טיול מאורגן לסיציליה ומלטה | 8 ימים, 7 לילות

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

מלטה:
וולטה:
גני הקסרקטין, ארמון הגראנד מאסטר, קתדרלת יוחנן הקדוש , מופע פולקלור: החוויה המלטזית – סרט 4D עם חזיון אור קולי מרהיב.
מדינה:
סיור ב"עיר הדוממת" והעתיקה של מלטה. גשר האבן המתרומם, כנסיות ומנזרים עתיקים.
מרסלשלוך:
שווקי הדייגים, סיור לאורך טיילת הנמל.
"המערה הכחולה":
ביקור מיוחד במערה גדולה השוכנת בצוקים שבחופו הדרומי של האי מלטה.
מוסטה:
סיור בעיירה העתיקה. ביקור ב"רוטונדה" – הכנסייה העגולה הנתחמת בכיפה עצומה הנחשבת לשלישית בגודלה בעולם.
האי גוזו:
נופי ים נפלאים, כפרי דייגים שלווים ועיירות ציוריות. מפרץ דווירה, שער הסלע הפופולרי "החלון הכחול", מערת קליפסו, צוק "פונגוס". ביקור במרכז לעבודות יד של גוזו בעיירה שלנדי ובמבצר הגדול בעיירה ויקטוריה.
סיציליה:
אגריג'נטו:
ביקור בעמק המקדשים העתיקים, מקדש הקונקורד.
טראפני:
קתדרלת "סן לורנצו".
אריצ'ה:
סיור ב"עיירת המרציפן" השוכנת על הר ומוקפת חומה. ביקור ב'דואומו' העתיק של העיר ובמבצר העתיק ממנו נשקף נוף מרהיב.
טאורמינה:
עיירת קיט יפהפייה. סיור בעיירה כולל ביקור בתאטרון היווני המפורסם.
נוטו:
סיור בעיר החדשה שהוקמה על איי חורבות. "פיאצה דה-לה ריממבראנזה", מגדל השמירה "טורה קבררה".
הר אתנה:
ביקור בהר הגעש הפעיל הגבוה ביותר ביבשת אירופה.
צ'פאלו:
כפר דייגים הממוקם למרגלות סלע אדיר. ביקור בקתדרלה הנורמנית וסיור בסמטאות הכפר הבנוי בסגנון צפון אפריקאי.
פאלרמו:
עיר הבירה הגדולה של סיציליה. הרובע היהודי, ארמון הנורמנים, תאטרון מסימו.
מונראלה:
צפייה על הקתדרלה היפה ביותר באי מעוטרת הפסיפסים הביזנטיים .
קלטג'ירונה:
סיור ב"עיירת הקרמיקה" של סיציליה.
אנה:
סיור בעיר הגבוהה ביותר בסיציליה. תצפיות על נופים מרהיבים, ביקור במבצר עתיק המשקיף אל הים.
קטניה:
טיול לאורך עיר הנמל השנייה בגודלה בסיציליה.

למה דיסקברי?

'דיסקברי' לוקחת אתכם אל האי מלטה, מושא נפשם של גדולי הכובשים ההיסטוריים אשר הטביעו בו את חותמם. חופיו של האי מלטה יזכירו לכם את יוון, הארכיטקטורה המגוונת בערים יחשפו את הטאצ' הספרדי, הקתדרלות והכיכרות מפלרטטות עם איטליה - ומעל לכל האוסף הרב תרבותי הזה, מרחפת אווירה ים תיכונית נפלאה. נבקר בשלושת האיים במלטה: גוזו, קומינו ומלטה, אשר אמנם נמצאים בסמוך האחד לשני, אך כל אחד מתפאר בנופך מיוחד משלו.

