טיול מאורגן למרוקו | כשר לשומרי מסורת 10 ימים 9 לילות

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

• מרקש:
גני המנארה, המלאח, הרובע היהודי, מסגד קוטביה, כיכר גמעה אל פנה.
• הרי האטלס:
ג'יפים, עמק האוריקה, ביקור בבית ברברי
• עמק הדאדס, קניון טודרה
• ארפוד
• מדבר סהרה:
ג'יפים בזריחה, דיונת מרגוזה, גמלים במדבר
• איפראן: מידלט
• פס:
תצפית על העיר מהמגדל, סיור רגלי ב"מדינה", ארמון המלך, המלאח היהודי. חפלה מרוקאית.
• רבאט:
שכונת עין דיאב, רחב ארמון המלך, מוזוליאום, מגדל חסן, הגשר החוצה את הנהר, האודאייה (הקסבה העתיקה),
• קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה5, העיר העתיקה , טיילת קזבלנקה
• אסווירה (מוגדור): סיור בסמטאות העיר
• אגדיר: נמל הדיג, שוק אל חאד, סיור ממונע בעיר החדשה
הילולת הרב הקדוש דוד בן ברוך בדצמבר בלבד!

למה דיסקברי?

 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 03/12/2018
חזרה: 11/12/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,890
תוקף המבצע: 15.11.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 2090$
הנחות לילדים:
הערות: הילולת הרב דוד בן ברוך
יציאה: 13/01/2019
חזרה: 23/01/2019
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,790
תוקף המבצע: 15.12.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: 1990$
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | 3.12 | יום שני תל אביב - מרקש

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לטיול המאורגן במרוקו דרך יעד ביניים באירופה שם נתחיל את הטיול המאורגן. לאחר הנחיתה ניסע אל העיר האדומה – מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה נבנתה במאה ה-11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושווקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה וצביונה המיוחד. נבקר בגני המנארה, במלאח, הרובע היהודי, ונצפה על מסגד קוטביה. וכמובן נבקר בשווקים של העיר. מאוחר יותר נגיע למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2 | 4.12 | יום שלישי מרקש- הרי האטלס

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול ג'יפים בהרי האטלס, אטרקציה חשובה בטיול המאורגן למרוקו. נחצה את עמק אוריקה וגם נבקר בבית ברברי. נתענג ממראות הכפרים האדומים הברברים הבנויים בהר, מהנחלים ומהמראות המרהיבים. (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף עבור טיול ג'יפים זה). לאחר מכן נחזור לעיר מרקש להשלים את ביקורנו בעיר. בשעות הערב נצא לטיול בגמעה אל פנה, הכיכר המפורסמת בעיר. לינה במרקש.

יום 3 | 5.12 | יום רביעי מרקש - ארפוד

בשעות הבוקר נסע דרך עמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. בדרך נעבור בדרך המכונה אלף הקסבות. בהמשך ניסע אל קניון הטודרה המדהים, מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע ל כ - 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים. לאחר מכן ניסע לארפוד, שם נלון.

יום 4 | 6.12 | יום חמישי מדבר סהרה – איפראן - פס

לפנינו היום היפה ביותר בטיול המאורגן למרוקו של דיסקברי אל מדבר הסהרה, נצא רכובים בג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה, שם נעלה על גמלים (בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף) ונרכב לכיוון אחת הדיונות ממנה נחזה במחזה מרהיב של זריחה במדבר. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. (מדבר הסהרה הוא אחד המדבריות הגדולות בעולם והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באיזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ). לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה יערות ארזים ואלונים ולפני כן נחצה את מידלט, ומפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים. בסופו של יום נגיע לפס, שם נלון.

יום 5 | 7.12 | יום שישי פס

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור מקיף בעיר "פס", המכונה ירושלים של מרוקו (על שם מראה). עם הגיענו, נעלה לתצפית מרשימה על העיר מן המגדל הדרומי. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו בעיר פס נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. מאוחר יותר נתכנס לארוחת שישי במלון.

יום 6 | 8.12 | יום שבת פס

שבת מנוחה בפס. תפילת שחרית וארוחת שבת במלון. המעוניינים יוכלו לצאת לטיול רגלי סביב המלון. במוצאי שבת נצא לחפלה מרוקאית טיפוסית מלווה בנגנים, רקדנים ועוד.

יום 7 | 9.12 | יום ראשון רבאט – קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר רבאט- בירת הממלכה. העיר השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. לאחר מכן ניסע אל קזבלנקה - נסייר באתרים החשובים בעיר כגון: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה על חופה האטלנטי של מרוקו. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל העיקרי של המדינה. משמשת כמרכז התחבורה הראשי של מרוקו. מתפקדת גם כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בקזבלנקה אזורים ובהם שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. אזורים אלה הוקמו על ידי הצרפתים בתקופה שבה שלטו במרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום 8 | 10.12 | יום שני אסאווירה - הילולת הרב הקדוש דוד בן ברוך

היום נמשיך בטיול המאורגן במרוקו וניסע לעיר אסואירה (מוגדור). זו עיר, נמל שלווה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר שמשה כנמל ומבצר פורטוגזי. המדינה של אסווירה הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. משם נסע אל קברו של הרב דוד בן ברוך שם מתקיימת ההילולה של הרב שגר בטבריה ובירושלים ושנשלח מטעם הקהילות במטרה לאסוף כספים ותרומות עבור יהודי ארץ ישראל שהיו במצב כלכלי גרוע. בסופו של דבר היהודים שם מינו אותו לרב ולא אפשרו לו לחזור לארץ ישראל.

יום 9 | 11.12 | יום שלישי אגדיר

היום נבקר בנמל הדייגים המפורסם, אגדיר, בשוק "אל חאד" המפורסם ונערוך סיור בעיר החדשה שנבנתה בשנת 1960 לאחר רעידת האדמה. בשעות הערב יוכלו המעוניינים לטייל לאורך הטיילת. לינה באגדיר.

יום 10 | 12.12 | יום רביעי אגדיר – מרקש- תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל מרקש לשדה התעופה, נעלה על טיסה חזרה דרך יעד ביניים לישראל וננחת אחרי חצות בישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו. תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג . מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי.

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 590 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל " הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען. שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 1.10.2018 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול. הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב ארועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 
  
 HOTEL RAMADA - FES

HOTEL CHERGUI - ERFOUD
 
KARAM PALACE - OUARZAZATE 

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR

HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH
הערות

 

טיסות

טיסות

הלוך:

המראה מתל אביב בשעה 05:20, נחיתה בשעה 08:40 בציריך
המראה בשעה 12:55 , נחיתה במרקש בשעה 15:30

 חזור: 
המראה ממרקש בשעה 13:55, נחיתה בוינה בשעה 19:05
המראה בשעה 20:25 מוינה, נחיתה בשעה 00:50 בתל אביב

מידע כללי

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.