טיול מאורגן למרוקו כשר – הילולת ל"ג בעומר | 12 ימים | תאריך יציאה: 21.5

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה
רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
וואזאן: הילולת ל"ג בעומר באחוזת הקבר של רבי עמרם דיוואן
טנג'יר: תצפית על מיצרי גיברלטר, ביקור במערות הרקולס
פס: סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, חאפלה אותנטית
איפראן: מנהרת הליגיונרים, וואדי הזיז
מדבר סהרה: נסיעה בג'יפים לצפייה בזריחה על המדבר, רכיבת גמלים בסהרה, ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות
מרקש: גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע מופע פולקלור ייחודי "הפנטזיה של עלי"
הרי האטלס: עמק אוריקה, עמק אסני, כפרים ברברים, ביקור בבית ברברי טיפוסי, קברו של הצדיק רבי שלמה בן לחנס זיע"א

למה דיסקברי?

טיול מאורגן למרוקו כולל:

ביקור במקומות חשובים : רבאט, קזבלנקה, מרקש, טנג'יר, פס, מקנס, איפראן, ארפוד

טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס

מדבר סהרה / דיונת מרזוגה / קניון טודרה / עמק הדאדס / ווארזאזאת

הילולת ל"ג בעומר של רבי עמרם בן דיוואן - גולת הכותרת של הטיול

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 21/05/2019
חזרה: 02/06/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 30.12.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2190$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | 21.5 | שלישי תל אביב – קזבלנקה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס למרוקו דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה ניסע לקזבלנקה, העברה אל מלוננו בעיר.

יום 2 | 22.5 | רביעי קזבלנקה – ראבט – פס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו עם הנמל הגדול והעיקרי של המדינה. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה שעברה ומשמשת כמרכז תחבורה ראשי ומרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בעקבות השלטון הצרפתי ששרר בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. כשנטייל בעיר נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה, נבקר באתריה המרכזיים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה והעיר החדשה וטיילת קזבלנקה. משם נמשיך לראבט, נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש, נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נערוך ביקור בסלא, עיר הולדתו של אור החיים הקדוש זיע"א שם נעלה לציון הצדיק רבי רפאל אנקאווה זיע"א. נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. לינה בפס. רבי רפאל אנקאווה - היה הוגה, פרשן ופוסק הלכה נודע במרוקו. נחשב לאחד מחשובי הרבנים במרוקו בעת החדשה. היה הראשון להתמנות לתפקיד הרב הראשי של מרוקו. הוא נולד בעיר סלא שבמרוקו כבן לשושלת רבנים ספרדית-מרוקאית ארוכה. רבי רפאל אנקווה נודע בלימודיו השקדניים מצעירותו, ושילב את לימודיו עם עבודה במסחר. למד תחת חסותו של רבי יששכר אסראף, ונשא את בתו לאישה. בעקבות עלייתו של רבי אסראף לארץ ישראל בשנת 1879 מונה רבי רפאל לדיין של בית הדין הרבני בסלא והיה אחראי להקמתה של ישיבה בעיר. בזכות למדנותו ופסיקותיו שמו זכה להוקרה ברחבי קהילות יהודי מרוקו. רבי רפאל תמך באדיקות במעבר לחינוך מודרני וסייע לכל ישראל חברים להקים בתי ספר במרוקו ולצורך מטרה זאת הקים קרן תרומות ייעודית.

יום 3 | 23.5 | חמישי הילולת ל"ג בעומר של רבי עמרם בן דיוואן - גולת הכותרת של הטיול

בבוקר ניסע לעיירה וואזאן דרך נופים ציוריים ונבקר באחוזת הקבר של רבי עמרם בן דיוואן, מקדושי יהדות מרוקו. נעבור באיזור בו מתקיימת הילולת ל"ג בעומר הרשב"י. רבי עמרם בן דיוואן - אחד מקדושי יהדות מרוקו. נולד כנצר למשפחת רבנים ידועה בירושלים. הוא למד בישיבת "נווה שלום" של דודו, רבי יהודה בר עמרם דיוואן, בה רכש את השכלתו התורנית והתלמודית, הגה בתורת הנגלה והנסתר ונמנה עם תלמידי ישיבת המקובלים. כשנשלח על ידי קהילת חברון כשד"ר למרוקו, ר' עמרם דיוואן התיישב בוואזאן ופתח בה ישיבה. לאחר שסבב בקהילות ישראל ברחבי מרוקו ואסף תרומות למען כוללות חברון, שב ר' עמרם דיוואן לארץ ישראל. לאחר שהות קצרה בארץ ישראל יצא למרוקו בשליחות שנייה, בה שהה למעלה משמונה שנים, רובן במקנס. סיבת השתהותו במרוקו נבעה ממלחמות השבטים שהתנהלו סביב מקנס, אולם ייתכן גם שמצבו הבריאותי מנע ממנו את המשך הדרך בגלל הסיגופים החמורים שנטל על עצמו. ברבות הימים, קברו הפך אתר עלייה לרגל לעשרות אלפי חסידים ומעריצים ובמקום אף מתקיימת הילולה שנתית. לאחר ביקורנו זה נחזור לטנג'יר, שם נלון.

