גלישת גלים בדרום מערב פורטוגל


מזג אוויר נוח, נופים מקסימים, ערים היסטוריות ואוכל מצוין - כל אלה אחראים לפופולריות שפורטוגל צוברת בשנים האחרונות כיעד גלישה נחשק.

פורטוגל הינה אחד מיעדי הגלישה הפופולאריים בעולם, מדינה המעוטרת בקילומטרים רבים של חופים מדהימים לצד האוקיינוס האטלנטי. היא מציעה חופים בעלי גלים בגבהים שונים שיכולים להתאים לכל הרמות. בשל עוצמתו וגודלו של האוקיינוס, בפורטוגל ניתן לתפוס גלים טובים ברוב ימות השנה. מדי שנה, טובי הגולשים בעולם מגיעים אל חוף Praia do Norte שב-Nazaré, ומסכנים את חייהם בגלישה על גלים מהגבוהים בעולם! בחוף זה נשבר שיא גינס ותועד הגל הגבוה ביותר שעליו גלשו אי פעם "THE BIGGEST WAVE EVER SURFED".

דיסקברי מציעה חבילות גלישה, קורסי גלישה למתחילים והדרכות גלישה לגולשים מתקדמים ומנוסים. בנוסף, דיסקברי מציעה שיעורי יוגה, אטרקציות וטיולים באזור היפיפה במקביל לחוויה קולינרית מקומית. באמצעות מדריכים מהארץ ומדריכים מקומיים ובהתאם לתנאי הגלישה, הסוואלים, הרוחות, הגאות והשפל נוכל ללמוד על התנאים של הספוטים של לאגוש וסביבתה.

 

מידע כללי

פורטוגל היא יעד אידיאלי למי שמחפש הרפתקאות, תרבות והיסטוריה, גסטרונומיה ויין, חופים נפלאים ונופים מדהימים או סתם חופשה רגועה ושלווה. השילוב של כל הגורמים הללו מבטיח לכם שהייה בלתי נשכחת בארץ מיוחדת במינה.

 

עונת הגלישה:

בפורטוגל יש גלים כל השנה, אבל הגלים הטובים קורים באביב, סתיו והחורף. מאפריל ועד יוני זה הזמן הטוב ביותר להגיע לאזור סאגרס – מזג אוויר מעולה, גלים טובים ולא צפוף.

 

Lagos

לאגוש היא עיירת חוף מקסימה בחלק המערבי של מחוז אלגרבה (Algarve). זהו יעד תיירותי פופולרי עם חופים מרהיבים, מרכז היסטורי מקסים וחיי לילה הומים. היא עיר עתיקה ויפה, שנעים לשוטט ברחובותיה הצבעוניים ולשבת ליהנות מהאווירה בכיכרות מתחת לעצי הדקל.

 

 
תמונה לקוחה מאתר pixabay | גלישה בדרום מערב פורטוגל


 

חופי גלישה באזור לאגוש:

Meia Praia - מזרחית ללאגוש, הצוקים הארוכים מגנים על החוף מהזרמים שמגיעים מהאוקיינוס האטלנטי ולכן הגלים שמגיעים יותר עדינים ומתאימים לגולשים מתחילים וגולשים ברמת ביניים.


סוג: Beach Break (ביץ' ברייק) – שבירת חול

תחתית: חול

גל: לימין ולשמאל

למי זה מתאים: כל הרמות, בעיקר למתחילים ורמת ביניים

צפיפות: פופולרי

חופי גלישה באזור סאגרש:

עיירת סאגרש נמצאת בקצה המערבי/דרומי של פורטוגל, בנקודה שבה האוקיינוס האטלנטי מתחבר לים התיכון. ישנם מספר חופים באזור סארגש:

 


 


 

Praia da Ponta Ruiva – החוף קרוי של שם הסלע האדמדם הענק שיוצא מתוך הים בנקודה הכי דרומית של החוף, שבסמוך לו נוצר גל הידוע באיכותו לגולשי האזור. למרות שחוף זה מפורסם בקהילת הגולשים הוא עדיין חוף רגוע ולא עמוס. חוף זה הינו החוף היחיד עם פוינט ברייק בדרום פורטוגל ועם אחד הגלים הטובים ביותר באזור. מכיוון שזה חוף שהגישה אליו לא קלה, למרות שהגל בחוף זה מפורסם בקהילת הגולשים הוא עדיין חוף רגוע ולא עמוס. הגל העיקרי הוא גל ארוך לשמאל עם מקטעים כייפים לפניות ותרגילים, שמתאים בעיקר לגולשים מנוסים אך גם בשאר החוף יש גלים גם לימין וגם לשמאל המתאימים לכל הרמות.

סוג: Point Break (פוינט ברייק) – שבירה נקודתית

תחתית: חול / ריף

גל: לשמאל, בצדדים יש גם לימין וגם לשמאל

למי זה מתאים: בפיק - גולשים מתקדמים, בצדדים - מתאים לגולשים מתחילים ורמת ביניים

צפיפות: ברגוע...

 

Praia da Cordoama – חוף יפיפה בצד של האוקיינוס האטלנטי, "מסודר" מעולה ומספק גלים יפיפיים ומעולים לביצועים. רצועת החוף הארוכה מציעה מגוון של אופציות וספוטים טובים לגלישה. בהתאם לאיך שהחול "מסתדר", ניתן למצוא גלים גם לימין וגם לשמאל עם מקטעים כיפיים לביצועים. חוף זה הינו ביץ' ברייק חביב על הגולשים בגלל שהגלים בו די עקביים ולכן פופולרי בקרב הגולשים המקומיים. מתאים לכל רמות הגלישה.

סוג: Beach Break (ביץ' ברייק) – שבירת חול

תחתית: חול

גל: לימין ולשמאל

למי זה מתאים: כל הרמות

צפיפות: פופולרי

 

Arrifana – בצד המערבי של פורטוגל במפרץ על חוף האוקיינוס האטלנטי בחלק הצפוני של אלגרבה יש רצועת חוף עם מגוון של גלי ביץ' ברייק מעולים לכל הרמות, בעיקר למתחילים, ומצד ימין נקודה של פוינט ברייק הקרויה קנגורו (Canguru) בפי המקומיים – גל חלול, מהיר וחזק המתאים רק לגולשים מנוסים. בכל מקרה, כל החוף, (גם הביץ' ברייק וגם הפוינט ברייק) צריכים סוואל על מנת שיעבדו.

סוג: Point Break (פוינט ברייק) – שבירה נקודתית

תחתית: חול / סלעים

גל: לימין

למי זה מתאים: בפיק - גולשים מתקדמים, בצדדים - מתאים לגולשים מתחילים ורמת ביניים

צפיפות: ברגוע...

 

 

ציוד נדרש:

גלשן (אלא אם כן המועדון מספק גלשנים)

חליפת גלישה, עובי 2/3 מ"מ, למי שסובל מהקור – חליפה בעובי 4/5 מ"מ

 

סוגי חבילות:

חבילת גלישה

קורס גלישה למתחילים

הדרכות גלישה למתקדמים