טיול מאורגן לסקנדינביה: שבדיה, נורבגיה, דנמרק | 30.6, 12.7, 3.8, 16.8 | 10 ימים

10 ימים 9 לילות

אתרים ואטרקציות

הטיול לסקנדינביה ל - 3 מדינות כולל היכרות עם ארץ הפיורדים נורבגיה, וטיולים בדנמרק ושבדיה.
קופנהגן:
גני טיבולי המפורסמים, תעלת ניהבן, הקתדראלה, בית העירייה, מדרחוב סטרוגט, מזרקת גפיון, בית האופרה, ארמון כריסטיאנסבורג, פסל בת הים הקטנה.
אוסלו:
גן הפסלים של ויגלן, מוזאון קון טיקי, , בית העירייה, הקתדראלה, הארמון המלכותי, מוזיאון הוויקינגים.
ברגן:
נסיעה ברכבל, שוק הדגים, העיר העתיקה.
אזור הפיורדים:
שיט בגיירנגר פיורד, דרך הנשרים, דרך הטרולים, קרחון בריקסדאל.
לילהאמר:
מקפצת הסקי וסיור פנורמי.
שטוקהולם:
בית העירייה, מוזאון אניית המלחמה ואזה, העיר העתיקה.

למה דיסקברי?

טיול לסקנדינביה עם דיסקברי טיול עולמי כולל ביקור בערים הגדולות בסקנדינביה והיכרות עם הקרחונים של "ארץ הפיורדים". בנוסף במסגרת הטיול נהנה מטיולים בנוף האורבני של הערים הסקנדינביות המציעות ארכיטקטורה אירופאית יפה, תעלות מים פארקים ומקומות בילוי. במהלך הטיול נלמד על הוויקינגים, לוחמים שחיו באזור ומהווים חלק מההיסטוריה של סקנדינביה, נהנה מהדרכה מקצועית צמודה, נטייל בעירות ציוריות כמו סיגטונה הממוקמת ליד אגם מאלארן, נכיר את תרבותה של סקנדינביה ונהנה מיופייה הייחודי.

טיול מאורגן לסקנדינביה כולל:
  • ביקור בערים הסקנדינביות הגדולות: קופנהגן, אוסלו, ברגן ושטוקהולם
  • שייט בפיורדים (גריינג'ר)
  • נסיעה בדרך הטרולים ובדרך הנשרים
  • סיור בקרחון בריקסדאל
  • ביקור במוזיאון קון טיקי
  • ביקור במוזיאון  הויקינגים
  • ביקור במוזיאון ספינת התותחים ואזה
  • טירת המלט- קרונבורג
  • ארוחות בוקר ועוד 3 ארוחות ערב נוספות

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 12/07/2020
חזרה: 21/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.3.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 30/06/2020
חזרה: 09/07/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.3.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 03/08/2020
חזרה: 12/08/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.3.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 16/08/2020
חזרה: 25/08/2020
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 1.3.20
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2290
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