ממלטה אנו נמשיך אל סיציליה, האי בדרום איטליה הנחשב לגדול מבין איי הים התיכון. החל מהרקולס הגיבור ואודיסיאוס מהמיתולוגיה היוונית ועד למעללי דון קורליאונה בסרטי "הסנדק" - סיציליה היא לא פחות מחלקת גן עדן קסומה הנוטפת תרבות והיסטוריה מכל עבר. רבים הם המשוררים והפייטנים ששפכו סופרלטיבים על סיציליה, לכם נותר רק לחזות בעצמכם באי האיטלקי ששבה בקסמיו את כל מי שדרך על אדמתו. 

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 תל אביב - וולטה

ננחת במלטה בשעות הבוקר ונצא ליום סיור בעיר הבירה וולטה. תחילה נסייר בגני הקסרקטין, גני ברקה העליונים (ביצורי העיר) מהם נשקף נוף מרהיב על הנמל והסביבה . נמשיך אל ארמון "הגראנד מאסטר", המבנה החילוני הגדול בעיר הממוקם במרכזה הגאוגרפי. ארמון זה שימש, בין היתר, כמקום מגוריו ועבודתו של הגראנד מאסטר של מסדר ההוספיטלרים במלטה, ומכאן זכה לשמו. כיום, לצד לשכתו של נשיא המדינה, מכיל הארמון גם את מוזיאון השריון ואת משרדי ממשלה. בארמון שטחי גובלנים מקוריים, דיקנאות של גדולי המנהיגים והאבירים, שריונות וחרבות . נמשיך לביקור בקתדרלת "יוחנן הקדוש" אשר הוקמה על ידי מסדר האבירים ההוספיטלרים, על מנת להנציח את שמו של יוחנן המטביל, הקדוש המגן של המסדר. בניית הכנסייה החלה בשנת 1572 ועוטרה ביצירות אמנות עשירות, בעוד במחצית המאה ה-17 עוצב פנים הכנסייה מחדש בסגנון הבארוק, אולם השינויים המהותיים ביותר היו עיטורה מחדש במאה -18 אז נוספו סצנות מחייו של יוחנן המטביל למייצגים האמנותיים במקום. אחד המקורות החשובים ליצירות האמנות העשירות של הקתדרלה היה הנוהג לפיו כל גראנד מאסטר נבחר תרם לה יצירה כלשהי שהעידה, בין היתר, על עושרו ועל נדיבות לבו. נסיים את סיורנו בעיר עם בילוי משותף ב"חוויה המלטזית" - צפייה בסרט 4D מרהיב ביופיו הסוקר את ההיסטוריה של האי .

יום 2 וולטה - מדינה - מרסלשלוך - "המערה הכחולה" - מוסטה

לפנינו יום סיור בערים ובכפרים השלווים של מלטה . לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל העיר מדינה, עיר קטנה והיסטורית ששימשה בעברה כבירת האי. העיר מדינה מכונה גם "העיר הדוממת" או "העיר האצילה", והיא שוכנת במרכזו של האי מלטה, על גבעה גבוהה התופסת את דרום מערבו של האי -הנקודה הגבוהה ביותר במלטה . בכניסה לעיר מדינה נחזה בגשר אבן מתרומם המוביל לסמטאות צרות בהן כנסיות ,מנזרים וארמונות. אוסף הארמונות שבעיר משמש היום כמשכן לתערוכות שונות מכלי חרס ועד כלי נשק . נסייר בין הסמטאות ונבקר בכנסיות ובמנזרים השונים שיעניקו לנו טעימה מההיסטוריה רבת השנים של העיר העתיקה. ממדינה אנו נמשיך בנסיעה אל כפר הדייגים מרסלשלוך. הכפר ממוקם בנמל הטבעי השני בגודלו במלטה, ממש בקצה הדרומי שלה. בכל יום ראשון מתקיים בכפר שוק צבעוני ומעניין, אך גם בשאר ימות השבוע ניתן למצוא בו דוכנים (ביניהם דוכני דגים טריים). עוד בכפר טיילת מקסימה סביב המים הצלולים, מספר מסעדות דגים משובחות, על רקע נופים טבעיים ושלווים שיקשטו את השעות הנפלאות שלנו בכפר. בסיום הסיור במרסלשלוך נעלה על סירות ונשוט אל "המערה הכחולה" - מערכת של שש מערות טבעיות המכונה על שמה של הגדולה מביניהן. מערכת המערות שוכנת בצוקים שבחופו הדרומי של האי מלטה. גובה הקשת הטבעית בכניסה למערה המרכזית הוא כ-45 מטרים. נמשיך לכיוון העיירה מוסטה ונבקר בכנסיית "רוטונדה" - הכנסייה העגולה הענקית עם הכיפה הנתמכת הנחשבת כשלישית בגודלה בעולם. בסיום הסיור במוסטה נחזור למלוננו באזור וולטה שם נלון.

