טיול מאורגן לקובה 9 ימים

9 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

האטרקציות בטיול המאורגן לקובה:
הוואנה
סנטיאגו
פינאר דל ריו
עמק וינייאלס
פארק סורואה
טרינידד
סיינפואגוס
סנטה קלרה
וואראדרו
שייט חוויתי בקטמרן
ביתו של הסופר ארנסט המינגוו

למה דיסקברי?

ביקור בשבט ילידים אינדיאנים ייחוד! קנופי מעל צמרות העצים (כלול במחיר הטיול)

בילוי וטיול ג'יפים באתר הנופש וואראדרו

סיור לאורך המאלקון המפורסם במכוניות עתיקות

מפגש מרגש עם הקהילות היהודיות של קובה בקובה

 יציאה בערבים למקומות בילוי מיוחדים .

 פנסיון מלא !!

תאריכי יציאה ומחירים

המסלול

יום 1 | תל אביב – יעד ביניים באירופה – הוואנה

ניפגש בשעות הבוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים) להוואנה, בירתה של קובה והעיר הגדולה ביותר באיים הקריביים. הוואנה ממוקמת במערב המדינה -180 ק"מ מדרום למפרץ פלורידה. העיר המונה כיום יותר משני מיליון תושבים, נוסדה לפני כחמש מאות שנה וזמן קצר לאחר גילוי אמריקה. מהנמל של הוואנה הפליגו בעבר הספינות הספרדיות שנשאו את אוצרות הזהב והכסף השדודים של האינדיאנים. לאחר מכן יצאו מכאן משלוחי הסוכר "הזהב הלבן" שהפך להיות מצרך חיוני בעולם הישן בשנת 1982 הכריז אונסק"ו על הוואנה העתיקה וביצוריה כאתר מורשת עולמית. וזאת בעיקר בגלל המבנים הקולוניאליים הספרדים שהשתמרו בצורה בלתי רגילה לאחר ההגעה, ניסע למלוננו ללינה.

יום 2 | הוואנה

היום נערוך סיור בהוואנה העתיקה והמודרנית. נראה את הפליסה דה אמאס, אשר הוקמה בשנת 1792, ונחשבת לכיכר המרכזית של העיר ובה מבני ציבור חשובים. נבקר ביתר הכיכרות המרכזיות של העיר, כיכר סאן פראנסיסקו דה עסיסי, הכיכר העתיקה, פיאצה ויאחה ששוחזרה בשלמות ,כיכר הקתדראלה המפורסמת, נראה את בניין הפאלסיו קפיטנאס חנראלס, אשר במשך השנים עבר גלגולים רבים ושימש כמקום מושבו של המושל הצבאי הספרדי של קובה ובהמשך הפך למשכנם של נשיאי קובה ולאחר מכן לבית עיריית הוואנה. כיום משמש הבניין את המוזיאון העירוני ובו פסל שיש בדמותו של כריסטופר קולומבוס. נבקר במוזיאון הרום ונטעם את המשקה המפורסם, לאחר מכן נראה את כיכר המהפכה אשר בה נערכות עצרות ההמונים אותם מארגנת המפלגה הקומוניסטית. נראה את בניין משרד הפנים הקובני עליו משורטט דיוקנו של צ'ה גווארה, את מבנה התיאטרון הלאומי של קובה, את בניין אוניברסיטת הוואנה. אחר ארוחת הצהריים נפקוד את אחד מבתי הכנסת שהוקמו בהוואנה ונספר אודות חיי הקהילה היהודית בעבר ובהווה. יהיה זמן להתרשם מהרובע הישן ומבתי הקפה מהם בוקעת מוזיקה קובנית כל שעות היום, בתום הסיור נשוב למלון ולאחר מכן נצא לארוחת ערב במסעדה ייחודית המשלבת מוסיקה קובנית קצבית וסוחפת . לאחר ארוחת הערב ניסע במכוניות עתיקות לאורך שדרת המאלקון הארוכה העוברת לאורך חופה של העיר.

