דיסקברי טיול עולמי | קניות ושווקים בברלין - גרמניה

 

ניתן לערוך קניות בברלין במגוון רחב של חנויות, שווקים ומרכזי קניות. הנה מספר טיפים טובים לקניות בברלין במהלך חופשה בגרמניה


מאת: גדי ויצטום
צילומים: גיא נוימן ולשכת התיירות הגרמנית

   

 

שופינג הוא חלק מההוויה האורבאנית של ברלין Berlin. ניתן למצוא שווקים ואזורי קניות לכל טעם וכיס. החל מחנות הכלבו הגדולה של אירופה דרך מרכזי קניות מודרניים וכלה בשווקי פשפשים, שם למטייל המצוי בברלין ניתנת האפשרות להשיג דילים טובים על מגוון מוצרים.

שוק ססגוני בברלין. אם אתם אוהבים מציאות, זה המקום בשבילכם
שוק ססגוני בברלין. אם אתם אוהבים מציאות, זה המקום בשבילכם

 


אצא לי השוקה

אחד משווקי הפשפשים הגדולים על המפה של ברלין הוא "שוק 17 ביוני". זהו שוק גדול שמסלולו צפוף במיוחד ושפתוח בימי שבת וראשון בין השעות 10 בבוקר לחמש אחר הצהריים. תחנת הרכבת הסמוכה היא S Bahn Tiergarten. השוק מציע למטייל מגוון רחב של דוכנים, החל מביגוד יד שנייה ומפות מעוטרות ועד תכשיטים ותקליטים. כדאי לחפש דילים טובים על מוצרי נוסטלגיה של גרמניה המזרחית והגוש הסובייטי לשעבר. במקום גם דוכני מזון בהם ניתן לטעום נקניקיות תוצרת גרמניה Germany והרבה הרבה בירה.

שוק פתוח נוסף הוא השוק התורכי שממוקם על מפות העיר ברציף מאיירבאכר שברובע נויקלן. השוק פתוח לטיולים בימי שלישי ושישי בין השעות 12 בצהריים לשש בערב. זהו שוק מוצרי מזון צבעוני וריחני והוא מהווה עדות לקהילה התורכית הגדולה יחסית של ברלין Berlin. מסלול השוק כולל פירות, ירקות, תבלינים ומוצרי מאפה שניתן למצוא בבית הקפה הקטן שליד התעלה. שם ניתנת למטייל אפשר לשבת, לשתות קפה תורכי, להביט על הנוף של גרמניה ולדמיין שאתה באיסטנבול. 

המזרח מתעורר

אחד האזורים על המפה של ברלין אשר נותר מוזנח במשך המלחמה הקרה הוא אזור כיכר פוטסדאם, אשר במסגרת תכנונה כששוקמה מחדש, שובץ בקרבה מרכז קניות בשם פוטסדאמר ארקאדן (Potsdamer Platz Arkaden). המרכז הוא חלק מתכנון כולל של הכיכר ויש בו שלוש קומות בעיצוב ארכיטקטוני מודרני ותמהיל מקובל ומושך תיירות של חנויות, טקסטיל, ביגוד והנעלה. הוא כולל שני סופרמרקטים גדולים, מסעדות ובתי קפה לרוב. 

במזרח ברלין מנסים לשקם את רחוב פרידריך ולהחזיר את עטרתו של רחוב העסקים המרכזי של ברלין ליושנה. במסגרת זאת בוצעו כמה פרויקטים אדריכליים מודרניים ברחוב קניות זה. המפורסם שבהם הוא פתיחת סניף של החנות הפריזאית גלרי לאפייט ברחוב, בתכנון אדריכלי מודרני. החנות מציעה למטייל מגוון אביזרי אופנה ומוצרים צרפתיים, כאשר בקומה התחתונה ניתן לטעום מטעמים ממיטב המטבח הצרפתי.

 

גן עדן לחובבי הקניות - מרכז קניות טיפוסי במרכז ברלין
גן עדן לחובבי הקניות - מרכז קניות טיפוסי במרכז ברלין

 


השאנז אליזה הגרמני

בחלק המערבי של ברלין Berlin, מתמקד אזור הקניות בקורפשטנדאם (Kurfuerstendamm) או קו-דאם בשפת המקומיים. טיול קניות באזור זה מן הראוי שיתחיל בכלבו הגדול של אירופה KaDeWe שנמצא בוויטנברגפלאץ (Wittenbergplatz). החנות הוקמה ב-1907 ומקיפה שטח מסחרי של 24 אלף מטרים רבועים המתנשאים על פני חמש קומות. ב-1996, אחרי שיפוץ מקיף, נפתח לקהל שטח מסחר נוסף בהיקף של 60 אלף מטרים רבועים. אל תחמיצו את קומת המזון (קומה 6) בה ניתן למצוא כמעט כל מעדן אפשרי, משוקולד גודייבה ועד קוויאר בלוגה. 

מרכז אירופה (Europa Centre) הוא מרכז קניות גדול בהמשך רחוב קורפשטנדאם. הבניין בגובה 123 מטרים היה מיזם הבנייה הגדול ביותר במערב ברלין לאחר המלחמה. הוא הוקם ב-1966 ויש בו 99 חנויות של אופנה, בשמים, מסעדות ובתי קולנוע. רחוב קורפשטנדאם היה, באמצע המאה ה-19, מסלול רכיבה המוביל מארמון הקייזר (שכבר לא קיים) לארמון הצייד בגרינוולד. במחצית השנייה של המאה ה-19 הפך ביסמארק את הרחוב לשדרת השאנז אליזה של ברלין Berlin ושל גרמניה Germany כולה. השדרה, שהיוותה מוקד בילוי וקניות, הפכה ומוקד עירוני כבר בתחילת המאה העשרים ולה ולרחובות הסובבים אותה ניתן הכינוי City West. 

לאחר שנחרבה במהלך מלחמת העולם השנייה, שוקמה קורפשטנדאם וחשיבותה גברה עם חלוקת ברלין כשהפכה למרכז הקניות המרכזי על המפה של העיר. לאורך מסלול השדרה ניתן למצוא חנויות יוקרה, בתי מלון רבים, מרכזי נופש ובילוי וגלריות לאמנות. כמה מבתי הקפה המפורסמים של ברלין מפוזרים לאורך השדרה. כדאי לסטות מהמסלול לרחובות הצדדיים, בהם מצויים בוטיקים, חנויות ניוחדות , בתי קפה ומסעדות לרוב. מידע על טיסות, דילים, נופשונים, בתי מלון, השכרת רכב, קלאבים, מועדוני נופש, חופשות, טיולים, חופשה בדקה ה-90, ספא, כרטיסי טיסה, טיולים מאורגנים ונופש ברגע האחרון ניתן למצוא באתרי התיירות של סוכנויות הנסיעות: אופיר טורס, איסטא, שטיח מעופף, גוליבר, הדקה ה-90, צבר, קשרי תעופה, ארקיע ועוד.