אירועים ופסטיבלים בברצלונה - ספרד

אירועים ופסטיבלים בברצלונה מתאימים לכולם. כל מי שעורך טיול בברצלונה ימצא את האירוע המתאים לו ויחגוג כמו תושב אמיתי. חגיגות במהלך חופשה בספרד Spain


מאת: אלה נווה


הפסטיבלים הרבים בברצלונה מתאימים לכולם, כל מבקר מאירופה והעולם ימצא את האירוע המתאים לו ויחגוג כמו תושב אמיתי, החל מקרנבל מסורתי ועד פסטיבל צבעוני. אין רגע פנאי!

ברצלונה בלילה. צילום: באדיבות דיזנהויז סיטונאות
ברצלונה בלילה. צילום: באדיבות דיזנהויז סיטונאות

 

קרנבל ברצלונה

קרנבל מסורתי בספרד משנת 1333 המזמין את תושבי ברצלונה Barcelona ואת המבקרים בה לצאת לרחובות ולחגוג. חגיגות הקרנבל מתחילות באמצע חודש פברואר (אין תאריכים מדויקים) והן משמשות רק כהקדמה לחג הפסחא שסמוך להן. בקרנבל יש שילוב מעניין בין התרבות הקטלאנית המסורתית לביו הזרמים המודרניים שחדרו אל חבל קטלוניה. האירוע המומלץ במיוחד למטייל הוא קרנבל הרחוב אליו נוהרים אלפי אנשים שרוקדים ברחובות את הריקודים המסורתיים. במהלך ימי הקרנבל מוגשים מאכלים מקומיים מעולים ונערכת על מסלול הקרנבל תחרות הטורטיות המפורסמת. זאת וגם - ריקודים, מוסיקה והרבה אלכוהול, כמו שכל קרנבל אמיתי צריך.

יום סנט ג'ורדי

ב-23 באפריל מתמלאת ברצלונה Barcelona בדוכנים של ורדים וספרים. הגבר מגיש לאישה ורד אדום, והיא בתמורה מעניקה לו ספר. המחווה הרומנטית הזו מקורה בהיסטוריה של חבל קטלוניה. האגדה מספרת כי דרקון עם ראש של נחש תקף את קטלוניה ואכל את כל מה שנקרה בדרכו. תושבי ברצלונה המפוחדים הסתגרו בבתיהם, ומזונם הלך ואזל. הנסיכה אשר דאגה לבני עמה החליטה להלחם בדרקון וכשהגיעה למערה בה שכן, פגשה אביר שלקח את המשימה על עצמו. שמו של האביר היה ג'ורדי ואחרי שהרג את הדרקון החל דם לזרום מגופו של הדרקון אל האדמה אשר ממנה צמחו ורדים אדומים. את הורד היפה ביוצר העניק ג'ורדי לנסיכה. אז למה הגברים מקבלים ספר? ה-23 לאפריל הוא תאריך פטירתם של מיגל דה סרוונטס וויליאם שייקספיר. ב-1926 הוחלט כי יום מותם יהיה יום בספר וכך נוסדה המסורת. בקניונים ובסופרמרקטים ברחבי ברצלונה מחלקים ורדים אדומים לנשים במתנה.

 

מצעד מרהיב וססגוני במרוץ המכוניות העתיקות
מצעד מרהיב וססגוני במרוץ המכוניות העתיקות

 

לה דיאדה

החג הלאומי של הקטלאנים חל ב-11 בספטמבר. בתים רבים מנופפים ביום זה את דגל קטלוניה בגאווה וכל פינות הרחוב וכלי התחבורה מתקשטים גם הם בדגלי קטלוניה. בכיכר קטלוניה שבברצלונה מתקיימות תהלוכות הנושאות כמובן את הדגל, ובכיכר העירייה מתקבצים מאות אנשים הנועלים נעלי בד לבנות ורוקדים את ריקוד הסרדנה המסורתי שלהם.

הפסטיבל הגדול של רובע גארסיה

על אף החום הכבר ששורר בברצלונה Barcelona, אלפי אנשים תופסים טיסות מכל רחבי אירופה והעולם ומגיעים לעיר ב-15 לאוגוסט כדי להשתתף בפסטיבל הגדול שנמשך על פני שבוע שלם. רחובות ומסלולי רובע גארסיה משתתפים גם הם בחגיגה ומתכוננים אליה במהלך כל השנה. כל שכונה על המפה של הרובע מחליטה על נושא מסוים ומקשטת את רחובותיה בהתאם. כל 22 הרחובות ברובע מלאים בפעילויות במהלך היממה. בבוקר ישנן פעילויות מיוחדות לילדים ובערב מצפות למטייל ארוחות חגיגיות וריקודים לצלילי ג'אז רכים. 

פסטיבל שייקספיר 

מסורת חדשה יחסית בברצלונה Barcelona. ב-8 ביולי נפתחים התיאטראות בעיר ומועלים בהם במשך שבועיים מגוון ממחזותיו של שייקספיר בשפה הספרדית ובאנגלית, לנוחותם הרבה של תיירים מאירופה. המחזות מועלים בכל צורה אומנותית אפשרית, החל בהצגה וכלה במופעי מחול ומופעים מוזיקליים.

 

מרוץ המכוניות העתיקות
מרוץ המכוניות העתיקות

 פסטיבל התרבות / הפסטיבל היווני 


פסטיבל תרבות מסורתי וחשוב המתקיים מדי קיץ. החום מוציא את החוגגים לרחובות. מסורת הפסטיבל החלה במהלך שנות השבעים, כשמרבית ההופעות והאירועים התקיימו באמפיתיאטרון היווני, הממוקם על מפות העיר על גבעת מונז`וויק. מכאן צמח כינויו של הפסטיבל (הפסטיבל היווני), מומלץ למטייל במקום לברר מראש לגבי מועדי ההופעות, וגם להזמין כרטיסים מראש, שכן הביקוש רב.
כתובת: palau de la virreina la rambla 99

מרוץ הענתיקות

בסוף מרץ-תחילת פברואר מתקיים מרוץ מכוניות עתיקות – שהחדשות בהן מ-1924. כ- 70 מכוניות שנראות כאילו נלקחו הרגע מסרט תקופתי, נעות ברחובות ברצלונה במסלול באורך 45 ק"מ של מצעד מרהיב וססגוני. אלפי תושבים מתייצבים עם בוקר (11:30) בצידי המסלול לצפות במרוץ, לעודד את המתחרה "שלהם" ולהמתין לתוצאות בכיליון עיניים. המנצח בתחרות, ממש כמו בתחרות יופי, הוא זה שמכוניתו זוכה לניקוד הגבוה ביותר מצוות השופטים. 
 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש בבצלונה, ספרד ואירופה ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.