טיול מאורגן לפורטוגל לשומרי מסורת (כשר) | 8 ימים

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  בטיולינו נבקר בין השאר במקומות הבאים:

  סיור בעיר פורטו

  ביקור בעמק הדאורו והעיירה טרנקוזו

  ביקור בערים בלמונטה- קשטל דה ויגה

  ביקור קאשקאייש- קאבו די רוקה וסינטרה

  סיור בליסבון

  ביקור בערים נזארה ואובידוש

  ביקור בקואימברה ואביירו

  השתתפות בערב פאדו

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים לפורטוגל, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול יינתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר. בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם מפורטוגל המדהימה.


למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי
מחיר לאדם יחיד
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם)
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי
תוקף המבצע
יציאה: 14/08/2024
חזרה: 22/08/2024
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי 2,090 €
מחיר לאדם יחיד 2,690 €
מחיר לשלושה אנשים בחדר (המחיר לאדם) 1,840 €
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי 2,190 €
תוקף המבצע 1.6.2024 0 €

המסלול

 1. יום 1 | יום רביעי ת"א - פורטו

  ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לפורטו. עם הנחיתה ניסע למלון למנוחת לילה.

 2. יום 2 | יום חמישי עמק הדואורו – טרנקוזו והגעה לעיר בלמונטה

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניסע מערבה לטיול בעמק הדואורו, הנחשב לאחד מאזורי ייצור היין היפים והעתיקים בעולם, ביניהם יין הפורט המפורסם והיין המתוק מוסקטל. העמק מוגדר כאתר מורשת עולמים של אונסקו. ניסע לאורך הנהר המתחיל בספרד ונשפך לאוקיאנוס, ונהנה מהנופים המרהיבים של גבעות, כרמים וטרסות. נבקר בעיירה טרנקוזו בה התקיימה קהילה יהודית מבוססת עד לגירוש יהודי פורטוגל. אלה שהמירו את דתם, שמרו על סמלים יהודיים על בתיהם ולאחרונה אף נבנה כאן בית כנסת חדש על חורבות אתר בית הכנסת העתיק. לעת ערב נגיע למלוננו בעיירה בלמונטה.

 3. יום 3 | יום שישי בלמונטה – קשטלו דה וידה – והגעה לליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נטייל בעיירה בלמונטה, עיירה ציורית עם בתי אבן בעמק בין שדות חקלאיים ונוף הרים סביבה. נצפה בטירת בלמונטה הבולטת למרחק, בניין מרשים ומבוצר מהמאה ה-13. בלמונטה ידועה גם בשל קהילת האנוסים הגדולה שהייתה בה, ושמרה על קהילתיות וסגירות עד לתחילת המאה העשרים. נבקר במוזיאון היהודי ובבית הכנסת בעתיק אשר עדיין פעיל. נמשיך אל הכפר הקטן קשטלו דה וידה, בקרבת הגבול עם ספרד, כפר אשר השתמר מימי הביניים. הקהילה היהודית נוסדה במקום עוד בשנת 1320. מספר שנים לאחר מכן אישר המלך אלפונסו הרביעי הקמת בית כנסת קטן. בשנת 1492 בעת גירוש ספרד נוספו לעיירה אלפי יהודים, אך ארבע שנים לאחר מכן חתם גם המלך הפורטוגלי על צו גירוש. הנשארים נאלצו להמיר את דתם אך המשיכו לשמור בסתר כאנוסים את מצוות היהדות. כיום נותר במקום בית הכנסת אשר שופץ ושלט רחוב – "רחוב היהודים". לאחר מכן ניסע אל ליסבון למלוננו לקבלת שבת הכוללת תפילות והדלקת נרות.