יום 3 האי גוזו - מפרץ דווירה - שלנדי

היום נפליג אל האי גוזו, אחד משלושת האיים המרכזיים של מלטה. האי גוזו בנוי על שלוש גבעות ירוקות, מיקום נפלא שמעניק נופך נוסף ליופי הציורי שלו. נבקר בכנסיית טא'פינו שהתפרסמה בעקבות ביקורו של האפיפיור במקום ובקומפלקס מקדשי ג'גנטיה . לאחר מכן ניסע אל מפרץ דווירה שם נחזה ב"חלון הכחול" המרהיב של הים הפנימי ונצפה אל צוק "פונגוס" שבעבר יוחסו לו סגולות מרפא . נמשיך לביקור בעיירת הדייג והנופש שלנדי , במרכז לעבודות יד של גוזו ובמבצר הגדול בוויקטוריה – בירת האי . בסוף הסיור נגיע לביקור במערת קליפסו הצופה אל מפרץ רמלה , מקום בו על פי המיתולוגיה שהה במשך 7 שנים, הגיבור היווני אודיסאוס. בתום סיור זה נשוב בשייט למלטה שם נלון.

יום 4 סיציליה - פוצאלו - נוטו - וילה רומנה - אגריג'נטו

עם בוקר נגיע למעגן ונעלה על רחפת איתה נשוט אל האי סיציליה , האי בדרום איטליה הנחשב לגדול מבין איי הים התיכון. החל מהרקולס ואודיסיאוס מהמיתולוגיה היוונית ועד למעללי דון קורליאונה בסרטי "הסנדק" - סיציליה היא חלקת גן עדן קסומה הנוטפת תרבות והיסטוריה מכל עבר. רבים הם המשוררים והפייטנים ששפכו סופרלטיבים על סיציליה, לכם נותר רק לחזות בעצמכם באי האיטלקי ששבה בקסמיו את כל מי שדרך על אדמתו. עם הגעתנו לסיציליה ניסע אל פוצאלו, עיירת קיט היושבת בקצה הדרומי של האי בסמוך לרצועת חופים יפה במיוחד. בפוצאלו אנו נבקר באחד מהאמפיתאטרונים העתיקים, השמורים והגדולים ביותר באירופה. נבקר במגדל השמירה "טורה קבררה" שנבנה במאה ה -15 ונחשב לסמל העיירה, ממנו נוכל להשקיף על נוף הים התיכון. נטייל במרכז העיירה ונגיע אל כיכר "פיאצה דה-לה ריממבראנזה", כאן מתכנסים התושבים המקומיים ונהנים מצל עצים גבוהים שפזורים מסביב. נמשיך אל העיירה נוטו שבעברה נפגעה קשות מרעידת אדמה גדולה שהתרחשה בשנת 1693, ובמרוצת השנים נבנתה מחדש בסגנון הבארוק אשר שלט באירופה באותה התקופה. נוטו "החדשה" תרשים אותנו במבני אבן הגיר והכנסיות הרבות שבמחוזותיה. בנוטו אנו נחוש את האווירה העתיקה של העיר כשנטייל בין סמטאות צרות ונפגוש בתי קפה ומסעדות אותנטיות, שם נוכל להתפנק על האספרסו הראשון שלנו בסיציליה ואולי גם בעוגות המקומיות הכה טעימות. מנוטו אנו ממשיכים בנסיעה אל העיירה פיאצה ארמרינה כדי לבקר ב"וילה רומנה דל-קאסאלה", וילה רומאית שנבנתה במאה ה -4 לספירה ומציגה לראווה פסיפסים אמנותיים המשתרעים על פני שטח של כ -3,500 מ"ר. נשוטט בין אוסף הפסיפסים שבמקום שיציתו את דמיוננו ויציגו לנו סיפורים מימי הביניים, ביניהם פסיפס אחד מפורסם, פסיפס "הביקיני ", המציג נשים נהנות מתחרויות ספורט בעת העתיקה. את יום הטיול הראשון שלנו באי אנו נחתום בעיירה העתיקה אגריג'נטו שב"עמק המקדשים", שם נלון הלילה.

