טיול כשר למרוקו | 31.5 | 12 ימים , 11 לילות

12 ימים 11 לילות

אתרים ואטרקציות

מרקש:
סיור "בעיר האדומה". הרובע היהודי, גני ובריכת מנארה, מסגד קוטביה, מופע פולקלור "פנטזיה אצל עלי".
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, בית הכנסת הגדול "בית אל", טיילת קזבלנקה, ה"מלאח הישן, סיור "בעיר הקיסרית", גני הארמון המלכותי.
פס:
העיר העתיקה, מרכז הדת והתרבות של יהדות מרוקו. ביקור בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן', בית העלמין היהודי, שעון המים של הרמב"ם, ערב חפלה מרוקאית – ריקודי בטן, טקס חינה וארוחת ערב אותנטית.
טיול ג'יפים להרי האטלס ועמק האוריקה:
טיול לרכסי ההרים הגבוהים ביותר בצפון אפריקה. נסיעה בין קניונים ומפלים, מפלי סטי פאטמה, ביקור בבית ברברי.
עמק הדאדס וקניון טודרה:
טיול ב"דרך אלף הקסבות"., חציית עמק הדאדאס, קניון טודרה.
מדבר סהרה ודיונת מרזוגה:
טיול ג'יפים במדבר, רכיבה על גמלים וצפייה בזריחה מעל דיונת מרזוגה.
רבאט:
מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני, רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה.
טנג'יר:
סיור שווקים, ביקור בבתי כנסת, טיול לאורך הטיילת, ביקור ב"מערות הרקולס" ותצפית נוף ב"כף-ורה".
אסאווירה (מוגדור):
טיול לאורך סמטאות העיר העתיקה, סיור ב"מלאח", נמל הסקאלה, ביקור בשובר הגלים המבוצר.
אגאדיר:
סיור בעיר הקיט והנופש של מרוקו. ביקור בקסבה העתיקה, עלייה לעמדת תצפית המשקיפה על הנוף באזור.
ואזאן:
סיור שווקים בעיר העתיקה.
וארזאזאת:
קסבת איית בן חידו.
איפראן:
סיור בעיר המושלגת המכונה "שווייץ של מרוקו". צפייה על אגם ברבורים, פסל האריה של העיירה.
תטואן:
העיר בעלת הניחוחות הספרדיים אשר שימשה כמרכז קליטה למגורשי ספרד.

למה דיסקברי?

חברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים למרוקו. לאורך השנים הוציאה החברה אלפי מטיילים למסלולים ייחודיים ומרתקים במרוקו, מסלולים מגוונים ושופעים באתרים מוכרים וגם פחות מוכרים שאותם קשה יהיה למצוא בחברות אחרות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לחוויה כל-חושית במרוקו - החל מהדיונות של מדבר סהרה והרי האטלס הגבוהים, דרך קסבות, 'מלאחים' יהודיים ועד לערים הגדולות  – בטיול מאורגן עם 'דיסקברי' למרוקו תיחשפו לכל צדדיה של אחת המדינות היפהפיות ביבשת אפריקה בפרט ובעולם בכלל.

הטיול של 'דיסקברי' הוא בתנאי חצי פנסיון וניתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר ואל מסלול הטיול מתלווים מדריכים מנוסים שיעשירו את החוויה שלכם במרוקו.

האטרקציות הכלולות במחיר הטיול למרוקו

  • מופע פולקלור - "פנטזיה אצל עלי"
  • טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים במדבר סהרה
  • צפייה בזריחה מעל דיונת מרזוגה
  • חגיגת חפלה מרוקאית בעיר פס
  • טיול בעמק הדאדס וקניון טודרה
  • חצי פנסיון - ארוחות כשרות

 

ביקור בערים: מרקש, קזבלנקה, רבאט, פס, אסאווירה (מוגדור), אגאדיר, טנג'יר, ואזאן, תטואן וארפוד.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 31/05/2020
חזרה: 11/06/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 2,090
תוקף המבצע: 31.1.2
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2390$
הנחות לילדים:
הערות: מבצע סוף שנה לנרשמים עד ה - 31.1.20