 4. יום 4 | יום שבת מנוחה ותפילה – סיור פנורמי בליסבון

  ננצל את היום למנוחה ותפילה למעוניינים בכך. למעוניינים לטייל רגלית, נצא בבוקר לטיול של מספר שעות עם המדריך. נפתח בפארק אדוארדו השביעי הסמוך למלון, הפארק המרכזי של ליסבון, בו גם מתנופף דגל פורטוגל הגדול במדינה. הפארק רחב ומרשים ונקודת התצפית ממנו עוצרת נשימה. נעבור דרך כיכר פומבאל המרשימה, על שם המדינאי ששיקם את העיר בעקבות רעידת האדמה ההרסנית שהתרחשה בשנת 1755 , ונרד בשדרת ליברדדה, ה'שאנז אליזה' של ליסבון, בה מלונות מפוארים וחנויות מעצבים. ככל שיותיר לנון הזמן, נסתובב בסמטאות הציוריות ובכיכרות ברבעים העתיקים באישה וביירו-אלטו. נאכל צהרים במלוננו. בערב נאכל במלון סעודה שלישית ( במקום ארוחת הבוקר ) ולאחריה נצא עם האוטובוס לסיור פנורמי לילי בעיר.

 5. יום 5 | יום ראשון העיר ליסבון

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר, הבנויה על גדות נהר הטאז'ו. נסייר ונראה את שדרותיה וכיכרותיה הרחבות והיפות של העיר. נבקר בטירת סט. ג'ורג' ממנה נשקפת תצפית מרהיבה של העיר והנהר, ונרד דרך רובע אלפאמה העתיק. נעבור ברחוב היהודים שהיה קיים פה לפני גירוש היהודים מפורטוגל ב-1497. נמשיך לביקור במוזיאון האריחים הלאומי, המציג אוסף גדול של אריחים ועבודות קרמיקה מדורות שונים, אשר מאפיינים ומהווים חלק מתרבותה של פורטוגל. משם ניסע לאורך נהר הטאז'ו אל רובע בלם, נראה את מנזר חרונימו המפואר ונצפה באנדרטה המרשימה למגלי הימים והיבשות ואת מגדל בלם. נבקר במוזיאון הכרכרות המציג אוסף כרכרות מרהיבות שהיו בשימוש האצולה ומשפחת המלוכה. לאחר יומנו המעניין נחזור למלוננו בעיר

 6. יום 6 | יום שני אובידוש, נאזארה, קואימברה, אביירו וערב פאדו בפורטו

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נצא אל אובידוש, עיירה עתיקה מימי הביניים הידועה בשל הסמטאות הצבעוניות המדהימות שלה וכן בזכות ההיסטוריה הארוכה שהיא טומנת בחובה. העיירה היפה מוקפת חומה וכן שער אריחי קרמיקה כחלחלים אופייניים (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). לאחר הסיור באובידוש נסע אל נאזארה, הלוא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מן החוף. לאחר הביקור בנאזארה, נגיע אל העיר קואימברה, השוכנת על גדת נהר מונדגו. העיר הייתה בעבר בירתה של פורטוגל וידועה כעיר אוניברסיטאית עתיקה. ניכנס אל הקמפוס המהמם ביופיו דרך שער כניסה מקושט, אשר בכיכר שלפניו פסל עצום של מקים האוניברסיטה. נערוך סיור באוניברסיטה המפורסמת ונבקר בספרייה המפוארת, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. נמשיך אל העיירה אביירו, הידועה בכינויה "ונציה של פורטוגל", עיירה ייחודית המעניקה תחושה שונה בהשוואה לשאר פורטוגל. העיירה שוכנת על שפת האוקיינוס, על גדת נהר אביירו, כאשר האטרקציה העיקרית בה היא הלגונה הגדולה אליה מתקשרות תעלות רבות. סביב הלגונה בניינים מפוארים ובתי דייגים, כאשר התעלות עם הסירות המתנועעות בהן מהוות מראה צבעוני ומקסים. לאורך התעלה המרכזית ניצבים מבני ארט נובו, בהשראת התקופה הרומנטית. לאחר נחזור למלוננו בפורטו למנוחה קצרה ואחריה נצא למופע במועדון פאדו. מוזיקת פאדו היא מוזיקת הנשמה הפורטוגלית, המציעה שירי אהבה וגעגוע. הזמרת המפורסמת עמליה רודריגז, מלכת הפאדו, הביאה את המוזיקה הזו להיות ידועה מחוץ לגבולות פורטוגל. במועדון נהנה גם משני משקאות.

