טיול מאורגן לפורטוגל לשומרי מסורת (כשר) | 8 ימים

8 ימים
/
7 לילות

אתרים ואטרקציות

  בטיולינו נבקר בין השאר במקומות הבאים:

 • סיור בעיר פורטו
 • ביקור בעמק הדאורו והעיירה טרנקוזו
 • ביקור בערים בלמונטה- קשטל דה ויגה וטומאר
 • ביקור קאשקאייש- קאבו די רוקה וסינטרה
 • סיור בליסבון
 • ביקור בקואימברה ואביירו

למה דיסקברי?

מזה שנים שחברת 'דיסקברי' מתמחה בהוצאת טיולים מאורגנים לפורטוגל, גם טיולים מאורגנים למשפחות וליחידים וגם עבור שומרי המסורת. החברה הוציאה אלפי מטיילים בשנים האחרונות למסלולים ייחודיים ועשירים. המסלול יינתן ללא תוספות תשלום. כל האטרקציות כלולות במחיר. בליווי מדריכים מצוינים שיעשירו את החוויה שלכם מפורטוגל המדהימה.


למה דיסקברי?

תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה
תאריך חזרה

המסלול

 1. יום 1 | תל אביב - ליסבון

  ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לליסבון. עם נחיתה ניסע למלון למנוחת לילה.

 2. יום 2 | סיור בליסבון

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר, הבנויה על גדות נהר הטאז'ו. נסייר ונראה את שדרותיה וכיכרותיה הרחבות והיפות של העיר.  נבקר בטירת סט. ג ' ור ג '  ממנה נשקפת תצפית מרהיבה של העיר והנהר, ונרד דרך רובע אלפאמה העתיק. נעבור ברחוב היהודים שהיה קיים פה לפני גירוש היהודים מפורטוגל ב-1497.  נמשיך לביקור במוזיאון האריחים הלאומי, המציג אוסף גדול של אריחים ועבודות קרמיקה מדורות שונים, אשר מאפיינים ומהווים חלק מתרבותה של פורטוגל.  משם ניסע לאורך נהר הטאז'ו אל רובע בלם, נראה את מנזר חרונימו המפואר ונצפה באנדרטה המרשימה למגלי הימים והיבשות ואת מגדל בלם. נבקר במוזיאון הכרכרות המציג אוסף כרכרות מרהיבות שהיו בשימוש האצולה ומשפחת המלוכה.   ובסיומה נגיע בהליכה קצרה למלוננו. Lux Lisboa Park  נאכל ארוחת ערב במלון

 3. יום 3 | קאשקאייש - קאבו די רוקה - סינטרה

  לאחר ארוחת הבוקר  נצא מערבה מליסבון אל עיירת הדייגים המקסימה קאשקאייש ומשם נמשיך לקאבו די רוקה, נקודה על חוף האוקיאנוס האטלנטי, היא הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית.  נמשיך בביקור בעיירה הציורית סינטרה, מוקפת היערות, שהייתה בעבר מקום הנופש המועדף על בני האצולה הפורטוגלית. נבקר בארמון המלוכה אשר שימש את משפחת המלוכה בימי הביניים. נשוב לליסבון לארוחת ערב כשרה במלון הסמוך. בסיומה נגיע בהליכה קצרה למלוננו.

 4. יום 4 | שבת מנוחה – סיור פנורמי בליסבון

  ננצל את היום למנוחה ולטיולים רגליים בסביבה. נאכל צהרים במלון הסמוך למלוננו. בערב נאכל במלוננו סעודה שלישית ( במקום ארוחת הבוקר ) ולאחריה נצא עם האוטובוס לסיור פנורמי לילי בעיר.  

 5. יום 5 | טומאר – קשטלו דה וידה – בלמונטה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא מליסבון צפונה.  נגיע לעיירה טומאר עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, נבקר במבצר הטמפלרי ( מנזר הצלוב ), אחד המבנים הגדולים והמרשימים מבחינה אדריכלית בחצי האי האיברי, מתחם אשר יחד עם גני הטירה משתרע על שטח של כ-45 דונם. נעבור ברובע היהודי ונראה את בית הכנסת העתיק, אשר עדיין פעיל מאז המאה ה-15. נמשיך אל הכפר הקטן קשטלו דה וידה, בקרבת הגבול עם ספרד, כפר אשר השתמר מימי הביניים. הקהילה היהודית נוסדה במקום עוד בשנת 1320. מספר שנים לאחר מכן אישר המלך אלפונסו הרביעי הקמת בית כנסת קטן. בשנת 1492 בעת גירוש ספרד נוספו לעיירה אלפי יהודים, אך ארבע שנים לאחר מכן חתם גם המלך הפורטוגלי על צו גירוש. הנשארים נאלצו להמיר את דתם אך המשיכו לשמור בסתר כאנוסים את מצוות היהדות. כיום נותר במקום בית הכנסת אשר שופץ ושלט רחוב – "רחוב היהודים". נמשיך לעיירה בלמונטה, עיירה ציורית עם בתי אבן בעמק בין שדות חקלאיים ונוף הרים סביבה. נצפה בטירת בלמונטה הבולטת למרחק, בניין מרשים ומבוצר מהמאה ה-13. בלמונטה ידועה גם בשל קהילת האנוסים הגדולה שהייתה בה, ושמרה על קהילתיות וסגירות עד לתחילת המאה העשרים. נבקר במוזיאון היהודי ובבית הכנסת בעתיק אשר עדיין פעיל.    נגיע למלוננו בבלמונטה ונאכל בו ארוחת ערב על בסיס דגים.

