מוזיאונים בקמבודיה

המוזיאונים בקמבודיה מספקים הצצה נדירה לאחת התרבויות העתיקות והמרתקות באסיה. לפניכם כמה מהם

 

פנום פן

המוזיאון הלאומי ( National Museum)

זהו לא ספק המוזיאון החשוב בקמבודיה לכל מי שרוצה להתוודע את ההיסטוריה של מדינה זו. המבנה מעוצב בסגנון מקומי – מסורתי והוא שוכן ברחוב 13 בין הרחובות 178 ל-184. במוזיאון אלפי פריטי אמנות: ציורים, פסלים, עבודות אמנות ומלאכת מחשבת, המייצגים תקופות שונות בהיסטוריה של קמבודיה. ניתן לשכור מדריך מקומי דובר אנגלית או צרפתית.

 

מוזיאון טול סלנג

המוזיאון הזה השוכן במבנה ששימש פעם בית ספר, מציג את הזוועות שבוצעו בעם הקמבודי בזמן שלטונם של אנשי החמר רוז'.  בתקופה חשוכה זו בהיסטוריה של קמבודיה שימש המקום בית כלא שבין כתליו נכלאו, עונו ואף הומתו מאות עצירים. בשיאה של התקופה, בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת, עמד מניין ההרוגים על כמאה (!) איש ביום. רובם אגב, על לא עוול בכפם. במוזיאון מסמכים, תמונות ומוצגים נוספים המלמדים על שואת העם הקמבודי ורציחתו באין מפריע. הביקור, למרות חשיבותו,  אינו קל לעיכול והוא מותיר את המבקר פעור פה לנוכח האכזריות האנושית הבלתי נתפסת.

 

מוזיאונים בקמבודיה


פגודת הכסף (Silver Pagoda)

בסמוך לארמון המלך ממוקמת פגודת הכסף המרשימה. שמה בא לה על שום הרצפה העשוייה מאלפי אריחי כסף בוהקים, כל אחד מהם במשקל של קילו. במרכזה ניצב פסל בודהה מרשים, בגודל עצום עשוי מזהב ומצופה באלפי יהלומים נוצצים. מראה מרהיב ומהפנט. בפגודה עוד מספר פסלי בודהה מרשימים וכן אוסף תכשיטים מרשים שענדו נשותיו של המלך שנקראו נימפות.