המסלול

יום 1 | 31.5 | ראשון תל אביב - מרקש

נפגש בשדה התעופה בתל אביב ונטוס דרך יעד ביניים למרוקו, לאחר הנחיתה ניסע למרקש, "העיר האדומה" שרכשה את כינויה הודות לגווני האדמה הדחוסה והאדומה שיצרה את מבניה. העיר המדברית מוקפת החומה יושבת בין שני אוצרות הטבע הגדולים של מרוקו - על התפר בין הרי האטלס לבין מדבר סהרה. יש שיקראו למרקש העיר הרומנטית ביותר של מרוקו (וינסטון צ'רצ'יל נהג לכנות אותה - "אהובתי"). לאחר שנסעד ארוחת ערב נערוך סיור היכרות בעיר. נבקר בגני המנארה ונצפה על מסגד קוטביה, המסגד המפורסם של מרקש בעל מינרט גבוה הנצפה מכל נקודה בעיר. נטייל לאורך שדרת מוחמד החמישי, עמוד השדרה של שנמשך עד לליבה של ה"מדינה". נסייר בסמטאות ה"מדינה", נבקר בבית מרקחת ברברי ובשוק צבעוני. נמשיך לסיור ב"מלאח היהודי" שבו התגוררה בעבר אוכלוסיית יהודים גדולה ונבקר בבית הכנסת העתיק "אלעזאמה", אותו בנו יהודים ממגורשי ספרד אי שם בשנת 1492. לקראת ערב נבקר בכיכר המפורסמת של מרקש, 'ג'מע אל פנע', הסמל והלב הפועם של העיר. בכל ערב מתעוררת הכיכר לחיים במופעי אקרובטים, קוסמים, מגלי עתידות, מרקידי נחשים ומספרי מעשיות. נהלך בין דוכני מזון אותנטיים, שטיחים מרוקאים, תכשיטים, בשמים ותבלינים בעירוב צבעים וריחות. בסיום סיורנו נחזור למלוננו בעיר. לינה במרקש.

יום 2 | 1.6 | שני מרקש – טיול ג'יפים להרי האטלס - עמק האוריקה – מופע פולקלור: "פנטזיה אצל עלי"

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס, רכס ההרים הגבוה ביותר בצפון אפריקה. הברברים החיים בכפרים שלמרגלותיו מכנים אותו "הר ההרים". (נציין שבחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף עבור טיול הג'יפים.) במהלך טיול הג'יפים ניסע לעמק האוריקה השוכן בין ההרים וסביבו כפרים ברברים. נצפה על מפלי סטי פאטמה, מפלי שבע קומות הנופלים מראש מצוק אל העמק. נבקר גם בבית ברברי טיפוסי שיספק לנו טעימה מהתרבות המקומית באזור המיוחד הזה. בשעות הערב נחזור אל העיר מרקש, נשלים את ביקורנו בעיר ולאחר ארוחת הערב נצא לבלות יחד במופע פולקלור נהדר: "פנטזיה אצל עלי" - ערב חגיגי של ריקודים מסורתיים מכל רחבי מרוקו, על רקע מופע אור-קולי בליווי רוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (בחברות אחרות יבקשו תשלום נוסף על המופע). בסיום הערב החגיגי נחזור למלוננו בעיר. לינה במרקש.

יום 3 | 2.6 | שלישי אסאווירה (מוגדור) - אגאדיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בעיר הפורטוגזית אסאווירה (לשעבר 'מוגדור'). אסאווירה זו עיר נמל השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי יפהפה. העיר הוכרזה העיר על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. אסאווירה היא אחת הערים המזוהות ביותר עם יהדות מרוקו - עד שלהי המאה ה-19 הקהילה היהודית באסאווירה עלתה במספרה על זו המוסלמית. נסייר בעיר העתיקה בין בתי מלאכה מסורתיים ונראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום. בהמשך נעלה אל המצודה הפורטוגזית, שריד היסטורי מימיה הקדומים של אסאווירה ונשקיף על העיר הפרושה תחתינו. נטייל בסמטאות המפותלות של -"המלאח" היהודי שיובילו אותנו אל שפת הים, עד לבית העלמין היהודי שם טמון ר' חיים פינטו, מגדולי רבני היהדות שפעלו באסאווירה. נפקוד את קברו של הצדיק שם על פי האמונה הרווחת תפילות המאמינים נענות במלואן. נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק שב"מלאח" היהודי ולאחר מכן נבקר בנמל סקאלה המוקף מצודות שמירה עתיקות. בשעות בערב נעשה דרכנו אל עיר הקיט אגאדיר הממוקמת בדרום-מערב המדינה, לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי ועל שפך נהר הסוס. לינה באגאדיר.