יום 3 | הוואנה – מערב קובה : פינאר דל ריו – עמק וויניאלס - פארק סורואה.

הבוקר ניסע ל- פינאר דל ריו הממוקמת כ-150 ק"מ מהוואנה ומשמשת כמרכז חקלאי פורה העשיר במטעי סוכר וטבק. נבקר במפעל לייצור סיגרים הנחשבים למשובחים בעולם. נמשיך לעמק הוויניאלס היפיפה המאופיין בחלקות של ירקות ופירות, נוכל לראות גם את הסוסים והפרות הרועות באזור זה. נחזה בציור הקיר המרהיב הקרוי "מוראל דה לה פרה היסטוריה" על צלע הר ציור מונומנטלי של חיים פרה היסטוריים במקום,. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית ולאחר מכן נעלה על סירה ונשוט על נהר תת קרקעי בתוך מערת האינדיאני המפורסמת ששימשה בעבר מקלט מפני הכובשים הזרים. בדרכנו חזרה להוואנה, נבקר בפארק הסחלבים בסורואה. נלון במלון בהוואנה.

יום 4 | סנטי ספיריטוס – עמק חוות הסוכר – טרינידד

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסנטי ספיריטוס (ובתרגום מלטינית "רוח הקודש"), הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר בקובה, נסייר בחלקה הקולוניאלי –העתיק של העיר, נראה את כיכרות סארפין וריחו, נשוטט במדרחוב הצבעוני ובשוק המקומי וכן נתקפת על גשר נהר היאיאבו המפורסם שנבנה בשנת 1815. . בהמשך היום נסייר בעמק "לוש אינחניוס" שבמרכז קובה המורכב משלשה עמקים מרהיבים בעלי שטח כולל של כ-270 קמ"ר , אשר היוו בעבר את מרכז תעשיית הסוכר של מדינה. במהלך המאה ה-19 פעלו בעמק זה למעלה מ-50 טחנות סוכר שהעסיקו כעשרת אלפים עבדים שהובאו ע"י בעלי המטעים. בשנת 1988 קיבל עמק טחנות הסוכר את ההכרה של אונסקו כאתר מורשת עולמית. בסיורינו במקום נבקר בחוות הסוכר "מנאקה איסנאגה" של משפחת איסנאגה העשירה ובה מגדל ענק בגובה של כ-40 מטר שנבנה ע"י הבעלים על מנת להשקיף מקרוב על עבודת העבדים במטע. בתום הסיור ניסע לעיר הצבעונית הקולוניאלית בעלת הסמטאות המרוצפות אבן , הלא היא טרינידד דה קובה. לארוחת ערב ולינה במלון בטרינידד. לאחר ארוחת ערב, נצא לעיר לבלות בקאסה דה לה מוזיקה המפורסמת, שעל מדרגותיה התיירים והמקומיים נאספים יחד לערבי בילוי בלתי נשכחים, מוזיקה משובחת ואווירה מחשמלת.

