טיול מאורגן לארמניה | 8 ימים | 7 לילות

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

ארמניה
ירואן - פסל אמא ארמניה, בית האופרה, אנדרטת רצח העם, כיכר הרפובליקהסיור בשווקים מקומיים
אצ'מידאן - הכנסייה המרכזית, תצפית על הר אררט
מקדש גארני
רכבל טאטב גוריס - הרכבל הארוך בעולם
קשרת ח'רנץ
מקדש סנט גחרד
מנזר קור ויראפ
סיור ביקב וטעימת יין מקומי
אגם סבאן - סוואנוואנק
דיליג'ן
מנזר החרצין
מנזר נורווק
אחמיאדזין - כנסיית סנט חריפסים, קתדרלת אמא אחמיאדזין, קתדרלת זברנוטס

למה דיסקברי?

טיול מאורגן לארמניה של דיסקברי: 

ללא ימים חופשיים ! ללא סיורי בחירה ! מדריך מקצועי ! בתי מלון ברמה גבוהה ! ביקור באתרים היסטוריים  ! ביקור במנזרים ומקדשים !

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 תל אביב - יירוואן

נצא בטיסה ישירה לעיר הבירה של ארמניה יירוואן. ירוואן - בירתה של ארמניה נוסדה לפני 2,800 שנה בתקופת מלכות בבל ונחשבת לאחת הערים העתיקות בעולם. העיר מתפארת ברחובות גדולים ורחבים, בבניינים ובכיכרות מעוצבים ומרשימים ואפשר למצוא שפע של פארקים, גינות ופסלים עתיקים ומודרניים המעטרים כל קרן רחוב. לאחר הנחיתה, העברה למלון. לינה ביירוואן.

יום 2 יירוואן

סיור עירוני ביירוואן - לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר ירוואן, בירת ארמניה. העיר מציעה מגוון של אפשרויות למבקרים בה, חיי לילה תוססים, פארקים נהדרים וגם מוזיאונים מעניינים. העיר הגדולה ביותר מערי המדינה, הוקמה בשנת 782 לפני הספירה וסיפורה שזור בקרבות ומלחמות. למרות שכבר מהמאה ה – 7 נחשבה העיר כבירתה של ארמניה, עברה העיר תהפוכות רבות ואף נפלה גם בידי הכוחות הסובייטים בשנת 1921. רק לאחר נפילתה של ברית המועצות, הוכרזה ירוואן, בשנת 1991, כבירתה הבלתי מעורערת של ארמניה העצמאית וצברה תאוצה וגם כוח. מאז התפתחה העיר באופן משמעותי והחלה גם למשוך אליה לא מעט מבקרים, המעוניינים לפגוש מקרוב את כל היופי שיש לה להציע. הסיור כולל את: כיכר הרפובליקה, שדרה צפונית, בית האופרה שהוא אחד המבנים המרשימים ביותר בירוואן, מפל, אנדרטת רצח העם ופארק הניצחון בו נמצא פסל אמא ארמניה המהווה סמל לאומה הארמנית - משם נוכל ליהנות מתצפית פנורמית על העיר ירוואן. לאחר הסיור העירוני נבקר במוזיאון ההיסטוריה. נסיים את היום בארוחת ערב במסעדה. ארוחות כלולות: בוקר וערב לינה ביירוואן.

יום 3 יירוואן - סוואן - סלים - נוראטוס - יגגיס - גוריס

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכיוון אגם סוואן הנחשב לפנינה ארמנית מרהיבה. אגם סוואן הוא אחד משלושת האגמים הגדולים והמקודשים באזור (יחד עם אגם ואן הטורקי ואגם אורמיה האיראני), זהו אגם הררי שגובה פני המים שלו מגיע ל 2000 מטר ולכן חלקו הגדול קופא בחורף. רכסי הקווקאז המושלגים יוצרים רקע מדהים למי האגם הכחולים ומנזרים קטנים אשר ממוקמים על הגבעות העוטפות את האגם משלימים את המראה הנפלא. נבקר במנזר סוואנאוונק המפורסם שנבנה במאה ה-9 לספירה, בתקופת שלטונה של השושלת בגרטוני ובזמני מלחמה היה הופך למצודה. מהמנזר נוכל ליהנות מתצפית פנורמית על ההרים ואגם המרהיבים. נמשיך לאורבליאן קראוומסראי לאורך דרך המשי הגדולה שם נראה שאריות של הדרך העתיקה האמיתית, גשרים קטנים מימי הביניים, מאות מעיינות מים הפורצים מהסלעים. מעט מאוד השתנה כאן מאז המאה ה-14. הקרוואנסראי הציע אירוח למטיילים לאורך הדרך המהירה החוצה את הרי הוורדניאטס. נבקר בגן הסלעים - נוראטוס, השדה הגדול ביותר של אבנים ארמניות מעודנות בעולם. נבקר במנזר הקסום של טאטב אליו נגיע ברכבל הארוך בעולם (5.7 ק"מ) אשר נבנה על ידי שוויץ ב-2010. טאטב הוא מתחם נזירות מרשים שנוסד במאה ה-9. זהו המנזר הגדול ביותר בארמניה. לאחר הביקור במנזר נמשיך לגוריס. ארוחות כלולות: בוקר וערב. לינה בגוריס