 7. יום 7 | יום שלישי העיר פורטו

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר ניפרד מהמלון ואת היום נקדיש לסיור מודרך בעיר שנתנה את שמה לשם המדינה (פורטוגל), לשפה הפורטוגזית וליין הנודע פורט. העיר הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נבקר בשוק האוכל המסורתי, שוק בולאו, שוק הבוקר המפורסם והמיוחד. נבקר בארמון בורסה, אשר נבנה במאה ה-19 ע"י סוחרי העיר במטרה למשוך משקיעים, והוא ללא ספק המבנה המרשים ביותר בעיר המהווה פנינה ארכיטקטונית. ליד הארמון ממוקמת כנסיית סאו פרנסיסקו מצופת הזהב. הכנסייה שנבנתה בין המאות ה-13 ל-15 הוכרזה כמבנה לאומי של פורטוגל. נראה את סגנונות הבניה והקישוט השונים, נבקר באולם האוצרות שבמוזיאון ונרד לקטקומבות אשר שימשו לקבורת נזירים. נמשיך לשיט של על הדואורו, שם נוכל ליהנות מתצפית יפה על פורטו ועל העיר השכנה גאיה. נסייר בין כיכרות העיר וברובע ריביירה, הטיילת הצבעונית על שפת הנהר למרגלות גשר דום לואיש - סימלה של פורטו. נאכל ארוחת ערב במסעדה כשרה בעיר ונשוב למלוננו.

 8. יום 8 | יום רביעי קניות וחזרה לארץ

  לאחר ארוחת הבוקר ננצל את יומנו האחרון ולקניות בפורטו היפה. כיאה לעיר אירופאית מודרנית וטיפוסית, בפורטו נוכל למצוא את מירב המותגים ואת מיטב החנויות, החל ממוצרי אלקטרוניקה, בגדים, נעלים ועוד, במחירים נוחים ובאיכות מעולה. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונמריא בחזרה לארץ

טיול מאורגן לפורטוגל לשומרי מסורת (כשר) | 8 ימים

המחיר כולל

 טיסות ישירות : הלוך חזור מפורטו

 כלכלה : חצי פנסיון, כשר

 ערב במועדון פאדו, הכולל מופע ושני משקאות

 בתי מלון בדרגת אירוח טובה, כולל מס לינה

 דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול

 תשר לנותני שירותים בחו"ל

 אוטובוס תיירים ממוזג

 מדריך ישראלי מנוסה מבית דיסקברי

המחיר אינו כולל

 כל מה שאינו תחת הסעיף " המחיר כולל"

 הוצאות אישיות

 ביטוח רפואי ומטען

 שינויים במיסי נמל ודלק, אם יהיו כאלה

טיפ למדריך ישראלי ( נהוג לתת 5$ לאדם ליום טיול )

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

  טיסות ישירות : הלוך וחזור מפורטו

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

  הבהרות :

  1. חברת דיסקברי אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים

  הנעשים ע"י חברת התעופה מכל סיבה שהיא. כמו כן החברה אינה אחראית לכל נזק הנובע מכוח עליון, פגעי מזג האוויר, מגיפות, מלחמות וכו'.

  2. בשל סיבות שונות שאינן תלויות בחברה עלול סדר הביקור באתרים להשתנות

  ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים וזאת בהתאם ללוח הזמנים.

  תנאים ודמי ביטול:

  הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.

  ביטוח ובריאות:

  • על כל נוסע ונוסעת חלה החובה לבטח את עצמו בביטוח רפואי מתאים בהתאם

  למצבו הרפואי וכן להיטס וחילוץ אווירי . על הביטוח להיות מתאים גם לטיולי ג'יפים המופיעים

  במסלול הטיול.

  • על כל נוסע ונוסעת חלה חובת דיווח למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות

  הרפואיות מהן הוא סובל במידה וישנן כאלה.

  הבהרה:

  ככלל , מסלול הטיול מתוכנן עד הפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם מעת לעת עשויות להתרחש תקלות לא צפויות ושאינן תלויות בנו , אלה יכולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה, עם זאת אנו מבטיחים לעשות כמיטב יכולתנו להנעים לכם את השהות ולהבטיח טיול מוצלח.

  חב' דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בשל סיבות הקשורות ללו"ז הטיסות או מכל סיבה אחרת. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים שבמסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים וזאת אם כאמור לא ניתן יהיה לבקר בהם כתוצאה מאילוצים בשטח או אירועים בלתי מתוכננים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.

טיולים נוספים לפורטוגל