יום 5 | טרינידד – סיינפואגוס - סנטה קלרה – וואראדרו

נקדיש את שעות הבוקר לסיור בעיר טרינידד הממוקמת כ-12 ק"מ מחוף הים הקריבי .בעבר הייתה העיר נקודת מוצא אסטרטגית למסעות הכיבושים שערכו הספרדים ביבשת אמריקה ועד היום היא שומרת על מורשתה הקולוניאלית. נסייר בפלאזה מיור, הנחשבת למרכזה ההיסטורי של העיר ומוקפת מבנים מהמאות ה-18-19, אשר רובם משמשים כיום כמוזיאונים. נמשיך לביקור במוזיאון הרומנטיקה שנבנה במאה ה - 18 ושימש ארמון מגורים לברוני הסוכר שלעושרם לא היה גבול ,נבלה בבר המפורסם קאנצ'נצ'ארה, שם נטעם מקוקטייל הבית. משקה קובני מיוחד לאזור שמופק מקנה הסוכר ולצלילי מוזיקה קובנית נבקר גם במרכז דת ה"סנטריה" שהובאה לקובה על ידי העבדים האפריקאים ושילבה בפולחן גם אלמנטים מהדת הנוצרית והפכה למעשה לדת הקובנית בתום הסיור נצא לעיר הנמל של תעשיית הסוכר, העירסייאנפואגוס, אחת הערים היפות ביותר בקובה. נבקר בארמון משפחת "דה וואיה" שנבנה בסגנון אקלקטי מטורף המשלב אלמנטים מוריים, מרוקאיים, מצריים ועוד בעושר צורני בלתי נדלה, נבקר בתיאטרון טרי שבמרכז העיר ,בכיכר העיר ובמדרחוב הססגוני. עם תום ביקורינו נמשיך לסנטה קלרה, בסנטה קלרה נערך הקרב שהכריע את המערכה במהפכה הקובנית, קבוצות גרילה בהנהגתם של צ'ה גווארה וסיינפואגוס הכניעו את חיילי הממשל, קרב זה סלל את הדרך להשתלטותו של פידל קסטרו על המדינה. בביקור בעיר נראה את האנדרטה המרשימה לזכרו של צ'ה צגוארה ואת המוזיאון שמוקדש לתולדות חיו של גיבור המהפכה בדרום אמריקה כולה ואת אתר הקרב. נמשיך בנסיעה לאתר הנופש המפורסם וואראדרו השוכן על חצי אי בצפונה של קובה. ארוחת ערב ולינה במלון בוואראדרו.

יום 6 | סיור באזור וואראדרו באמצעות ג'יפים, צלילה ושייט נהרות

בבוקר נצא לסיור חוויתי הכולל נהיגה בג'יפים 4X4 בדרכים העוברות לאורך אגמי מים, עצי דקלים ,חוות פרטיות וכפרים ציוריים. בהמשך ניתן להשתמש בשרותי החוף בקורל לשחייה או צלילה. נסעד את ליבנו בארוחת צהריים קובנית טיפוסית ונבקר במערת שעטורנו. אחר הצהריים נשוט בסירות מנוע על נהר הקאנימר ,נצפה בצמחייה ובעופות המים הייחודיים לסביבה זו. לקראת ערב נחזור למלוננו בווארדרו.

יום 7 | שייט בקטמרן

נצא לשייט חוויתי בקטמרן בין האיים שבמפרץ. על סיפון בקטמרן נהנה ממשקאות ופירות טרופיים. בהמשך נהנה ממתקני בית המלון וממתקני החוף.

יום 8 | ביתו של ארנסט המינגוויי - שדה תעופה

היום ניסע לבקר בביתו שבהוואנה של ארנסט המינגוו, הסופר הידוע שכתב את הזקן והים, למי צלצלו הפעמונים, איים בזרם, יש ואין, גן העדן וזרח השמש, הקץ לנשק וחגיגה נודדת. הבית, על גבעה במזרח הוואנה, נשאר ברשות ממשלת קובה לאחר התאבדותו של המינגווי ב-1961, וכיום משמש כמוזיאון. המינגווי כתב את ספרו "הזקן והים", שזיכה אותו בפרס פוליצר ובפרס נובל לספרות. לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה ומשם נמריא דרך יעד ביניים לישראל.

יום 9 | נחיתה בתל אביב

נחיתה בישראל בשעות הערב

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות בתי מלון מדרגת תיירות טובה או בתי אירוח מקומיים (קאזה פרטיקולר*) *לתשומת לבכם: בקובה ישנה מצוקת חדרים גדולה מאוד בשנת 2018. יתכן והקבוצה תשתכן במלונות 3 כוכבים או אף תפוצל לכמה בתי מלון. כמובן שאנו עושים את המיטב על מנת להשיג את בתי המלון הטובים ביותר ובכדי שהקבוצה תתאכסן באותו מלון. כלכלה: פנסיון מלא בקובה. כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית מדריך ישראלי מצוות דיסקברי תשר לנותני שירותים בחו"ל ויזה לקובה אוטובוס תיירים

