דיסקברי טיול עולמי | בואו להכיר את המטבח הסיציליאני

 
כשאנחנו מגיעים לסיציליה, אנחנו נהנים לא רק מהנופים והאנשים,  אלא גם מהאוכל המופלא של דרום איטליה , בואו להכיר את המטבח הסיציליאני הנפלא

 

כל תייר שמגיע לאיטליה יודע שמלבד אתרים ומקומות מהממים, בתי אופנה גדולים, מכוניות מרהיבות יש עוד דבר אחד שהוא מיוחד באיטליה , אנחנו מתכוונים כמובן לאוכל. ואם חשבתם שהמטבח האיטלקי מתחיל ונגמר ברומא, תשמחו לגלות במהלך הטיול שלנו בסיציליה שגם המטבח הסיצליאני הוא איכותי ומשביע.

 המטבח הסיציליאני נחשב ל"מטבח עניים" כי הוא מתבסס על חומרי גלם זמינים , עם זאת מדובר על מאכלים רבים, מצד אחד מאכלי ים, כולל דגים ופירות ים, פסטות ועוד. כאשר לרוב משתמשים הטבחים המקומיים בשמן זית ובלימונים, וכן בחומרים נוספים בהם משופעת סיציליה, דוגמא תפוזים, זיתים, חצילים, עגבניות ועוד.

המבקרים בסיציליה נהנים מסעדות, הן תיירותיות והן איטלקיות קטנות כמו שרואים לא פעם בסרטים, תוכלו ליהנות מאוכל מקומי משובח בשווקים השונים, שם ניתן לקנות ירקות מקומיים, עוגות ומאפים וסוגי פסטות שונים. סיציליה הביאה לעולם את הקנלוני המפורסם, אותם צינורות פסטה מחוברים שניתן להגיש כארוחת צהריים מלוחה וכן כקינוח מתוק עם שוקולד , גבינת ריקוטה או ריבה.

סביר להניח שמלבד קנלוני תוכלו ליהנות ממגוון פסטות באפייה טרייה, עבודות יד , פירות ים ודגים בערי החוף השונים, וכן מגוון מאכלים המתבססים על שקדים, זיתים המגיעים מן הכרמים הרבים שבסיציליה.

מנה מקומית נפוצה בסיציליה היא פריטולה, אותה אפשר למצוא בשווקים באי, מדובר על בשר עגל חם שמוגש בצלחות או במפית. מומלץ לאכול את המנה מיד. 

אם בכרמים עסקיננו, הרי שלא נשכח לטעום מהיין האיטלקי המשובח , יין מתוק וייחודי. לבן ואדום שהופך כל ארוחה למשובחת.

לקינוח תוכלו ליהנות מגלידות איטלקיות, בוודאי שמעתם כבר על הגלידה הסיציליאנית הרכה והנעימה, כאשר הטעם הפופולארי ביותר הוא וניל. בטיול המאורגן שלנו לסיציליה תוכלו ליהנות ממגוון מאכלים שישאירו לכם גם בפה את הטעם המתוק של הטיול. 

בנוסף סיציליה מוכרת כמקום ידוע במרציפנים המיוחדים שלו. אותם ניתן למצוא בקונדיטוריות ובתי קפה באי, בדרך כלל נמצא אותם מפוסלים בדמות פירות.