יום 5 אגריג'נטו - טראפני - אריצ'ה - פאלרמו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחקור את אגריג'נטו , אחת מהעיירות המיוחדות והמרתקות בסיציליה. כאן במאות ה- 5 וה- 6 לפני הספירה נבנו עשרות מקדשים, תשעה מהם הצליחו לשרוד עד ימינו, כשהמקדש היחיד הניצב על תילו כשהוא שלם ומשומר זהו "מקדש הקונקורד" שלאורך השנים הפכה לכנסייה. מאגריג'נטו נמשיך בנסיעה אל עיר הנמל טראפני המשגשגת בזכות דייגי הטונה ותעשיית עיבוד המלח שלה. טראפני שוכנת על רקע רצועת חופים נהדרת המפלרטטת עם צוקים תלולים ונופים אינסופיים. נבקר בקתדרלת "סן לורנצו" המציגה יצירות אמנות צבעוניות מתחת לקשתות רחבות וגג בצורת כיפה יפהפייה. נתפעל ממיזוג התרבויות האיטלקי-יווני הבולט בעיר ומתבטא בהיצע המגוון של אוכל ואומנות. מטראפני נעלה אל העיירה אריצ'ה שמשקיפה על האזור ממרומי מצוק בגובה של 750 מ', "עיירת המרציפן" של סיציליה - כאן אנו נמצא קונדיטוריות המתמחות בהכנת מרציפנים מכל הסוגים והצבעים, כמו גם שתי טירות עתיקות ויפהפיות. לאחר מכן ניסע אל בירת סיציליה, פאלרמו, ונגלה את יופייה של הגדולה והבולטת ביותר מבין הערים באי. פאלרמו היא אמנם עיר היסטורית, עמוסה בארמונות, כנסיות ומבנים מרשימים מתקופות שונות, אבל היא בטח לא עיר שחיה בעבר. רחובותיה הסואנים יזכירו לנו כי בכל זאת מדובר בעיר הגדולה ביותר של סיציליה, עיר יפהפייה אך צנועה המתגמלת את מבקריה עם קפלות עתיקות, רחובות צדדיים ומקושטים במייצגים אמנותיים והילה ים תיכונית קסומה. תוסיפו לפיתוי הזה את בית האופרה הגדול ביותר באיטליה ועוד מספר הולך וגדל של מסעדות וברים תוססים - ולפתע תמצאו את עצמכם מתאהבים. בפאלרמו נבקר בשווקים צבעוניים שוקקי חיים, נסייר בין הכיכרות הגדולות ונראה את תאטרון מסימו ואת הקתדרלה המיוחדת של פאלרמו לה בזיליקה מרכזית ומגדל שעון רנסנס גבוה. הקתדרלה של פאלרמו נבנתה בשנת 1185 בהוראתו של האפיפיור גרגורי ה-1 והיא בולטת בסגנונה המורי הנפלא. לקראת נגיע למלוננו בפאלרמו שם נלון.