 6. יום 6 | טרנקוזו – פורטו

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה, אל עמק הדואורו.   נבקר בעיירה טרנקוזו בה התקיימה קהילה יהודית מבוססת עד לגירוש יהודי פורטוגל. אלה שהמירו את דתם, שמרו על סמלים יהודיים על בתיהם ולאחרונה אף נבנה כאן בית כנסת חדש על חורבות אתר בית הכנסת העתיק. נמשיך בדרכנו מערבה לפורטו תוך טיול בעמק הדואורו, הנחשב לאחד מאזורי ייצור היין היפים והעתיקים בעולם, ביניהם יין הפורט המפורסם והיין המתוק מוסקטל. העמק מוגדר כאתר מורשת עולמים של אונסקו. ניסע לאורך הנהר המתחיל בספרד ונשפך לאוקיאנוס, ונהנה מהנופים המרהיבים של גבעות, כרמים וטרסות.   לעת ערב נגיע לעיר פורטו. נאכל ארוחת ערב במסעדה הכשרה "סבבה" ולאחר מכן נגיע למלוננו למנוחת הלילה.   

 7. יום 7 | אביירו - קואימברה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה אל העיירה אביירו, הידועה בכינויה "ונציה של פורטוגל", עיירה ייחודית המעניקה תחושה שונה בהשוואה לשאר פורטוגל. העיירה   שוכנת על שפת האוקיינוס, על גדת נהר אביירו, כאשר האטרקציה העיקרית בה היא הלגונה הגדולה אליה מתקשרות תעלות רבות. סביב הלגונה בניינים מפוארים ובתי דייגים, כאשר התעלות עם הסירות המתנועעות בהן מהוות מראה צבעוני ומקסים. לאורך התעלה המרכזית ניצבים מבני ארט נובו, בהשראת התקופה הרומנטית. נמשיך לעיר קואימברה, השוכנת על גדת נהר מונדגו. העיר הייתה בעבר בירתה של פורטוגל וידועה כעיר אוניברסיטאית עתיקה. ניכנס אל הקמפוס המהמם ביופיו דרך שער כניסה מקושט, אשר בכיכר שלפניו פסל עצום של מקים האוניברסיטה. נערוך סיור באוניברסיטה המפורסמת ונבקר בספרייה המפוארת, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. בסיום היום נשוב לפורטו, נאכל ארוחת ערב במסעדת "סבבה" ולאחר מכאן נגיע למלוננו.  

 8. יום 8 | פורטו – ת"א

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהמלון ואת היום נקדיש לסיור מודרך בעיר שנתנה את שמה לשם המדינה (פורטוגל), לשפה הפורטוגזית וליין הנודע פורט. העיר הוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי.  נבקר בשוק האוכל המסורתי, שוק בולאו, שוק הבוקר המפורסם והמיוחד. נמשיך בביקור בארמון בורסה, אשר נבנה במאה ה-19 ע"י סוחרי העיר במטרה למשוך משקיעים, והוא ללא ספק המבנה המרשים ביותר בעיר המהווה פנינה ארכיטקטונית.  ליד הארמון ממוקמת כנסיית סאו פרנסיסקו מצופת הזהב. הכנסייה שנבנתה בין המאות ה-13 ל-15 הוכרזה כמבנה לאומי של פורטוגל. נראה את סגנונות הבניה והקישוט השונים, נבקר באולם האוצרות שבמוזיאון ונרד לקטקומבות אשר שימשו לקבורת נזירים. נאכל צהרים במסעדה כשרה בעיר ולאחר מכן,  נמשיך לשיט של על הדואורו, שם נוכל ליהנות מתצפית יפה על פורטו ועל העיר השכנה גאיה. נסייר בין כיכרות העיר וברובע ריביירה, הטיילת הצבעונית על שפת הנהר למרגלות גשר דום לואיש - סימלה של פורטו. בערב נצא לכיוון שדה התעופה לטיסתנו לתל אביב. 