המחיר אינו כולל

תוספת מחיר לאדם בחדר $250 מיסים הנגבים ביציאה ממדינות בשדות התעופה 25 פסו קונברטיבלה, מס המשולם ביציאה מקובה בשדה התעופה (שווה ערך 27$). ביטוח אישי ומטען . הוצאות אישיות. כל דבר אשר אינו נכלל בתוכנית הטיול דמי סבלות תוספת למיסי נמל ודלק (כפוף לשינויים של חברות התעופה לאחר 1.9.18)

מלונות


Havana

 4*Memories Miramar, HB

 

Trinidad

  4*Brisas Trinidad del Mar, AI

 

Varadero

 4* Memories Varadero,A

 

הערות

הערות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים.
הערה כללית :טיול בקובה וקוסטה ריקה אינו דומה לטיול במערב אירופה או בצפון אמריקה. יתכנו עיכובים ושינויים בלוחות הזמנים שאינם תלויים בחברה. כמו כן יש לקחת בחשבון שרמת בתי המלון ושרותי התיירות שונה מהרמה המקובלת במערב אירופה או בצפון אמריקה. מומלץ להתאזר בסבלנות למען הצלחת הטיול.
דמי הרשמה ותנאי ביטול:
תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
הערה:
התוכנית מתארת את אתרי הטיול, אך לא בהכרח את סדר הביקורים במהלך הטיול. המחיר אינו כולל כל מס/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.
מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושרותי הקרקע הידועים ב 2018.
הדרכה - מדריך מקצועי מצוות דיסקברי מלווה את הקבוצה לכל אורך הטיול.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה.
מידע כללי לנוסעים
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). כמו כן באחריות הנוסע לפנות למשרד הבריאות לכל ענייני החיסונים.
מידע כללי
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
**חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים ו/או הלינות. בחלק מהתאריכים יתחיל הטיול בקוסטה ריקה ולאחר מכן ימשיך ויסתיים בקובה.
'מיסי נמל בטחון ודלק נכון ליום 1.9.18 וכפוף לשינויים עד למועד יציאת הטיול במידה ויחולו שינויים יתווסף השינוי למחיר הטיול
הבהרה:
*מחירים אלו מבוססים למינימום 20 נוסעים.
עוד על טיול לקובה
בקובה נראה נופים פוריים בהם מגדלים קנה סוכר, קפה וטבק המשמש לייצור סגרים ה"הוואנה "היוקרתיים, האי הוא מפגש תרבויות מרתק בין הכובשים הספרדיים בעלי האחוזות לבין העבדים האפריקאים שהובאו לכאן לעבוד במטעי הסוכר. כאן צמחה תרבות ייחודית שמשלבת את האפריקאי עם האירופי הספרדי, שילוב זה מתבטא בעיקר במוסיקת הסלסה הייחודית לקובה שהפכה גם לידועה ומקובלת בעולם כולו , במהלך טיולנו בקובה נתוודע לאורח החיים המקומי שהושפע מאוד מהחרם האמריקאי הממושך על קובה והשלטון האוטוריטארי, קומוניסטי, של מחולל המהפכה פידל קאסטרו.
הוואנה בירת קובה, העיר בת כשני מיליון תושבים בנויה בסגנון קולוניאלי ספרדי וברחובותיה עדיין ניתן לראות מכוניות משנות השישים ואוטובוסים דמויי גמל שהורכבו ממשאיות ישנות ואוטובוסים עוד יותר ישנים.  

טיסות


28.2.19 עד 8.3.19

הלוך:
המראה ב 28.2.19  מתל אביב בשעה 5:20, נחיתה בציריך בשעה 8:40
המראה מציריך בשעה 13:25, נחיתה בשעה 18:45

חזור:
המראה מהוואנה בשעה 20:30, נחיתה בציריך ב 12:00
המראה מציריך בשעה 22:40, נחיתה בתל אביב בשעה 3:35 


 


הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.