מעודכן נכון ל - 1.5.19

יום 1 | תל אביב – קופנהגן

נפגש בשעות הבוקר המוקדמות בנתב"ג ונצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בירת דנמרק הנפלאה, קופנהגן, אחת מן הערים היפהפיות והתוססות ביותר בין ערי סקנדינביה. קופנהגן מתאפיינת במראה עתיק ייחודי - המוני מזרקות פזורות בכל חלקי העיר, כמו גם פסלים שונים ומונומנטים. "עיר הצריחים היפים" כך מכונה קופנהגן, זאת בשל צריחי הכנסיות הרבים סביב העיר, שמוסיפים ליופי העתיק שלה. פארקים פורים וירוקים מעוטרים בעצים, תעלות שמחברות בין הנמל הגדול לשאר חלקי העיר, אגמי מים צלולים ועוד, כל אלה משתלבים ביחד עם האורבניות של קופנהגן ויוצרים תמהיל מרתק של אורבניות מודרנית תחת אווירה כפרית. לאחר הנחיתה, נסייר בעיר בין התעלות היפות ונהנה מהארכיטקטורה והאווירה הקוסמופוליטית של העיר. בסיור המודרך נצפה בתעלת ניהבן, הקתדראלה, בית העירייה, מדרחוב סטרוגט הארוך והססגוני (הארוך בעולם!), מזרקת גפיון, ארמון אמליינבורג המפואר, בניין הבורסה, בית האופרה של קופנהגן וארמון כריסטיאנסבורג. נראה גם את סמלה של העיר ואת פסל בת הים הקטנה הממוקם על רציף Langelinje. הפסל משנת 1913, עוצב על ידי הפסל אדוארד אריקסן כמחווה לדמות בסיפורו של הסופר הדני האנס כריסטיאן אנדרסן. בשעות הערב, נצא לביקור בגני טיבולי המפורסמים, פארק השעשועים הוותיק ביותר באירופה (הוקם ב-1843) שאף היווה השראה להקמתו של דיסנילנד. מתחם הפארק נראה כאילו לקוח מתוך האגדות - אלפי מנורות, מרבדי דשא, עצים ופרחים מיוחדים, מסעדות שונות, אקוואריום גדול ועוד אינספור אטרקציות ומראות נהדרים. הטיול כולל בתוכו את כרטיס הכניסה לפארק - מתנה מדיסקברי!

יום 2 | קופנהגן - טירת קרונבורג - אוסלו

הבוקר נעזוב את קופנהגן ונתחיל בנסיעה צפונה. נעצור בעירה הדנית הלסינגור הממוקמת על החוף מול שבדיה ונבקר בטירת קרוננבורג המפורסמת. זוהי אחת הטירות השמורות ביותר בצפון אירופה מתקופת הרנסנס. הטירה המכונה Elsinore , התפרסמה בזכות המחזה הידוע המלט של שייקספיר, כמקום בו התרחש רוב המחזה שעלה לראשונה בטירה זו ביום השנה המאתיים למותו של שייקספיר. בתום הביקור בטירה, נחצה במעבורת את הים ונגיע אל העיר השוודית הלסינבורג Helsinborg וממנה נמשיך בנסיעה דרך העיר גטבורג, השלישית בגודלה בשבדיה אל בירת נורבגיה אוסלו, אליה נגיע בשעות הערב. נלון באוסלו.

יום 3 | אוסלו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאוסלו, בירת נורבגיה, אליה נגיע בשעות הצהריים. אוסלו ,עיר ירוקה הנמצאת בין הפיורד של אוסלו לאלפי דונמים של הרים ויערות. יש בה מוזיאונים, מסעדות, גלריות לאמנות, ומוסדות תרבותיים גדולים, אופרה ותאטרון. נערוך סיור פנורמי בעיר, נצפה במצודת אקרסהוס מהמאה ה 13,החולשת על המפרץ, המצודה היפה נבנתה ע"י המלך הקון ה -5 לצורך הגנה על הכניסה לעיר ואכן עמדה במבחן במהלך מלחמות רבות. משפחת המלוכה גרה במצודה עד שנת 1380. המלך קריסטין הרביעי, חידש את הטירה בסגנון הרנסנס כשבנה את העיר מחדש לאחר השריפה הגדולה. היום משתמשים בקפלה של המצודה לאירועים צבאיים. נמשיך את סיורנו במהלכו נצפה באתרים נוספים: בית העירייה, הקתדראלה והארמון המלכותי. נבקר במוזיאון קון טיקי המפורסם בו מוצגת ספינתו של החוקר, תור היידרה, שערך מסע ברפסודה ב 1947 אל פולינזיה כשרצה להוכיח ש איי פולינזיה יושבו ע"י מהגרים מדרום אמריקה שהגיעו דרך הים . לצורך המסע נבנתה רפסודה מעצי בלזה וצורפו למסע חוקרים נוספים, 5 נורבגים ושבדי אחד. נבקר גם במוזיאון הוויקינגים (הוויקינגים היו עם של לוחמים סקנדינביים קשוחים שהטילו בימי הביניים פחד על אירופה והאיים הבריטיים, בפשיטות אכזריות וכיבושים של שטחים, בגן הפסלים של ויגלן ועוד..) המוזיאון מציג שתי ספינות שמורות ביותר שנבנו במאה ה-9 ואוסף של פריטים ויקינגים נוספים שנמצאו בקברים באיזור האוסלו פיורד. בשעות הערב נחזור אל מלוננו באוסלו.