יום 4 גוריס - נורוואנק - ארני - קור ויראפ - יירוואן

נאכל ארוחת בוקר במלון וניסע למנזר נורוואנק, הדרך הצרה דרך ההרים תוביל אותנו למנזר עם נוף מדהים. לאחר מכן נמשיך ליקב ארני ושוק יין, נבקר גם בבית ארמני כפרי בצ'יבה ונשתה תה וקפה. בדרך ליירוואן נבקר במנזר קור ויראפ. מנזר זה מפורסם בזכות מיקומו. יש לו את אחת מהתצפיות היפות ביותר על האררט והנקודה הקרובה ביותר לגבול הטורקי. האגדה אומרת כי תיבת נוח לאחר המבול הגדול הגיעה לכאן. נמשיך בנסיעתנו ליירוואן. ארוחות כלולות בוקר וערב. לינה ביירוואן.

יום 5 אצ'מיאדזין - זווארנטוס

לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע לאצ'מיאדזין, בירתה הרוחנית של ארמניה, ובה נבקר בכנסיית סנט חריפסים שנבנתה במאה שביעית ונחשבת ליצירת מופת של הארכיטקטורה הארמנית מימי הביניים. נמשיך לקתדרלת אמא אצ'מיאדזין שהיא גם אתר מורשת עולמי של אונס"קו והקתדרלה הנוצרית הראשונה בעולם. לאחר הפסקת צהריים נבקר בהריסות קתדרלת זווארנטוס אשר נבנתה כקתדרלה העיקרית של ארמניה בשנים 641-661 ועברה את קתדרלת אחמיאדצין בגודלה, אפילו כהריסות הקתדרלה מרשימה מאוד. נחזור ללינה ביירוואן. ארוחות כלולות: בוקר וערב.

יום 6 גרני - גחרד - ורניסג'

לאחר ארוחת ארוחת בוקר ניסע למקדש הפגאני של גרני אשר זהו המקדש הפגאני היחידי שעומד כיום בארמניה, המקדש הוקדש למיטרה, אל השמש, ונבנה בשנת 77 לאחר הספירה על ידי המלך הארמני טרדאט. נמשיך למנזר גחרד אשר כלול ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונס"קו. גחרד הוא מנזר ארמני עתיק ומדהים, אשר בחלקו חצוב בסלע. למרות שהמנזר הוא מהמאה הרביעית, הקתדרלה הראשית נבנתה בשנת 1215. נבקר בוורניסג', שוק מזכרות פתוח, בטרם נחזור ליירוואן. ארוחות כלולות: בוקר וצהריים לינה ביירוואן

יום 7 אמברד - פארק אותיות אפארן - סחמוסוואנק

לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע לחקור את אמברד, מצודה מימי הביניים הממוקמת בהרים. לאחר מכן, נבקר בפארק האלף-בית הארמני ליד אפארן. נמשיך למנזר סחמוסוואנק בטרם נחזור ליירוואן.

יום 8 יירוואן - ת"א

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לשדה תעופה לטיסה חזרה לארץ.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות הלוך ושוב ליירוואן מיסי נמל ובטחון לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (6 לילות ביירוואן + לילה בגוריס) חשוב להדגיש כי רמת המלונות במדינה זו נמוכה מהמקובל במדינות מפותחות. בסיס האירוח כולל: חצי פנסיון (ארוחות בוקר + 5 ארוחות ערב + ארוחת צהריים) מופע פולקלור הפלגה בסירה על אגם סבאן הסעות והעברות באוטובוס/מיניבוס (ע"פ גודל הקבוצה) ממוזגים מקומיים. מדריך מקומי דובר אנגלית בקבוק מים ביום. חשוב לציין שרמת הכבישים והרכבים בארמניה נמוכה מזו המקובלת בארצות מפותחות. מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה מומחה לארמניה מבית דיסקברי תשר לנותני שירותים בחו"ל - מדריך מקומי, נהגים, מלצרים תוספת ליחיד בחדר: 590$

המחיר אינו כולל

סבלות בבתי המלון ובתי הארחה ביטוח אישי רפואי ומטען לנוסעים לחו"ל ארוחות נוספות תשר למדריך הקבוצה מה שאינו מופיע בתוכנית הטיול ובקטגוריה של המחיר כלול אשרת כניסה לארמניה במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

יירוואן: Ani Central Inn 4*

גוריס: Goris Hotel

טיסות

***טיסות ישירות ת"א - יירוואן - ת"א

***הלוך

24.5.2020 ת"א - יירוואן A9 3796 המראה 22:45 נחיתה 2:05 (נחיתה בתאריך 25.5.2020)

***חזור

31.5.2020 יירוואן - ת"א A9 699

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
הערה כללית :טיול בקובה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.