קאבו דה גואה", כחלק משרשרת מבצרים ותחנות סחר לאורך נתיב המסחר הימי המקיף את אפריקה. הם נטשו אותה ב-1541. נערוך סיור נבקר באתרי העיר הנהדרת והמחודשת. נפקוד את חופיה הקסומים של אגדיר המעוטרים בשדרות עצי דקל גבוהים שמספקים נופך קסום ויוצא דופן. נראה את שוק 'סוק אל-האד' האותנטי, שוק תוסס ומשכר חושים בצבעיו ובריחות העולים ממנו. וכמובן שלא נפסח על ביקור בקסבה המיתולוגית של אגדיר, קסבה אשר הוקמה בסוף המאה ה-16 ומאז שיגשגה במשך מאות שנים. עמוק בתוך הרובע העתיק ביותר של אגדיר, במרכזה של גבעה גדולה, ממוקמת לה הקסבה המרתקת שלה סיפור מדהים, וממנה ניתן להשקיף על האזור בתמונת נוף עוצרת נשימה. לינה באגאדיר.

יום 8 | 29.10 | ג' "הילולת רבי דוד ומשה" - וארזאזאת

בשעות הצהריים נגיע לקברו של הצדיק דוד ומשה, שם נערכת ההילולה המסורתית של רבי דוד ומשה ב-ל' בחשוון. רבי דוד ומשה - שמו המקורי של הצדיק ר' דוד בן משה, אולם הוא כונה על ידי יהודי מרוקו ר' דוד ומשה. הרב חי בירושלים ונודע כתלמיד חכם מופלג. הוא נפטר וקבור בקרבת הכפר "אסלאן", מרוקו. לפני מאות שנים יצאו מירושלים כשליחי הכולל שלושה רבנים גדולים כשלוחי מצוות, על מנת לקבץ נדבות עבור יושבי ירושלים וענייה. שם האחד סידי מאסעוד (רבי מסעוד), שם השני עמר סחאייק (רבי יצחק), שם השלישי רבי דוד ומשה. מסופר כי הרב הראשון והרב השני נתפסו על ידי הערבים אשר הכריחוהום להמיר דתם ומשום כך ניתנו להם שמות ערביים, ובבית הקברות שלהם אין יודעים עליהם דבר. רבי דוד ומשה המשיך בנדודיו ומקלו בידו, נע ונד בין כפרים רבים ולבסוף מצא מנוחה לרגליו בכפר אסלאן, שם נפטר. הרבי משך אליו אחרי פטירתו רבבות מעריצים מכל רחבי מרוקו. יהודי מרוקו נהגו לערוך הילולה לכבודו מידי שנה, בראש חדש חשוון, וגם בישראל יוצאי מרוקו קבים המשיכו את המנהג. רבים מבני העדה נוהגים לערוך לכבודו הילולה במקומות רבים ברחבי הארץ בראש חודש חשוון. יהודי מרוקו גם נוהגים להגות את שמו של הצדיק, נגד צרות ועין רעה, כי ידוע ומפורסם מדור לדור, שהצדיק פועל ישועות, ודבריו נשמעים בשמים. רבנו הוא נצר לתקופת הראשונים ומתואר במסורת יהדות מרוקו כצדיק ומחולל ניסים. עוד מימי צעירותו ניכרת היתה קדושתו ופרישותו, ובמהלך השנים התגדל רבי דוד ומשה והפך לאחד מגדולי החכמים. מסופר בין היתר, שביטל גזרה קשה שהפילה חללים רבים, יהודים ומוסלמים. חוץ מגאונותו המופלגת בכל רבדי התורה, רבי דוד ומשה היה ידוע גם כדרשן גדול המושך את לבבות השומעים, ופיו מפיק מרגליות. במהלך הדורות שמו של הצדיק התפרסם בכל העולם, וקדושתו והשראתו השפיעה באופן מכריע על כל הדורות. משם ניסע לוורזאזאת, שם נלון.

יום 9 | 30.10 | ד' קניון טודרה - עמק הדאדס - ארפוד

היום נתחיל בחלק המרתק בטיול למרוקו ונסע אל מדבר סהרה. בדרך נחצה את עמק הדאדאס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר ונגיע גם לדרך המכונה דרך "אלף הקסבות". נמשיך לעבר קניון טודרה שבלב הרי האטלס ומשם נמשיך לארפוד, עיר בפתחו של מדבר סהרה. ארפוד משמשת כבסיס למטיילים במרוקו ליציאה לטיולים במדבר ונמצאת בקרבת הדיונות הגדולות באזור מרזוגה. הסהרה הוא המדבר הגדול בעולם, שמו בערבית הוא "צחראא כוברא", המדבר הגדול. המדבר משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיאנוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו: למעלה מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. בסהרה כולה חיים כ- 5 מליון נפש, רובם בנאות המדבר. לינה בארפוד.

