טיול מאורגן לנורבגיה | 9 ימים

9 ימים
/
8 לילות

אתרים ואטרקציות

 • ברגן:
 • העיר העתיקה ומרכז העיר,מגדל רוזנקרנץ, שוק הדגים, רובע בריגן,אזור הגשרים, רכבל לתצפית בהר פלואן

 • ארץ הפיורדים:
 • הכפר פלאם- זוכה התואר הכפר היפה בנורבגיה, כפר סטלהיים- תצפית על המפל, כפר אנדרדלן-טעימת גבינות מקומיות (בלעדי לדיסקברי), קרחון בריקסדאל, מצפה דלסניבה, פיורד גיירנגר, - שייט ותצפית על מפל ההינומה ומפל שבע האחיות, נסיעה ברכבל "גונדולה"מעל הפיורד- (בלעדי לדיסקברי), דרך הטרולים-תצפית על מפלי סטיגפוסן, דרך הנשרים, העיירה לום- כנסיית הלוחות

 • לילהאמר:
 • מקפצת הסקי, המוזיאון הפתוח-"מייהוגן"

 • אוסלו:
 • בית העירייה, הפרלמנט הנורבגי, מצודת אקרהאוס, פארק ויגלנד, מוזיאון הספינות הוויקינגיות, מוזיאון קוןטיקי, אקר בריגה- איזור הנמל והמזח

למה דיסקברי?

הטיול המאורגן לנורבגיה של דיסקברי טיול עולמי תוכנן תוך תשומת לב רבה לכל הפרטים כדי להבטיח טיול מעניין, מקורי עם שפע של אטרקציות וכמובן לטובת רווחת הנוסעים. מסלול הטיול כולל אתרים ומקומות שלא תמצאו באף מסלול אחר ומשלב בתוכו אתרי טבע, תרבות ואתרים היסטוריים תוך איזון ביניהם ומשקף נאמנה את יופייה הייחודי של נורבגיה.

לחברת דיסקברי ניסיון רב ועשיר בארגון טיולים בסקנדינביה והמדריכים שלנו הם משורה הראשונה, מקצועיים ,בעלי ניסיון עשיר וידע נרחב.

הטיול לנורבגיה של דיסקברי מציג יתרונות רבים ובהם:

v     טיסות ישירות לנורבגיה!- ללא יעדי ביניים וללא בזבוז זמן מיותר.

v     ימים עשירים ומלאים – ללא ימים חופשיים!

v     ללא סיורי בחירה בתוספת תשלום! כל הסיורים כלולים במחיר.

v     רכבל "גונדולה" מעל הפיורד- בלעדי לדיסקברי!

v     טעימת גבינות נורבגיות- חוויה קולינרית- בלעדי לדיסקברי!

v     3 ארוחות ערב באזור הפיורדים- כלולות במחיר הטיול!

v     מדריך מנוסה ומקצועי

למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב – ברגן

  נפגש בנמל התעופה ונטוס בטיסה ישירה לברגן עיר נמל והעיר השנייה בגודלה בנורבגיה. לאחר הנחיתה נסע אל מלוננו בעיר.

 2. יום 2 | ברגן

  בוקר ראשון בנורבגיה. מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בברגן. העיר ברגן השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי, הייתה אחת מערי המסחר החשובות בימי הביניים ועיר מרכזית ב"ברית ערי ההאנזה" ברית מסחרית שאיחדה את ערי המסחר סביב הים הבלטי ובהנהגת גרמניה. העיר, מהיפות בערי נורבגיה – נחשבת ל "בירת הפיורדים" ולעיר עם חיי תרבות מפותחים. בעיר, חי, פעל ויצר המלחין הנודע אדוורד גריג. העיר מוקפת 7 הרים והיא ידועה כעיר הגשומה ביותר בעולם, עם למעלה מ230 ימי גשם בשנה. נטייל ברחובותיה של העיר הציורית ונראה את מרכזיה החשובים ואת מגדל רוזנקרנץ המפורסם שנבנה במאה ה- 16 וחולש על העיר. נבקר בשוק הדגים, בעיר העתיקה ובמרכז העיר הססגונית. נראה גם את בתי ההנזה העתיקים העשויים מעץ ברובע בריגן, שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. ברובע זה ישבו סוחרי "ברית ערי ההנזה" שתרמו רבות לפיתוחה של נורבגיה במאה ה14. נטייל גם באזור הגשרים של ברגן ונקנח בעלייה ברכבל לתצפית מרהיבה מעל הר פלואן ולעבר הפיורד. בשעות הערב נחזור אל מלוננו בברגן.