טיול מאורגן לפורטוגל לשומרי מסורת (כשר) | 8 ימים

המחיר כולל

• טיסות ישירות : הלוך לליסבון, חזור מפורטו

• כלכלה כשרה – חצי פנסיון, הכולל :

- 6 ארוחות בוקר

- 2 ארוחת צהרים

- 6 ארוחות ערב ( כולל סעודה שלישית בשבת )

• בתי מלון בדרגת אירוח טובה, כולל מס לינה

• דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול

• תשר לנותני שירותים בחו"ל

• אוטובוס תיירים ממוזג

• מדריך ישראלי מנוסה מבית דיסקברי

המחיר אינו כולל

• כל מה שאינו תחת הסעיף " המחיר כולל"

• הוצאות אישיות

• ביטוח רפואי ומטען

• שינויים במיסי נמל ודלק, אם יהיו כאלה

• בדיקת קורונה, אם תידרש

• טיפ למדריך ישראלי ( נהוג לתת 5$ לאדם ליום טיול )

מלונות

מלונות בדרגת תיירות טובה

טיסות

  טיסות ישירות : הלוך לליסבון, חזור מפורטו

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

  הבהרות :

  1. חברת דיסקברי אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים

  הנעשים ע"י חברת התעופה מכל סיבה שהיא. כמו כן החברה אינה אחראית לכל נזק הנובע מכוח עליון, פגעי מזג האוויר, מגיפות, מלחמות וכו'.

  2. בשל סיבות שונות שאינן תלויות בחברה עלול סדר הביקור באתרים להשתנות

  ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים וזאת בהתאם ללוח הזמנים.

  תנאים ודמי ביטול:

  להלן דמי הביטול הנקבעים לפי מועד הביטול בפועל:

  לאחר ההרשמה ומעל 60 יום לפני מועד היציאה: 100$ לנוסע

  מ-60 יום ועד 15 יום לפני מועד היציאה: 50% ממחיר הטיול

  14 יום ומטה לפני מועד היציאה: 100% ממחיר הטיול

  ביטוח ובריאות:

  • על כל נוסע ונוסעת חלה החובה לבטח את עצמו בביטוח רפואי מתאים בהתאם

  למצבו הרפואי שכולל הרחבה לכיסוי כל המקרים הנובעים מהדבקות בקורונה

  וכן להיטס וחילוץ אווירי . על הביטוח להיות מתאים גם לטיולי ג'יפים המופיעים

  במסלול הטיול.

  • על כל נוסע ונוסעת חלה חובת דיווח למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות

  הרפואיות מהן הוא סובל במידה וישנן כאלה.

  הערות:

  הטיול מופעל על פי תנאי התו הסגול. כפוך למגבלות הקורונה בישראל ובארץ היעד.

  יתכנו שינויים באתרי הביקורים לאור מגבלות הקורונה הארץ היעד, במידה ויהיו שינויים יינתנו ביקורים באתרים חלופיים.

  הטיול לבעלי תו ירוק בלבד. הנחיות בנושא קורונה יועברו לפני הטיול, חובת בדיקת קורונה לפני הטיול ובהגעה ליעד.

  הבהרה:

  ככלל , מסלול הטיול מתוכנן עד הפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם מעת לעת עשויות להתרחש תקלות לא צפויות ושאינן תלויות בנו , אלה יכולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה, עם זאת אנו מבטיחים לעשות כמיטב יכולתנו להנעים לכם את השהות ולהבטיח טיול מוצלח.

  חב' דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בשל סיבות הקשורות ללו"ז הטיסות או מכל סיבה אחרת. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים שבמסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים וזאת אם כאמור לא ניתן יהיה לבקר בהם כתוצאה מאילוצים בשטח או אירועים בלתי מתוכננים.

הערות

  1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות.
  2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן.
  3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות.
  4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו.
  5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות . החברה רשאית לשנות את סדרי  הביקורים .
  6.לאור האמור ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים.
  6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה.
  7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי.
  8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהנכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. 
  9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים במועדי הטיסות  על ידי חברות התעופה  או על ידי הרשויות ,עקב תקלות שונות בטיסות ו/או פגעי מזג האוויר. כמו כן אינה אחארית על נזקים כתוצא מ מלחמות , מגפות ,  
  10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מסיבות הקשורות לכח עליון , פגעי טבע ומזג אויר וכו'
  11. בשל סיבות שונות ,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים.
  12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם.
  13.עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול.
  14.דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל.
  15.חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.