אירועים ופסטיבלים במדריד - ספרד

אירועים ופסטיבלים במדריד יש בשפע: חוגגים את השנה החדשה, שמחים בקרנבל או נהנים ממופעי תרבות – תושבי מדריד נהנים מאירועים במשך כל השנה. הנה מספר המלצות לאירועים במדריד במהלך הטיול


מאת: צוות דיסקברי


מדריד היא עיר עמוסת אירועים, בהתאם לאופי שוחר התרבות והנהנתי של תושביה. אם באמת תושב מדריד הולך לכל האירועים שמציעה עירו, מובטחת לו "תעסוקה" לא מעטה. ריכזנו עבורכם את האירועים הטובים ביותר, ובמגוון רחב ככל האפשר.
לפרטים על האירועים השונים ניתן לפנות למשרד התיירות במדריד:
Oficina de Turismo del Ayuntamiento, Plaza Mayor, 3, Madrid 28012
דוא"ל: infomadrid@munimadrid.es
טלפון: 34-91-5882900+

בפסטיבל הסתיו (Festival de Otono) תוכלו למצוא גם מופעי קרקס שונים 
בפסטיבל הסתיו (Festival de Otono) תוכלו למצוא גם מופעי קרקס שונים 

חגיגות השנה האזרחית החדשה - חגיגות לכבוד התחלתה של שנה חדשה נערכות כמעט בכל העולם, אך במדריד מדובר בחגיגה מיוחדת במינה. החגיגות מתחילות ב"שער השמש" (Puerta del Sol), וכל תושבי ספרד דבוקים למסכי הטלוויזיה וצופים בשידור הישיר משם. לאחר הכרזת השנה החדשה, רחובות מדריד הופכים למסיבה אחת גדולה וצוהלת.


בחמישה בינואר בכל שנה נערכות ברחבי ספרד "תהלוכות שלושת המלכים", מסורת ספרדית ארוכת שנים. אין ספק שהתהלוכה הנערכת בבירה הספרדית היא היפה והמרשימה מכולן. התהלוכה מתקיימת לכבוד שלושת המלכים, שעל פי המסורת הנוצרית חזו מראש את הולדתו של המשיח. החגיגות כוללות המחזות של הסיפור הדתי, ותהלוכה של כרכרות ופסלים בצלמם של המלכים. אין ספק שאירוע זה הוא מבין האהובים על הילדים במדריד. במסגרת החגיגות כרכרות עמוסות בממתקים ומשחקים נוסעות ברחובות העיר. על הכרכרות דמויות מחופשות לאותם שלושה מלכים, הזורקות את שללן לקהל הילדים.


קרנבל מדריד - הקרנבל, שאורכו שלושה ימים, מתקיים לפני תקופת הצום שמקדימה את חג הפסחא (שמתקיים בדרך כלל בחודש פברואר). מדובר במסורת כלל ספרדית, אך הקרנבל במדריד מרשים במיוחד. במסגרת הקרנבל נערכים מצעדים ומסיבות תחפושות. מקורו של הקרנבל בחגים הפאגאנים.


חגיגות חודש מאי - מאי הוא החודש העמוס ביותר מבחינת אירועים במדריד. בתחילת החודש מתקיים פסטיבל "השניים במאי", המציין את גירוש צבא נפוליאון מהעיר. במהלך יום זה נערך מצעד מרשים מפוארטה דל סול לכיכר מאיור. בשעות הערב נערכת תהלוכה של חיילי משמר המלכה, ואחריה מסיבת ריקודים בכיכר מאיור. כמו כן, מתקיימים ביום זה קונצרטים, אירועי ספורט ומלחמות שוורים. האירוע השני בחודש שמח זה הוא ה"פייסטה", שמתקיימת ב- 15 לחודש. ה"פייסטה" נחגגת לכבוד הפטרון הקדוש של העיר סן איזידרו (Fiesta de San Isidro), והיא אחד מהאירועים החשובים ביותר של העיר. עיריית מדריד מביאה לכבוד חגיגות אלו את מיטב האמנים העולמיים והספרדים בתחומי המוסיקה, התיאטרון והריקוד. במהלך יום ה"פייסטה" נערכות גם מלחמות השוורים החשובות ביותר של העונה. המשתתפים בחגיגות הדתיות לובשים "קסטיזו" (Castizo), שהוא בגד ספרדי מסורתי, ודוכנים לממכר מזון מציעים שפע של מאכלים ספרדים מסורתיים. בחודש זה מתקיים גם יריד מלחמות השוורים (Feria taurina) ב"זירת מלחמת השוורים" (Plaza Monumental Las Ventas) של העיר, והוא נמשך עד לאמצע חודש יוני.