יום 10 | 31.10 | ה' מדבר סהרה - ג'יפים בזריחה ורכיבה על גמלים - פס

לפנינו היום היפה ביותר בטיול המאורגן למרוקו של דיסקברי. לפנות בוקר, נצא רכובים בג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה, שם נעלה על גמלים (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף) ונרכב לכיוון אחת הדיונות ממנה נחזה במחזה מרהיב של זריחה במדבר. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. מדבר הסהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ). לאחר מכן, ניסע אל העיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קיט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה יערות ארזים ואלונים ולפני כן נחצה את מידלט, ומפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים. לאחר מכן נגיע לפס, לינה בפס.

יום 11 | 1.11 | ו' פס - מקנס

היום נטייל בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו לעיר נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של פס. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. נבקר גם בבית העלמין בו קבורים רבי יהודה בן עטר, וללה סוליקה, מקדושי יהדות מרוקו. בהמשך היום ניסע למקנס, אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. מקנס מפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק ההיסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). מגורשי ספרד הגיעו אל מקנס בשנת 1492 וטבעו חותמם על הקהילה. המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס. כאשר נגיע אל מקנס נסייר בעיר ובאתרים החשובים של העיר. בתום הסיור נחזור למלוננו בעיר פס. לינה בפס.

יום 12 | 2.11 | ש' פס - שבת מנוחה

שבת מנוחה בפס – יום חופשי, המעוניינים יוכלו לצאת באופן עצמאי לטיול רגלי בסביבת המלון. בשעות הערב נצא לחפלה מרוקאית טיפוסית, הכוללת מוזיקה מרוקאית ומופעי ריקודי בטן.

יום 13 | 3.11 | א' ואזאן - רבאט - קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכנו אל העיירה ואזאן אליה ניסע בין שלל נופים ציוריים. בוואזאן אנו נבקר באחוזת הקבר של רבי עמרם בן דיוואן, מקדושי יהדות מרוקו. רבי עמרם התיישב בוואזאן והקים בה ישיבה. ברבות הימים קברו הפך אתר עלייה לרגל לעשרות אלפי חסידים ומעריצים שפוקדים את המקום מדי שנה. בהמשך היום נעשה דרכנו אל העיר רבאט, עיר הבירה של מרוקו. ישנם אתרים מסוימים ברבאט אשר הוקמו אי שם בשנת 2500 לפני הספירה, אתרים שמעניקים צביון ייחודי ועתיק לעיר - מה שהביא להכרתה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. פירוש שמה של רבאט הוא - "המצודה" - כינוי אשר הוקנה לעיר עקב המצודה המרהיבה שהוקמה ברבאט במאה ה-12, "מצודת הניצחון". כשנגיע לרבאט נצא לסיור ברחובותיה ונכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במאוזולאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. נערוך ביקור בסלא, ישוב זעיר אותו הקימו הפיניקים שהתיישבו בעבר ברבאט, עיר הולדתו של אור החיים הקדוש, שם נעלה לקברו של רבי רפאל אנקאווה. לעת ערב, ניסע אל העיר קזבלנקה שם נלון. רבי רפאל אנקאווה - היה הוגה, פרשן ופוסק הלכה נודע במרוקו. נחשב לאחד מחשובי הרבנים במרוקו בעת החדשה. רבי אנקאווה היה הראשון להתמנות לתפקיד הרב הראשי של מרוקו.

יום 14| 4.11 | ב' קזבלנקה - טיסה חזרה לישראל

הבוקר ניסע לשדה התעופה בקזבלנקה ונטוס דרך יעד ביניים בחזרה לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בחברה סדירה. מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים). בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה. כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו , מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 690 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.10.19 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: (בתי מלון בדרגת אירוח טובה) 

טנג'יר

Cesar hotel

קזבלנקה

CAMPANILE

פס

Ramada

מרקש

Menara

וארזאזאת 

Hotel Karam Palace, Ouarzazate 

 

 

הערות


1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

טיסות

הלוך : 22.10.19 

 

המראה מנתב"ג בשעה 07:30, נחיתה במלאגה בשעה 12:55. משם שייט במעבורת לטנג'יר. 

חזור : 4.11.19 

המראה מקזבלנקה בשעה 12:55, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 14:40. המראה ממדריד בשעה 17:00, נחיתה בנתב"ג בשעה 22:45.


מידע כללי

הבהרות:
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. סדר הביקור באתרים עלול להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.