יום 4 | אוסלו – ברגן

בשעות הבוקר נעזוב את מלוננו באוסלו וניסע אל עבר העיר השנייה בגודלה בנורבגיה- ברגן. ניסע דרך גשר הרדנגר המרשים והחדש (נחנך בשנת 2009) וממנו נשקף נוף מרהיב על הפיורד. נעצור לבקר במפל וורינגפוס השוצף, הנופל מגובה של 145 מטרים ונחשב לאחת האטרקציות המרכזיות בנורבגיה. נמשיך בנסיעתנו ולעת ערב נגיע לברגן ונעבור אל מלוננו.

יום 5 | ברגן

נקדיש את היום כולו לסיור בעיר היפה ברגן, הנחשבת לבירת חבל "ארץ הפיורדים". נטייל ברחובותיה של העיר הציורית ונראה את מרכזיה החשובים ואת מגדל רוזנקרנץ המפורסם שנבנה במאה ה- 16 וחולש על העיר. נבקר בשוק הדגים, בעיר העתיקה ובמרכז העיר הססגונית. נהנה מנסיעה ברכבל של ברגן ממנו נשקף נופה המקסים של העיר. נראה גם את בתי ההנזה העתיקים העשויים מעץ, הרובע ההנסיאטי ועוד. לעת ערב נחזור אל מלוננו בברגן.

יום 6 | ארץ הפיורדים- קרחון בריקסדאל- נורדפיורד

היום נטייל בארץ הפיורדים ונבקר בגולת הכותרת של כל ביקור בנורבגיה- קרחון בריקסדאל. בתחילה ניסע אל העיירה אופדאל השוכנת בסמוך לפיורד יפה ואותו נחצה במעבורת אל הכפר לאביק. משם ניסע אל קרחון בריקסדאל המפורסם שצבעו לבן-תכלת ונחשב לאחד המראות היפהפיים בסקנדינביה. אחד הדברים הייחודיים בקרחון זה הוא שפסגת הקרחון הפראי צונחת בשיפוע חד מגובה של 1,200 מטרים הישר אל עמק בריקסדאלן (Briksdalen)-עמק צר מאוד ושופע צמחיה ירוקה. מידי שנה מגיעים כ 300,000 איש לראות את המחזה המרהיב. את חלקה האחרון של הדרך לקרחון נבצע ברגל ובדרכנו נצפה בשדות פרחי בר מקסימים, מפלים מרהיבים ונחל שוצף היוצר אגם. בתום הביקור בקרחון נמשיך וניסע בארץ הפיורדים ונגיע אל מלוננו בנורדפיורד.