 
אירועי הקיץ - במהלך החודשים יולי ואוגוסט עורכת עיריית מדריד את ה"קיץ בעיר" (Veranos de la Villa), מסגרת שבמהלכה מתקיימים אירועי תרבות ומופעים שונים. "קיץ בעיר" הוא יותר מסתם אירוע, והוא מעצב למעשה את אופייה של התרבות במדריד.מתוך כך גם ניתן להסיק שהשפעתו ניכרת על תרבות ספרד כולה, ואף על התרבות האירופאית והכלל עולמית.


בין ה-6 ל-15 באוגוסט כל שנה מתקיים בעיר "יריד היונה" (Verbena de la Paloma), המציג את התרבות המדרידית. במהל היריד לובשים בני העיר בגדים מסורתיים ורוקדים את ה"צ'וטיס" (Chotis), ריקוד ספרדי מסורתי.
ה"פייסטה של סן לורנצו" (Fiestas de San Lorenzo) ו"סן סייטאנו" (San Cayetano) הם שני אירועים נוספים המתקיימים כל שנה בעיר בחודש אוגוסט. במהלך שני האירועים, שמתרכזים בפארק ויסטילאס (Vistillas) וסביבתו, מתקיימות מסיבות ריקודים והופעות מוזיקה.

פסטיבל התרבות - מתקיים כל שנה בחודש ספטמבר, ובמהלכו אולמות הקונצרטים והתיאטראות מציגים ממיטב מופעיהם.


פסטיבל הסתיו (Festival de Otono) - במהלך הפסטיבל, שמתקיים כל שנה באוקטובר, מתקיימים קונצרטים של מוסיקה קלאסית ומוסיקה פופולארית, הצגות ומופעי אופרה, מחול וקרקס. בכל יום מימי "פסטיבל הסתיו", מפתיע ככל שזה נשמע לכם, מתקיימות מלחמות שוורים. האירוע גדול המימדים מתרחש באתרים שונים במדריד עצמה ובסביבה הקרובה אליה.


פסטיבל הג'אז - הפסטיבל הבינלאומי מתקיים כל שנה בחודש נובמבר, והמופעים נערכים באולמות שונים ברחבי העיר.


אירועי הגאווה -
אירועי הגאווה מתקיימים כל שנה בסביבות סוף יוני, והם מתרכזים באזור הבילויים של קהילת הגייז במדריד ברחובות מאלאסנה (Malasaña) וצ'ואקה (Chueca). אירועי הגאווה כוללים מסיבות עתירות משתתפים, קונצרטים והופעות למיניהם, כמו גם הרצאות ופורומים שונים בנושאי מיניות ומגדר. כמו באירועי הגאווה בכל מקום אחר בעולם, גם במדריד מתקיימת תהלוכה ענקית. התהלוכה המדרידית נערכת מפוארטה אלקלה ועד פוארטה סול, ושיאה במסיבת ענק. מומלץ לברר עם מארגני האירוע את התאריכים המדויקים, לפני הזמנת כרטיסי הטיסה.
פרטים נוספים בטלפון: 34-91-5224517+

עוד אירוע חשוב לקהילה הוא פסטיבל הסרטים ההומו לסבי, המתקיים כל שנה בחודש נובמבר. בפסטיבל סרטים מארצות שונות, המוצגים בבתי קולנוע שונים ברחבי העיר.
פרטים נוספים בטלפון 34-91-5930540+