יום 4 | 3.6 | רביעי אגאדיר - קסבת איית בן חידו - וארזאזאת

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באגאדיר. העיר הוקמה בשנת-1505 על ידי הפורטוגזים כעיר נמל בשם " סנטה קרוז דו קאבו דה גואה", כחלק משרשרת מבצרים ותחנות סחר לאורך נתיב המסחר הימי המקיף את אפריקה, הם נטשו אותה ב-1541. העיר נבנתה מחדש לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60 והחריבה את העיר כליל. על איי החורבות, הוקמה לה עיר חדשה לחלוטין שבחלוף השנים נהייתה למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. אגאדיר נמנית עם הערים בעלות הצביון האירופאי ביותר במרוקו - לעיר חופים יפהפים, ברים, מסעדות מגוונות ואף בתי קזינו גדולים. נבקר באתרי העיר הנהדרת והמחודשת וכמובן שלא נפסח על ביקור בקסבה המיתולוגית של אגדיר, קסבה אשר הוקמה בסוף המאה ה-16 ומאז שגשגה במשך מאות שנים. עמוק בתוך הרובע העתיק ביותר של אגדיר, במרכזה של גבעה גדולה, ממוקמת לה הקסבה המרתקת שלה סיפור מדהים, וממנה ניתן להשקיף על האזור בתמונת נוף עוצרת נשימה. בהמשך היום ניסע מזרחה ונחצה את הרי האטלס. בנסיעתנו נצפה על עיירות ברבריות טיפוסיות ושטחי חקלאות. ניסע בסמוך לאפיק נחל וארזאזאת לאורך נתיב השיירות העתיק בין הסהרה לבין העיר מרקש, ונגיע אל הכפר איית בן חידו. בכפר זה נבקר בקסבה המפורסמת במקום הנחשבת למרהיבה ביותר במרוקו, קסבת איית בן חידו. הקסבה הוכרה בשנת 1987 על ידי ארגון אונסקו" כ"אתר מורשת עולמית" בזכות היותה דוגמה מצוינת לאדריכלות הסהרה המוקדמת ולאדריכלות בדרום מרוקו. בקסבת איית בן חידו צולמו סרטים רבים, דוגמת: לורנס איש ערב, יהלום הנילוס, עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, הפיתוי האחרון של ישו ואף חלקים מהסדרה 'משחקי הכס'. לאחר מכן נמשיך בנסיעתנו ונגיע אל עיר המחוז וארזאזאת, הממוקמת מדרום לאטלס הגבוה. וארזאזאת הוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928, גובהה כ- 1160 מטרים מעל פני הים והיא מיושבת בעיקר ע"י ברברים. לינה בווארזאזאת.

יום 5 | 4.6 | חמישי עמק הדאדס – קניון טודרה – ארפוד

היום נברח מעט מההמוניות של הערים וניסע אל עמק הדאדס, השוכן במורדות הדרומיים של האטלס הגבוה. בעמק הדאדס נחזה במראות הסלע הגירני ואבן החול שיצרו צורות מיוחדות. הדרך מתפתלת בין נופים פראיים ולאורכה עיירות שהוקמו בנאות המדבר, וקסבות עתיקות בצבעים שמקנים לעמק את השם – "דרך אלף הקסבות". נמשיך לטיול בקניון טודרה הנחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים במרוקו. הקניון שוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה, אורכו 600 מטרים וצוקיו מתנשאים לגובה של 300-400. ניסע לאורך הקניון הצר בין קירות גבוהים בגוונים אדמדמים ונגיע לעמק טודרה, אזור יפהפה ובו כפרים רבים עם מבנים מלבני בוץ, מקושטים במטעי דקלים. מעל לעמק נשקפות תצורות הסלע גדולות ובמרכזו זורם ערוץ נחל - כאן נולד שירו המפורסם של שלמה בר "אצלנו בכפר טודרה". בהמשך היום נחצה בנסיעה את "ארץ הדקלים" בין נאות מדבר מוריקים ונגיע אל העיר ארפוד, שער הכניסה שלנו למדבר הסהרה. לינה בארפוד.

יום 6 | 5.6 | שישי טיול ג'יפים ורכיבה על גמלים בסהרה - דיונת מרזוגה – מידלט – איפראן - פס

