טיול מאורגן למרוקו ערים מלכותיות 13 ימים

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט: מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
קזבלנקה: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה.
מרקש: כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה,
הרי האטלס: ביקור בבית ברברי, עמק האוריקה
פס: סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי
טנג'יר: תצפית על מיצרי גיברלטר, רובע מארשאן.
אל ג'דידה
סאפי
אסווירה: במצודה "הסקאלה"
אגדיר : בשוק "אל חאד"
מפלי אוזוד
מקנס – המלאח (השכונה היהודית) ב"מדינה"
פס - ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי
תטואן
שפשוואן: אחוזת הקבר

למה דיסקברי?

טיול מאורגן למרוקו לערים המלכותיות :

רבאט, קזבלנקה, מרקש, טנג'יר, פס, אגדיר, מקנס

ומקומות חשובים נוספים: הרי האטלס, אל ג'דידה, סאפי, מפלי אוזוד, תטואן ושפשוואן.

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 20/09/2018
חזרה: 02/10/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,790
תוקף המבצע: 02.09.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2190$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | יום חמישי | 20.9 | תל אביב – מלגה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לתחילת הטיול המאורגן למרוקו ונטוס למלגה. לאחר הנחיתה העברה למלון.

יום 2 | יום שישי | 21.9 | מלגה – מרוקו – טנג'יר

היום נגיע למרוקו. נערוך סיור מקיף בעיר טנג'יר. נבקר בשווקים ובטיילת. נמשיך לביקור ב"מערות הרקולס", שם על פי האגדה, התגורר האל הרקולס לאחר שהפריד בין היבשות. נמשיך לתצפית ב"כף ורה", שהיא למעשה מפגש בין הים התיכון לאוקיינוס האטלנטי. ארוחת ערב ולינה בטנג'יר. טנג'ר זו עיר בצפונה של מרוקו, שוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הייחוד של טנג'ר הוא בכך שהיא ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה. לינה בטנג'יר.

יום 3 | יום שבת | 22.9| טנג'יר - רבאט - קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרבאט. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש, נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. מאוחר יותר ניסע לקזבלנקה, שם נלון.

יום 4 | ראשון | 23.9 | קזבלנקה

נצא לסיור בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו ובה הנמל העיקרי של המדינה. בנוסף היא משמשת כמרכז תחבורה ראשי וכמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. העיר הוקמה בראשית המאה שעברה ובה אזורים ושכונות שהוקמו בימי השלטון הצרפתי. באזורים אלה שדרות רחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב, בדומה לצמתים של פריז. נסייר באתרי העיר החשובים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה וטיילת קזבלנקה.

יום 5 | יום שני | 24.9 | אל ג'דידה – סאפי – אסאווירה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאורך האוקיינוס האטלנטי, נבקר בערי החוף אל גדידה וסאפי. העיר ספאי, בירת הקרמיקה של מרוקו ואל ג'דידה, עיר חוף מקסימה. מאוחר יותר ניסע אל העיר הפורטוגזית אסואירה (מוגדור), שלחוף האוקיאנוס האטלנטי, הידועה גם בשם מוגודור. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר עשיר בהיסטוריה של יהדות מרוקו והיא כיום עיר של אמנים ודייגים. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה "הסקאלה" .

יום 6 | שלישי | 25.9 | אגדיר

היום נערוך סיור בעיר הנופש והקיט של מרוקו, אגדיר, שלחוף האוקיינוס האטלנטי. נערוך סיור באתרי העיר. נבקר בשוק "אל חאד" ונערוך סיור פנוראמי באתרי העיר החדשה, שנבנתה מחדש, לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60. נשאר לכמה שעות להתרגעות בעיר הנופש המרהיבה הזאת. אגאדיר - ממוקמת לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי - בדרום מערב מרוקו, על שפך נהר הסוס. ידועה בעיקר באקלים החם שלה. בשנת 1960 פקדה את העיר רעידת אדמה והחריבה אותה כליל וגרמה לאלפי הרוגים. לאחר שיקומה, הפכה העיר למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. זו העיר האירופאית ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים. לעיר חופים יפיפיים, ברים, בתי קזינו ומסעדות מגוונות.