יום 4 | 24.5 | שישי טנג'יר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר טנג'יר. טנג'יר הינה עיר בצפונה של מרוקו השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'יר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. נבקר בשווקים ובטיילת, בבתי הכנסת בן עטר ושער רפאל בישיבת עץ חיים ובבית הקברות היהודי. בשעות הערב נשב לארוחת שישי.

יום 5 | 25.5 | שבת טנג'יר

שבת מנוחה – יום חופשי. תפילת שחרית וארוחת שבת. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול רגלי סביב המלון.

יום 6 | 26.5 | ראשון פס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר פס, עיר שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו לעיר נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות ונבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי, בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. נבקר ב"בית החיים" בו קבורים קדושי עליון - רבי וידאל הצרפתי, ללה סוליקה זיע"א, הצדיק רבי יהודה בן עטר זיע"א ושאר קדוש וצדיקי פס. נבקר בבית הכנסת אבן דנן מהמאה ה-17, בבית שבו התגורר הרמב"ם בשהותו הקצרה במרוקו ובעיר העתיקה הקיימת מזה 1200 שנה. נבקר בקברה של הקדושה מרת סוליקה חג'ואל הי"ד - ללה סוליקה. בשעות הערב נצא לפולקלור חפלה טיפוסית אותנטית בפס.

יום 7 | 27.5 | שני פס - מקנס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למקנס שהיא אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו ומפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, מקנס הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק ההיסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). מגורשי ספרד הגיעו אל מקנס בשנת 1492 והטביעו את חותמם על הקהילה. המלך אסמאעיל העביר את היהודים מה"מלאח" שבעיר הערבית והקים להם שכונה בקרבת ארמונו, שקיימת עד היום ונקראת "המלאח הישן" של מקנס. נסייר בעיר ובאתרים החשובים של מקנס ולאחר מכן נחזור לפס.

יום 8 | 28.5 | שלישי איפראן - ארפוד

הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר. איפראן הינה עיר קייט ציורית ושמורת טבע בלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה, כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז". נעלה לקברו של רבי יצחק אבוחצירא זצוק"ל. נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 9 | 29.5 | רביעי סהרה / דיונת מרזוגה / קניון טודרה / עמק הדאדס / ווארזאזאת

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה. נגיע רכובים על גמלים (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף) לנקודת תצפית על הדיונה ממנה נצפה בזריחה המרהיבה במדבר. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולים בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ! בהמשך היום ניסע אל קניון הטודרה המדהים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. נגיע גם לדרך המכונה אלף הקסבות. קניון הטודרה - מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע ל כ - 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים, אזור מצוין להליכה. משם ניסע למרקש. לאחר מכן נמשיך לווארזאאת. ווארזאזאת הינה עיר מחוז במרכז מרוקו מדרום לאטלס הגבוה שהוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928. גובהה: 1160 מטרים מעל פני הים. ומיושבת בעיקר ע"י ברברים.היא ידועה בתור "עיר הקולנוע" של מרוקו ובה צולמו סרטים הוליוודיים רבים ביניהם עשרת הדיברות, גלדיאטור, המומיה, לורנס איש ערב, יהלום הנילוס, ישו מנצרת, הפיתוי האחרון של ישו, אלכסנדר וחלקים מהסדרה משחקי הכס המפורסמת.