היום מחכה לנו חוויה בחיק הטבע הקסום של מרוקו – טיול למדבר סהרה, הגדול ביותר בכל העולם. הסהרה משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, מהאוקיאנוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו עולה על מ-8 מיליון קמ"ר! לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. נשכים עם שחר ונגיע רכובים על ג'יפים אל תוך מדבר סהרה, נעלה על גמלים ונטפס אל דיונת החול הגדולה מכולם, דיונת מרזוגה. שם נצפה נזכה למראה עוצר נשימה של הזריחה מעל המדבר הגדול. נעמיק אל תוך המדבר ונכיר את "תושבי הגלימה הכחולה", אוכלוסיית המתיישבים בסהרה. בסיום המסע בסהרה נחזור למלון ונתארגן להמשך היום. (שימו לב - בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול כזה) ניסע אל העיירה איפראן במסלול שכולו נווה מדבר ומטעי דקלים. נגיע אל עיירת הקיט איפראן המוצבת במרכז הרי האטלס התיכון המושלגים, "שווייץ של מרוקו" מכנים אותה. איפראן נמצאת בגובה 1650 מטר ובתוכה קיים מרכז תיירות, נופש וסקי. עם כניסתנו אל העיירה נפגוש בגן גדול ובתוכו אגם ברבורים, בסמוך אליו יער עבות ובו משפחת קופי מקוק קטנטנים (לעיתים הם ינסו "לסחוב" ממכם פריטים). נחזה בפסל האריה שמסמל את איפראן ונצפה אל טירה הבנויה בסגנון סקוטי. לאחר ביקורנו באיפראן ניסע אל העיר העתיקה פס, נסעד ארוחת שישי משותפת ונקבל את השבת יחדיו. לינה בפס.

יום 7 | 6.6 | שבת פס – שבת מנוחה

שבת מנוחה בפס. בצאת השבת נצא בליווי המדריך לסיור בעיר .

יום 8 | 7.6 | ראשון פס

הבוקר נסייר בעיר העתיקה פס שהייתה בעברה מטרופולין יהודי. בפס התיישבה אוכלוסייה יהודית גדולה, חלקה התגבשה במקום וחלקה הגדול יותר היה ממגורשי ספרד. כאן פעלו חלק גדול מהמנהיגים, הסופרים והרבנים היהודים במרוקו, ברובע ששמו היה בעבר 'פנדק אל-יהודי'. בפס נעלה לעמדת תצפית נהדרת מן המגדל הדרומי של העיר ונשקיף על העיר העתיקה. נצפה אל ארמון המלך ונטייל ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים, מבוך גדול בו חיים ועובדים אלפי אנשים. נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. נצפה על שעון המים הנודע של הרמב"ם ואחר כך נטייל ב"מלאח" היהודי שם נבקר בבית הכנסת ההיסטורי 'איבן דאנן' ובבית העלמין היהודי השמור היטב שם נלמד על סיפורה המצמרר ומעורר ההשראה של הצדקת 'ללה סוליקה'. בשעות הערב מחכה לנו בילוי חגיגי במיוחד: ערב חפלה מרוקאית אותנטית – מוזיקה, ריקודי בטן וטקס חינה מסורתי בשילוב ארוחת ערב אותנטית. בסיום הערב החגיגי נעשה דרכנו חזרה למלוננו בעיר. לינה בפס.

יום 9 | 8.6 | שני ואזאן – שפשואן – תטואן

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר ואזאן, שם פעלה בעבר אחת הקהילות היהודיות הגדולות והיציבות במרוקו. בוואזאן נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן, אחד מגדולי המקובלים שפעלו במרוקו. במרוצת השנים הפך קברו לאתר עלייה לרגל עבור עשרות אלפי חסידים שמתקבלים בסבר פנים יפות על ידי התושבים המקומיים, ובמקום אף מתקיימת הילולה שנתית. נבקר בשווקים הצבעוניים והאותנטיים שבעיר ואזאן ולאחר מכן ניסע אל עבר בירת הרי הריף, שפשואן, העיר הייחודית והציורית המכונה "העיר הכחולה" בשל מבני העיר הצבועים רובם ככולם בכל קשת הגוונים של הצבע הכחול. פירוש שמה של העיר הוא: "ראו את הקרניים". כינוי זה נובע מכך שרכסי ההרים בעיר יוצרים אשליה של זוג קרני עז. שפשואן מתפארת בסגנונות שונים של אדריכלות המערבבים אלמנטים ים תיכוניים יחד עם סגנון צפון אפריקאי ונגיעות רכות של אדריכלות ספרדית. אין דרך טובה יותר להכיר את העיר מאשר בטיול רגלי דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. נהלך בין אוסף המבנים הכחולים היפהפיים ונספוג את האווירה האותנטית של העיר, ולקראת הערב ניסע אל העיר תטואן שם נלון.