יום 7 | רביעי| 26.9 | מרקש

יום זה נקדיש לעיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה וצביונה המיוחד. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. וכמובן נבקר בשווקים של העיר.

יום 8 | יום חמישי | 27.9 | הרי האטלס – עמק האוריקה

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול בהרי האטלס. נחצה את עמק אוריקה, נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בהר ובולטים בצבעם האדום, נהנה ממראה הנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. במהלך הטיול נבקר בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית.

יום 9 | יום שישי | 28.9 | מפלי אוזוד

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למפלי האוזוד, המפלים הגבוהים והיפים ביותר במרוקו, אחד הסמלים של מרוקו שזכו לשמם בזכות ריבוי עצי זית הגדלים באיזור. גובה המפלים כ-100 מ' הנשפכים לקניון נהר אל עביד. נבקר בבוסתנים ומסעדות קרוב לאיזור. לינה בפס.

יום 10 | יום שבת | 29.9 | פס - מקנס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למקנס- אחת מארבע "הערים הקיסריות" של מרוקו שהוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1996. מקנס נוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט "מקנסה" הברברי שהקים את העיר. בעבר, בימי אסמאעיל מלך מרוקו, העיר הייתה בירת המדינה ובתקופה זו נבנו הבניינים המונומנטאליים המאפיינים אותה. רוב תושביה וסביבתה ברברים, אך בעיר גם צמחה קהילה יהודית מפוארת. החלק היסטורי של העיר כולל גם את המלאח (השכונה היהודית). נסייר ב"מדינה", ב"מלאח" ובאתרים החשובים החשובים של מקנס . נחזור למלון בפס.

יום 11 | יום ראשון | 30.9 | פס

היום נטייל בעיר פס שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. עם הגיענו נעלה לתצפית מרשימה על העיר מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב.

יום 12 | יום שני | 1.10 | פס - תטואן – שפשוואן

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לעיר תטוואן, ששימשה מרכז קליטה למגורשי ספרד, שנכבשה על ידי הספרדים. בעיר נחווה חוויה קולינרית ייחודית, נצפה בסגנונות בנייה ונכיר את מרוקו הספרדית. משם ניסע לבירת הרי הריף שפשוו'אן, עיר ייחודית וציורית ומכונה - העיר הכחולה, אותה נכיר רגלית דרך הסמטאות המשלבות את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית. לאחר מכן נמשיך וניסע לעיירה וואזאן דרך נופים ציוריים, בה נבקר באחוזת הקבר של רבי עמרם בן דיוואן, מקדושי יהדות מרוקו, לאחר ביקורנו זה נמשיך בדרכנו לטנג'יר, שם נלון.

יום 13 | יום שלישי | 2.10 | קניות והעברה מלון וחזרה לארץ

נשלים ביקורנו בטנג'יר ולאחר מכן נעבור למלגה ומשם נחזור לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

o טיסות בינלאומיות o מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) o בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה o כלכלה - חצי פנסיון o דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול o דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. o תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) o אוטובוס תיירים ממוזג . o מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

o תוספת לחדר יחיד 590 $ o כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " o הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו o ביטוח רפואי ומטען. o שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.8.2018 o דמי סבלות o במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

Address           : Avenue Hassan 1er –Casablanca-
Tel                   : +212 5 22 22 05 05
www.hotelsatlas.com
 
KENZI SOLAZUR HOTEL - TANGER
Address           : Avenue Mohamed VI  90000 - Tanger 
Tel                   : +212 5 39 34 83 83
www.kenzi-hotels.com
 
HOTEL RAMADA - FES
Address          : 85, Avenue des Far 30 000 - FES
Tel                   : +212 5 35 94 80 00
www.ramadafes.com
 
HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH
Address: Avenue Mohammed VI - Marrakech - Morocco
Tel       : +212 5 24 33 93 30
Fax      : +212 5 24 33 93 33 
www.ryadmogador.org/Menara.asp

הערות


טיסות


20SEP18TLV-AGPLY
02OCT18AGP-TLVLY

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית. תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח:
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים:
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה:
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.
הבטיחו את מקומכם בטלפון: 03-5627248 צוות דיסקברי כאן לשירותכם!
ניתן לראות טיולים נוספים ליעד זה בעמוד טיולים מאורגנים למרוקו

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.