יום 6 פאלרמו - מונראלה - פאלרמו

נתחיל את היום עם ביקור בעיירה מונראלה הידועה בעיקר בזכות הקתדרלה הנורמנית המרשימה שלה, עליה רבים יגידו שהיא נמנית עם היפות באיטליה כולה ואולי גם היפה ביותר. בקתדרלה של מונראלה אנו נצלול אל תוך סיפורים מהתנ"ך ובריאת העולם המועברים באמצעות פסיפסים אמנותיים. לאחר הביקור בקתדרלה נחזור אל פאלרמו ונמשיך את סיורנו בעיר הבירה עם טיול בין אוסף השווקים התוססים של פאלרמו. נטעם מפירות ים טריים, דגים מסוגים שונים ופסטות ביתיות, חגיגה של ניחוחות וטעמים אותנטיים שמתרחשת מדי יום בלב העיר. נבקר במזרקת "פונטנה פרטוריה" המפוארת בה מוצבים פסלי שיש בדמות 12 האלים מהמיתולוגיה היוונית העתיקה, ביניהם זאוס, פוסידון, אפולו ואריס. בשעות הערב כשיגיע לסיומו סיורנו בעיר, נגיע למלוננו בפאלרמו לארוחת ערב ולינה.

יום 7 צ'פאלו - אנה - קלטג'ירונה - קטניה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון כפר הדייגים צ'פאלו בנפת פאלרמו, אחד היעדים המתוירים ביותר באי. מלבד חוף הים המזמין שבכפר, אנו נפגוש גם בשרידים של כנסיות, שרידים של מקדשים, חומות עתיקות ואף של מכבסה מימי הביניים. הרחובות מלאים בבתי קפה, מסעדות וגלריות אמנות, וכולם מובילים אל הים הכחול. נערוך סיור בכפר ונהנה מהמראות שמזמן לנו המקום . נמשיך לכיוון העיירה אנה שממוקמת במרכז האי, בגובה של 931 מטרים מעל פני הים המציבים אותה כגבוהה ביותר מבין ערי סיציליה. גובהה הרב של העיירה אנה מעניק עמדות תצפית עוצרות נשימה על הים והעמקים, ועל כך זכתה אנה בכינוי: “בלוודרה” - תצפית יפה. באנה אנו נתרשם מכנסיות, מוזיאונים, גנים ירוקים ונעלה אל מבצר בו מצויה נקודת התצפית הגבוהה ביותר במקום, שם יחכה לנו אחד מהנופים היותר מדהימים של סיציליה . היעד הבא שלנו נמצא מעט דרומית למרכז סיציליה, קלטג'ירונה, "עיירת הקרמיקה" של סיציליה. תעשיית הקרמיקה של העיירה החלה לשגשג כבר לפני כאלף שנה ולא עצרה גם בתקופתנו. בכל מקום ברחבי קלטג'ירונה אנו ניתקל בעדויות לגדולתה של הקרמיקה במקום - העיירה מקושטת כולה באריחים יפהפיים וברחביה פזורות חנויות המוכרות את תוצרי הקרמיקה המקומית, בעוד בין חלק העיר העליון לבין החלק התחתון, מחברות 142 מדרגות המשובצות כולן בקרמיקה. נטייל לאורך העיירה ונהנה מהקסם המיוחד שלה, ובסיום סיורנו ניסע למלוננו בקטניה, עיר נמל המונה כ-290,000 תושבים, השנייה בגודלה בסיציליה. לינה בקטניה.