יום 7 | שייט בגיירנגרפיורד - דרך הנשרים- דרך הטרולים

יום נוסף לטיול בחבל הפיורדים ובו נבקר בפיורד המפורסם ביותר בנורבגיה- גיירינגרפיורד. ניסע אל הכפר הלסייט וממנו נצא בשייט בפיורד היפיפה גריינגר Geiranger שזכה לכינוי "מלך הפיורדים". זהו פיורד עמוק, כחול וצר שכאמור נחשב ליפה מכולם. במהלך השייט נראה את מפל ההינומה ואת מפלי שבע האחיות , מפלי מים אדירים המפוצלים לשבעה מפלים, הנופלים לים מגובה רב. השייט יסתיים בכפר גריינגר השוכן בתחתית הפיורד ומהכפר ניסע באחת הדרכים הידועות והמרהיבות בנורבגיה: דרך הנשרים. זוהי דרך תלולה ביותר ומפותלת הנמתחת במעלה הר גיירנגר בגובה של 620 מ' מעל פני הים. הנקודה הגבוהה בדרך הייתה מקום מושבם של מספר רב של נשרים ומכאן שמה. דרך מפותלת זו תסתיים בכפר אידסאל ומהכפר נעלה על מעבורת ונשוט אל הכפר לינג'. נסע אל העיירה אנדלסנס משם יוצאת דרך הטרולים המפורסמת שאגדות רבות ומיתולוגיה נורדית נשזרו בה. דרך הטרולים, היא דרך צרה השזורה באשדות ומפלי מים מעל עמק גודברנסדאלן (בנורבגית עמק חרבות האילים) היפיפה. בשעות הערב נגיע אל מלוננו באזור עמק גודברנסדאלן.

יום 8 | עמק גודברנסדאלן- לילהאמר- קרלסטד

בשעות הבוקר נתחיל בנסיעתנו לכיוון שבדיה ובדרך נעצור בעיר הנורבגית המקסימה לילהאמר. פירוש השם ליליהאמר, Lillehammer הוא "סלע קטן" שאליו נקשרות הסירות ואכן הנהר והאגם הם עורק החיים של העיר. העיר שימשה כמרכז סחר מרכזי והיתה חברה בברית ערי ההנזה. זוהי עיר ציורית ויפה שבמרכזה בתי עץ ישנים והיא שוכנת בין גבעות ירוקות ובין אגם המיוסה. העיר התפרסמה גם בהקשר הישראלי: בשנת 1973 סוכנים של "המוסד" הרגו צעיר מרוקאי חף מפשע בשם אחמד בושיקי, לאחר שסברו בטעות כי הוא עלי חסן סלאמה, מראשי ארגון הטרור "ספטמבר השחור". חלק מחברי הצוות שביצע את ההריגה נלכדו בידי הנורווגים, וחלקם נדונו למאסר. נסייר במרכזה הססגוני של העיר ונראה את בתי העץ הצבעוניים מהמאה ה-19 הבנויים לאורכה. נוכל גם להתרשם במקפצת הסקי המפורסמת שנותרה עוד מאז שאירחו את אולימפיאדת החורף של שנת 1994 ונצפה בבני נוער המנתרים מהמקפצה לאורך עשרות מטרים. לאחר מכן נמשיך בדרכנו אל שבדיה. בשעות הערב נגיע אל העיר קרלסטד - בירתו של מחוז ורמלן. .העיר קיבלה את מעמדה (1584) על ידי האיש שהעניק לה את שמה - קרל ה-6 מלך שבדיה. העיר שוכנת על הנהר הארוך ביותר בשבדיה, קלרלוון הממשיך לאגם ונרן. קרלסטד ידעה במהלך שנותיה 4 שרפות גדולות. לאחר השריפה האחרונה, באמצע המאה ה-19, שכמעט והשחיתה את בתיה כליל, חודשה ונבנתה על פי תכנית מתאר שהרחיבה ופתחה את רחובותיה. לאחר סיור פנורמי קצר בעיר, נגיע אל מלוננו.

יום 9 | קרלסטד – שטוקהולם

אחר ארוחת בוקר ניסע לשטוקהולם הבירה. בדרכנו לשם, נבקר בעיר האוניברסיטאות אופסולה ובקתדרלה המרשימה שלה. זוהי הקתדרלה הגדולה בסקנדינביה שנבנתה בשנים 1287-1893 ונחשבת לפאר היצירה הגותית.. נבקר גם בסיגטונה, לשעבר בירת ממלכת שוודיה והנחשבת לישוב הוויקינגי העתיק ביותר. לאחר מכן נגיע אל בירת שוודיה - שטוקהולם, הבנויה על 14 איים, מפרצים ותעלות מים. נערוך סיור פנורמי בעיר, נראה את העיר החדשה, את בית הנבחרים ואת בית העירייה המפורסם בו מתקיים מידי שנה טקס חלוקת פרס נובל. נמשיך ונסייר בעיר העתיקה, Gamla Stan הבנויה על אי קטן בעל סמטאות ציוריות, המשובץ במבנים היסטוריים חשובים.