 3. יום 3 | ברגן – פלאם- פורדה

  מיד לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ברגן היפה ונסע אל הכפר סטלהיים (Stalheim) הממוקם בראש גבעה וממנו נשקף נוף עוצר נשימה על עמק ירוק ועל מפל מפעים הנופל מגובה של 126 מטרים. לאחר שנעצור לתצפית, נמשיך בדרכנו אל הכפר אנדרדלן ( ( Undredalen ושם מצפה לנו חוויה קולינרית, נורבגית וייחודית לדיסקברי - טעימת גבינות מקומיות. לגבינות יש מקום של כבוד במטבח הנורבגי וגם אם אינן מוכרות בישראל, הן זוכות לשבחים רבים בכל העולם. אחת הגבינות הטובות שנורבגיה מייצרת היא גבינת עיזים חומה שגם אותה נזכה לטעום. נהנה מטעימת מספר סוגים של גבינות עיזים מקומיות המוגשות עם לחם, שמנת חמוצה וריבת אוכמניות צהובות (לא חייבים לערבב...). זוהי הזדמנות נהדרת להכיר מטבח שאינו מוכר דיו בארץ – והכל כלול במחיר הטיול, מתנה מדיסקברי! לאחר החוויה הקולינרית נמשיך בדרכנו ונגיע לאחד הכפרים היפים והפופולאריים ביותר בנורבגיה - פלאם. הכפר פלאם שוכן לצד פיורד עמוק וארוך, מוקף בהרים תלולים, מפלים שוצפים ובתוך עמק ירוק ופורה. לאחר שנסייר במקום ונרגיש כיצד זה " לחיות בתוך תמונה" נערוך שייט נינוח ומהנה בפיורד בין העיירות פודנס (Fodnes) ומנהלר ((Manheller. בתום השייט ניסע אל העיירה פורדה, נאכל ארוחת ערב ונלון בעיירה הפסטורלית.

 4. יום 4 | פורדה- קרחון בריקסדייל- פיורד גיירנגר –נורדפיורד

  היום נבקר באחת האטרקציות המפורסמות ביותר בנורבגיה- קרחון בריקסדאל. הקרחון הינו שלוחה של שדה הקרח הענק יוסטדל - שריד אחרון לתקופת הקרחונים והוא הגדול באירופה. נטייל רגלית בקרחון שצבעו לבן-תכלת (ניתן גם להצטרף בתשלום לטרקטורון ולנסוע לאורך הנתיב) ונצפה בשולי הקרחון ובנחל שוצף היוצר אגם למרגלות הקרחון. נמשיך למצפה דלסניבה המשקיף מגובה 1500 מ' על ההרים המושלגים והנופים הרחוקים יותר (העלייה למצפה במידה ומזג האוויר ותנאי הדרך יאפשרו זאת). לאחר מכן נצא לאחת מנקודות השיא של הטיול, ביקור באחד הפיורדים היפים והמפורסמים בעולם, פיורד גיירנגר. נצא להפלגה בפיורד הצר והעמוק שמשני צדיו מצוקים ירוקים, מפלי מים, ישובים קטנים מאוד, מבודדים לגמרי, שחיים אך ורק מאספקה עצמית. נצפה מסיפון הסירה ב "מפלי ההינומה", שנראים כהינומה של כלה מסיפון האנייה ובמפלי "שבע האחיות"- מראה מרהיב של מפלים הנשפכים לתוך הפיורד. השייט יסתיים בעירה הציורית הלסיליט, היושבת ממש בפתחו של הפיורד. משם נמשיך בנסיעה אל אזור "נורדפיורד" ובאזור זה נלון.

 5. יום 5 | נורדפיורד

  יום גדוש בנופים מרהיבים לפנינו. מיד לאחר ארוחת הבוקר נסע אל העירה סטרדה ושם מצפה לנו חוויה ייחודית ובלעדית לדיסקברי - נסיעה ברכבל בין הרים מגובה של 400 מטרים לגובה של 1042 ומעל פיורד עם מים צלולים כבדולח. הרכבל, אותו מכנים הנורבגים "גונדולה", נפתח לפני שנים אחדות והפך לאטרקציה מרכזית. הכרטיס לרכבל כבר כלול במחיר הטיול והנוף שנשקף עוצר נשימה. לאחר הנסיעה ברכבל, נחצה במעבורת את הפיורד ואז נמשיך בנסיעה ונגיע לאחת הדרכים היפות והפתלתלות בעולם - "דרך הטרולים" המפורסמת. הטרולים הם יצורים מהמיתולוגיה הנורדית והם מייצגים את הרוע והטיפשות. הטרולים הם נמוכי קומה בעלי תווי פנים מעוותים, שעירים ומכוערים, חיים ביערות ובהרים. קרני השמש מזיקות לטרולים ולכן הם פועלים בלילות. נטפס במעלה "דרך הטרולים" עם 11 עיקולי דרך ובמהלכה נצפה במפל אדיר - מפלי סטיגפוסן שגובהו 180 מטרים. לאחר נסיעה מרהיבה זו, נשוט במעבורת בין העיירות לינגה ואידסל ונגיע לדרך נופית יפיפייה נוספת - "דרך הנשרים". זהו קטע תלול ומפותל באורך של 25 ק"מ, העובר מעל פיורד גריירנג'ר ומעל מפלים ונהר שוצף. לאחר יום מלא תמונות נוף בלתי נשכחות, נגיע לעת ערב אל מלוננו באזור נורדפיורד.