יום 10 | 30.5 | חמישי מרקש

הבוקר ניסע לאגויים ונעלה לקברו של הצדיק רבי דוד ומשה זצוק"ל. משם נמשיך לעיר המכונה ה"עיר האדומה" מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מיקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר, השוכנת לרגלי האטלס הגבוה, נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו - העיר החדשה והעיר העתיקה - המעניקים לה את צביונה הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה הססגונית שלה. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי ונצפה על מסגד קוטביה. במרקש כמיליון וחצי תושבים והיא בירתה המסחרית והמנהלית של דרום מרוקו. שדרת מוחמד החמישי היא עמוד השדרה של מרקש. השדרה חוצה את העיר החדשה וממשיכה עד ליבה של המדינה הציורית, כיכר ג'מל אל פנע. נבקר בכיכר הציורית הזו בה החיים הם קרנבל. רבי דוד ומשה הוא נזר לתקופת הראשונים. עוד בימי צעירותו ניכרת הייתה קדושתו ופרישותו ובמהלך השנים התגדל רבי דוד ומשה והפך לאחד מגדולי חכמי ירושלים. חוץ מגאונותו המופלגת בכל רבדי התורה, רבי דוד ומשה היה ידוע גם כדרשן גדול המושך את לבבות השומעים ופיו מפיק מרגליות.

יום 11 | 31.5 | שישי מרקש - טבע ונוף - טיול ג'יפים עם תצפיות הרי האטלס - בלעדי לדיסקברי!

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בעמק אוריקה שבמעלה הרי האטלס, מדרום למרקש. תחילה נחצה את עמק אוריקה ועמק אסני לכיוון אימליל שלרגלי הר הטובקל, נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בצלע ההר, מהנחלים והטבע המרהיב של העמק. במהלך הטיול נבקר בקברו של הצדיק רבי שלמה בן לחנס זיע"א, נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית ונגיע עד למפלי סוטי פאטמה במעלה ההר. אלה שבעה מפלים מרהיבים שמגיעים אליהם במסלול הליכה שמתחיל בעיירה סוטי פאטמה. נבלה בנופים פראיים ובלתי נשכחים ונעבור באתר הסקי באוקמידן. סיפורו של רבי שלמה בעל הנחש – ‘בלחנש' או ‘בלחנס' בשמו המקורי – מתרחש במאה ה-16. רבי שלמה היה שד"ר, שליח דרבנן, שתפקידו היה לעבור בקהילות יהודיות בתפוצות ולאסוף כסף לרווחתם של יהודי ארץ ישראל. האגדה מספרת שכשהגיע רבי שלמה למרוקו, לעמק האוריקה - ערב שבת היה – נפטר בפתאומיות, כאשר בכניסה לכפר עומדים שני הסוסים שלו ובאמתחתם כספי התרומות שאסף הצדיק. הקאדי המקומי שמע על מותו של השד"ר היהודי, ומיהר לשלוח את שני משרתיו כדי שיבזזו את הכסף. על פי המסורת, כשהגיעו המשרתים אל שני הסוסים קרה נס ורתמות הסוסים נראו להם כמו שני נחשים. המשרתים המבוהלים מיהרו לברוח מהמקום והשאירו את הכסף מאחור. על פי גרסה אחרת, המשרתים ראו שני נחשים המקיפים את הכסף ושומרים עליו. כשהיהודים הגיעו למקום, נהפכו הנחשים לחוטים. מאוחר יותר נתכנס לארוחת שישי במלון.

יום 12 | 1.6 | שבת מרקש

שבת מנוחה – יום חופשי. תפילת שחרית וארוחת שבת. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול רגלי סביב המלון. לקראת ערב נתארגן ונצא למופע פנטסיה "אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם (שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה).

יום 13 | 2.6 | ראשון מרקש – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ומשם נטוס הביתה דרך יעד ביניים באירופה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

o טיסות בינלאומיות o מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) o בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה o כלכלה - חצי פנסיון o דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול o דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. o תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) o אוטובוס תיירים ממוזג . o מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

o תוספת לחדר יחיד 590 $ o כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " o הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו o ביטוח רפואי ומטען. o שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.12.2018 o דמי סבלות o במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

Address           : Avenue Hassan 1er –Casablanca-
          
KENZI SOLAZUR HOTEL - TANGER
 
HOTEL RAMADA - FES
 
HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH

הערות


טיסות

הלוך
 
המראה מתל אביב בשעה 05:30, נחיתה בשעה 9:55 במדריד
המראה בשעה 11:30 ממדריד, נחיתה ב 12:25 במרקש
 
חזור
המראה ממרקש בשעה 11:55, נחיתה בשעה 14:35 במדריד
המראה ממדריד בשעה 16:15, נחיתה בשעה 21:55

 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.