יום 8 הר אתנה - טאורמינה - קטניה

את הבוקר נפתח בנסיעה לכיוון הר 'אתנה', הר הגעש המפורסם של סיציליה השוכן במזרח האי ומככב בתור הר הגעש הפעיל והגבוה ביותר באירופה (גובהו 3,330 מטר). בסביבתו הקרובה של הר אתנה מצויים כפרים רבים, אולם תושביהם מסרבים לעקור למקומות יישוב חלופיים בשל האדמה הגעשית הפורייה שסביבו. פסגתו המעשנת ומוקפת העננים של ההר נשקפת מכל נקודה ברחבי האי בתמונת נוף של חול שחור, סלעים געשיים, וזרמי לבה נוזלים. הר הגעש אתנה הוא חלק אלמנטרי מהטופוגרפיה של סיציליה, וזאת עוד מבלי להזכיר את יופיו הנשגב שמעניק לו את תואר האטרקציה הטבעית היפה ביותר של סיציליה. בשל "רמת החריגה של הפעילות הוולקנית שלו" כמו גם בשל חשיבותו המדעית, התרבותית והחינוכית - הוכרז הר אתנה כ'אתר מורשת עולמית' ע"י ארגון אונסק"ו. נסייר סביב לוע הר הגעש שהיה פעיל ונחזה בזרימת הלבה (ממרחק בטוח כמובן) ונטפס לאחת מהנקודות הגבוהות בהר (כ-2000 מ') משם נזכה לחזות בנוף פראי ועוצר נשימה. לאחר החוויה בהר הגעש אתנה נמשיך בנסיעה לכיוון העיירה טאורמינה השוכנת במזרח האי סיציליה ונושקת לחופי הים התיכון. טאורמינה הקטנה והיפה זכתה לאהדה רבה הן בקרב כוכבי קולנוע והסלבריטאים והן בקרב תיירים רבים מכל העולם. בטאורמינה נטייל ברחובות הצרים של העיירה ובהם חנויות, מסעדות, גלידריות ומקומות רבים בהם ניתן לשבת ולשתות קפה בנחת. בסיום סיורנו נחזור בנסיעה לקטניה ממנה יצאנו הבוקר. קטניה שוכנת לרגלי הר הגעש אתנה ובעברה אף נפגעה לא פעם בשל מיקומה הרגיש בלב אזור המאופיין במבנה גאולוגי מורכב. כך למשל בשנת 1169 חוותה העיר רעידת אדמה קטלנית אליה התלווה גם גל צונאמי שביחד גבו את חייהם של כ- 15 אלף מתושבי העיר. בשנת 1669 רעש אדמה נוסף פקד את העיר, הפעם בעוצמה גבוהה יותר שהובילה למותם של למעלה מ- 60 אלף נפשות. בשנת 1693 התפרץ הר הגעש אתנה ומעבר לכך שגבה את חייהם של כ-20 אלף מתושבי האזור, גם החריב כמעט לחלוטין את קטניה. על איי החורבות שהותירה אחריה ההתפרצות הקיצונית, קמה לה העיר החדשה קטניה, מהלבה אשר התקשתה ועם השנים יצרה סלעים מיוחדים מהם נבנו רבים ממבני העיר. היה זה הארכיטקט ג'יובאני ואצ'ריני שנקרא למשימה המאתגרת ותכנן מחדש את קטניה בסגנון בארוקי, ואף דאג להקים מקלטים ודרכי מילוט במקרה של התפרצות נוספת. כיום, קטניה היא אחת מהערים היפהפיות ביותר באיטליה. נטייל במרכז העיר של קטניה ולאחר מכן נגיע לשדה התעופה בעיר ונמריא בטיסה ישירה בחזרה לישראל. תם ונשלם מסענו למלטה וסיציליה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות בחברת שכר מסי נמל ובטחון (נכון לתאריך 1.1.20) בתי מלון דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים סיורים מודרכים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית אוטובוס תיירים נוח וממוזג כלכלה: ארוחות בוקר מדריך מקצועי מצוות דיסקברי מומחה לאיטליה.

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי העברות ונסיעות מעבר למצוין בתכנית ומעבר לשעות עבודת הנהג בהתאם לחוקי האיחוד האירופאי תוספת ליחיד בחדר: 455 $ דמי סבלות כל מה שלא מופיע בתוכנית כל מה שלא מופיע תחת מחיר כלול

מלונות

להלן דוגמאות ממבחר מלונות או דומים להם בהם משכנת חברת 'דיסקברי' את נוסעיה. אין ברשימה זאת משום הבטחה למלון מסוים - רשימת המלונות הסופית תימסר בהמשך : (המלונות בדרגת תיירות טובה)

 


הערותטיסות

***שימו לב: יתכן כי בחלק מהטיסות לא יוגש אוכל על ידי חברת התעופה 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאלים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכל בהתאם ללוח הזמנים.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכל זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכל כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.