יום 10 | שטוקהולם – תל אביב

הבוקר, לפני שנפרד מבירת שוודיה ומהטיול המאורגן שלנו לארצות הצפון, נבקר באטרקציה המרכזית של שטוקהולם - מוזאון וואזה. זהו מוזיאון מיוחד במינו, בו מוצגת אניית מלחמה מהמאה ה - 17 שטבעה בהפלגת הבתולין שלה לפני כ-350 שנה ונמשתה מהמים במבצע הנדסי מורכב כמעט בשלמותה. לאחר ביקורנו במוזאון מרתק זה, נסע אל שדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב. תם ונשלם הטיול המאורגן בסקנדינביה!

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות סדירות לפי המסלול מיסי נמל והיטל בטחון בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם אמבטיה או מקלחת צמודה כלכלה: ארוחות בוקר ועוד 3 ארוחות נוספות אוטובוס ממוזג ונוח לביצוע תכנית הטיול תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל מדריך ישראלי מנוסה מצוות דיסקברי הערה: יתכנו שינויים בסדר הביקורים באזור הפיורדים

המחיר אינו כולל

תוספת ליחיד בחדר: $690 מיסים: כל תוספת במסי הנמל והיטל הדלק שיתווספו למחיר לאחר ה-1.1.20 ועד למועד הכרטוס ביטוח: ביטוח נסיעה רפואי ומטען הוצאות אישיות: הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה. אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים - רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול: (המלונות בדרגת תיירות טובה)

שטוקהולם: clarion, Scandic Hamar

מולדה: Rica Seilet

הורנידל: Best western raftevolds

סקי: Best western skei

ברגן: Rica bergen

אוסלו: Thon traiden

קופנהגן: Richmond

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

טיסות

תאריך הטיול: 30.6.20-9.7.20 

הלוך: 30.6 

המראה מתל אביב בשעה 4:50, נחיתה ביעד הביניים ציריך בשעה 8:10.
המראה מציריך בשעה 12:15, נחיתה בקופנהגן בשעה 14:00
 
חזור: 9.7

המראה משטוקהולם בשעה 16:55 , נחיתה ביעד הביניים וינה בשעה 19:10. 
המראה מוינה בשעה 20:15, נחיתה בתל אביב בתאריך ה-10.7 בשעה 00:40. 
 
תאריך הטיול: 12.7.20-21.7.20 
הלוך: 12.7
המראה מתל אביב בשעה 05:30, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 8:40.
המראה מקייב בשעה 13:10, נחיתה בקופנהגן בשעה 14:30
 
חזור: 21.7

המראה משטוקהולם בשעה 15:20, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 18:30. 
המראה מקייב בשעה 19:30, נחיתה בתל אביב בשעה 22:40. 
 
תאריך הטיול: 3.8.20-12.8.20
 
הלוך: 3.8
המראה מתל אביב בשעה 05:30, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 8:40.
המראה מקייב בשעה 09:25 , נחיתה בקופנהגן בשעה 10:40
 
חזור: 12.8

המראה משטוקהולם בשעה 11:35, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 14:45. 
המראה מקייב בשעה 19:30, נחיתה בתל אביב בשעה 22:40. 
 
תאריך הטיול: 16.8.20-25.8.20
 
הלוך: 16.8
המראה מתל אביב בשעה 05:30, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 8:40.
המראה מקייב בשעה 13:10 , נחיתה בקופנהגן בשעה 14:30
 
חזור: 25.8

המראה משטוקהולם בשעה 15:20, נחיתה ביעד הביניים קייב בשעה 18:30. 
המראה מקייב בשעה 20:00, נחיתה בתל אביב בשעה 23:10. 
 

 ***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה. יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.