יום 10 | 9.6 | שלישי תטואן – טנג'יר – תטואן

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר תטואן אשר שימשה בעברה כמרכז קליטה למגורשי ספרד ואף נכבשה על ידי הספרדים. בתטואן אנו ניחשף לצד הספרדי של מרוקו המתבטא בסגנון הארכיטקטורה המיוחד ובסיום ביקורנו ניסע אל העיר טנג'יר הממוקמת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, במקום בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נסייר בסמטאות ה"מלאח" של טנג'יר ונבקר בשני בתי כנסת. נטייל בשווקים שבעיר ולאורך הטיילת של חוף הים, נבקר ב"מערות הרקולס" וגם נעלה לתצפית ב"כף ורה" (הנקודה הצפונית באפריקה) ונפגוש בנוף מרהיב ביופיו. לקראת הערב נעשה דרכנו חזרה אל העיר תטואן לארוחת ערב ולינה.

יום 11 | 10.6 | רביעי רבאט – קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל עיר הבירה של מרוקו, רבאט. בתרגום ממרוקאית פירוש שמה של רבאט הוא "המצודה", על שם מצודת העיר ההיסטורית הצופה מגבוה על העיר ולאורך ההיסטוריה שירתה אותה נאמנה. לצד הצביון העתיק ברבאט, גם לא מעט גנים ירוקים מקשטים את העיר. ברבאט נבקר ברחבת ארמון המלך ונצפה על מגדל חסן ועל הגשר החוצה את נהר בורגרג. נטייל בין סמטאות ונטפס אל הקסבה "האודאייה", קסבה עתיקה על תילו של צוק המשקיף אל הנהר. בהמשך היום נגיע אל הגדולה בערי מרוקו, עיר הנמל המפורסמת קזבלנקה. העיר בנויה על פי סגנון צרפתי, שופעת בשדרות רחבות, בניינים וקניונים מודרניים במיוחד וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים של פריז. "העיר הלבנה" זהו הכינוי שניתן לקזבלנקה היפהפייה. בסיורנו בעיר נצפה על מסגד חסן ה – 2, כנראה פרויקט הבנייה השאפתני ביותר בעיר. המינרט הגבוה שלו הוא אחד מן הסמלים המוכרים של קזבלנקה. נבקר בכיכר מוחמד ה-5 המקושטת בגנים ירוקים ובמזרקה מפוארת. נצפה על בניין הדואר הראשי, ארמון המשפטים, הקונסוליה הצרפתית ועוד מבנים מרשימים הנמצאים בקרבת הכיכר. נמשיך את סיורנו ל"מדינה" של קזבלנקה ונסתובב בין סמטאות וניחוחות משכרים של תבלינים, גם נפגוש בפריטי אמנות ויצירה מקומית (במחירים לא רעים בכלל). נטייל לאורך סמטאות ה"מלאח" היהודי, נבקר בשוק המרכזי והצבעוני של העיר ונשוטט בין המוני דוכני מזון ותבלינים, בגדים ומוצרי בישול, כולל "טנג`ינים" אותנטיים אותם תוכלו להביא כמתנה. בשעות הערב נצעד לאורך הטיילת הנפלאה של קזבלנקה ובסיום סיורנו נעשה דרכנו למלוננו בעיר. לינה בקזבלנקה.

יום 12 | 11.6 | חמישי מרקש – טיסה חזרה לישראל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל נמל התעופה במרקש ונטוס דרך יעד ביניים לישראל - אנו מקווים שנהניתם עם 'דיסקברי' במסע המרתק למרוקו, וחזרתם הביתה לישראל עם חוויות וזיכרונות נעימים

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

*טיסות בחברה סדירה *מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) *בתי מלון בדרגת אירוח טובה *כלכלה - חצי פנסיון (ארוחות כשרות) *דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו *תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) *אוטובוס תיירים ממוזג ברמה טובה *מדריך ישראלי צמוד מבית 'דיסקברי' - מומחה בטיולי מרוקו *ויזה למרוקו

המחיר אינו כולל

*תוספת לחדר יחיד 590 $ *כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" *הוצאות אישיות במהלך הטיול למרוקו *ביטוח רפואי ומטען *שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה-1.1.20 *דמי סבלות

מלונות

להלן דוגמאות ממבחר המלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: (בתי מלון בדרגת אירוח טובה)

 / CAMPANILE HOTEL – CASABLANCA FARAH HOTEL

HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH

KENZI SOLAZUR - TANGER

ROYAL MIRAGE - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD

KARAM PALACE - OUARZAZATE

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR 

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

הלוך: 31.5

המראה מתל אביב בשעה 16:05, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 20:20.

המראה ממדריד בשעה 23:30, נחיתה במרקש בתאריך ה-1.6 בשעה 00:30.

חזור: 12.6

המראה ממרקש בשעה 01:50, נחיתה ביעד הביניים מדריד בשעה 04:45.

המראה ממדריד בשעה 09:05, נחיתה בתל אביב בשעה 14:40 .

 
 ***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתאזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.