 6. יום 6 | נורדפיורד– האמר

  הבוקר נעזוב את אזור הנורדפיורד ונסע לעיירה לום ונבקר בכנסיית הלוחות ((Stave Church אחת הכנסיות העתיקות והשמורות ביותר בנורבגיה. הכנסייה נבנתה במאה ה12 והיא עדיין משמשת את הקהילה של העיירה הקטנה. משם נמשיך אל העיר לילהאמר, עיירת נופש וסקי שפירוש שמה בנורבגית הוא "הסלע הקטן". שמה של העיר נקשר בניסיון כושל של לוחמי המוסד לחסל את מפקד ספטמבר השחור - חסאן סלאמה אך בטעות חסלו את המלצר אחמד בושיקי שהיה חף מפשע. לילהאמר אירחה את אולימפיאדת החורף ב1994 ואנו ניסע לבקר באתר האולימפי ונראה את מקפצת הסקי מהגבוהות בעולם, שנבנתה לרגל המאורע. נמשיך ונסייר בלילהאמר ומשם נסע לאורך אגם מיוסה, הגדול באגמי נורבגיה (אורכו 117 ק"מ)ונגיע אל העיירה האמר ושם נלון

 7. יום 7 | לילהאמר- אוסלו

  הבוקר נצא לביקור במוזיאון הפתוח " מייהוגן" ליד לילהאמר שממחיש את אורח החיים בנורבגיה הכפרית בדגש על מלאכת יד חקלאות ודייג. המוזאון מציג עשרות מבנים שהובאו מכל חלקי נורבגיה וגם כנסיית עץ טיפוסית מתקופת הוויקינגים - אחת הבודדות ששרדה עד ימינו. לאחר הביקור במוזאון ניסע היישר לאוסלו בירת נורבגיה והעיר הגדולה במדינה. עם הגיענו נערוך סיור ראשוני בעיר. בשעות הערב נוכל לצאת עם המדריך בתחבורה ציבורית להתרשם מחיי הלילה של העיר באזור הנמל והמזח - אקר בריגה.

 8. יום 8 אוסלו- תל אביב

  לאוסלו, העיר הגדולה בנורבגיה יש תפאורה מושלמת. היא שוכנת בקצהו של פיורד הנושא את אותו השם, היא מוקפת ביערות צפופים וירוקים ומול החוף שלה פזורים איים ואיונים רבים. העיר נוסדה בשנת 1048 וחיים בה כ700.000 תושבים. על אף מספר התושבים הקטן, שטחה של העיר הוא גדול מאד ולכן הטבע מציץ כמעט מכל פינה. יום זה יוקדש לטיול באוסלו המרתקת. מיד לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. נראה את בית העירייה בו מוענק פרס נובל לשלום, הפרלמנט הנורבגי ואת מצודת אקרהאוס החולשת על המפרץ. נבקר בפארק ויגלנד הנקרא על-שם הפסל הנודע שתכנן את הפארק ושילב בו 212 פסלים של אנשים בסיטואציות שונות מחיי האדם והמשפחה, מלידה ועד מוות. עבודתו של הפסל גוסטב ויגלנד היא כה מרשימה ומדויקת כך שרבים מהפסלים נראים מלאי חיות ואמיתיים. נמשיך ונבקר במוזיאון הספינות הוויקינגיות בו נוכל לראות ולהתרשם מיכולתם המופלאה של יורדי הים האמיצים שבשיא גדולתם השתרעה ממלכתם כמעט על כל אירופה וחלקים גדולים של אסיה. נמשיך ונבקר במוזיאון קון טיקי המספר את סיפורה המופלא של ספינתו של החוקר הנורבגי המפורסם תור היירדאל, שסבר כי מקורם של יושבי פולינזיה הוא בדרום אמריקה ולכן ערך מסע ברפסודה מדרום אמריקה אל פולינזיה. נסייר גם במרכז העיר של אוסלו התוססת ונותיר זמן לקניות אחרונות. בשעות הערב ניסע אל שדה התעופה של אוסלו ונטוס בטיסה ישירה לתל אביב. לאחר יום טיול מלא, נחזור אל מלוננו.

 9. יום 9 | תל אביב

  ננחת בתל אביב לפנות בוקר. תם ונשלם הטיול המאורגן לנורבגיה!

טיול מאורגן לנורבגיה | 9 ימים

המחיר כולל

טיסות סדירות לפי המסלול מיסי נמל והיטל בטחון בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם אמבטיה או מקלחת צמודה כלכלה: ארוחות בוקר ועוד 3 ארוחות נוספות אוטובוס ממוזג ונוח לביצוע תכנית הטיול תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל מדריך ישראלי מנוסה מצוות דיסקברי הערה: יתכנו שינויים בסדר הביקורים באזור הפיורדים

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: 690$ מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה-8.5.19 ועד למועד הכרטוס ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול .

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

עיר: ברגן מלון: Rica bergen

עיר: אוסלו מלון: Thon traiden


טיסות


הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.